Czy HKTS 11 to dobry wybór ?

kstomee

New member
Od 5 dni jestem SZCZĘŚLIWYM posiadaczem HKTS 11 [podpięte pod Pioneera 819].

Jestem bardzo zadowolony z zakupu - w KD zestaw radzi sobie świetnie, a filmy nabierają nowego wymiaru. Sub potrafi zaskoczyć. Całość bardzo ładnie wygląda [żona zachwycona ;)], nawet sub, choć duży, bardziej zdobi niż zagraca.

Wszystkim wahającym się mogę śmiało polecić - oczywiście głównie do KD.
 

star32

New member
Problem z subem

A mi się zaczyna psuć ten subwoofer. Po włączeniu zasilania dioda świeci się i jest pyknięcie w głośniku ale sub nie działa. Do tej pory pomagało kilkukrotne wyjęcie wtyczki z prądu "aż zaskoczy" a dzisiaj to już nie pomogło.
Zestaw jest oczywiście na gwarancji, ale nie wiem jak go zapakować, żeby w drodze do serwisu nie uszkodziła się czarna obudowa.
 
Ostatnia edycja:

miloszuro

New member
od niedawna i ja stałem się szczęśliwym posiadaczem zestawu HVR 260 + HKTS 11. Niestety, ze względu na nietypowe usytuowanie amplitunera musiałem zastąpić oryginalne kable od głośników HKTS innymi, dłuższymi.
Nigdy nie miałem doświadczenia z tego typu sprzętem, ale wydaje mi się że sprzęt gra dość cicho (przy -65 db prawie nic nie słychać....).
Czy winą może być grubość zastosowanego kabla głośnikowego (kable jakie zamontowałem to 2,5mm, te oryginalne były zdecydowanie cieńsze)?
Czy może też winą są inne długości kabli niż w oryginalnym zestawie?
Do kolumn frontowych, jak i do głośnika centralnego prowadza kable o długości około 10m każdy. Natomiast do tych z tyłu, kable są zdecydowanie krótsze. Jeden ma około 2m a drugi 4-5m.

Dzięki za info.
Milosz
 

Smołek

New member
Ja jeszcze raz odkopię ten temat
chciałem kupić kino domowe w skład którego będzie wchodzić denon AVR 1911 lub 1611 i do tego głośniki HARMAN KARDON (9, 11, 16 lub 20)
ale z tego co tu czytam, to do muzyki one się średnio nadają.
Może przez ten czas pojawiło się coś nowego co nada się i do muzyki i do filmów. (tak jak poprzednicy nie mam miejsca na duże kolumny)
Może lepiej dozbierać kilka złotych i kupić Infinity TSS-800 (1890zł). Testował je ktoś?
 
Ostatnia edycja:

Smołek

New member
pokój ma 22 metry ( rysunek w załączniku)
te głośniki niestety trochę przekraczają mój budżet. A może polecił byś jakiś zestaw w którym przednie kolumny są podłogowe, tylne takie, by mogły wisieć na ścianie i nie przeszkadzać + jakiś sub
 

Attachments

  • MIESZKANIE.jpg
    MIESZKANIE.jpg
    11 KB · Wyś: 532
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak maja być małe i zagrać w stereo to musisz zbudować system 5.1 z dobrymi monitorami na froncie, przykładowo:

Monitor Audio BX2+BXC+BX1+BXW10

JBL ES30+ES25C+ES20+ES150

Cena wyższa ale problem znika.

Tanie, małe i w miarę dobre Infinity Beta HCS ale zostały już tylko wiśniowe.
 

Smołek

New member
dzięki za pomoc
kurcze, brzydkie to strasznie :(
a może coś takiego?:
centralny Klipsch C-1 -678zł
przód F1 BLACK 1800 zł
tył Klipsch S-1 870zł
całość 3300 i to bez suba + cena kabli, ale przy takiej konfiguracji chyba sub jest zbędny?
onkyo 608 nie będzie miał problemu by to pociągnąć?
 

Smołek

New member
orientuje się ktoś gdzie w Warszawie można by odsłuchać taki zestaw?

w kinowdomu.pl wychodzi trochę poniżej 3K za głośniki. Kupował ktoś może od nich?
głośnik centralny Klipsch C-1 http://kinowdomu.pl/C-1 599zł
głośnik przód Klipsch F1 BLACK http://kinowdomu.pl/F-1 1498 zł para
głośnik tył Klipsch S-1 http://kinowdomu.pl/S-1 898 zł para

Amplituner Onkyo TX-SR608 http://kinowdomu.pl/TX-SR608 1695zł

ps. (mam nadzieję że nie łamię regulaminu podając linki ale jak otwieram zakładkę regulamin pod operą to litery mają chyba ze 150 px i nie idzie tego przeczytać nawet po zmniejszeniu do 20%)
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Witam, myślę o połączeniu HKTS 7 z Marantz 1501 lub Denon 1611.
Czy to dobry pomysł pod KD i TV oraz sporadycznie muzyke, głównie rock?
Tylko zdaje się że żaden z tych ampli niema miejsca na druga frontową pare kolumn?

Później chciałbym dokupić jakieś podłogowe kolumny stereo typowo pod muzyke np Jamo lub JBL.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
A co do wyboru amplitunera przy okazji, czy ktoś może jakoś scharakteryzować oba z tych które wymieniłem? Który powinienem wybrać.
Skłaniam się ku Marantz'owi bo znalazłem dobrą oferte fabrycznie naprawianego z roczną gwarancją w niezłej cenie.

EDIT
Czy różnica pomiędzy HKTS 7 a 11 jest wyraźna? Pokój a właściwie sypialnia ok 12m2
 
Ostatnia edycja:
Do góry