Cyfra+HD

Horanin

New member
Po złożeniu wypowiedzenia, pozostając na tym samym pułapie cenowym jeśli chodzi o wysokość abonamentu - otrzymałem dodatkowo: HBO (z opcją HD,), dodatkowe dwa kanały HD i pół roku bez opłaty za wynajem terminala. Więc warto pamiętać o końcu umowy...
 

slaw2006

New member
Witam
Panowie, układ jest taki:
- konwerter monoblok quatro (4 wyjscia) ustawiony na hot birda i astre
- tuner pace pvr hd + 1tv
- tuner fx7600 + 1tv

Problem jest nastepujący:
1. Dla układu gdzie jest pace pvr maxymalna ilość programów to 961 - czy to jest max kanałów dla pace pvr odbieranych z 2 satelit ??? Dla porównania na ferdku jest ich ponad 1300!!! Ustawienia tunera są standardowe, nic nie zmieniałem, widze również że sam wykrył konwerter twin i taki tez ustawił. Niestety nie potrafie w pace pvr ustawić/włączyć listy kanałów dla hotbirda i dla astry. Przeprogramowanie tunera nic nie daje, wciąż widnieje magiczna liczba 961 :-(
2. Jak sprawdzić na pace pvr siłe i jakość sygnału dla programów nadawanych z astry??? Wybierając z menu satelite jest tylko hot bird i "inny"???
3. Dla układu fx7600 na kanale 21 gdzie jest hbo poziom sygnału mam 0 wiec żadnego obrazu nie ma, ten sam kanał na pace pvr odbieram bez żadnych problemów. Kanałów których są na pace pvr a nie ma ich na fx7600 jest wiecej. Co jest źle ustawione w ferdku???

Proszę o pomoc
 

rafal777

New member
Witam,
mam telewizor Samsung LE40B651 i cyfre + z opcja HD. Obraz poczatkowo był przepiekny, jednak po wymianie karty na multiroom (może to tylko zbieg okoliczności, ale wtedy to zauważyłem) jakość kanałów HD spadła na łeb na szyję. Obraz jest lepszy niż na zwykłym kanale ale brak mu ostrości. Jeśli podejść bliżej do TV widać wyraźnie że krawędzie nie są ostre a wręcz rozmazane...Dzwoniłem do cyfry i powiedziano mi że multiroom nie ma znaczenia (śmiem w to wątpić). Wymieniłem dekoder, dalej to samo. Myślałem, że z telewizorem coś nie tak, ale gdy włączam jakis film z płyty obraz jest przepiekny. Czym to może być spowodowane? Płace im tyle kasy a obrz jest bardzo słaby.

Dodatkowo zaznaczam iż logo programów HD (np. MTV HD, czy HBO HD jest bardzo wyraźne). Ktos pomoże??
 

maszek

New member
Bez reklam
rafal777 - jaki tuner użytkujesz? Ostatnio przedłużałem umowę z C+. Mam Humaxa 2000. Konsultant namówił mnie bym sobie na czas umowy wziął tuner pace z HDD od cyfry bez dodatkowych opłat. Tak tez zrobiłem, podłaczyłem by obejrzeć jeden z ostatnich meczy MŚ w RPA i ... szybko wróciłem do humka. Kanały HD na Pace to po prostu porażka. Co prawda w punkcie powiedziano mi bym uaktualnił soft ale nie miałem czasu tego zrobić :)
 

edi7777

Member
Ja mam cyfrę od jakiś 5 lat ale płacę za pakiet tematyczny + C+ z dzierżawą dekodera 89z. Stwierdziłem że muszę to zmienić i wczoraj przyszedł do mnie dekoder Ferguson Ariva 100 - obraz już jest lepszy po hdmi. Teraz tylko nie wiem gdzie oddać ten stary dekoder cyfry?

No i myślę o zrezygnowaniu z umowy z cyfrą i podpisaniu nowej w grudniu jak będą mieli jakieś promocje świąteczne, ale tak tu piszecie żeby się targować - mam zadzwonić na infolinie i potargować się czy wpierw wysłać im te pismo, że rezygnuję?

Każdy ma inaczej. Znaczy ile utargujesz to twoje. Ja podpisałem na 18 miesięcy za 49,90 i mam Komfortowy + z C+ HD, Filmbox z HD, 5x HD (MTVN, National..., Animall... 2 x Eurosport).:p
Kolega dostał to samo za 46 zeta.

Na jaki okres udało wam się wytargować dodatkowe programy? Bo myślę że taka opcja by mnie satysfakcjonowała w pełni jeżeli to jest na cały okres umowy.
 

edi7777

Member
Może nie najlepiej ale 1 raz przedłużam i przy umowie na 13 miesiecy wytargowałem podstawowy z dodatkowymi canal+ i 9 kanałów hd i przez 2 miechy za darmo HBO. Fajny obraz z HD leci;)
 

bietka

New member
radzę czekać aż sami zadzwonią a w punkcie nic nie wytargujesz bo nie mają możliwości.Ostatnio czekałam do do ostatniego dnia i wieczorem zadzwonili.Poprzednie propozycje były uwłaczające.Nie ma co się spieszyć.
 

vader22

New member
Sorki za OT ale czy moze mi ktos powiedziec najlepiej na własnym przykładzie czy spliter SmartWiFi współpracuje z dekodermi Philips PVR HD i Fergusonem Arriva 100 ??
 
Ostatnia edycja:

dinar

New member
Od września wchodzą nowe promocje i pakiety.
Miałeś rację dzisiaj to jest 1 wrześień moje zdziwienie dodali 7 POLSATóW,nie wiadomo jeszcze na jak długo i jaka cena będzie bo coś mieli podnieść.ajaeżeli chodzi o wynegocjowanie cen to trzeba czekać aż zadzwonią,mi znieśli opłatę za PVR 20 zł dołożyli geograficzne HD+,pakiet komfortowy+ za 50zł.
 

Gie

Member
Bez reklam
Jeśli dobrze wyczytałem to nowe promocje, ceny, pakiety wchodzą od 5 września. Ogólnie rzecz biorąc ceny się nie zmieniają, zmieniają się tylko ciut pakiety. Ceny nie rosną ale tak zamieszali że by mieć to co dotychczas to np. ja będę musiał wziąć (dopiero w grudniu, kiedy skończy mi się obecna umowa) wyższy pakiet. Czyli cen nie podnieśli ale będę musiał prawdopodobnie płacić więcej :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam a prosze powiedziec co jest z tymi programami Polsatu ze nic nie robilem a dolozyli kilka programow Polsatowskich to jest jakas promocja na jakis czas i z tego wynika ze chyba sie dogadal polsat z cyfra to teraz moze tez w polsacie beda kanaly canal + Cos wiecie na ten temat i co jest grane z tym posatem w cyfrze? Pozdrawiam.
Lolek
 
Do góry