Czy bi wiring ma sens ?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zalecam tylko ostrożność przy ofertach typu: "super okazyjne ceny", a jak będziesz taki kabelek brał, to zawsze pisz, że masz taki sam i potrzebujesz do następnego kompletu, a przy okazji sobie porównasz czy aby na pewno nie jest to podróbka, a.. i nie zapomnij dodać że Twój ojciec jest prokuratorem ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Uważaj tylko żeby ta używka nie była podróbką, taka dobra rada.
Za granicą to już plaga, u nas kwestia czasu.

Niestety wtopa na portalach aukcyjnych zawsze i z każdym towarem może się trafić.Tego raczej się nie przewidzi ,na zdjęciach może wyglądać pięknie a przyjdzie fajans.Ja jeszcze takiego przypadku nie miałem .

Zalecam tylko ostrożność przy ofertach typu: "super okazyjne ceny", a jak będziesz taki kabelek brał, to zawsze pisz, że masz taki sam i potrzebujesz do następnego kompletu, a przy okazji sobie porównasz czy aby na pewno nie jest to podróbka, a.. i nie zapomnij dodać że Twój ojciec jest prokuratorem ;)
U nas też już są super okazje na super markowe podróby. Nawet zdarzają się w audio sklepach :)
 

lukiii7

New member
Dzieki za cenne rady Armanig, na ojca prokuratora bym nie wpadl :-D dobre. A salon audio w mojej miescinie jest raczej pewny, pare gratow juz tam kupilem. Przy wiekszej premii i tam moze mnie poniesc ;-)
 
Ostatnia edycja:

lukiii7

New member
Bi-wiring ma jeszcze jedną zaletę nad klasyczny połączeniem .Można użyć różnych kabli ,np .jedną sekcję połączyć przewodami z miedzi srebrzonej ,a drugą ze zwykłej miedzi ,albo zastosować przewody o różnej grubości ,np jedna sekcja 4mm2 ,a druga 2,5mm
A jeżeli brał bym pod uwagę takie połączenie,to jakich kabelków proponujecie użyć ? Dla przypomnienia dodam że posiadam cable talk 3.1 .Jakie kabelki na górę a jakie na dół ?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
A czy Bi wiring wplywa jakos na impedancje kolumny, czy spadek mocy wzmacniacza skoro prad wysylany jest na dwa terminale? Bi wiring odciaza troche wzmacniacz czy wprost przeciwnie?
 

SDman

Banned
A czy Bi wiring wplywa jakos na impedancje kolumny, czy spadek mocy wzmacniacza skoro prad wysylany jest na dwa terminale? Bi wiring odciaza troche wzmacniacz czy wprost przeciwnie?

Witam,
Przy połączeniu jednym kablem sygnał płynie całopasmowo do zacisków kolumny. Natomiast przy połączeniu bi-wire sygnał jest całopasmowy do zacisków wzmacniacza. Wszelkie zmiany w impedancji widzianej przez wzmacniacz wynikają tylko z różnic impedancji kabli, styków i zworek. A są to bardzo małe wartości, na poziomie setnych części oma.
Impedancja nominalna zestawu jest taka sama.

Pozdr.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
A moc nie spada przez to ze wykorzystujemy dwa terminale we wzmacniaczu? W podlaczeniu jednym kablem cala moc idzie do kolumny a tam jest rozkladana na poszczegolne glosniki, kiedy zdejmujemy zworki i dodajemy drugi kabel nie jest tak ze sekcja niskotonowa dostaje mniejsza moc ze wzmacniacza z tego powodu ze wzmacniacz wtedy jest ustawiony w tryb A+B ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie ,moc nie spada .Po stronie wzmacniacza są zawsze dwa przewody
Bi wiring ma jeden cel ,chodzi o to aby podział pasma był bardziej dokładny
 

SDman

Banned
A moc nie spada przez to ze wykorzystujemy dwa terminale we wzmacniaczu? W podlaczeniu jednym kablem cala moc idzie do kolumny a tam jest rozkladana na poszczegolne glosniki, kiedy zdejmujemy zworki i dodajemy drugi kabel nie jest tak ze sekcja niskotonowa dostaje mniejsza moc ze wzmacniacza z tego powodu ze wzmacniacz wtedy jest ustawiony w tryb A+B ?


Witam,

podwójne wyjścia tylko ułatwiają podłączenie przewodów, ale nie zmieniają niczego pod względem elektrycznym i akustycznym - na pojedynczych czy podwójnych zaciskach wzmacniacza pojawia się to samo napięcie, doprowadzone z jego końcówek mocy. Obwody zespołu głośnikowego (po zdjęciu zwor na jego zaciskach przyłączeniowych), np. sekcji nisko-średniotonowej i wysokotonowej (w układzie dwudrożnym), zawierają filtry dzielące sygnał i blokujące przepływ częstotliwości wysokich w obwodzie nisko-średniotonowego, a częstotliwości niskich i średnich w obwodzie wysokotonowego. Tak więc już od zacisków wzmacniacza, prądy różnych częstotliwości zostają od siebie odseparowane, co może wpłynąć na redukcję zniekształceń intermodulacyjnych. Jednak w zależności od struktury zwrotnicy i innych cech głośników, zalety bi-wiringu mogą być mniejsze lub większe.

Wybór więc jest oczywisty: mamy kasę supper kable na bi-wiring, mamy mało kasy dołóżmy do jednego lepszego przewodu.

Pozdr,
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedzi, mam bi wiring wiec pytalem z ciekawosci jak to wyglada. Za mna jednak chodzi caly czas zakup subwoofera. Widze ze JBL Studio 250p troszke stanial, z mojego E150 bylem zadowolony wiec moze warto?

W mojej konfiguracji pomyslalem o wykorzystaniu wyjscia Pre Out wzmacniacza (instrukcja podaje ze jest to wyjscie na koncowke lub aktywny subwoofer), i skrecenie samego suwboofera na min. czyli ok 50hz tak aby tylko uzupelnial kolumny tym krancowym basem i nie przeszkadzal. Wzmacniacz w pure direct tak aby pasmo bylo rowne, o ile reszta jest oki to brakuje mi wtedy tego uderzenia basu, wiem ze muzyka ma tak brzmiec ale coz jak ja lubie mocny fundament basowy. Z loudness jest bardzo dobrze ale przy wiekszych glosnosciach podbicia nie brzmia najlepiej. Dlatego pomyslalem wlasnie o podbarwieniu basu subwooferem.
 
Do góry