czary w sklepie

gierrappa

New member
Mam pytanie do ekspertów które nie daje mi spokoju. Otóż wczoraj w RTVeuroAGD porównując telewizory przyczepił się do mnie facet z samsunga i oczywiście wychwalał wszystkie samsungi a resztę producentów mieszał z błotem. W końcu dałem mu jedną szansę na przekonanie mnie, koleś się pyta co mam na oku. Odpowiadam że zastanawiam się między Sony 42" W805 a Panasonic 47 et60, facet wyciąga z kieszeni pendriva wtyka do soniaka i odpala. Filmik to tylko przesuwające się zdjęcia (jakieś plany budowlane ze szczególikami, nuty, okna w budynku, owoce na targu takie duperele) w lewą stronę. No i obraz wygląda w miarę jakieś niewielkie rozmycie na jednym zdjęciu jak się przesuwało, idziemy do panasonica ten sam pendrive i totalna kaszanka aż oczy szczypały. Zdjęcia się dwoiły, troiły jednym słowem masakra. W samsungu z kolei obraz jak żyleta... Jakie to czary? Dodam że sony ma technologię motion flow 400Hz, Panasonic jakies 24p. coś tam coś tam 600Hz a Samsung 200Hz. Potem facet coś opowiadał że to matryca aktywna i bije na głowę wszystkie IPS'y czerń "podobno" super czarna no cud miód. I teraz zgłupiałem czy samsung naprawdę jest liderem na rynku telewizorów?
 

tdx

New member
Bez reklam
Jak na W805 wyłączysz trumotion a na samsungu włączysz motion plus na płynny to będzie właśnie tak jak napisałeś.

Tyle i aż tyle zależy od ustawień TV...
 

Riv11

New member
Bez reklam
Jak wyżej napisali koledzy. Jest to sprawa ustawienia telewizora. Żeby osiągnąć taki efekt wyłaczasz ICF w panasie i trumotion w sony a włączasz motion plus w samsungu.
 

rzęsor

New member
W Saturnie też tak sprzedawcy czarują, z tym że na korzyść Sony W805 kosztem konkurencyjnych modeli Philipsa i Panasonica.
 

rzęsor

New member
Nie tyle marże co prowizje dla sprzedawców.

Jak pójdziesz na dział telefonów albo aparatów fotograficznych to też będziesz nakłaniany do zakupu produktów Sony i Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Byłem sprzedawcą w Euro... wybaczcie bo to tylko miesiąc. Rano przychodził kierownik i ogłaszał co trzeba sprzedać. Oczywiście były to "najlepsze" tv danego dnia. Jaja następowały gdy przekonany klient wracał następnego dnia z kasą na zakup i od kolegi lub mnie dowiadywał się, że jednak najlepszy to ten, co wczoraj był najgorszym (bo np nie było go na stanie a dziś dowieźli). O ile ja wiedzialem, że kasety SVHS mogą uszkodzić głowice zwyklych magnetowidow to koledzy wciskali je jako te najlepsze do każdego przętu. Itd, itp
PS Prowizja na Koreańczyki zawsze była najwyższa. Zauważcie, że uczciwsi sprzedawcy nie zachwalają Samów, że są najlepsze, tylko że najczęściej kupowane... Bo ludzie to istoty stadne. Skoro coś się sprzedaje - znaczy jest dobre.
Zatem jeśli chcecie kupić to co naprawdę wartościowe czytajcie takie fora jak to i umieszczane w nich testy.
 

tedzikooo

New member
Jestem pracownikiem euro i nei dostajemy żadnych prowizji od znanych firm-oni mają nic do naszych wypłat. Po prostu sa punktowane mniej ,wiecej produkty , które warto sprzedawac. Ale ja i tak mam na to w.y.j.ebane i sprzedaję to co dla mnie jest dobre. Ogólnie jestem fanem panasonica, tłumaczę tez klientom dla czego tak rzucają się na te szamsungu, przecież od strony multimedialnej nie są żadną dla mnie rewelacją. A te triki przedstawicieli handlowych są stare jak świat. Raz mi mówił kierownik jak był na delegacji Sonego to była prezentacja tv Sony i samsunga, który ma lepszy obraz . Wygrał wiadomo Soniak tylko jak później się okazało Samsung miał walnięta matryce...
 

digitalus

Banned
Witam
Czesto wybieram sie na spacer do saturna lub media markt .Sklepy sa w malej odleglosci .Prawie zawsze widze jak klient wychodzi z telewizorem samsung.Trend sprzedazy telewizorow samsung jest bardzo silny.
W przeszlosci tzn w latach 80, 90 liczyla sie renoma i marka czyli np SONY i Panasonic.
Samsung i goldstar(obecnie LG) zaliczany byl do trzeciej a moze nawet czwartej ligi.Tego sprzetu nikt nie chcial importowac i kupowac.W sklepach pewexu krolowalo kilka firm np sony, sanyo, panasonic, jvc,nec.
W sklepach baltony byly sprzedawane inne czyli np hitachi,fisher.
Przenosimy sie do przeszlosci:)
W linku nizej sprzet z przeszlosci

Vintage Audio Equipment Gallery

panasonicomnivisionvhsvcrmodelpv-1321_2.jpg





na zdjeciu magnetowid vhs fisher.Zdjecie z internetu.Wyglada ze sprzet sprawny do dzis.Byla nawet polska reklama sprzetu hitachi czyli odtwarzacza vhs z mozliwoscia nagrywania:) hitachi. haslo reklamowe..to wiecej niz hit to hitachi vtp60.hitachi i fisher to marki ktore odeszly .Nie ma juz w sklepach rtv.Obecnie samsung i lg jest liderem nie tylko w Polsce ale w sprzedazy globalnej.Trudno zrozumiec dlaczego.

Nawet wpadka samsunga z kondensatorami nie zaszkodzila.Samsung caly czas jest liderem sprzedazy.

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.dailytech.com/Samsung%2Bto%2BPay%2BMillions%2Bto%2BSettle%2BLawsuits%2BOver%2BMass%2BLCD%2BTV%2BFailures/article24065.htm&prev=/search%3Fq%3DProblems%2Baffected%2Ba%2Bmultitude%2Bof%2Busers,%2Bsome%2Bseveral%2Btimes%253B%2BSamsung%2Bwill%2Boff%2Bup%2Bto%2B%2524300%2BUSD%2Bin%2Breimbursement%26hl%3Dpl%26noj%3D1


http://www.dailytech.com/Samsung+to...ts+Over+Mass+LCD+TV+Failures/article24065.htm



http://translate.google.pl/translat...prev=/search?q=CJ-2011-7260.&biw=1680&bih=911

fishervhsvcrmodelfvh-920_4.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry