Cyfrowy Polsat a Cyfra +

Anettka

New member
Ja miałam Cyfrę + i byłam zadowolona. Teraz mam Vectrę, ale to głównie dlatego, że jest dość tania tv+internet stacjonarny. Zastanawiam się jednak nad zmianą dostawcy, a Cyfrowy Polsat mnie kusi ze względu na kanały sportowe :)
 

Mike__90

New member
Dla fanów piłki nożnej jest jeden wybór. NC+. Oczywiście trzeba wykupić pakiet canal+ sport i family ale więcej piłki nożnej nie znajdziecie. Można oglądać cały tydzień mecze na żywo. W weekendy od 13 do 22 non stop. Niestety minus jest taki, że siatkówka i F1 w polsacie, więc trzeba liczyć na transmisje w otwartym kanale (a pamięta ktoś jak nie było polsatu w ofercie n? jeszcze nie tak dawne czasy xD)
 

badfader

New member
jeśli sport to tylko nc+ chyba że jesteś fanem siatkówki no to jest lipa,,,ja odkąd pamiętam to w Polsacie same reklamy w czasie trwania filmu, wiadomo że nc+ troszkę wygórowana ma cenę ale wolę dorzucić te 20 dychy i mieć św spokój i te paszporty polsatu hihihihih
 
Mam cyfrowy polsat od 2 miesięcy (pakiet za 90zł). Ogólnie jest ok. Ale te najtańsze tunery za 1zł go straszny gniot... Nie wiem jak jest z droższymi. Może ktoś ma i się wypowie?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Przeważająca część dekoderów pochodzi z fabryki Polsatu w Polsce - rzeczywiście po otworzeniu obudowy można się przestraszyć
W ogóle w przypadku tej platformy wybór nie jest zbyt duży ,popularne są Sagemy co prawda lepsze niż te HD, ale też mają swoje wady

Mnie pozostał Echostar po rozwiązanej umowie ,używałem go dość intensywnie od 2007-2011r przez ten czas zawiesił się może 3-4 razy co oznacza bardzo dużą stabilność .Jak pamiętam to w ogóle nie miałem z nim problemów .Teraz mam Technisata ,nie powiem obraz jest lepszy co widać nawet na telewizorze kineskopowym ,jednak ten Technisat się nie nadaje do Polsatu pomimo zapewnień producenta

Jeżeli ktoś szuka wysokiej jakości obrazu i komfortu obsługi ,to trzeba wsiąść sobie od nich moduł CAM ,a dekoder kupić na wolny rynku - i to jest najlepsze rozwiązanie .Była ostatnio fajna promocja - moduł CAM za 1zł na własność umowa na 24 miesiące ( w tym 6 bez opłat) a potem można sobie uruchomić pakiet darmowy i oglądać podstawowe kanały bez wnoszenia jakichkolwiek opłat ,lub przycisnąć konsultanta w BOK i wytargować pakiet mini HD za 4,90zł przy umowie na 2 lata
 

piłsudski

New member
Przeważająca część dekoderów pochodzi z fabryki Polsatu w Polsce - rzeczywiście po otworzeniu obudowy można się przestraszyć
W ogóle w przypadku tej platformy wybór nie jest zbyt duży ,popularne są Sagemy co prawda lepsze niż te HD, ale też mają swoje wady

Kolega wie że biją dzwony, ale nie wie gdzie. Sagemy ESI 88 zakupili już dawno i od dawna nie są dystrybuowane, ponieważ Sagem, to wysłużony model dekodera CP i na tę chwilę modelem przewodnim jest Hd PVR7000, z możliwością podłączenia dodatkowo 2 dysków twardych. Chociaż do najlepszych dekoderów pod względem bezawaryjności, choć gabarytowo powalających, jest model Echostara PVR 7400.

To zależy kto na co liczy. Głównym celem GKP CP jest konkurencyjność cenowa, nakłady na sprzęt nie należą do najwyższych, jednakże CP postawił już na mobilość i już wkrótce, to nie będą tylko dekodery :)

Co do modułów CAM, należą do wybrednych, trzeba mieć w stosunku do nich naprawdę anielskie podejście. Nie z każdym modelem TV będzie dobrze współpracować. Trzeba się mocno zastanowić. Niestety, zbyt dużo informacji może zaszkodzi ludziom, którzy mają słabe pojęcie nt działania modułów.

Pojęcie wyższości jednej platformy nad drugą jest dużym nieporozumieniem, ponieważ trzeba brać pod uwagę potrzeby ludzi, które często wynikają z subiektywnego stanu rzeczy i indywidualnych potrzeb, których się przecież nie ocenia, a czasem potrafią nie wybiegać poza granie TV w trybie radia! Przynajmniej ludzie, którzy są w miarę inteligentni tego nie robią :)

Jednym słowem, chcesz coś lepszego, nie dostaniesz tego za darmo.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie z każdym modelem TV będzie dobrze współpracować.

Wątek był o dekoderach a nie o telewizorach ,więc czy moduł CAM będzie /lub nie będzie działać z każdym telewizorem jest bez znaczenia

A tak marginesie te pseudo-dekodery CP z rodzimej fabryki można sobie w d...włożyć .Przenośne radio tranzystorowe ma lepsze zasilanie , wystarczy podejść do najbliższego APS i leżą tego stosy, bo nikt tego nie chce
 
Ostatnia edycja:

piłsudski

New member
A tak marginesie te pseudo-dekodery CP z rodzimej fabryki można sobie w d...włożyć .Przenośne radio tranzystorowe ma lepsze zasilanie , wystarczy podejść do najbliższego APS i leżą tego stosy, bo nikt tego nie chce

Co możesz wiedzieć o najnowszym sprzęcie CP, skoro wg Ciebie modelem wiodącym jest SagemEsi88 wyprodukowany dla CP x lat temu?

Poza tym, sprzęt który obecnie znajduje się w PS w większych ilościach to sprzęt typu SD, który podlega masowo wymianie. Polecam trochę odświeżyć swoją wiedzę na temat GK CP i tego co tam się dzieje tak naprawdę, bo to co się wydaje jest niestety tylko wytworem Twojej wyobraźni.

BTW, nie tak dawno model hd7000 został już przystosowany do sygnału UHD. Dodatkowo w każdym z dekoderów w przeciwieństwie co nc+ jest możliwość edytowania własnej listy kanałów, wbudowana IPLA i HBO GO, gabaryty obecnego sprzętu są przyjaźniejsze dla oka i estetyczne dla pomieszczenia. Atutem jest również możliwość podłączenia dekodera bez kabli do Internetu poprzez WiFi, a dekodery multiroom nie muszą być podłączone do Internetu.

Oprogramowanie dekodera CP jest proste, dzięki temu obsłużysz je również mając 70lat, po pijaku :)


Pozdrawiam słonecznie :)
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
,popularne są Sagemy co prawda lepsze niż te HD, ale też mają swoje wady

Powiedz a tobą o czym można rozmawiać? - jeżeli się porywasz na cytowanie cudzej wypowiedzi nie wsadzaj tam swoich słów .Nie napisałem ,że Sagemy są wiodące tylko że popularne .Jest znaczna różnica pomiędzy słowem popularny i wiodący
 

piłsudski

New member
Przymysławie:kom:! Wiem co miałeś na myśli pisząc popularny :) Jednak żadne z tych dwóch określeń nie jest prawdą, więc nie widzę powodu do spazmów.
 

kale

New member
Przymierzam się do kupna telewizora Panasonic TX-48as640e Cyfrowego Polsatu. Chcę uniknąć drugiego pilota. Czy ten telewizor będzie działał z CI+ cyfrowego polsatu??
Są może jakieś dekodery które można obsłużyć z pilota tego Panasonica??
 

Klamka11

New member
Ja wybrałam Polsat ze względu na to, że na naszym terenie Telekomunikacja Polska nie chciała nam założyć internetu. Mimo, że do sąsiada, który ma neostradę mamy ze 20 metrów. Nie opłacało im się. A z Polsatem mamy cały multi room, jesteśmy z niego bardzo zadowoleni.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie a ja mam taki problem kupiłem tv sony w855c 75 i chce zakupić telewizję i internet. Zależy mi na internecie z kabla czyli swiatlowodowy musi być mega szybki i stabilny łącze chce dużo grać w sieci bez ograniczeń łączą gdzie mogę dostać taki dobry net? Co do telewizji zależy mi na abonamencie do 100zl będę dużo oglądał filmów HD i zależy mi na piłce nożnej liga hiszpańska, angielska, włoska, francuska, i liga mistrzów. Za internet do 80zl co możecie mi polecić z netu i telewizji proszę o pomoc?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o telewizję sprawa jest prosta - tylko NC+ która będzie pokazywać ligę mistrzów przez trzy najbliższe sezony .Prawa do ligi hiszpańskiej ,włoskiej ,francuskiej ,szkockiej ,belgijskiej posiada Eleven który jest też dostępny na platformie NC+ są to osobne płatne kanały
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Ok za ile taka telewizję mogę mieć z tymi kanałami eleven? A co do netu co mu polecicie żeby grać w sieci na PlayStation 4 żeby nie było lagow i wywołania stałe łącze bez limitów i mega szybkie?
 

lobos

New member
Bez reklam
Ja mam wszystko oprócz HBO w NC+ razem z dwoma kanałami 11 i płacę 69zł.
Wszystkie ligi + LM, LE. Do tego NBA tak, że nie jest źle ;-)
 
Do góry