Czy HKTS 11 to dobry wybór ?

zarley1

New member
Witam waszystkich!

Powiedzmy żę sprawa wygląda tak:
Posiadam amplituner Panasonic SA-XR700 i do tego dokupiłem odtwarzacz BD80 Panasonica i teraz potrzebna pomoc- kolumny z tym problemem że muszę być małe. Niestety brak miejsca na większe.
Pokój ma ok 20m2. Myślałem o Harman Kardon HKTS11 komponowały by się wizualnie z całym sprzętem!
Fajnie by było gdyby w miarę przyzwoicie wypadły w muzyce.
Myślicie że to dobry wybór?

Może coś w podobnej cenie np JBL CS680

Liczę na Waszą pomoc!!!
 

TAW

New member
Witam.

Harman/Kardon HKTS11 to bardzo dobry wybór i przede wszystkim bardzo dobre kolumny w cenie.

HKTS 11 (2099zł) są bardzo podobne do JBL SC680 (1899zł) ale różnica w cenie. JBL ma możliwość kierunku kolumny pod dowolnym kątem - zaczep kulowy, natomiast H/K tylko w poziomie.

W zestawie H/K 11 będzie mocniejszy subwoofer.

Mocowanie do HKTS jest o tyle fajne ze w całości kryje kable wychodzące ze ściany (schowane w mocowaniu), SC680 posiada mocowania kulowe ale kable są za kolumną.

Nie zapomnieć o odpowiednim okablowaniu do wybranych kolumn!
Kable mają właściwości do zmiany tego co kolumna może nam zaoferować!

Po tym zestawie to KEF i Tannoy Arena ale cena wyzsza.

Pozdrawiam.

 

leonh

New member
To moze odswieze temacik,

Otoz chce zakupic hk255 (raczej juz nie zmienie modelu :) ) i teraz do tego ampli planuje kupic jakies glosniczki :). Ze wzgledu na niewielkie rozmiary pokoju okolo 15-16m oczywiscie mebelki i takie tam, zastanawiam sie wlasnie nad hkts11, ale nie do konca jestem przekonany. Zastosowanie muzyka/film 50/50. Na upartego wcisnalbym kolumny podlogowe z przodu (nawet zona sie zgodzi :D) myslalem o frontach jamo s606, ale dosyc blisko bedzie sciana i nie wiem czy nie bedzie to przerost formy nad trescia i moze jednak te hkts dadza rade. Nie chcialbym pozniej zalowac ze nie kupilem podlogowek. Dodam ze nie jestem jakims tam wielkim audio-melomanem :D ale cos tam jednak posluchac na akceptowalnym poziomie bym chcial.

Warto wchodzic w to hkts czy raczej szukac podlogowek? Przy czym budzet ograniczony na te podlogowki :)

Pozdrawiam
Tomek
 

smyrko1

New member
HKTS śliczny wygląd, dobra cena, kiepski dźwięk. To pięknie pomalowany plastik, który nadaje się ewentualnie do oglądania kina. Z muzyką to już bardzo kiepsko no i na dodatek ten bełkot z suba... Nie polecam!

Infinity Beta będzie na pewno lepszym wyborem.
 

TOMCIASTY23

New member
leonh napisał:
To moze odswieze temacik,

Otoz chce zakupic hk255 (raczej juz nie zmienie modelu :) )....

Jesli sie zastanawiasz to ja radze tego nie robic i brac w ciemno te hkts11 ja sie balem jak cholera bo nie wierzylem w male plastykowe glosniczki i suba z 10" glosnikiem ale zaryzykowalem i powalilo mnie jak i kazdego co uslyszl ten zestawik,pokoik mam tez ok 15-16m2,naprawde warto kupic te glosniczki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
myślę że będziesz zachwycony - bo przy takich warunkach to siądziesz z wrażenia . Pytaj o dostępność Blackninja.
 

tomalo

New member
podepnę się może pod temat... za niedługi czas planuję mały zakup więc czytam, czytam i...
również zastanawiam się nad HKTS11... ograniczają mnie wymiary (w grę wchodzą tylko małe głośnikii), a finansowo ostro WAF :) więc pułap cenowy tych kolumn to max...

pokój ok 16m2, zagra to najprawdopodobniej z Onkyo 607 ew. 507 lub yamaha 765... (tu też jeszcze się ostro zastanawiam)

czy te głośniki to najlepszy wybór? A może jakieś inne propozycje ??
czy sub "daje radę" bo nie ukrywam, że lubię jak kino dobrze "grzmi".

p.s. Blackninja, jak można jakieś cenki na pw lub email to z góry dzięki.
 
Ostatnia edycja:

jaroslawp

New member
@Tomalo
Miałem podobne do Twoich dylematy :)
Posiadam zatem onkyo 606 podpięte do HKTS11.
Do kina są super - sub potrafi przestraszyć :),
ale jeśli jesteś melomanem to już nie jest tak super. Do "zwykłego" słuchania muzyki, radia jest ok, lecz jeśli chcesz w skupieniu przesłuchać dobrze wydany koncert (muzyka poważna), to kolumienki wykazują braki.
 

tomalo

New member
jaroslawp dzięki za info.
zapomniałem dodać, że kolumienki będą w zasadzie wykorzystywane w 95% w kinie, praktycznie bez muzyki (ewentualnie muza z TV)

ale czekam na dalsze opinie...
 

apei

New member
AVR255 nie ma 8 ohm :) przy 8 ohmah podawana jest tylko moc. Jest przystosowany nawet do 4.

Skąd taka informacja.
W HK255/355 nie ma możliwości zmiany impedancji kolumn na 6 lub 4 Ohm. Z tyłu pisze tylko: 8 Ohm. Inni producenci stosują takie rozwiązania.
Czy nie jest tak, że HK będzie zbyt obciążony kolumną 6 Ohm? Przez co mniej efektywny?
 
Do góry