Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

yaneq

New member
Bez reklam
01mlody napisał:
Czy mają prawo tak sobie wyłanczać te kanały
icon5.gif


Dodzwonić się na tą ich infolinie graniczy z cudem
icon13.gif

1. mają lub nie mają. proponuję na początek przeczytać umowę. w niej wszystko jasno i wyraźnie pisze.

2. tak źle nie jest. dodzwonić się idzie, jednak trzeba sobie z 15 minut poczekać przy słuchawce.
 
rozwiazanie umowy

witam zakupilem cyfrowy polsat 31.12.2007r umowa jest na 24miesiące chciałbym sie dowiedziec jak to wyglada z rozwiązaniem umowy tzn.kiedy muszę wysłać podanie o rozwiązanie i kiedy zapłacę ostatni rachunek?
 

yaneq

New member
Bez reklam
dziadzius4 napisał:
witam zakupilem cyfrowy polsat 31.12.2007r umowa jest na 24miesiące chciałbym sie dowiedziec jak to wyglada z rozwiązaniem umowy tzn.kiedy muszę wysłać podanie o rozwiązanie i kiedy zapłacę ostatni rachunek?

przeczytaj umowę, nie rozumiem takich dziwnych pytań. są różne promocje i różne umowy. generalnie powinieneś mieć 3 lub 1 miesięczy okres wypowiedzenia, więc musisz wysłać go odpowiednio wcześniej. ponownie piszę, że w umowie wszystko jest napisane. czytać, czytać i jeszcze raz czytać!
 

Kaszan

New member
Mam pytanie, czy ktoś z Was podłączał dekoder HD samsunga pod amplituner złączem hdmi? U mnie gdy podłącze dekoder bezpośrednio pod tv, wszystko działa. Tak samo gdy podłącze kompa pod amplituner- tez jest ok. Gdy natomiast podłączam dekoder pod amplituner (Denon 1908) i amplituner pod tv tez złączem hdmi to albo nic sie nie dzieje albo na tv pokazuje tez znaczek 1080i ale nic poza tym nie leci. Raz, nie wiem w jaki sposob udało mi się ze leciał obraz, ale nie bylo dźwięku. Z góry dziękuje za pomoc.


edit: ok, wiem juz o co chodzi. Nie wiem jednak jak temu zaradzić- komuś się udało? (niekompatybilność HDCP).
 
Ostatnia edycja:

gwidongwidon

New member
Bez reklam
kanaky HD ...

.........i jak tam , czy juz cos wiadomo,kiedy bedzie wiecej kanalow HD na CP ? , kiedy POLSAT 1 HD ? czy ktos cos wie ?.....podobno cos ma byc na jesien , czy tak ?.........
 

zbychu555

New member
Witam wszystkich

Do jakiej rozdzielczości skalują sygnał SD te nowe echostaryHD? Bo obecnie mam starego echostara połączonego po scart i obraz nie wygląda za ciekawie na moim tv (sharp lc-32dh77e). Czy zmiana dekodera na HD i puszczenie sygnału po HDMI poprawi jakość obrazu kanałów SD?
 

Archie

New member
Polsat HD

Oglądam właśnie POLSAT HD. Cóż rozumiem, że film Braveheart mają w wersji 4/3, ale program na żywo ze studia (LOTTO) nadawany w 4/3 w programie, który nazywa się HD to chyba żart!!! Mam rozumieć, że program w jakości obrazu HD ( a więc przeznaczony z definicji dla posiadaczy TV LCD i plazmowych prawie bez wyjątku 16/9) MA BYĆ NADAWANY w formacie 4/3??? No to są jaja i żarty z odbiorców. Czy ktoś może już widział w "Polsacie HD" program 16/9??
 

yaneq

New member
Bez reklam
Polsat HD? A gdzie toto jest do obejrzenia? Zmieni się coś od września w ofercie HD Polsatu? Bo ciągle bieda, sport, mtv, discovery i HBO ale w przypadku gdy ma się wykupiony cały pakiet.
 
umowa

witam mam pytanko zakupiłem polsat cyfrowy 31.12.2007r w tym roku kończy mi się dwu letnia umowa dzwoniłem na info i kobietka powiedziała mi że ostatni rachunek muszę zapłacic jeszcze 31.01.2010 ale z moich wyliczeń wychodzi że w tym roku tzn.31.12.2009r jak to jest [oczywiście wiem że wypowiedzenie mam trzy miesięczne]
 

mirek74

New member
dziadzius4 napisał:
witam mam pytanko zakupiłem polsat cyfrowy 31.12.2007r w tym roku kończy mi się dwu letnia umowa dzwoniłem na info i kobietka powiedziała mi że ostatni rachunek muszę zapłacic jeszcze 31.01.2010 ale z moich wyliczeń wychodzi że w tym roku tzn.31.12.2009r jak to jest [oczywiście wiem że wypowiedzenie mam trzy miesięczne]

To normalne u nich. Jak ja brałem CP, to miałem sześć miesięcy gratis ale tylko w teorii. Faktycznie gratis było pięć miesięcy a w szóstym musiałem zapłacić normalny abonament. Najśmieszniejsze było to że jak zadzwoniłem na infolinie i wyliczałem babce miesiące na palcach od kiedy kupiłem ten polsat i w historii płatności na kącie też miałem pięć wpłat to dla nich to było sześć nie było sensu się kłócić, zacisnąłem zęby i zapłaciłem.
Pasuje tu tylko pewne hasło z filmu Zabójcza broń. „RŻNĄ NAS W DUPE NA KAŻDYM KROKU”
Pozdrawiam:-D
 

yaneq

New member
Bez reklam
Jest. Mam Polsat HD ale faktycznie nadają w 4:3. Puki co nie jestem pewien jakości tego kanału. Leci jakiś serial, jakość raczej nie HD. Za chwilę kwalifikacje F1 na Monza. Liczę, że poleci tam sygnał 16:9 w prawdziwym HD a dla mnie będzie to coś nowego. F1 w HD rewelacja. Ale znając Polsat nie jestem optymistą.

[edit]
No właśnie się doczytuje. Od 15 polecą mecze w HD. Nie jestem pewien tego kanału. Być może polecą w HD tylko niektóre propozycje. Masakra, jeśli zrobili kanał HD a 1/10 poleci w HD to będzie to typowe Polsatowskie zagranie. Gdy potestuje i okarze się inaczej odszczekam swoje słowa.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Dla tych, którzy nie wiedzą.

Od 17 września rusza Polsat Futbol. Będzie on włączony do pakietu sportowego, zamiast polsatu sport extra, który przejdzie do pakietu familijnego.

Ja akurat się cieszę, bo poza Ligą Mistrzów czy PUEFA (obecnie Liga Europejska) i paru "kultowych" spotkań ligowych w ligach zagranicznych nie jestem aż takim zwolennikiem futbolu. Poza tym i tak niunia nie dałaby tyle futbolu oglądać. A w PSExtra zawsze coś innego da się wypatrzyć (np. treningi F1), czy tak jak ostatnio wszystkie spotkania ME siatkarzy.

Oczywiście Polsat HD leci już od 2 września.
 

yaneq

New member
Bez reklam
Polsat HD można powiedzieć rozdziewiczony. Wczoraj oglądałem ligę mistrzów na HD. Jakość rewelacja, nie chcę już oglądać meczy w SD, bardzo dobry bitrate. Jedyne co mnie wkurza to dekoder Polsatu. Lubi czasem przyciąć. Być może to wina konwertera, który pozwala osiągnąć 75% mocy i jakości sygnału. Tak czy owak HD rządzi.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
yaneq napisał:
Jedyne co mnie wkurza to dekoder Polsatu. Lubi czasem przyciąć.

Niestety u mnie to samo i nie mam bladego pojęcia, skąd to się bierze- przycina zarówno na słabszym jak i lepszym sygnale. Bywa, że przytnie raz na godzinę-dwie, ale bywa i tak, że co parę minut- zero jakiejkolwiek przewidywalności.

Tak czy owak- wczorajszy mecz w Polsacie HD- brzytwa. Parę razy dla próby przełączyłem się na "zwykły" Polsat i to co zobaczyłem wywołało uśmiech politowania. HD rzeczywiście rządzi.
 

kiloan

New member
To, że obraz przycina czy zwalnia to wina tylko i wyłącznie dekodera polsatu. Do dzisiaj mieli udostępnić nowy soft naprawiający te błędy (mówiła o tym kilka dni temu rzeczniczka polsatu), ale jak zwykle olali swolch abonentów. Przed chwilą dzwoniłem do biura obsługi i konsultant nie wiedział nawet o co chodzi! Kretyn nawet nie miał zielonego pojecia co do niego mówię! O terminie wprowadzenia softu oczywiście nic nie wie:(
Na forum sat kuriera można o tym poczytać. Może jak będą mieli dużo zgłoszeń to coś z tym zrobią.
 

yaneq

New member
Bez reklam
kiloan napisał:
Może jak będą mieli dużo zgłoszeń to coś z tym zrobią.

dzięki za taką informację. czyli generalnie rozumiem, że zawalać ich e-mailami? nie może tak być, że jest dekoder HD (w dodatku najlepszy z całej 2 sztukowej ofercie) w którym pojawia się taki problem a ci klienta olewają! ech, ale z drugiej strony to typowe polsatowskie lamerskie zagranie.

darg: jest nadawany cały czas, ale niekoniecznie to co widzisz to obraz HD. niby jest HD jednak w większości programów jest to zwykłe skalowanie z SD na HD. jedno jest pewne, liga mistrzów idzie w co środę od wczoraj w HD i chyba mi mignęło, że "jak oni śpiewają" też leci HD. aczkolwiek tego ostatniego pewien nie jestem, bo tylko zerknąłem okiem na chwilę.
 

kiloan

New member
Dokładnie, trzeba zalewać ich e-mailami, dzwonić (może w najbliższym czasie udostępnią soft - podobno nad nim pracują;)). Tak na marginesie to zwalnianie występuje tylko w dekoderze Samsung HD, na Echostarach jest ok.
 

Darg

New member
yaneq napisał:
darg: jest nadawany cały czas, ale niekoniecznie to co widzisz to obraz HD. niby jest HD jednak w większości programów jest to zwykłe skalowanie z SD na HD. jedno jest pewne, liga mistrzów idzie w co środę od wczoraj w HD i chyba mi mignęło, że "jak oni śpiewają" też leci HD. aczkolwiek tego ostatniego pewien nie jestem, bo tylko zerknąłem okiem na chwilę.

ale gdzie? na kanale 20? bo ja mam 19 [tvpsport] i 21[dla abonentów :twisted:] a 20 ... dziura :(
 

yaneq

New member
Bez reklam
Darg napisał:
ale gdzie? na kanale 20? bo ja mam 19 [tvpsport] i 21[dla abonentów :twisted:] a 20 ... dziura :(
Przywróć ustawienia fabryczne lub zaktualizuj programy. Na kanale 20 jest Polsat HD. Ustawienia fabryczne i przeszukanie kanałów na pewno twój problem rozwiąże. Może się też udać samą aktualizacją, chociaż nie koniecznie :)

kiloan: ten soft miał być faktycznie na dniach? może mają jakiś poślizg? skoro mówiła o tym rzeczniczka, powinno coś się pojawić no nie?

[edit]
poczytałem trochę na sat kurierze i problem faktycznie masowy. no zobaczymy, nie jestem optymistą, ale to przecież muszą poprawić!

na koniec małe pytanie OT. jaki konwerter polecacie do 80 cm czasy i CP? miałem golden interstar 0,2 dB. okazuje się, że stary konwerter daje jakość sygnału o 25% większą. więc jak tutaj się nie wk... co może mnie zadowolić? chce jeszcze podnieść kreskę mocy i jakości w tunerze satelitarnym. poza tym zastanawiam się nad zezem. co daje astra? tvp HD... coś ciekawego jeszcze?
 
Ostatnia edycja:
Do góry