Czy "N" ma ostatnio jakieś problemy z sygnałem ?

Forest89

Active member
Bez reklam
U mnie też czasami zanika dźwięk, czasem też sygnał a od pewnego czasu na HBO HD zacina się obraz - dźwięk leci dalej, ale obraz się zatrzymuje...
Mam Nboxa białego.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Forest89 napisał:
... ... zanika dźwięk, czasem też sygnał ... ...

Podłączyłem nKę zamiast przez HDMI za pomocą Component+Optica;. Jest zdecydowanie lepiej, ale pojawiło się zjawisko lekkiego tykania tuż przed zidentyfikowaniem rodzaju dźwięku (DD, Stereo 5.1)


Wiem, że zespół nKi "się stara" tylko nie umie :p
 

marcinrob

New member
U mnie opisane przez wszystkich poprzedników problemy z dźwiękiem trwają od kilku tygodni. Mam starej generacji TV podłączony przez SCART, więc to nie problem z HDMI. Problem nie występuje podczas oglądania "na żywo". Występuje jedynie przy odtwarzaniu nagrań. Bez znaczenia czy są to filmy uprzednio nagrane, czy też nagrywane i odtwarzane w locie (np po krótkim naciśnięciu przycisku >stop<). Problemów obecnie jest znacznie mniej niż te wymienione klika tyg temu ale są.
NAJCIEKAWSZE: nie zauważyłem tego na kilku kanałach "podstawowych" jak TVP1, TVP2, TVN. Natomiast jest na AXN i AXN SCIFI.
Dziś dzwoniłem do BOK. Po 11 minutach czekania otrzymałem info, że trzeba zrobić reset, a jeśli nie pomoże to czekać aż samo ustąpi. Mało mnie to satysfakcjonuje, ale cóż mam zrobić...
:confused:
 

p@well

New member
Czy Komuś reset pomógł? Pytam, bo sam w danej chwili nie mogę sprawdzić (jestem poza domem), ale jak Ktoś potwierdzi to zaraz po powrocie wykonam "twardy reset".
 

p@well

New member
Już wiem, sam sprawdziłem. Rozmawiałem dziś z konsultantem, który dalej musiał się dowiadywać co i jak... no i trza czekać aż poustawiają i poprawią - fakt że konsultant zrzucał winę bezpośrednio na dane programy, a nie na działania n-ki, ale taka polityka.
Tak czy inaczej nie jest to wina naszych recoderów i cierpliwość będzie tutaj najbardziej wskazana - trzeba będzie się przyzwyczaić do "zająknięć" aktorów.
 

pienaar

New member
Z góry przepraszam że zmieniam wątek w tym temacie, ale nie wiedziałem gdzie poruszyc ten problem, a mam mało czasu. Czy mógł by mi ktoś wytłumaczyc co mam zrobic, bądź jakiego kabla uzyc, aby skopiowac nagrane programy z dysku twardego dekodera "n" na komputer.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
pienaar napisał:
Z góry przepraszam że zmieniam wątek w tym temacie, ale nie wiedziałem gdzie poruszyc ten problem, a mam mało czasu. Czy mógł by mi ktoś wytłumaczyc co mam zrobic, bądź jakiego kabla uzyc, aby skopiowac nagrane programy z dysku twardego dekodera "n" na komputer.


Zadaj pytanie na "Platformy cyfrowe HD", napewno ktoś Ci odpowie np ja.
Oczywiście jak chcesz aby ktoś znalazł dla Ciebie czas, ty też musisz go mieć :p
 

broda1725

New member
Bez reklam
Problem nadal występuje, na nagraniach jest w miarę ok jest poprawa ale nadal jest. Co do kanałów nadal jest ale też mniejszy, najbardziej zauważyłem na HBO HD. Ale widać że jakieś postępy są.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
p@well napisał:
Od wczoraj moje nagrania odtwarzane są czysto i bez zacięć. Myślę, że problem mamy z głowy.

Zazdroszczę Ci, u mnie i u sąsiada jest nadal źle.
Ponadto przyplątał się efekt "pierdzenia" w trakcie przegladania EPG czy przewijania programu, to jest w sytuacji gdy do amplitunera powoinna trafiać cisza a nie owe p........e :confused:
 
Ostatnia edycja:

marcinrob

New member
Niedotrzymanie warunków umowy...

Od kilku dni widzę znaczną poprawę. Nie jest idealnie, ale to co jest nie doprowadza mnie już do wściekłości. Przerwy w dźwięku zdarzają się sporadycznie.
Już miałem zamiar napisać pismo o następującej treści:
"W związku z niedotrzymaniem warunków umowy (tu dokładny opis) uprzejmie proszę o rozwiązanie umowy bez obciążania mnie dodatkowymi kosztami albo odstąpienie od pobierania opłat abonamentowych do chwili rozwiązania problemu."
Powstrzymywało mnie tylko moje lenistwo. I nadzieja na szybkie rozwiązanie problemu, niestety jeśli to się będzie powtarzać... Nie mam czasu na oglądanie filmów w godzinach emisji. N-ka bez możliwości nagrywania dla mnie praktycznie nie istnieje i taka jest mi niepotrzebna.:(
 

broda1725

New member
Bez reklam
Tak problemy nadal są choć są mniej uciążliwe. Wydaje mi się też że jest to także uwarunkowane indywidualnie u każdego, siłą i jakością sygnału, dlatego u jednych jest w miarę dobrze a u innych katastrofa która przynosi dużo frustracji.

Chyba jedyne wyjście to przeczekać to.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
broda1725 napisał:
... ... są mniej uciążliwe ... ...
Hm, u mnie dzisiaj na TVN24 około 14 co 5-7 sekund wyłączał się na moment dźwięk.
Mam dekoder w sypialni i rekorder w salonie.

Teraz dźwięk wyłącza mi się nawet na dekoderze "białym" do tej pory tego nie miałem, a więc chyba nkowi programiści "działają" - cokolwiek to oznacza. :p
 

kociol1978

New member
drobna rada

Jeśli chodzi o nagrane programy to problem występuje przy nagrywaniu z niektorych programow, przy czym sprawa wygląda tak ze jezeli w ustawieniach mamy wlaczony dziwek dookolny to zacinki sa dsc dolegliwe, co jakis czas nie ma dzwieku przez 1-2s, mozna sobie ulzyc wlaczajac dzwiek stereo w ustawieniach tunera, np na czas odtwarzania, wtedy zacinki sa prawie niezauwazalne :)
 

Bartos81

Member
Bez reklam
czy dalej ktoś z was ma problemy z zanikaniem dźwięku w N, bo ostatnio u mnie stało się to dość natarczywe, szczególnie zaraz po włączeniu kanału przez jakąś godzinę, dźwięk parę razy zaniknie, potem już mniej
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
U mnie brak problemów, zarówno w trakcie oglądania na żywo, jak i podczas odtwarzania nagrań. Mniej więcej w czasie, gdy najwięcej było głosów, że problemy się już skończyły zrobiłem restart urządzenia (wyłączyłem z prądu na kilka minut).
U Ciebie problemy są na jakichś konkretnych kanałach? Może warto byłoby spytać na forum n-ki?

Pozdrowienia!
 

Bartos81

Member
Bez reklam
przeważnie na kanałach HD jak Discovery czy MTV

ostatnio wymieniałem dekoder więc to nie wina dekodera, najciekawsze jest to że jak było głośno o zanikach dźwięku to ja nic takiego nie zauważyłem.
 

broda1725

New member
Bez reklam
U mnie nadal występują na kanałach HBO HD , MTV HD i Discovery HD na nagraniach nie zauważyłem ale ostatnio nic nie nagrywałem z kanałów HD tylko z SD.
 

Hardi

New member
Większość moich znajomych to ma albo problemy z sygnałem, albo coś z dźwiękiem czy dekoderem, ta n'ka to lipa... Ja też czasami mam problemy z sygnałem, niech się skończy umowa to powiem n'ce żegnaj.
 
Do góry