Czy jest jeszcze sens w kupowaniu plazmy?

GxZas

New member
Cześć,

Szukając telewizora dla Mamy, do DVD i telewizji cyfrowej, natrafiłem na Panasonic TX-P42X60. Taki model wydaje mi się idealny do jej potrzeb. Moje jedyne zmartwienie to to, że plazmy są już na wymarciu - ten panasonic to praktycznie jedyna nowa plazma, jaką wypatrzyłem na Allegro. Stąd moje pytanie, czy jest sens inwestować w technologię wycofaną z produkcji, czy lepiej poszukać czegoś nowszego? Zaznaczam, że wszelkie nowsze formaty i bajery, typu Blu-ray czy 3D są w tym przypadku nieważne.

Dzięki za pomoc!
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam a jaką masz gwarancję,że jest nowa ? Bo tak ten gość napisał ? Widziałeś ile ma negatywów ? Lubisz dodatkową adrenalinę,masz za dużo kasy to kupuj....Tu masz fajny TV za trochę większą kasę:
LG 42LF5610
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Witam a jaką masz gwarancję,że jest nowa ? Bo tak ten gość napisał ? Widziałeś ile ma negatywów ? Lubisz dodatkową adrenalinę,masz za dużo kasy to kupuj....

Mam pytanie do Ciebie - jaki masz obecnie tv, z jakiego tv obecnie korzystasz ? , konkrektnie, model itp ? Jakie tv przewinely sie przez Twoj salon w ciagu ostatnich 10 lat ??
 

RHJG

New member
Bez reklam
Kolego ciekawość to pierwszy stopień do piekła ? Mam w domu dwa TV.Pracuje przy nich ponad 30 lat jeszcze jakieś pytania ?,to na priw zapraszam ....
 

pantomima

Banned
Kolego ciekawość to pierwszy stopień do piekła ? Mam w domu dwa TV.Pracuje przy nich ponad 30 lat jeszcze jakieś pytania ?,to na priw zapraszam ....

Nie pytalem o to ile masz monitorow na ktorych zapewme pracujesz a o to na jakich konkretnie modelach bazujesz ,bazowales .Czytaj ze zrozumieniem .

Pytanie ktore skierowalem do Ciebie to w pewnym sensie sugestia ktorej raczej jestes swiadom.
Gdyby jednak bylo odwrotnie i nie odczytal bys do konca mych intencji to podpowiem Ci ze -aby choc w minimalnym stopniu ukierunkowywac kogos pod katem jakies technologii pasowalo by miec choc jako taka orjentacje w materii a takowa napewno nie jest wynikiem tylko przeczytanych przerobionych wylapanych w internecie testow na ktorych jedynie bazujesz .
Ja w swojej 15 letniej karierze przerobilem kilka plazm i lcd.kow, ktore mialem, mam na stanie i nawet w oparciu o te doswiadczenia nie jestem sklonny dawac komus namiaru, narzucac konkretna technologie w przeciwniestwie do Ciebie co robisz notorycznie, tak bardzo nachalnie.
Milo by bylo gdybys i Ty tego nie robil , tym bardziej gdy od 30 lat pracujesz na dwoch tv (dwoch tv,nie prostuj-ogarniam przekaz .)

W zwiazku z brakiem odp na moje pytanie dalsza dyskusja w tym watku nie ma wiekszego sensu .Tymbardziej dyskusja z Toba na prv . pzdr fanatyczny Panie
 
Ostatnia edycja:

GxZas

New member
Witam a jaką masz gwarancję,że jest nowa ? Bo tak ten gość napisał ? Widziałeś ile ma negatywów ? Lubisz dodatkową adrenalinę,masz za dużo kasy to kupuj....Tu masz fajny TV za trochę większą kasę:
LG 42LF5610

Forum uniemożliwia mi wrzucenie linka do aukcji, ale sprzedawca na ponad 20 000 opinii, z czego 99,7% pozytywnych, więc jego uczciwością się nie martwię.

A powiedz, ten LG, który mi podlinkowałeś - oceniałeś go pod kątem obrazu SD? Pytam, bo gdy kupowałem telewizor dla siebie parę lat temu (plazmę), telewizory LCD pięknie oddawały obraz w wysokiej rozdzielczości, ale telewizja analogowa, SD czy DVD nie prezentowały się już tak dobrze. Czy ten problem jest dalej aktualny?
 

GxZas

New member
p42x60 to bdb tv, z niskim budżetem plazma to nadal bardzo dobry wybór. Zastanów się czy nie lepiej dołożyć 100zł (plus dostawa...) i wziąć p50x60 Panasonic TX-P50X60 idealny,kalibracja,gwarancja (5716872936) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
chociaż przy 50 calach rozdzielczość hd ready może nie wyglądać za dobrze, szczególnie z bliskiej odległości ale hdready na 42 calach jest ok.

Dzięki pierwszyy. Zostanę jednak przy 42 calach. Wymierzyliśmy, że będzie to idealna wielkość.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Forum uniemożliwia mi wrzucenie linka do aukcji, ale sprzedawca na ponad 20 000 opinii, z czego 99,7% pozytywnych, więc jego uczciwością się nie martwię.

A powiedz, ten LG, który mi podlinkowałeś - oceniałeś go pod kątem obrazu SD? Pytam, bo gdy kupowałem telewizor dla siebie parę lat temu (plazmę), telewizory LCD pięknie oddawały obraz w wysokiej rozdzielczości, ale telewizja analogowa, SD czy DVD nie prezentowały się już tak dobrze. Czy ten problem jest dalej aktualny?
Czytanie ze zrozumieniem się kłania? Mi nie chodzi o to,że to jest plazma ! Odradzałbym też kupno LCD nie będąc pewnym sprzedawcy ?Być może ja znalazłem inną ofertę? Oby Tobie udało się kupić nowy TV-szczerze tego życzę- powodzenia..
 

pantomima

Banned
Czytanie ze zrozumieniem się kłania? Mi nie chodzi o to,że to jest plazma ! .

RHJG - z racji ze nie moge odp na prv , tutaj musze odniesc sie do tego co tam wymysliles .

30 lat w tej specjalnosci i az tak marginalna wiedza ? Przykre to.
Pomyliles w takim razie powolanie a zarazem branze bo z tych Twych wywodow wynika jedno - brak obiektywizmu a i wiedzy co jest jest niestety jeszcze gorsze. To ile lat Ty tam przepracowales nic nie znaczy z racji argumemtow jakie sa wciaz powielane przez Ciebie w kazdym watku dotyczacym wyboru tv/technologii .Dla mnie Twoje namiary sa rownoznaczne z namiarami 60 letniego pana ktory polowe zycia przepracowal w zurcie . Za nic nie wzial bym twych podpowiedzi za kierunkowskaz na drodze zakupu nowego tv . Totalny brak obiektywizmu (co jest wynikiem Twych ideowych przekonan) a i argumemtacji to to czym cechuja sie Twe podpowiedzi niestety .
Pzdr
 
Ostatnia edycja:

GxZas

New member
To po co Ci stara plazma, na którą nawet serwisu nie będzie wkrótce.
A 48" Ci nie wchodzi ?

Nie ukrywam, że miałem wątpliwości właśnie z tego względu. Do plazmy przekonuje mnie jednak to, że nie wiem, jak nowe telewizory LCD/LED radzą sobie z obrazem DVD i SD. Jeśli ktoś ma tu z tym doświadczenie, to poprszę o rady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W szczegółach radzą sobie zdecydowanie lepiej. Biel zdecydowanie, pobór energii nawet
nie ma co wspominać . A jak dobry model to po kalibracji gra bardzo dobrze
 

pantomima

Banned
W szczegółach radzą sobie zdecydowanie lepiej. Biel zdecydowanie, pobór energii nawet
nie ma co wspominać . A jak dobry model to po kalibracji gra bardzo dobrze

Popyt/Podaz =Public Relations ! Haaaa

Co nie znaczy ze nie zgadzam sie z tym co faktycznie ma chyba miejsce . Choc jedno jest pewne - z racji braku czegos trzeba zadbac o zbyt tego innego(dostepnego) ;)
 

pierwszyy

Member
@pantomima: dokładnie tak - po co koledze stara plazma, która na pewno się zepsuje i nie będzie częsci, skoro może mieć super hiper elcedek nie śmigany z super bielą!






no i ta profesjonalna kalibracja GRATIS!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie irytuj się.
Każdy LCD zawsze grał ostrzej niż każda plazma która miał obraz kinowy , ciepły. Ktoś lubi starocie to Ok. Ale nowe modele lcd potrafią zagrać rewelacyjnie. Po kalibracji z pewnością łagodnieją na podobieństwo plazm, ale zachowują ostrość. Biel zawsze była lepsza, nawet jak plazma kosztuje 30.000 zł a LCD 1000 zł .
Każdy obecny LCD wciąga nosem każdą starą plazmę pod względem multimediów, i możliwości.
Każda tania plazma to wypalenia na ekranie, ogromny pobór mocy w stosunku do LCD, głośna praca z uwagi na wiatraki.
Plazma to nie jest auto które jako stare zyskuje na wartości.
Plazma stara trafia szybciej na śmietnik historii z uwagi na brak części.

A kalibracja
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem
przebiega tak , takim sprzętem i poprawia jakość obrazu o 20-30%.
Kto ma , ten wie.
 
Do góry