Czy jest jeszcze sens w kupowaniu plazmy?

pantomima

Banned
Nie irytuj się.
Każdy LCD zawsze grał ostrzej niż każda plazma która miał obraz kinowy , ciepły. Ktoś lubi starocie to Ok. Ale nowe modele lcd potrafią zagrać rewelacyjnie. Po kalibracji z pewnością łagodnieją na podobieństwo plazm, ale zachowują ostrość. Biel zawsze była lepsza, nawet jak plazma kosztuje 30.000 zł a LCD 1000 zł .
Każdy obecny LCD wciąga nosem każdą starą plazmę pod względem multimediów, i możliwości.
Każda tania plazma to wypalenia na ekranie, ogromny pobór mocy w stosunku do LCD, głośna praca z uwagi na wiatraki.
Plazma to nie jest auto które jako stare zyskuje na wartości.
Plazma stara trafia szybciej na śmietnik historii z uwagi na brak części.

A kalibracja
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem
przebiega tak , takim sprzętem i poprawia jakość obrazu o 20-30%.
Kto ma , ten wie.

Kiki -z Toba rowniez sie zgadzam co do joty i uwierz mi , nie irytuje sie ani troszke bo masz zupelna racje .
Swiadomy jestem plusow/minusow obu technologii jak rowniez tego ze obcne modele led to juz zupelnei inna klasa w stos do tych z lat ubieglych.
Bedac na miejscu kolegi za nic nie wchodzil bym w stara plazme bo to juz przeszlosc .
Dodam jeszcze tylko tyle ze mnie osobiscie multimedia nie interesuja i raczej nie zamienil bym swojego tv na zaden inny , no chyba ze mial by to byc oled,ewentualnie tv uhd.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na Oleda też bym chętnie zamienił ale to póki co nie ta klasa.
Jakby było choć zaplecze na plazmy , serwisowe to ok.
Ale widzę co się dzieje z modelami firm których już nie ma , to rozpacz.
 

pantomima

Banned
No dokladnie . Sam ost doswiadczylem awarii . Na szczescie objety bylem gwarancja . Juz nie jestem tak ze no ,cicho tam z ta dostepnoscia tych czesci itp ;)
Na oleda to chyba kazdy ma juz chrapke .
Nie ta klasa czy nie ta cena ?
Jak oled to mysle minimum 65" ;)
 
Ostatnia edycja:

pierwszyy

Member
Nie irytuj się.
Każdy LCD zawsze grał ostrzej niż każda plazma która miał obraz kinowy , ciepły. Ktoś lubi starocie to Ok. Ale nowe modele lcd potrafią zagrać rewelacyjnie. Po kalibracji z pewnością łagodnieją na podobieństwo plazm, ale zachowują ostrość. Biel zawsze była lepsza, nawet jak plazma kosztuje 30.000 zł a LCD 1000 zł .
Każdy obecny LCD wciąga nosem każdą starą plazmę pod względem multimediów, i możliwości.
Każda tania plazma to wypalenia na ekranie, ogromny pobór mocy w stosunku do LCD, głośna praca z uwagi na wiatraki.
Plazma to nie jest auto które jako stare zyskuje na wartości.
Plazma stara trafia szybciej na śmietnik historii z uwagi na brak części.

A kalibracja
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem
przebiega tak , takim sprzętem i poprawia jakość obrazu o 20-30%.
Kto ma , ten wie.
to, że lcd ma ostry obraz/przerysowany to raczej nie jest zaletą, biel która wypala oczy też nie (za to czerń to zdecydowany plus dla plazmy), multimedia o których piszesz można łatwo uzupełnić (jeśli ktoś potrzebuje) byle tv boxem za ~300zł (minus to dodatkowy pilot), wypalenia nie takie straszne - jeśli tv nie będzie służyć jako monitor to ich nie będzie, plazma posiada narzędzia przeciwko wypaleniom (orbiter itp), pobór prądu rzeczywiście trochę większy, nie wszystkie plazmy mają aktywne chłodzenie - są plazmy bez wiatraków, lcd też nie zyskuje na wartości i też niedługo trafi na śmietnik historii.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widocznie mówimy o rożnych modelach.Miałem przez wiele , wiele lat plazmy wszystkie w domu i znam doskonale ich wady i zalety.
Plazmy już trafiły na śmietnik historii bo już nie są produkowane. LCD jeszcze trochę upłynie wody w Wiśle. Na dziś zwycięzca jest jeden. I jakby nie patrzyć nazywa się LCD i to ludzie zadecydowali o tym głosują bonami Narodowych Banków Świata - czyli kasą.
Kalibracja bardzo pomaga właściwie ustawić jakość obrazu w telewizorach LCD.
 

tomek100

New member
Widocznie mówimy o rożnych modelach.Miałem przez wiele , wiele lat plazmy wszystkie w domu i znam doskonale ich wady i zalety.
Plazmy już trafiły na śmietnik historii bo już nie są produkowane. LCD jeszcze trochę upłynie wody w Wiśle. Na dziś zwycięzca jest jeden. I jakby nie patrzyć nazywa się LCD i to ludzie zadecydowali o tym głosują bonami Narodowych Banków Świata - czyli kasą.
Kalibracja bardzo pomaga właściwie ustawić jakość obrazu w telewizorach LCD.




Z starą plazmą się zgodzę , pobór energi znacznie większy niż obecne ledy . Co do wypalania to moja stara plazma ma 6 lat i zero problemów z wypalaniem . Wypalanie myślę że było w naprawdę starych modelach . Jak plazma nie służy jako monitor to nie widzę sensu poruszania tego tematu . Tak plazmy mogą buczeć lekko , biały ekran , ja niewiedzę tego problemu , jak ktoś lubi totalną ciszę to może nie być zadowolony . Teraz parę subiektywnych przemyśleń : moja najnowsza plazma z 2013 panasa kosztowała ok 4tyś , powiem jedno wciąż bije każdy tv led do podobnej kwoty . Kolega kupił niedawno samsunga jakaś seria h6000 coś tam , muj teściu jakiegoś soniacza led za przeszło 5000tyś rok temu . Mogę z całą pewnością stwierdzić że panas wciąga te telewizory . To jest moja subiektywna opinia , jak koś pisze o ostrości to ja nierozumienie co on bredzi , ostrość ? ja w swojej plazmie ostro musiałem zjechać w ustawieniach bo nie dało się na to patrzeć . Myślę że to może wynikać z tego jaki kto preferuje obraz . Wszyscy ledowcy cukierkowy , przestrzony , obraz świecący jak psu jajca . Niestety kolor skóry , odcienie to wciąż powiewa plastikiem . Tak sobie myślę że te ledy to po prostu plastik po całości . Nie zrozumcie mnie źle to co kiedyś było w lcd a teraz obecnie w ledach to 2 światy , jest mega dużo lepiej , ale to wciąż plastik . Każdy miłośnik kina doceni plazmę , kolory naturalne , organiczne , świetny skin tone . Kiki biel ? co ty człowieku bredzisz , a zapomniałem musi świecić aż się rzygać chcę , no masz rację takiej bieli nie znajdziesz w plazmie , w kinie też . Powiem krótko każdy miłośnik kina z ograniczonym budżetem wybierze PLAZMĘ . Podobnie w fotografii sony ostatnio wypuszcza super puszki na papierze ,ale daleko mu tzw canon look i color science . Lcd , led to plastik , nadzieja w OLEDACH . Największa ściema to 4k , nawet nie ma co oglądać na tym poza zdjęciami . 4k Zacznie mieć sens do ekranu powyżej 65cali , tak wielkie ekrany będą się prosić o wysoką rozdzielczość .
 

astw

New member
Cześć,

Szukając telewizora dla Mamy, do DVD i telewizji cyfrowej, natrafiłem na Panasonic TX-P42X60. Taki model wydaje mi się idealny do jej potrzeb. Moje jedyne zmartwienie to to, że plazmy są już na wymarciu - ten panasonic to praktycznie jedyna nowa plazma, jaką wypatrzyłem na Allegro. Stąd moje pytanie, czy jest sens inwestować w technologię wycofaną z produkcji, czy lepiej poszukać czegoś nowszego? Zaznaczam, że wszelkie nowsze formaty i bajery, typu Blu-ray czy 3D są w tym przypadku nieważne.

Dzięki za pomoc!

Bardzo dobry tv plazmowy podstawowej klasy. LCD mają nieporównywalnie gorszą jakość obrazu. Cena tego tv plazmowego powinna być niewysoka a za kilka lat można go wymienić na OLED.
 

astw

New member
"Każdy obecny LCD wciąga nosem każdą starą plazmę pod względem multimediów, i możliwości.
Każda tania plazma to wypalenia na ekranie, ogromny pobór mocy w stosunku do LCD, głośna praca z uwagi na wiatraki".

Kiki,

kolega napisał, że nie potrzebuje multimediów.
Jesteś pewny słów "każdy" co do LCD? To prawda, jeśli pod pojęciem starej plazmy rozumiemy model sprzed 6-7 lat. A wiatraki - mają tylko wybrane modele. X60 - nie.

Ten pobór mocy kompensuje znacznie niższa cena tv plazmowego. A jakość obrazu to nie tylko biel, to przede wszystkim oddanie barw, ich głębia. Tv plazmowy to ciepły obraz.
Rok gwarancji na LCD jak w przypadku Toshiby to nie jest argument. Najlepsi producenci LCD praktycznie zniknęli i jedynie licencjonują markę: Sharp, Toshiba. Podobnie Hitachi. O jakości LCD Panasonic sam pisałeś, a model 650 i jego niedoświetlone rogi potrafią skutecznie zniechęcić do zakupu LCD. LCD z pełnym podświetleniem LED praktycznie brak na rynku. Przyszłość to OLED i na niego trzeba poczekać (czasami już dziś bywa w promocji, choć nadal jest bardzo drogi - od 6700 zł.).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację częściowo.
Oled też ma swoje wady.
Dobrze że jest wybór , każdy wybierze co uważa dla siebie najlepsze.
 

broda1725

New member
Bez reklam
A ja powiem tylko jedno majac dwie plazmy w domu, i rodzice mający też dwie plazmy. Gdy mi się zepsuje obecny tv Panas lub LG "odpukać" to będę bardzo ubolewał że już nowego PDP nie kupie ale na alledrogo jest tyle używek czy w okolicznych lombardach że spokojnie coś sie wybierze.
Bo dokupi oled jest za drogi dla mojej kieszeni nie widzę innej opcji lcd nie jest akceptowalny dla moich oczu i bliskich.

A poza tym według mnie obraz PDP jest bardziej przyjazny dla dzieci i właśnie ta "słaba biel" jest dla mnie plusem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zatem OLED nie jest dla wyznawców technologi PDP.
Tam biel nie ma nic wspólnego z tą która jest w plazmach.
 

pantomima

Banned
Zatem OLED nie jest dla wyznawców technologi PDP.
Tam biel nie ma nic wspólnego z tą która jest w plazmach.[/QUOT

Zatem idac dalej tym plytkim tokiem rozumowania nalezy rowniez zauwazyc ze Oled nie jest odpowiednim wyborem dla wyznawcow technologii led , poniewaz czern generowana przez te monitory lcd nie ma nic wspolnego z czernia oledow .
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdybym obstawiał zakłady kiedy się pojawi, dziś byłbym milionerem.
Geniusz trzeźwego myślenia i manipulacji.
 
Do góry