Czy bi wiring ma sens ?

lukiii7

New member
Witam.
Zakupiłem ostatnio kolumny MA silver 8i po krótkim odsłuchu u sprzedającego ,oczywiście ze swoimi klockami ,płytkami i kablami.Z brzmienia jestem bardzo zadowolony ,z tym ze na odsłuchu brzmiały one jeszcze lepiej.Jestem pewien ze powodem tego jest akustyka mojego salonu,z którym walcze juz od jakiegoś czasu.Teraz pytanie do Was czy "wyciągne" cos więcej z tych kolumienek stosując połączenie bi wire ? Dodam ze apmli jaki posiadam to hk3490,na ewentualną zmianę narazie mnie nie stać .Pytam Was ponieważ zakup kabla to jest koszt ponad dwóch stowek (gdzieś jakiś sprzedawca proponował zestawienie HK3490 + Klipsch RF62 + Klotz LSCF425 i dało do myslenia ) a szkoda kasy żeby brać w ciemno.Teraz mam taśmy talk 3.1.pozdrawiam !
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Trzeba spróbować ,nie w każdym przypadku uzyska się poprawę brzmienia
Dla przykładu próbowałem na kolumnach Monitor Audio MR4 i nie udało się uzyskać poprawy ,a nawet było wręcz przeciwnie
Niektóre firmy produkujące kolumny podważają sens bi-wirgu ,np.Dynaudio ,a z firmą o takiej renomie i doświadczeniu chyba nie warto dyskutować

Tak na marginesie mam nadzieję ,że nie wymienisz swojego Cable Talk na Klotza?
 

lukiii7

New member
Robilem juz kiedys eksperyment z kabelkami i kupilem klotza LY.. szybciutko go sprzedalem.Przegral z Profigoldami, wiec mogl by to jednak byc spory regres. Jak bym mial kombinowac to raczej myslal bym nad jakas uzywka. Ale narazie mysle czy w HK ma to jaki kolwiek sens. (wybaczcie brak polskich znakow-pisze z tel.)
 
Ostatnia edycja:

dimo

New member
Spróbować połączenia bi-wire nie zaszkodzi, sam stosuję i mi akurat pasuje. Niedrogie i dobre kabelki do bi-wire to Jantzen Audio SOLID CORE OFC 17+20 AWG 6N Bi-Wire.
Jakby co to eksperyment nie będzie kosztował fortuny i zawsze można sprzedać i odzyskać część kasy.
Klotza też odradzam, miałem i nie polecam.
 
Ostatnia edycja:

m@rcin

Member
Witam.
Zakupiłem ostatnio kolumny MA silver 8i po krótkim odsłuchu u sprzedającego ,oczywiście ze swoimi klockami ,płytkami i kablami.Z brzmienia jestem bardzo zadowolony ,z tym ze na odsłuchu brzmiały one jeszcze lepiej.Jestem pewien ze powodem tego jest akustyka mojego salonu,z którym walcze juz od jakiegoś czasu.Teraz pytanie do Was czy "wyciągne" cos więcej z tych kolumienek stosując połączenie bi wire ? Dodam ze apmli jaki posiadam to hk3490,na ewentualną zmianę narazie mnie nie stać .Pytam Was ponieważ zakup kabla to jest koszt ponad dwóch stowek (gdzieś jakiś sprzedawca proponował zestawienie HK3490 + Klipsch RF62 + Klotz LSCF425 i dało do myslenia ) a szkoda kasy żeby brać w ciemno.Teraz mam taśmy talk 3.1.pozdrawiam !
Oczywiście że ma sens, jeśli tylko brzmienie będzie ci odpowiadać.
Warto spróbować pożyczyć dodatkowe kable i posłuchać.
 

syneq

New member
Ostatnio sprobowalem takiego polaczenia I bylo duzo gorzej wysokie tony byly jakies takie ostre wiec szybki powrot do starego podlaczenia
 
Ostatnia edycja:

lukiii7

New member
Czyli metoda prób i błędów .Myślę ze będę testował ze wspomnianym przez Dino jantzenem.Dziękuje za odpowiedzi...zauważyłem że ciężko z dostępnością .Ewentualnie zorganizuje inne ,w miarę dobre druciki i podepne to tak dla próby....Szkoda że profigoldy dorzuciłem kupującemu w pakiecie z kolumnami.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bi-wiring ma jeszcze jedną zaletę nad klasyczny połączeniem .Można użyć różnych kabli ,np .jedną sekcję połączyć przewodami z miedzi srebrzonej ,a drugą ze zwykłej miedzi ,albo zastosować przewody o różnej grubości ,np jedna sekcja 4mm2 ,a druga 2,5mm
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ja mam klotz i kupiłem używki za jakieś nie duże pieniądze, sądzę że jakość do ceny jest odpowiednia. Przy tym ampli nie ma sensu szukać za drogich kabli. Takie jest moje zdanie.
 

SDman

Banned
Dodam ze apmli jaki posiadam to hk3490,na ewentualną zmianę narazie mnie nie stać .Pytam Was ponieważ zakup kabla to jest koszt ponad dwóch stowek

Witam,
Moim zdaniem, sporo więcej możemy uzyskać jednym -lepszym kablem.
Trzeba go tylko umieć znaleźć -dobrać ! Czyli słuchać testować -niestety w swoim systemie.
Bi ciągnie za sobą zbyteczne koszty (może 16x banany po 40zł. szt.!?)
przy tak budżetowym sprzęcie to nonsens.

Pozdr.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie zgodzę się z kolegą. Jeśli takim połączeniem uzyskasz zadowalające brzmienie swojego systemu to czemu nie spróbować?

Masz prawo się nie zgadzać. Biwiring w tym konkretnym przypadku nie ma specjalnego sensu, nie wierze tutaj w lepszą separację sygnału biorąc pod uwagę koszty jakie trzeba ponieść, bo tylko w tym kontekście można dyskutować. Te koszty będą z automatu porównywalne do lepszej klasy kabla, a ten moim zdaniem lepiej się sprawdzi finalnie jak 2 tańsze.
 

m@rcin

Member
Masz prawo się nie zgadzać. Biwiring w tym konkretnym przypadku nie ma specjalnego sensu, nie wierze tutaj w lepszą separację sygnału biorąc pod uwagę koszty jakie trzeba ponieść, bo tylko w tym kontekście można dyskutować. Te koszty będą z automatu porównywalne do lepszej klasy kabla, a ten moim zdaniem lepiej się sprawdzi finalnie jak 2 tańsze.
W sumie masz rację, ale spróbować nie zaszkodzi. Pisałem przecież żeby ewentualnie pożyczył kable i przetestował. O zakupie i wyborze zdecyduje sam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jasna sprawa, jak jest możliwość testów to nie ma nad czym się zastanawiać i zawsze warto samemu ocenić.
Ja już przerabiałem temat biwiringu, dla mnie faktyczny sens ma biamping, ale to też temat rzeka.
 

lukiii7

New member
Z kupnem kabelków chyba jeszcze się jednak wstrzymam,chyba że trafi się jakaś używka w okolicach wypłaty to pewnie mnie poniesie :) ewentualnie pożyczka .Pytanie padło właśnie z uwagi na klasę mojego ampli,z ktorym MA tak fajnie zagrały.Wiecie jak to jest ,jak ktoś już wcześniej napisał "gonić króliczka" ;-) Mam sporo różnych ,dziwnych pomysłów :-D
 
Ostatnia edycja:

lukiii7

New member
Niestety wtopa na portalach aukcyjnych zawsze i z każdym towarem może się trafić.Tego raczej się nie przewidzi ,na zdjęciach może wyglądać pięknie a przyjdzie fajans.Ja jeszcze takiego przypadku nie miałem .
 
Do góry