Czemu tak szumi?? Pomozcie, prosze.

M_M

New member
Witam

Jestem kompletnym laikiem w kwestiach sprzetu audio, itp. (ubolewam nad tym). No, ale tez chce miec, hehe. Po przejsciu drogi przez meki - wybraniu sprzetu na podstawie wielu opinii, co do ktorych nie mam pojecia, czy byly sluszne, zakupilam wreszcie wymarzony zestaw. Przesiadlam sie wreszcie z plastikowego DVD wszystko w jednym na polke wyzej i ... rece mi wlasnie opadly... :( Odtwarzam blue ray tak szumi (wentylator), ze przeszkadza mi to w sluchaniu. Czy to normalne?? Nie wyobrazam sobie, zeby tak mialo byc. Prosze o Wasze opinie i podpowiedzi.

Magda
 

adam6150

New member
M_M napisał:
Witam

Jestem kompletnym laikiem w kwestiach sprzetu audio, itp. (ubolewam nad tym). No, ale tez chce miec, hehe. Po przejsciu drogi przez meki - wybraniu sprzetu na podstawie wielu opinii, co do ktorych nie mam pojecia, czy byly sluszne, zakupilam wreszcie wymarzony zestaw. Przesiadlam sie wreszcie z plastikowego DVD wszystko w jednym na polke wyzej i ... rece mi wlasnie opadly... :( Odtwarzam blue ray tak szumi (wentylator), ze przeszkadza mi to w sluchaniu. Czy to normalne?? Nie wyobrazam sobie, zeby tak mialo byc. Prosze o Wasze opinie i podpowiedzi.

Magda


Oddaj do sklepu i kup LG 370. Nie ma wiatraka, nic nie bedzie szumieć.:-D
 

M_M

New member
adam6150 napisał:
Oddaj do sklepu i kup LG 370. Nie ma wiatraka, nic nie bedzie szumieć.:-D

Jesli norma jest, ze w tym modelu tak szumi, a sa takie, gdzie - jak piszesz - nie ma wiatraka i nie ma co szumiec, to oczywiscie nie wykluczam oddania tego sprzetu.
No, ale wlasnie probuje sie od Was dowiedziec, czy mam uszkodzony sprzet, czy to taka (dla mnei chora) norma.
 

twiggy

New member
Mam Philipsa 9500 i przy nocnym oglądaniu, w scenach gdzie są tylko dialogi wentylator jest słyszalny. Natomiast sam napęd (jeżeli producent nie zadbał o wytłumienie) również bywa głośny. Twojego modelu nie znam, ale są tu na forum mądrzejsi, pewnie się wypowiedzą...
 

M_M

New member
twiggy napisał:
Mam Philipsa 9500 i przy nocnym oglądaniu, w scenach gdzie są tylko dialogi wentylator jest słyszalny. Natomiast sam napęd (jeżeli producent nie zadbał o wytłumienie) również bywa głośny. Twojego modelu nie znam, ale są tu na forum mądrzejsi, pewnie się wypowiedzą...

Licze na nich :)
Dzieki za Twoje info, to juz dla mnie cos.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ja takiego zestawu nie posiadam, ale słuchałem kiedyś w sklepie ( oczywiście wiem, że to żadne porównanie do warunków domowych) i specjalnie nie słyszałem wentylatorów...
Czy jest to u Ciebie tak bardzo uciążliwe i słyszalne przy "normalnym" ( u mnie normalne oglądanie znaczy dość głośno :D), czy też przy spokojnym cichym wieczornym seansie?
 

vandel

New member
ja mam pionka 51fd jest tam duzy wentylator ale go nie slychac. kumpel ma lg 390 a 2 sama 1580 i tez ich nie slychac jesli Ci to przeszkadza to reklamuj.
 

M_M

New member
marciniozo napisał:
Ja takiego zestawu nie posiadam, ale słuchałem kiedyś w sklepie ( oczywiście wiem, że to żadne porównanie do warunków domowych) i specjalnie nie słyszałem wentylatorów...
Czy jest to u Ciebie tak bardzo uciążliwe i słyszalne przy "normalnym" ( u mnie normalne oglądanie znaczy dość głośno :D), czy też przy spokojnym cichym wieczornym seansie?

Spokojny, cichy seans wieczorny. Nie ma innych przy dziecku :-D
 

M_M

New member
vandel napisał:
ja mam pionka 51fd jest tam duzy wentylator ale go nie slychac. kumpel ma lg 390 a 2 sama 1580 i tez ich nie slychac jesli Ci to przeszkadza to reklamuj.

Tak, wlasnie juz to postanowione. Dzis juz dzwonilam do sklepu z radosna wiescia :???:

Dziekuje Wam za dotychczasowe informacje. Wnioskuje z nich, ze moge znalezc cos, co nie halasuje. I to mi wystarczy.
 

adam6150

New member
Magda, masz problem w domu ktory kosztował Cie sporo kasy. My słuchamy tego wszystkiego pewnie sporo glośniej i nie przeszkadza nam praca wętylatora. Powiem więcej, ja go nie mam wcale w odtwarzaczu. LG do chlodzenia uzywa jakiegoś nowego sposobu i wszystko jest ok a kosztuje mniej niz połowe Twojego playera ( ok 700 pln). Moze spróbuj przemeblowac sprzęt . Moze pomoga jakieś gumowe podkladki?
 

M_M

New member
adam6150 napisał:
Magda, masz problem w domu ktory kosztował Cie sporo kasy. My słuchamy tego wszystkiego pewnie sporo glośniej i nie przeszkadza nam praca wętylatora. Powiem więcej, ja go nie mam wcale w odtwarzaczu. LG do chlodzenia uzywa jakiegoś nowego sposobu i wszystko jest ok a kosztuje mniej niz połowe Twojego playera ( ok 700 pln). Moze spróbuj przemeblowac sprzęt . Moze pomoga jakieś gumowe podkladki?

Podkladki? Zeby sie mniej grzalo pewnie tak? Ale to od razu halasuje, jak sie tylko wlaczy. Ale dzieki za info, w zyciu bym na to nie wpadla...
Sporo kasy.... eeeeee, trzeba sie bylo tu najpierw doradzic. A swoja droga, nie wiem, ile kosztuje sam ten odtwarzacz, bo zakup byl w zestawie (tak pewnie kupuja laicy, heheh :-D ). Ale Polak madry po szkodzie. Ponoc ten zestaw jest wart swojej ceny (niby bardzo dobra za to). Ale juz zdecydowane - jednak na cos wymiana, bo to jest szalenie irytujace! :evil:
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
To chyba zestaw: TX-SR577(amplituner) + DV-BD507(BD player)-co ma wiatrak głośny.Jest kilka modeli bez wiatraka...ale czy przyjmą zwrot z takiego powodu?Sam player normalnie kosztuje ~1400pln i nie jest wart swej ceny.
 

M_M

New member
Horhe Ortega napisał:
To chyba zestaw: TX-SR577(amplituner) + DV-BD507(BD player)-co ma wiatrak głośny.Jest kilka modeli bez wiatraka...ale czy przyjmą zwrot z takiego powodu?Sam player normalnie kosztuje ~1400pln i nie jest wart swej ceny.

Musza przyjac, bo nie moze byc tak, ze slucham spokojnego koncertu z szumem w tle. To jest wada produktu i jesli tego sprzedawca nie zrozumie, to slowo daje, ze spotkamy sie w sądzie.
To moze poradzicie mi jakis player Onkyo cichy i wart swojej ceny? Sprobuje wymienic sam player.
 

vandel

New member
onkyo nie ma playera blu wartego swojej ceny! lepiej wziasc cos bez wentylatora. chyba lg jest bez wentylatora i jesli chcesz za podobna kwote co Twoj blu to philips 9500 lub pioneer 320.
 

M_M

New member
Horhe Ortega napisał:
To chyba zestaw: TX-SR577(amplituner) + DV-BD507(BD player)-co ma wiatrak głośny.Jest kilka modeli bez wiatraka...ale czy przyjmą zwrot z takiego powodu?Sam player normalnie kosztuje ~1400pln i nie jest wart swej ceny.

Tak, to ten zestaw. Wczesniej podalam inne symbole - z faktury. Nie wiem, czemu tak podali. Ale teraz sprawdzilam i jest tak, jak piszesz.
No i nie pocieszyles mnie :(
 

M_M

New member
vandel napisał:
onkyo nie ma playera blu wartego swojej ceny! lepiej wziasc cos bez wentylatora. chyba lg jest bez wentylatora i jesli chcesz za podobna kwote co Twoj blu to philips 9500 lub pioneer 320.

Dzieki za info i rade.
 

M_M

New member
No dobra, oddaje wszystko, caly zestaw, bo glosniki tez sa chyba do bani.
W zwiazku z tym mam do Was OGROMNA prosbe:

Poradzcie mi, co kupic w kwocie ok. 3000,- (amplituner, blue ray, glosniki) - jednej firmy, nie tylko do sluchania glosnego, ale rowniez cichej muzyki, itp. Moze byc w .
zestawie, ale moze byc tez w elementach, ktore znajde i skompletuje.
Czekam na Wasze (szybkie) rady, bo mam malo czasu na oddanie tego sprzetu i wybranie nowego.
 
Do góry