Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

maciek77jam

New member
panowie jak to jest z karta i dkoderem... dana karta jest przypisana do danego dekodera? czy moge sobie kupic nowy dekoder i wlozyc karte i pójdzie bez problemu.....
 

Agrescik

New member
Sagem ESI-88 w testach ..u mnie [fajna rzecz dysk wyjmowalny bezproblemowo]

i HD5000 bardzo dobre skalowanie z 4:3


A mozesz przyblizyc? Gdzie sa dostepne te dekodery?

Teoretycznie PC mi bedzie odpowiadac programowo. Jestem ciekaw co do jakosci programow HD.
Jak czytam niektore posty to niektorzy sa zniesmaczeni CP. Ja bylem zniesmaczony poziomem MM cyfrowej w pierwszej fazie. Dlatego zrezygnowalem.
Ale jak czytalem forum to nie poprawili jakosci programow.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
panowie jak to jest z karta i dkoderem... dana karta jest przypisana do danego dekodera? czy moge sobie kupic nowy dekoder i wlozyc karte i pójdzie bez problemu.....

nie da rady

A mozesz przyblizyc? Gdzie sa dostepne te dekodery?

Jestem ciekaw co do jakosci programow HD.
Jak czytam niektore posty to niektorzy sa zniesmaczeni CP.


u mnie w APS

kanały działaj bezproblemowo i jakościowo OKEY
 

gorylla

New member
Bez reklam
Jestem ciekaw co do jakosci programow HD.
Jak czytam niektore posty to niektorzy sa zniesmaczeni CP.

Głównie fanatycy Enki mają tak zrobione, że obsrywają CP ile się da. Ja jestem bardzo zadowolony z jakości HD w Polsacie na tunerze jak w podpisie. Co prawda kiedyś ciął mi kanały HD, ale problem po upgradzie softu został rozwiązany. Teraz potrafi też przyciąć, ale tylko z winy pogody (deszcz-mokry konwerter i antena, burze, wiatrzycho itp. ) . Przy "normalnej" pogodzie jest git-malina. Jako zwykły laik-oglądacz nie widzę różnicy w jakości kanałów HD względem Cyfry czy Enki. Pozdr.

EDIT: i jeszcze jedna rzecz- nie miałem za bardzo styczności z innymi dekoderami HD Polsatu, ale z wypowiedzi ludzi na forum satkuriera wynika, że dekoder dekoderowi nierówny i niektóre radzą sobie lepiej, inne nieco gorzej. Ja wybrałem ogólnie bardzo prostego i bardzo chwalonego samsunga i nie narzekam.
 
Ostatnia edycja:

Agrescik

New member
Głównie fanatycy Enki mają tak zrobione, że obsrywają CP ile się da. Ja jestem bardzo zadowolony z jakości HD w Polsacie na tunerze jak w podpisie. Co prawda kiedyś ciął mi kanały HD, ale problem po upgradzie softu został rozwiązany. Teraz potrafi też przyciąć, ale tylko z winy pogody (deszcz-mokry konwerter i antena, burze, wiatrzycho itp. ) . Przy "normalnej" pogodzie jest git-malina. Jako zwykły laik-oglądacz nie widzę różnicy w jakości kanałów HD względem Cyfry czy Enki. Pozdr.

EDIT: i jeszcze jedna rzecz- nie miałem za bardzo styczności z innymi dekoderami HD Polsatu, ale z wypowiedzi ludzi na forum satkuriera wynika, że dekoder dekoderowi nierówny i niektóre radzą sobie lepiej, inne nieco gorzej. Ja wybrałem ogólnie bardzo prostego i bardzo chwalonego samsunga i nie narzekam.
Dzieki za wypowiedz.
Ten twoj dekoder domniemam ze nie ma nagrywarki?
A jak sie sprawuje Sagem ESI-88 ?
Choc nie wiem czy nie zrezygnowac z nagrywarki. bo w sumie duzo czasu na ogladanie nie mam.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Tymbardziej jak nie ma czasu to lepiej mieć nagrywarkę, znaczy przynajmniej twardy dysk, by w wolnych chwilach nadrabiać zaległości ;)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Dzieki za wypowiedz.
Ten twoj dekoder domniemam ze nie ma nagrywarki?
A jak sie sprawuje Sagem ESI-88 ?

Samsung nie ma dysku twardego. Jak już napisałem jest to dość prosty, bardzo udany i bezproblemowy tuner. O zaletach/wadach tunerów CP (i nie tylko CP) możesz się więcej dowiedzieć na forum satkuriera, bo jest tam dużo dyskusji na ten temat.
 

leevin

New member
Rozwiązanie umowy...

Witam,
Jestem "szczęśliwym" posiadaczem echostara 717 wczoraj mój "ukochany" dekoder zassał sobie aktualizację,
i tu moje pytanie...
Czy mogę rozwiązać z Polsatem umowę w trybie natychmiastowym
Dodam (chociaż od tego powinienem zacząć) że, dekoder i antena jest moją własnością.
Zmierzam do tego że ,ze swoim sprzętem niech robią co chcą ale od mojego wara...;)
to tak jak by kupić np. samochód i po gwarancji lub nawet w trakcie producent zdalnie zmienił oprogramowanie sterujące dajmy na to silnikiem i przez to auto miało by inną dynamikę a kupiłeś ten wóz właśnie ze względu na w/w dynamikę.

Pozdrawiam...
 

leevin

New member
leevin ty żartujesz prawda?
Trochę tak ale...;)
ciekawe, co by było jak by każdy producent mógł zmieniać co chce, kiedy chce i jak chce...
Chyba do nich zadzwonię ciekawe, co oni na to...:D
Na jakiej podstawie chciałbyś z nimi rozwiązać umowę?
tak na marginesie to nie chodzi mi o rozwiązanie umowy jako takiej bo w sumie jej "nie mam" (mam na czas nie określony), chodziło by o ominięcie 3 miesięcznego wypowiedzenia...
 

zoltan

New member
Ale oni ci niczego nie zmienili, a jedynie udostepnili nowe oprogramowanie dekodera. A to twoj dekoder jak sam napisales "zassał sobie aktualizację". Nie znam funkcji tego dekodera, ale w moim nie dedykowanym zadnej platformie dekoderze to ja decyduje kiedy i na jakie oprogramowanie sobie zmieniam to obecne. Jesli nie masz mozliwosci wylaczenia takich aktualizacji to musisz sie poprostu z tym pogodzic.
 

leevin

New member
Ale oni ci niczego nie zmienili
Trochę zmienili i to nie to co powinni, chociaż muszę przyznać że EPG śmiga jak nigdy,
jeszcze żeby umożliwili ułożenie listy ulubione to bym im zapłacił za tą aktualizacje (chociaż może nie podsuwać im takich pomysłów;) )
jedynie udostepnili nowe oprogramowanie dekodera
Przez udostępnienie rozumiem wybór a to jest wciśnięte na siłę...
w moim nie dedykowanym zadnej platformie dekoderze to ja decyduje kiedy i na jakie oprogramowanie sobie zmieniam to obecne
Sam napisałeś moim ten też jest mój ( w końcu go kupiłem za zawrotną sumę 100zł ;)
i dwa lata byłem związany umową )
Jesli nie masz mozliwosci wylaczenia takich aktualizacji to musisz sie poprostu z tym pogodzic.
Niestety nie mam możliwości wyłączenia aktualizacji ale w takim przypadku, powinien być jakiś wybór w końcu to oni wysyłają oprogramowanie (domyślam się że, wysyłają je na konkretny dekoder i konkretną kartę ) a ja się o nie proszę...


Pozdrawiam
 

yaneq

New member
Bez reklam
Witam,
Jestem "szczęśliwym" posiadaczem echostara 717 wczoraj mój "ukochany" dekoder zassał sobie aktualizację,
i tu moje pytanie...
Czy mogę rozwiązać z Polsatem umowę w trybie natychmiastowym
Pozdrawiam...

aktualizacje są dla twojego dobra, czasem umożliwiają odbieranie programów, które przechodzą na nowe zasady nadawania. nie rozumiem takich kolesi jak ty. ciesz się, że coś z oprogramowaniem dekodera się dzieje a nie warczysz :) nie jeden by chciał aktualizacji zmian software w swoim tunerze.
 

leevin

New member
nie rozumiem takich kolesi jak ty
Może Ty lubisz mieć narzucane wszystko z góry ja nie...
A chciałbyś się rano obudzić i stwierdzić że na twojej komórce jest nowe oprogramowanie i tam gdzie miałeś skrót do odczytania sms-a masz teraz dostęp do internetu...? a do tego musisz wykonać reset i stracić wszystkie kontakty i sms-y bo tak się operatorowi podobało...
Nawet Windows pyta się czy zainstalować aktualizację.... ;)

Pozdrawiam.
 

yaneq

New member
Bez reklam
SATKurier.pl / Cyfrowy Polsat / CP: Samsung DSB-H370G z nowym softem

nowy soft do dekodera samsung. jak zwykle mały haczyk. polszajs dodał nam do ulubionej listy na pozycji nr 21 swój kanał dla abonamentów. mogli od razu uniemożliwić robienie swoich list. ponoć szykuje się pozew zbiorowy w tej sprawie.

chociaż jest dużo plusów. przycisk timer u mnie działa, szybsze przełączanie między kanałami SD, HD, ponoć nie szatkują eurosporty (sprawdzałem tylko na snookerze), dolby digital działa na hdmi (po optyku była tragedia!), aaa jeszcze działa telegazeta przez hdmi!
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
A gdzie w Polsacie TVP HD ,TVN HD ? w C+ jest w N jest .Od pewnego czasu Polsat nie dodaje żadnych nowych programów.Lipa
 
Do góry