Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

arsenal

Moderator
VIP
Trochę pospekuluję ale bardzo możliwe, że do Cyfrowego Polsatu wejdzie History Channel HD, VoomHD, DisneyHD i HBO HD. Choć ten ostatni ma najmniejsze szanse. Ale ma.
 

yaneq

New member
Bez reklam
pytanie tylko kiedy?
narazie to jest straszna bieda jeśli chodzi o hd w polsacie.
chociaż sprzedaż przed świętami myślę ogromna.
byłem niedawno w salonie straszne rzeczy się działy.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Tak drobna uwaga do moderatorów. Kiedyś było powiedziane, że do działu Platformy Cyfrowe HD przenosi się platformy majace przynajmniej jeden kanał HD. Oczywiście na razie taki sobie ten HD w Polsacia, ale jest.
Nie dyskryminujmy już tak Polsatu. Kiedy ktoś wreszcie przeniesienie wątek?

A teraz o HBO. Było w sumie wiadomo, że będzie tylko nie było wiadomo za ile. Jak zwykle jest trochę taniej niż w Cyfrze (to niechlubna tradycja Cyfry). 20 PLN w opcji Relax Mix i 25 w Familijnym.

I tak kronikarsko. CP ma 2 miliony abonentów - właściwie reszta platform jest gdzieś strasznie daleko w tyle... Coraz dalej...
 

Gollum

New member
do konca marca pshd za darmo - potem za kasę.
chcecie bulić tą dychę za 1 kanał hd?
jak będzie drugi, to będzie 2x 10zl itp itd
nie oszukujmy się. nie opłaca się.
ktos z was widzial test pshd? poniewaz sprzedaję cp, to wiem, ze do konca marca bedzie lecial ciągle ten sam zajawkowy szit z reklamami meczow siatki i nic wiecej. mam obawy czy rzeczywiscie cokolwiek pokazą w hd na euro2008
nie spekulujcie odnosnie nowych kanałów w hd w cp, bo z pewnych informacji wiem, ze oni sami nic nie wiedzą i nie chcą mydlić oczu textami, ze będzie cos jeszcze. wszyscy slyszeli o polsacieHD, hboHD, national geographicHd, discoveryHD, a to wszystko to tylko plotki i fuckty

kwestia hd w polsce to kwestia dalekiej przyszlosci i na dzien dzisiejszy lepiej jest odpuscic sobie hd w ogole niz placic grubą kasę w cygrze, czy n-ce a w zamian dostaje się prawie nic
 

dnc

Moderator
VIP
Odpuścić to sobie conajwyżej można np. skoki Małysza w Zakopcu (bez obrazy nie jeste mfanem skoków).
HD odpuścić nie należy bo to przyszłość telewizji. Problem polega na tym, że w Polsce traktuje się klientów jakby byli nic nie wiedzącymi gniotami. Informacje o HD są. Nie wszystkie stosownie dobrem, ale nabiera tempa popularność HD w Polsce. Oczywiście jesteśmy w tyle za np. USA czy Japonia, ale lepiej mieć własne HD krajowe niż nic. Przecież są kraje, w których nawet zwykła telewizja jest reglamentowana jak masło w sklepie.
Dlatego krajowe HD trzeba wspierać. Oczywiście nie być bezkrytycznym i beznamiętnie z pieśnią na ustach przyjmować wszystko. Ale troszkę zaufania i cierpliwości czynią cuda.
 

4pac

New member
Jak jest w końcu z tym HD na Polsacie? Oferta programowa mówi tylko o Sport HD natomiast w programie telewizyjnym kóry jest na stornie CP jest dodatkowo Discovery HD i Nat. G w HD ....
 

yaneq

New member
Bez reklam
ja myślę, że ostatnio jeśli chodzi o marketing polsat jest cieniutki. mają tyle klientów, że folgują dość mocno. powinni promować swoje nowe kanały (hbo) oraz hd a faktycznie jest cieniutko.
 

fiaam

New member
4pac napisał:
Jak jest w końcu z tym HD na Polsacie? Oferta programowa mówi tylko o Sport HD natomiast w programie telewizyjnym kóry jest na stornie CP jest dodatkowo Discovery HD i Nat. G w HD ....

Discovery HD jest na wyłącznosć w telewizji "n", a National G. HD na wyłącznosć w Cyfrze +
 

4pac

New member
fiaam napisał:
Discovery HD jest na wyłącznosć w telewizji "n", a National G. HD na wyłącznosć w Cyfrze +

Tak też mi sie wydawało .. Nie rozumiem tylko co w takim razie robi Disc HD i National G. HD w ich programie telewizyjnym...
 

Nighthawk1964

New member
fiaam napisał:
Discovery HD jest na wyłącznosć w telewizji "n", a National G. HD na wyłącznosć w Cyfrze +
Z całym szacunkiem: nie ma czegoś takiego jak wyłączność dla jakiejśtam platformy kanału produkowanego na sprzedaż do właśnie różnych platform. Ani NG ani Discovery nigdzie nie zastrzegają, że nie można kupić ich produktów do oferty programowej. Gdyby tak było to z marketingowego punktu widzenia to strzał samobójczy. To komercyjne telewicje nastawione na kasiorę a nie sentymenty. Zastrzegać to sobie może np "n" swoje własne produkcje. Skoro Sky czy C+ mogą je mieć to czemu nie Polsat? Nie sądzę, by w 40 milionowym kraju taka firma jak discovery podpisała lojalkę z raczkującą (swego czasu) platforma n...
Podsumowując: nie "czy" a "kiedy" powinno brzmieć pytanie odnośnie poszerzania oferty HD na poszczególnych platformach dostępnych w Polsce.

pozdrawiam,
Piotr
 

Lech

New member
Bez reklam
Nighthawk1964 napisał:
Z całym szacunkiem: nie ma czegoś takiego jak wyłączność dla jakiejśtam platformy kanału produkowanego na sprzedaż do właśnie różnych platform

Kolega to jeszcze się musi dużo nauczyć o polityce. Przypomnę tylko o kanałach HBO w C+, która to platforma miała wyłączność do 1.01.2008 roku na te kanały. Podobie jest z NG HD i DC HD, które na obecną chwilę też są na wyłączność w pierwszym przypadku C+, a wdrugim N. Oczywiście ta wyłączność nie jest "na wieki", ale na dziś jest.
 

rembick

Member
Ostatnia edycja:

Gollum

New member
dziwne - mam mejle do przedstawicieli regionalnych, ba czasami ich widuję i z nimi rozmawiam. wieksze baa - sprzedaję cp i...

nie mamy tak szczegółowych informacji jak niektórzy "spekulanci". co więcej, takie informacje nie wychodzą z wa-wy z takim wyprzedzeniem. radzę brać z dystansem tego typu informacje.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Na Wirtualnych Mediach można przeczytać obszerny wywiad z P. D. Libickim. Ogólnie w gąszczu cyfr, mozna się doszukać jednej, w miarę ciekawej inforamacji. Prezes portwierdza, że w tym roku bedą jednak te obiecane 4 nowe kanały HD. Inna rzecz, że jakoś bardzo trudne to nie jest, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że: miał powstać Polsat HD i jest publiczną tajemnicą , że trwają rozmowy z Discovery na temat dołączenia Discovery HD. Zostają więc jeszcze tylko dwa programy...
Oto link do wywiadu:
http://www.wirtualnemedia.pl/articl...em_nowe_kanaly_w_HD_i_telefonia_komorkowa.htm
 
Ostatnia edycja:

krzychub76

New member
Dekodery HD do CP

Jestem 3-5 dni przed zakupem CP, ale nie zdecydowałem jeszcze jaki dekoder wziąć. Czy ktoś kupił CP z tym dekoderem HD Samsung DSB-H370G i może się podzielić wrażeniami? Konkretnie chodzi mi o to czy warto, a może lepiej kupić sobie samodzielnie inny dekoder? Jeżeli tak to jaki kupić i co się z tym wiąże? Proszę mi zarekomendować, bo każdy, na którym spocznie moje oko jakoś na różnych forach jest mieszany z błotem i już nie wiem co wybrać, żeby nie zacząć od jeżdżenia po serwisach itd. i jednocześnie mieć akceptowalną jakość obrazu.
 

lepp

New member
Bez reklam
Z tego co wiem, nie masz na razie wyboru. musisz wziąć dekoder od Polsatu, jeśli chcesz oglądać HD. sam czekam na nowy moduł od Polsatu, który obsłuży HD, aby pooglądać mecze Euro w wysokiej rozdzielczości. Na razie lipa.
 

maiesky

New member
Gollum napisał:
nie spekulujcie odnosnie nowych kanałów w hd w cp, bo z pewnych informacji wiem, ze oni sami nic nie wiedzą i nie chcą mydlić oczu textami, ze będzie cos jeszcze. wszyscy slyszeli o polsacieHD, hboHD, national geographicHd, discoveryHD, a to wszystko to tylko plotki i fuckty

kwestia hd w polsce to kwestia dalekiej przyszlosci i na dzien dzisiejszy lepiej jest odpuscic sobie hd w ogole niz placic grubą kasę w cygrze, czy n-ce a w zamian dostaje się prawie nic
Pozwolę sobie zacytować kogoś z forum poświęconego Formule1 (temat związany z F1 w HD)
z hd w polsacie jest problem
bo teoretycznie funkcjonuje juz polsat sport hd, jednak w zwiazku z calym zamieszaniem wokol orange ekstraklasy i planowanym debiutem gieldowym polsatu wszelkie pracy zwiazane z rozwojem hd w sloneczku zostaly formalnie zatrzymane
Nie wiem na ile, jeśli faktycznie, spowolniono prace przy HD w CP, ale już zapowiedzieli wymianę kart, poza tym idzie Euro2008 a to jest magnes na potencjalnych klientów i kasę, również za HD, które mistrzostwa pomogą spopularyzować.
 
Ostatnia edycja:

krzychub76

New member
Kurde byłem w punkcie dystrybucji ponownie i wreszcie zastałem tam kogoś, kto wydawało mi się, że jest zorientowany w tym, co się dzieje w różnych telewizjach. Koleś twierdzi, że zanim Polsat puści coś na serio w HD to jeszcze 2 lata miną. Powiedział mi również, że jeżeli kupię dzisiaj abonament z kartą CAM nie-HD, to potem będę musiał kupić drugi, a napewno nikt mi go nie przyjmie spowrotem (wymieni) na ten z HD, o ile będzie. Póki co nie ma w planach :( :( N-ka z kolei nie puszcza F1 ani bieżących odcinków programu Clarksona, więc też mi zwisa...
 

Lech

New member
Bez reklam
N-ka z kolei nie puszcza F1 ani bieżących odcinków programu Clarksona, więc też mi zwisa...[/quote]

Top gear będzie wyłcznie transmitowany przez CP - za pośrednictwem BBC, natomiast z F1 w Nce może być tak jak z transmisją HBO HD w marcu 2008 roku - czyli nici!
 
Do góry