Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

Agrescik

New member
Jaka oferta w CP?

Sprobowalem sobie skonfigurować to co chce i zamiast 57,8 +15 za HD teraz oferta wynosi 121zl?
O co kaman? Albo ja komputera nie potrafie uzywac.... na ich poje... stronie....
 

gorylla

New member
Bez reklam
Jakoś dziwnie liczysz.

Przecież masz w ofercie pakiet Premium, gdzie masz praktycznie wszystkie kanały oferowane przez CP (poza rozrywką xxx) i do tego filmy VOD za free (poza nowościami). Więc jakie 121zł?

A gdzie w Polsacie TVP HD ,TVN HD ? w C+ jest w N jest .Od pewnego czasu Polsat nie dodaje żadnych nowych programów.Lipa

Obecnie dorzucony został CinemaxHD. I jeszcze aktualnie jest jakieś free okienko dla abonentów, gdzie odkodowali rózne programy np. FilmboxSD, MTV Polska, VH1, Nickelodeon, Boomerang, wszystkie Zony i coś tam jeszcze. Podobno do połowy grudnia, może trochę krótko, ale zawsze warto mieć niż nie mieć.
 
Ostatnia edycja:

betman

New member
Panowie, mam dekoder Samsunga, i strasznie pochrzaniona jest ta lista kanałów, w ogóle Polsat gdzieś na 2XX+, wszystko jakoś pomieszane, strasznie porozrzucane, itd.

Spróbowałem wykasować wszystkie kanały tak by poźniej je wszystkie ponownie odszukał, ale tym razem jeszcze większy bajzel mam. Manualnie nie będę siedział 2 godz. i każdy kanał odszukiwał i układał jeden po drugim. Czy jest jakiś sposób aby dekoder ustawił te kanały jakoś logicznie, tak jak to robi N czy C+?
 

gorylla

New member
Bez reklam
Jakieś pół godziny roboty na ułożenie własnej listy i spokój na wiele miesięcy. Zdecydowanie warto.

Polsat sam nie ułoży logicznie kanałów- one zawsze będą ułożone według klucza polsatowskiego- czyli dla każdego tunera tak samo. Takie numery z wgraniem listy to można było robić z tunerami typu ferdek- gdzie sobie zwalałeś programowo ułożoną przez kogoś listę. Ale w CP to nie działa, bo dekoderki są parowane z kartą i pomysł z dekoderem z wolnego rynku nie wypali.

Obecnie po aktualizacji softu do Samsunga 370g ułożenie listy stało się dużo prostsze. A to z tego względu, że kanały z listy polsatu są pokazywane zawsze jakie pierwsze na liście ogólnej. Więc wybierasz tylko kanały do ok. 120 pozycji- później jest już nieciekawa, zagraniczna sieczka. Wcześniej był trochę dramat- jak wyskanowałem wszystkie programy dla Hotbirda i Astry (grubo ponad 2 tysiące) to znaleźć na niej potrzebne kanały to było niemało klikania.

Układanie jest proste- najpierw do swojej listy wrzucasz kanały, które chcesz na niej mieć, jak leci- czyli jadąc od 1 nie układając ich- tylko dodaj, dodaj, dodaj itp. Później wchodzisz w menu przemieść program i przekładasz je według kolejności jaka Ci pasuje. To naprawdę pół godziny roboty (no może dla niewprawnego do max. godziny), ale problem z głowy raz na zawsze. Nawet aktualizacje nie zmieniają ustawień własnej listy (tylko ostatnio dodano "na sztywno" kanał 21 Dla Abonentów- ale z nim można żyć, bo specjalnie nie przeszkadza). Trzeba tylko wykazać się minimum woli i cierpliwości. Pozdr.
 

betman

New member
U mnie problem jest w tym, że kanały nie układają się według klucza Polsatowskiego tylko strasznie dziwnie. U innych osób, u znajomych, wszystko jest ok, tylko u mnie rozwala mi kanały Polsatu po całym spektrum kanałów. Zastanawiam się czy jest jakaś opcja kompletnego zresetowania tego Samsunga? Model dekodera to DSB-S305G.
 

gorylla

New member
Bez reklam
Nie wiem co masz na myśli, pisząc o rozrzucaniu kanałów. Bo w oryginalnej liście CP to tak trochę wygląda, jakby one rzeczywiście były dziwnie porozrzucane- początkowo głównie kanały Polsatu i jakieś inne przypadkowe (do 20), później cała masa kanałów VOD (jakoś do 60), później znów trochę sieczki i seria kanałów HD. Tak to po prostu polsat wymyślił i nic nie poradzisz. Dlatego warto zrobić własną listę.

Jak masz jeszcze gorszą sieczkę to może oznaczać, że od początku źle wyszukiwałeś kanały - być może najpierw z innego transpondera, a później dopiero z transpondera CP. Wtedy z początku ułożył ci jakieś inne, a dopiero potem kanały CP.

Spróbuj więc takiego sposobu- usuń wszystkie zapisane kanały (do czysta), w ustawieniach zapodaj transponder CP (nie pamiętam obecnie numeru, ale w innym poście gdzieś pisałem te dane) i wyszukaj. Wtedy znajdzie ci wszystkie kanały Polsatu i poukłada na liście w taki sposób, jak to Polsat wymyślił. Później możesz bawić się w przeszukiwanie innych TR bądź nawet z innej satelity, jak masz podwójny konwerter. Wtedy wszystko pójdzie już z tyłu.

EDIT: znalazłem numery TR- mi łapie wszystkie kanały CP z TR 11158 i TR 12264. Ustaw jeden z nich na sztywno (który ma lepszy zasięg- u mnie lepszy ma 12264) i przeszukaj.
 
Ostatnia edycja:

Agrescik

New member
Co w promocji...

Jak myślicie, czym CP zaskoczy na święta? Bo na razie się wstrzymuję z zakupem bo niestety nie chcą dać dekodera HD z nagrywarką w opcji na 15 miesiecy... 29 miechów przy tak zmiennym rynku to porażka...
 

zoltan

New member
Gdzieś czytałem ostatnio, że w tym roku nie należy się spodziewać tak atrakcyjnych promocji przed świętami ze strony platform cyfrowych jak to było rok temu.
 

cygan

Member
"Niestety, szanse na oglądanie F1 w jakości HD już od przyszłego roku, zmalały.

Szef F1, Bernie Ecclestone we wrześniu 'wlał dużo nadziei' w fanów F1 na całym świecie, kiedy powiedział, że "prawdopodobnie już od przyszłego roku" będzie można oglądać ten sport w jakości HD.

Ale teraz podczas wywiadu z Christianem Syltem i Caroliną Reid, Bernie powiedział, że "nie jest pewien" czy od 2011 roku F1 będzie pokazywana w jakości HD.

Jak przyznał, jednym z głównych problemów jest to, że kamery HD są zbyt duże do zainstalowania na samochodach, aby można było oglądać tak popularne ujęcia on-board.

"To oznaczałoby, że F1 byłaby w 50 procentach transmitowana w HD a w 50 procentach w standardowej rozdzielczości" - cytuje słowa 80-letniego Brytyjczyka niemiecki serwis internetowy 'motorsport-total.com'.

Sylt i Reid uważają, że niechęć Ecclestone'a w stosunku do nowej telewizyjnej technologii wynika z klapy, jaką dla niego okazał się wielokanałowy cyfrowy przekaz F1 w latach 90. XX wieku."

onestopstrategy.com

Dla mnie i tak jest bajka teraz w upscalingu do HD. Co im zwisa, że widoki z bolidu będą "tylko" upscalowane? To tylko 5-10% transmisji? Bernie to już stary człowiek jest... :)
 

GRajza

New member
U mnie problem jest w tym, że kanały nie układają się według klucza Polsatowskiego tylko strasznie dziwnie. U innych osób, u znajomych, wszystko jest ok, tylko u mnie rozwala mi kanały Polsatu po całym spektrum kanałów. Zastanawiam się czy jest jakaś opcja kompletnego zresetowania tego Samsunga? Model dekodera to DSB-S305G.
Najzwyczajniej w świecie przestawił Ci się układ kanałów z Cyfrowy Polsat na jakiś inny, predefiniowany. Często mi się to zdarzało na Samsungu.
Nie pamiętam kombinacji skrótu z pilota, ale sprawdź czy wciśnięcie OK, a potem któregoś z kolorowych przycisków (chyba zielony) nie pozwoli Ci na wybranie jakiegoś innego układu. Kombinacje pisałem z głowy, może być inna, pewnie w instrukcji jest napisane, ale to właśnie taki masz problem - aktywna inna lista niż CP, mnie najczęściej wpadała Ulubione, której nie miałem ustawionej i wtedy Polsat faktycznie nie był na kanale 1, tylko "gdzieś tam".
Instalowanie, skanowanie programów tego nie zmieni, musisz zmienić właśnie listę.
 

zoltan

New member
Na jakim kanale aktywuje się moduł Cyfrowego Polsatu? Bardziej chodzi mi o parametry tego kanału, a nie jego numer na liście odbiorników Polsatowskich, bo mam inny odbiornik.
 

cygan

Member
Formuła 1 jest bliska 'zapalenia zielonego światła' przekazom telewizyjnym w technologii HD. Miałoby to nastąpić już od pierwszego wyścigu sezonu 2011, dowiedział się serwis 'Autosport'.

Możliwość oglądania F1 w wysokiej rozdzielczości przewijała się już w ostatnim czasie i miała aprobatę Berniego Ecclestone'a, jednak szef F1 chciał być pewien, że będzie wystarczająca liczba nadawców i odbiorników dla realizacji pomysłu HD.

Mimo że wcześniej Ecclestone sugerował, że technologia nie będzie obecna w Formule 1 przed 2012 rokiem, w minionych tygodniach powiedział, że jest szansa na pojawienie się relacji w HD w 2011 roku. We wrześniu powiedział BBC: "Myślę, że uruchomimy HD, najpewniej w przyszłym roku."

Według 'Autosportu' szanse na relację w HD wzrosły w ostatnich tygodniach dzięki dużym wysiłkom zakulisowym, które miały pokazać czy wprowadzenie technologii będzie możliwe od początku przyszłego sezonu.

Mówi się, że wdrażanie systemu jest już w zaawansowanym stadium, łącznie z tym, że F1 ma już sprzęt potrzebny do obsługi nadawania w HD.

Nie ma jeszcze żadnego oficjalnego potwierdzenia ze strony Ecclestone'a na temat planów nadawania, jednak taka deklaracja zostanie ogłoszona dopiero wtedy, gdy będzie on miał absolutną pewność, że dostawcy dadzą to, czego Formuła 1 potrzebuje.

Globalny partner Formuły 1 - firma LG, która ma swój interes w nadawaniu w HD, przeprowadziła test systemu HD podczas Grand Prix Monako w 2009 roku i próbowała również nagrywania kamerami 3D podczas tegorocznego Grand Prix Kanady.

Wiceprezydent do spraw marketingu i sponsoring LG, Andrew Barret powiedział, że jest przekonany, iż F1 będzie dostępna w HD w przyszłym roku.

"Nie chcę wypowiadać się za Berniego, ale wszyscy wiemy, że im szybciej tym lepiej. Konsumenci mają odbiorniki, my mamy sprzęt do HD, która jest znacznie lepsza od standardowej rozdzielczości" - powiedział Barret serwisowi 'Autosport'.

"Fani poczują, że mogą mieć to na wyciągnięcie ręki, ponieważ praktycznie wszyscy mają telewizory HD w swoich domach. Mam nadzieję, że przekaz nastąpi już w przyszłym roku."

Mimo że w Abu Zabi LG nagrywało również w 3D, to Barret mówi, że jeszcze upłynie wiele czasu zanim ta technologia stanie się standardem w tym sporcie.

"Do 3D jeszcze długa droga. Jeżeli decyzja zależałaby ode mnie, to nie wprowadzałbym jej dopóki nie będzie wystarczająco dużo telewizorów i wystarczająco dużo odbiorców, którzy mogliby to oglądać. Ale HD potrzebujemy wszyscy już teraz."

Źródło: Autosport.com

Doklejam tu, bo na Cyfrowym zapewne zawita :)
 
Do góry