Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

kiloan

New member
Ja u siebie zamontowałem ostatnio konwerter Inverto Black Ultra single, i choć drogi to naprawdę go polecam. Sygnał blisko 100% ( w zalezności od kanału), dodatkowo obraz wyraźnie lepszy na gorszych kanałach (TVP1, TVP Info), a ostatnio na PolsatHD mecz LM to już miodzio:D
 

gorylla

New member
Bez reklam
kiloan napisał:
Ja u siebie zamontowałem ostatnio konwerter Inverto Black Ultra single, i choć drogi to naprawdę go polecam. Sygnał blisko 100% ( w zalezności od kanału), dodatkowo obraz wyraźnie lepszy na gorszych kanałach (TVP1, TVP Info), a ostatnio na PolsatHD mecz LM to już miodzio:D

Czy inverto Black Ultra Single to to samo co Inverto Black Pro Single? Czy to w ogóle monoblosk? Bo ja taki zamówiłem takiego monoblocka i kosztował mnie około 60zł. W firmie gdzie kupowałem powiedziano mi, że to jeden z najlepszych konwerterów monoblock do Polsatu i odbioru HDTV/DVBS2.
 

kiloan

New member
Ten konwerter to nie jest monoblock (w sklepach pisze że to limitowana seria). Facet który mi zakładał instalację mówił, że to najlepszy w swojej klasie. Mi odpowiada, wcześniej miałem standardowy Inverto i Sharp, ale ten jest o niebo lepszy.
 

yaneq

New member
Bez reklam
głupie pytanie. czy jak mam antenę ustawioną na hotbirda z centralnie ustawionym konwerterem i kupię monobloka a ten mi trochę to centralne ustawienie rozjedzie, bo jednak przesunie konwerter do hotbirda delikatnie w prawo, a symetrycznie posadzi konwerter względem pierwszego na astrę... to czy wtedy sygnał mi się rozjedzie? trzeba przestawiać antenę? ta przecież ogniskuje na środek do konwertera. przy monobloku na środku nie ma centralnie konwertera tylko są delikatnie po bokach... no to jest OT, ale dotyczy anteny cyfrowego polsatu :)
 

gorylla

New member
Bez reklam
Też się zastanawiałem, ale dowiedziałem się. Nic nie musisz kombinować, jedynie wpinasz monoblocka uchytem od obecnego konwertera za prawy konwerter monoblocka. Ten prawy konwerter będzie normalnie ciągnął z Hotbirda, więc wszystko zostaje "po staremu" i nic nie trzeba przestawiać. A lewy konwerter będzie wtedy "zezował" na Astrę. Tak mi powiedział konsultant z profesjonalnego sklepu sat. Jak dostanę monoblocka to napiszę więcej.

Pewnie błąd twojego rozumowania polega na tym, że tak jak ja myślałeś, że uchwyt monoblocka wypadnie niejako na jego środku, więc pozycja obecnego promiennika się zmieni. Ale prawy promiennik zostanie jednak na miejscu, jakim był poprzedni singiel.
 

MrDudek

New member
kiloan napisał:
Ja u siebie zamontowałem ostatnio konwerter Inverto Black Ultra single, i choć drogi to naprawdę go polecam. Sygnał blisko 100% ( w zalezności od kanału), dodatkowo obraz wyraźnie lepszy na gorszych kanałach (TVP1, TVP Info), a ostatnio na PolsatHD mecz LM to już miodzio:D
Hmm.... Zastanawiam się jak to możliwe, aby przy transmisji cyfrowej obraz był "wyraźnie lepszy". Wzrost siły sygnału rozumiem, ale to "wyraźnie lepszy" chciałbym abyś jakoś mi/nam przybliżył.
 

yaneq

New member
Bez reklam
gorylla: myśląc monoblok mam na myśli dwa konwertery w jednym. gdy zdemontuję stary polsatowski który jest centralnie umieszczony, zmieni mi się środek. bo nowe konwertery będą lekko z prawej i lewej strony. dlatego pytam czy trzeba przesuwać w tym przypadku antenę. specem nie jestem w tej dziedzinie. monoblok to w końcu podwójny konwerter no nie?!

z tego co czytałem monoblokiem ciężej trafić w satelitę no i nie ma możliwości ustawienia skosu. ja jednak myślę, że zez będzie lepszy w moim przypadku.

[edit]
teraz zrozumialem twój post. chceż powiedzieć, że uchwyt monobloka nie jest na środku tak? że mocujemy jeden konwerter do anteny, drugi wisi w powietrzu :) no rozumiem w takim razie.

a może wiecie jaka jest odległość w antenie polsat HD od niej do konwertera?

a aktualizacji oprogramowania samsunga ciągle nie ma.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
yaneq napisał:
teraz zrozumialem twój post. chceż powiedzieć, że uchwyt monobloka nie jest na środku tak? że mocujemy jeden konwerter do anteny, drugi wisi w powietrzu :) no rozumiem w takim razie.

a może wiecie jaka jest odległość w antenie polsat HD od niej do konwertera?

a aktualizacji oprogramowania samsunga ciągle nie ma.

No widzę, że załapałeś. Dokładnie- standardowy uchwyt anteny łapie za "prawy" konwerter, a lewy wisi obok. Po prostu nie ma czegoś takiego, jak specjalny uchwyt monoblocka, w szczególności symetrycznie położonego względem konwerterów (uchwyt jest w antenie i zapinasz go na prawy konwerter).

Metodą prób i błędów stwierdziłem, że nie ma jakiejś określonej, idealnej odległości promiennika od anteny. Poprzedni przesuwałem kilka centymetrów bliżej i dalej i większych różnic nie było. Przeczytałem jedynie, że jak antena jest super wysterowana, to lepiej, aby promiennik był nieco bliżej. Natomiast oddalanie go powoduje mniejsze problemy przy ew. ruchach anteny- tzn. taki układ jest mniej wrażliwy na warunki atmosferyczne. Jego wadą jest to, że sygnał może być minimalnie gorszy. Ale w praktyce nie zauważyłem różnic.

Odnośnie cięcia dekodera w kanałach HD w Samsungu 370G wczoraj dzwoniłem na info polsatu i zgłosiłem problem. O aktualizacji ani widu, ani słychu.

Zachęcam wszystkich zdegustowanych zachowaniem tego dekodera w HD do zgłaszania reklamacji w pomocy technicznej polsatu. Może ktoś tam w końcu ruszy d... i coś z tym zrobi.
 

yaneq

New member
Bez reklam
ja im wysłałem dość niesmacznego emaila. zresztą już nie pierwszy raz. mam w nosie co pomyślą, nie raz nieprofesjonalnie reagowali na moje różne sprawy związane z umową.

co do konwertera to odległość od czasy robi różnice. zależy to oczywiście od samej anteny i konwertera. w jednym zestawieniu będzie różnica w inny zaś nie. w moim rejonie skos 3 stopnie robi różnicę. i faktycznie odczuwam to po sygnale. 3 stopnie a jest dość widoczna różnica przyrostu jakości sygnały.

a ty już ten nowy konwerter masz? daj znać jak zamontujesz o ile ci sygnału przybędzie. jak pisałem wyżej na golden interstar 0.2 dB miałem 50/50% po założeniu starego konwertera miałem już 78/78%. więc mam nadzieje, że przy nowym a chce go kupić będzie jeszcze lepiej. anteny polsatu już lepiej nie jestem w stanie ustawić. a innej nie mam zamiaru kupować, bo jednak tą polsatowską montowałem dość niedawno i zbyt dużo się na dach nalatałem. a wszystko przez górniany konwerter :(
 

gorylla

New member
Bez reklam
Konwerter zamówiłem w czwartek, ale jeszcze nie doszedł. Myślę, że na początku tygodnia przyjdzie i zacznę zabawę. Zobaczymy co z tego wyjdzie- wrażenia oczywiście opiszę. Mam nadzieję, że uda mi się złapać solidny sygnał TVP HD, bo właściwie głównie na tym kanale mi zależy.

Na marginesie- nie wiem czemu łapałeś taki kiepski sygnał z konwertera Golden Interstar załączonego do zestawu polsatowskiego HD. Ja na nim bez problemu osiągam pasek wielkości około 90%, a może nawet więcej. Mam nadzieję, że na nowym nie będzie gorzej. Ponoć to klasa High-end, więc myślę, że może być tylko lepiej.
 

yaneq

New member
Bez reklam
gorylla napisał:
Na marginesie- nie wiem czemu łapałeś taki kiepski sygnał z konwertera Golden Interstar załączonego do zestawu polsatowskiego HD. Ja na nim bez problemu osiągam pasek wielkości około 90%, a może nawet więcej. Mam nadzieję, że na nowym nie będzie gorzej. Ponoć to klasa High-end, więc myślę, że może być tylko lepiej.
też nie wiem dlaczego. ale było tak jak piszę 0,5 dB stary, sprzed przeszło 4- 5 lat łapie sygnał 28% wyższy. masakra. generalnie teraz żałuję, że kupiłem antenę polsatu, mogłem dołożyć do 90 cm i kupić coś markowego.

btw. z polsatu dostałem dzisiaj odpowiedz na mojego dosyć mocnego emaila:

cyt.
Szanowny Panie
Uprzejmie informuję, że obecnie nie jest znana data aktualizacji oprogramowania.


I TO WSZYSTKO! no strzeliło mnie maksymalnie. odpisałem jeszcze mocniej i dosadniej, żeby sobie uwolnić nerwy :) masakra, nie mam słów.

---
tvp hd...nie będzie to podobna bumela co polsat hd? skalowanie większości filmów z sd na hd? co jest jeszcze z hd dostępnego na astrze? mam wykaz ale czy jest coś niekodowane?
 
Ostatnia edycja:

rafanox

New member
Słaba jakość przez component

Witam

Właśnie rozpakowałem pudełko a tunerem HD polsatu i podłączyłem do TV za pomocą kabli component które były w pudełku. Włączyłem odpowiednią wtyczkę i rozdzielczość w menu tunera, obraz jednak był bardzo słaby jakby rozmazany.

Następnie podłączyłem go kablem HDMI i tutaj już wszystko pięknie, po ustawieniu TVP HD obraz czysty, ostry. ( trzeba ustawić DVB-S2 żeby odszukać TVP HD inaczej można szukać do usra... śmierci;-))
Polsat HD czasami jakby spowalniał, ale czasami nie ma tego efektu, czyli to co piszą inni.

Więc mam pytanie: czy ten firmowy dodawany do pudełka kabel component jest tak słabej jakości że obraz jest mierny, czy to jakaś inna przyczyna?

Tutaj na forum przeczytałem że po componencie można uzyskać lepszy obraz niż przez HDMI.

I jeszcze jedno: zniknęły mi płatne kanały HD, wszystkie inne są ( polsat HD i TVP HD) a powinienem je mieć, bo tak wynika z promocji. Pani w informacji powiedziała że kanały HD przechodzą reorganizację. Czy coś jest na rzeczy, czy tak powiedziała na odczepne?

Pozdrawiam
 

diablo1

New member
kabel hdmi

u mnie jest odwrotnie jak u ciebie,obraz po komponencie (kabel dolaczony do tunera obraz lepszy niz po hdmi) telewizor sharp 32rd8.po hdmi bylo tyle czerwonego kolory ze nie szlo tego ustawic(twarze nienaturalne),po komponencie obraz igla(naturalny)
 

rafanox

New member
Tvp Hd

jes4 napisał:
Jakim sposobem masz tvp hd na cyfrowym polsacie?

W bardzo prosty sposób.
W menu tunera dajesz : instalacja>skanowanie transporderów>, następnie wybierasz Astra 1 ( satelita) , transporder dajesz jako nowy, i wpisujesz w poszczególne rubryki częstotliwość 10 862 MHz, polaryzacja pozioma H symbol rate 22 Msymb/s, FEC 5/6,

Uwaga madulacja DVB-S2 wpisz taką a tuner znajdzie kanały.
 

diablo1

New member
rafanox napisał:
W bardzo prosty sposób.
W menu tunera dajesz : instalacja>skanowanie transporderów>, następnie wybierasz Astra 1 ( satelita) , transporder dajesz jako nowy, i wpisujesz w poszczególne rubryki częstotliwość 10 862 MHz, polaryzacja pozioma H symbol rate 22 Msymb/s, FEC 5/6,

Uwaga madulacja DVB-S2 wpisz taką a tuner znajdzie kanały.
napisz jaki masz tv i jaki ten kabel hdmi ,ewentualnie ile za niego dales
 
Do góry