Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

klolik

New member
Zgadzam się z wypowiedzią kolegi grifter666. Nowa strona CP jest o kant roztrzaść. Przeładowna "ładnymi" bajerami, "śliczną" grafiką, nieergonomiczna.
A że jestem zainteresowany ich ofertą ze względu na ofertę programową to przejrzałem czy czegoś nowego nie wprowadzają. Niestety brak jakichkolwiek info o HD w ich ofercie. Poczekam jeszcze trochę.
Ale najbardziej rozwaliło mnie zdanie:
"Wybierając podstawowy dekoder, otrzymasz jeden z poniższych modeli, bez możliwości wskazania konkretnego
Samsung DSB-S305G
Echostar DSB 717
Echostar DSB 616
Słyszałem lepsze opinie o samsungu niż o echostarach a tu nawet wybrać se nie można. Pomijam to, że porównanie parametrów dekoderów ma wygląd jak z taniej reklamy. Nic nie piszą o możliwości zakupu samej karty/modułu do innego dekodera. Brak forum to porażka, ale żeby do przejrzenia odp. na najczęściej zadawane pytania trzeba być klientem i się zalogować to już kompletne nieporozumienie.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Zaletą nowej strony jest to, że stara była paskudna graficznie. Być może jedyną... :)
Można sobie wybrać dekoder, ale tylko w ofercie prepaid. Zresztą ta oferta nie jest akurat wcale taka zła. Co do moudułu CI, to przyznam, że polityka Polsatu jest mało zrozumiała. Moduł jest w normalnej sprzedaży, tylko Polsat się do tego nie przyznaje... :)

Ciekawostką z innej beczki jest kopletny rozpad Nagravision 2. Wczoraj Polsat potwierdził oficjalnie wymianę kart i przejście na Nagravision 3.
 

jumbo8

New member
Polsat rusza z HD 12 pażdziernika!
Sprzęt do testów w punktach pojawi się nieco wcześniej! Jak wiadomo na początek będzie to Samsung, potem Datcom etc. Tyle wiadomo z 1-szej ręki!
Co do dekoderów CP obecnych na rynku, to Echostar 717 i Samsung, oraz niewypał Echostar747! Moduły też są, ale chętnych niewielu! Echostar616 dawno wypadł z obiegu! W punktach można obecnie nabyć dowolny dekoder z w.w.
 
Ostatnia edycja:

juggler

New member
Skad masz takie wiadomosci w lipcu pytalem w roznych punktach CP kiedy bedzie dzialac HD to mowili ze w polowie wrzesnia. Wrzesien sie juz konczy a tu dalej nic sie nie dzieje , w punktach nie ma jeszcze dekoderow nikt nic nie wie!!!
 

sanaj111

New member
sanaj111

Witam
Jestem zainteresowany zakupem CP ale już z możliwością odbioru HD. Czy jest ktoś w stanie podać kiedy będzie on możliwy w odniorze własnie w tej platformie? W jakich cenach i jakie programy bedą w HD.
Z góry dzięki.
 

KKuba

New member
Bez reklam
No to chyba mamy sensacje tygodnia. Cyfrowy Polsat dołacza 6 kanałów BBC do oferty. Co wiecej to są kanały na wyłaczność w tym jeden HD.
Najpierw news pojawił się na portalu Press:
http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=12340
Ale potwierdza to też Sat-Kurier. Mówi sie o dacie 2 XII jako dacie dołączenia do oferty.
Chodzi tu o kanały:
Rozrywkowy BBC Entertainment, Edukacyjny BBC Knowledge, lifestylowy BBC Lifestyle, dziecięcy CBeebies, nadawany w wysokiej rozdzielczości BBC HD i informacyjny BBC.

Powiem szczerze duże i pozytywne zaskocznienie.
 

rem77

New member
Nieoficjalnie potwierdzono, że start pierwszych kanałów HD w Cyfrowym Polsacie nastąpi zgodnie z zapowiedzią 12 października 2007 - taką informację można przeczytać na stronie www.satkurier.pl więcej.

W artykule tym jest także informacja, że CP już otrzymał na magazyny pierwszą partię dekoderów Samsung HD.
 

arsenal

Moderator
VIP
Szykuje się podobno mała podwyżka za pakiet Familijny więc chyba czas bym wymówił CP umowę i wziął nową, już z tunerem i kanałem( lub kanałami)HD w promocji. :)
 

Zoltyy

New member
arsenal napisał:
Szykuje się podobno mała podwyżka za pakiet Familijny więc chyba czas bym wymówił CP umowę i wziął nową, już z tunerem i kanałem( lub kanałami)HD w promocji. :)

Ja czekam na nową ofertę - może da się zrobić "upgrade" obecnej. Jeśli nie to po sprawdzeniu nowego tunera Samsunga HD (na wypadek gdyby miał być tak wysokich lotów jak Echostar 747) pewnie podpiszę nową umowę a starą rozwiążę.
BTW Ciekawe co zaproponują właścicielom modułów - zostawią na lodzie, czy będzie możliwość odbierania HD po wprowadzeniu do oferty?
 

klolik

New member
opóźniony start

Witam,
niestety kolejny raz Polsat przekłada start HD u siebie, info za satkurierem:

"
Start Polsatu Sport HD, zapowiadany na 12 października, został potwierdzony przez Mariana Kmitę, szefa sportu w Polsacie, jednak będzie to emisja testowa. Regularne nadawanie zostanie zainaugurowane najprawdopodobniej 2 grudnia, wraz z dołączeniem do oferty kanałów BBC. Polsat Sport HD będzie dostępny w Cyfrowym Polsacie oraz za pośrednictwem sieci kablowych."

Pełny artykuł: kliknij mnie
Chyba coś im nie wychodzi to HD, jak można tak traktować potencjalnych klientów? Czy nie mogą ustalić konkretnej daty i się jej trzymać? A tu cały czas przesuwają termin startu.
Tak więc jeszcze długo poczekamy na pełne porównanie rynku HD w Polsce.
Na infolinii nic nie wiedzą o HD (kogo oni tam zatrudniają:confused: )

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jarula29

Member
:mrgreen: zgadzam się z tobą klolik. jak na rzaie start PC w HD okazuje sie dużą niewiadomą. ja jednak będę cierpliwie czekał. natomiast skontaktowałem sie drogą mailowa z biurem obslugi PC i uzyskałem lakoniczną odpowiedź, że przesuniecie emisji HD z palnowanego terminu 12 .10 jest spowodowane przede wszystkim troską o przyszlych abonentów:D ! tzn polsat chce jak najlepiej przygotowac swoją ofertę tak aby zadowolić (w moim rozumieniu skłonić do zakupu!) przyszłych klientów.osobiście uważam że taka sytuacja może byc spowodowana przez;
1. pc naprawdę przygotowuje ciekawa ofertę HD (prawdopodobnie 6 kanałów HD + BBc,:eek:k:
2. byc może ma to związek z jakąs oferta specjalną typu: kup LCd a gratis dostaniesz dekoder PC hd ( prawdopodobnie trwaja rozmowy z przedstawicielami Samsunga)
3. a wreszcie prawdopodobne wydaje sie czekanie kierownictwa polsatu na najlepszy "handlowy" okres w roku, tzn. grudzień co pozwoli potencjalnym klientom chetniej skłonić sie do zakupu PC i LCd, czyli wydania nie małych przecież pieniędzy.
4. a może poprostu jeszcze nie sa do tego gotowi:mrgreen: , choc przedstawicielka PC zapewniła mnie, że są gotowi do emisji HD juz od zeszłego roku.
Jakkolwiek są to tylko moje dywagacje na temat zaistniałej sytuacji, więc pozostaje jedynie uzbroic się w cierpliwość....
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Śledzę uwaznie poczynania PC HD. Tym rezem sprawa jest poważna.
Musi być niezwykle istotny błąd w przygotowaniach.
Ale po analizie:
- móz transmisyjny HD SONY mają i pracuje, widziałem w akcji np. w Mrągowie w sierpniu
- dekodery HD od Samsunga sa na magazynach, widziałem w W-wie
- materiały HD mają
- miejsce na satelicie mają i nadają testowo chyba 4 kanały HD
więc co mogło się stać ?

Nie od dziś wiadomo, że system zabezpieczeń NAGRA zawodził przynosząc Polsatowi tragiczne straty. Straty powstawały bo pakiet PC był ciągle łamany a pirat nie jest kandydatem na abonenta.
Wiem , że po każdym doszczelnieniu systemu zabezpieczeń przybywało kupujących legalny sprzęt. I oni też to wiedzą. Pamiętam jak startowała PREMIERE HD na FIFA 2006. Złamano zabezpieczenia i był dramat.
Niemal na 100% o to chodzi.
Domyślam się, że niezostały zaakceptowane karty całkowicie nowego systemu Nagravision 3 i w ostatniej chwili podjęto decyzję o ich wymianie ( na koszt szwajcarów od Kudelskiego).

18 września największa, polska platforma Cyfrowy Polsat oficjalnie potwierdziła wprowadzenie nowego systemu dostępu warunkowego Nagravison 3, głównie ze względu na dynamiczny rozwój biznesu i w celu poprawy bezpieczeństwa odbioru programów przez swoich abonentów.
...
Kupione przez Cyfrowy Polsat rozwiązanie zostało zaprojektowane specjalnie dla największej polskiej platformy
A więc w trosce o klienta.
Jest oczywiste, że nie mogą ujawnić tych problemów, pewnikiem z powodu stosownych zapisów kontraktowych.
 

jarula29

Member
z tego wynika, że PC w rzeczywistości jeszcze nie jest gotowy w 100% do transmisji HD. ale może to i lepiej, bo w ten sposób zaoszczędzi nam nerwów gdyby coś poszło żle . Pozostaje tylko teraz znowu czekać do ....grudnia?;)
 

KKuba

New member
Bez reklam
Komunikat prawsowy Cyfrowego Polsatu:
5259.jpg
Od 2 listopada br. w sieci sprzedaży Cyfrowego Polsatu pojawią się dekodery HD firmy Samsung, które pozwolą wszystkim zainteresowanym widzom na odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (HD).
W ofercie platformy będzie dostępny Polsat Sport HD. Widzowie Cyfrowego Polsatu będą mieli możliwość dokonania wyboru pomiędzy programem nadawanym w tym samym czasie w Polsacie Sport w technologii SD lub HD.

No to sie odczekaliśmy - czas chyba przenieść wątek do działu platformy Cyfrowe HD. Całość komunikatu na Sat-Kurierze, ale oczywiscie nie ma najciekawszego fragmentu. Brakuje informacji jak będzie można zamienić dekoder SD na HD. :( Ogólnie to atmosfera tajemniczości, która ostatnio towarzyszyła działaniom Polsatu nikomu i niczemu nie służyła. Miejmy nadzieję, że to początek zmian.
 
Ostatnia edycja:

goresh

New member
właśnie sprawdzałem ofertę CP na ich stronie :) i trafiłem na stronę "zamówienie" czy jakoś tak, no i zobaczyłem info - "W związku ze zmianą cen w ofercie Cyfrowego Polsatu transakcja będzie możliwa po 12.00" :) ciekawe :), w przyszłym miesiącu kończy mi się umowa, od środy mam tv samsunga 42q91h, tak więc gotowy jestem na hd :-D jak będzie dekoder samsunga to tym lepiej dla mnie :eek:k:bo będę go mógł obsługiwać z pilota do TV, wszystko zaczyna się układać ładnie :)

peesik.

klikając również w ofertę, listę programów itp dostajemy to samo:
http://www.cyfrowypolsat.pl/nowa-oferta.html
pozdrowionka :cool:
 
Ostatnia edycja:

AreckiW

New member
niestety, na razie nie ma żadnej promocji dla stałych abonentów,
Pan z infolinii mówi, że może coś będzie, ale w tej chwili jedyna opcja, to rozwiązanie umowy z 3-misięcznym okresem wypowiedzenia i wzięcie nowego abo już z dekoderem HD.
Można zamienić abo bez czekania, na ten z tunerem HD, ale warunkiem jest zakup 32 calowego LCD, a ja kupować TV nie potrzebuję.

no cóż, jak n-ka w końcu wyjawi nowe cenniki i będą akceptowalne, to może przyjdzie się pożegnać z CP, który ma w doopie aktualnych abonentów
 
Ostatnia edycja:

goresh

New member
jeżeli miałbym wybierać telewizję z uwagi na jakość stron, to polsat byłby chyba najgorszym wyborem,
strona jest ogólnie nieużyteczna, bez jakichkolwiek sensownych informacji, a w dodatku dzisiaj do 12 robili straszną tajemnicę z tego co ma być wprowadzone, a po 12 "wielkie" zmiany są jakieś mało zauważalne, wprowadzili niby nowe programy do listy oferowanych, ale jakoś nie mogę znaleźć np polsat sport hd... ciekawe...
mam tylko nadzieję, że jednak ktoś z pc pomyśli o obecnych abonentach, bo jak nie to ja się chyba do n przerzucę :) bo pc jest strasznie do tyłu z osobami zainteresowanymi hd.. a oferowanie "promocji od ręki" z telewizorem to już jest deb...., nie wiem kto wymyślił taką formę, czyżby ktoś tam miał sklep z tv i chciał dorobić? jeśli tak to tylko stracą mnóstwo obecnych abonentów, ehhh
 
Do góry