Cyfra+HD

dydymus

New member
CYFRA ma kolejny kanał HD!!!!!

Dzisiaj wieczorem na cyfrze wreszcie TVS przeszedł na HD...ciekawe kiedy włączony zostanie TVP HD
 

guteks

Member
National Geographic HD

To co zobaczyłem na Panasie TH-PX80E (NG HD) powaliło mnie na kolana , nadmieniam , że ma antenę 80cm (konwerter twin) i siłę sygnału pełne 5 (mieszkam na wsi) obraz mnie powalił myślałem , że aligator wejdzie mi do pokoju...maskara..:-D:-D:-D:-D:-D:-D
 

dnc

Moderator
VIP
Konwerter i siła sygnału nie mają znaczenia w jakości odbioru, To nie analogowa TV satelitarna. Tu liczy się rozdzielczość, kolory, ostrość i ogólnie jakość obrazu (w tym bitrate). NGCHD robi wrażenie bo jest warty oglądnięcia. Niestety duża część materiału się powtarza, nawet po pół roku.
 

kp@

New member
dydymus napisał:
Dzisiaj wieczorem na cyfrze wreszcie TVS przeszedł na HD...ciekawe kiedy włączony zostanie TVP HD
Z bliska to nie wygląda na HD.Podobno HD jest tylko w niektórych kablówkach na satelitę idzie SD ale z napisem z kablówek.
 

guteks

Member
duże anteny

dnc napisał:
Konwerter i siła sygnału nie mają znaczenia w jakości odbioru, To nie analogowa TV satelitarna. Tu liczy się rozdzielczość, kolory, ostrość i ogólnie jakość obrazu (w tym bitrate). NGCHD robi wrażenie bo jest warty oglądnięcia. Niestety duża część materiału się powtarza, nawet po pół roku.
A wiec tak dnc, jeżeli chodzi o wielkość anteny to przy 60 cm może się okazać , że są zacięcia, brak synchronizacji , a o jakości obrazu z takiej anteny ktoś już na forum pisał (cytuję: " wymieniam antenę na większą") przy 80 cm obraz jest stabilny. Nie przypadkiem Cyfra plus przy dekoderze HD sugeruje antenę 80 i więcej. U mnie sie okazało, że przy 60 NGHD nawet nie ruszył. A jakośc sygnału jest naprawdę ważna chociażby w związku z pogodą...a o jakości obrazu Panasa dość już napisano
 

siwy25

New member
guteks napisał:
To co zobaczyłem na Panasie TH-PX80E (NG HD) powaliło mnie na kolana , nadmieniam , że ma antenę 80cm (konwerter twin) i siłę sygnału pełne 5 (mieszkam na wsi) obraz mnie powalił myślałem , że aligator wejdzie mi do pokoju...maskara..:-D:-D:-D:-D:-D:-D

...no proszę, podczas oglądania NG HD byłby nam z guteksa masakrę krokodyl zrobił;) ale kolega bohatersko się sprawił, padł na kolana;),anteną osiemdziesiątką z twinem się zastawił i siłą sygnału 5 gada poraził;),
i tu moja niezawodna,sprawdzona rada:), jak porządnej jakości HD oglądacie i jakieś niebezpieczeństwo przeczuwacie;) nie klękajcie za żaden oręż nie łapcie,nigdzie się nie chowajcie;) tylko szybciutko tv na SD przełączamy;) i spokojnie dalej program oglądamy:)
Teraz na powarznie:
guteks- te 12 okienek(PIP) to np. jak masz kablówkę podglądasz co jest aktualnie grane na 12 programach i wybrać odpowiedni,
a w dwóch okienkach to ja np.,,podglądam'' dachówkę i co jest na c+,lub przeglądam telegazetę i w każdej chwili mogę coś wybrać i dać na cały ekran,tak w skrócie.
Pozdrawiam.
 

siwy25

New member
guteks - przepraszam ale ten link o PIP to dla kolegi SNAJPERSTWO w wątku ,,JVC p80 test nie kłamał'' rozpędziłem się:???:
 

stereoman

New member
dydymus napisał:
Dzisiaj wieczorem na cyfrze wreszcie TVS przeszedł na HD...ciekawe kiedy włączony zostanie TVP HD

To jest takie cerowane HD, innymi słowy o kant dupy je roztrzaskać:p

Bo normalny odbiorca programu z satelity widząc znaczek HD, myśli że ogląda w jakości HD, nie wie że TVS nadstawia nogę jak ta koza tam gdzie konie podkuwają.
Innymi słowy oszustwo:twisted:

TVS przeszedł na HD

Nie przeszedł, tylko dokleił znaczek HD, a co robią w kablówkach, to mnie nie interesuje.
pzdr
 

guteks

Member
siwy25 napisał:
...no proszę, podczas oglądania NG HD byłby nam z guteksa masakrę krokodyl zrobił;) ale kolega bohatersko się sprawił, padł na kolana;),anteną osiemdziesiątką z twinem się zastawił i siłą sygnału 5 gada poraził;),
i tu moja niezawodna,sprawdzona rada:), jak porządnej jakości HD oglądacie i jakieś niebezpieczeństwo przeczuwacie;) nie klękajcie za żaden oręż nie łapcie,nigdzie się nie chowajcie;) tylko szybciutko tv na SD przełączamy;) i spokojnie dalej program oglądamy:)
Teraz na powarznie:
guteks- te 12 okienek(PIP) to np. jak masz kablówkę podglądasz co jest aktualnie grane na 12 programach i wybrać odpowiedni,
a w dwóch okienkach to ja np.,,podglądam'' dachówkę i co jest na c+,lub przeglądam telegazetę i w każdej chwili mogę coś wybrać i dać na cały ekran,tak w skrócie.
Pozdrawiam.

To był mój pierwszy "kontakt" z HD stąd lekkie przeżywanie, ale tak nawiasem mówiąc jakby wszystko było w HD to by była jazda..(a może byłoby nudo z czasem..) nie wyobrażam sobie co będzie za 50 lat wtedy to już napewno aligatory będą łaziły po pokoju..:eek:k::eek:k::eek:k::eek:k:
 

DarB

New member
Większa czasza czy lepszy dekoder???

Witam,
Pytanka z gatunku technicznego bo mam dylemat jak w temacie:
- większa czasza (aktualnie mam 60 i czyste "pole" na satelitę) oczywiście wpływa na jakość odbioru szczególnie podczas gorszej pogody (jak wcześniej wyczytałem) - pytanie tylko czy ktoś zmienił na większą (pewnie tak) i jak bardzo wpłynęło to na jakość oglądania HD (u mnie mam teraz problemy z odkodowanym FB HD - strasznie przycina i czasami te problemy są również z C+HD i nie wiem czy to wina czaszy)
- jaki wpływ na jakość odbioru HD ma sam dekoder? Czy ktoś robił takie testy? Nie mogę pozbyć się efektu smużenia w niektórych filmach HD na C+. Nie widziałem tego problemu na Eurosport HD. Ustawiłem już TV wg ustawień ze stronki na hdtvtest UK dla telewizora LE40M86BD.

Jeżeli zna ktoś lepszą stronkę to z góry dziękuję za podpowiedź.
Mój sprzęt jak w stopce.
Jeszcze raz dzięki za ewentualne podpowiedzi.
 

DarB

New member
acton777 napisał:
Musisz nam najpierw powiedzieć jaką masz siłę sygnału i jaki dekoder...
Siła sygnału oscyluje ok. 4,5; dekoder z cyfry: Philips DSR 6201/91.
Tak przy okazji: znalazłem stronkę o tym jak dobrze ustawić antenę wg pozycji słońca - niestety tylko w okolicach października kiedy słońce jest nisko. Czy jest taka stronka która umozliwia to samo, ale latem?
Co do dekodera: wydaje mi się, że czasami "przymula" tzn. nie wyrabia się obróbką obrazu, ale nie mam porównania do innego dekodera.
 

acton777

New member
Bez reklam
1. Sprawdz oprogramowanie dekodera, wgraj nowe (próbuj kilka dni, az do pojawienia się napisu: "aktualizacja...jest dostępna, czy kontynuowac" wtedy powtarzasz operację 2-krotnie lub "oprogramowanie zostało juz zauktualizowane"-masz juz najnowszy soft)
2. Sprawdz siłę sygnału na częstoliwościach HD i FBHD= 11449 H i 11278 V ( co do FB mają małe problemy- frycowe za nowy program)
3. Jak masz "wiekowy" konwerter- wymień, przy okazji posprawdzaj połączenia
4. Dekoder tez zawsze mozesz wymienić w C+, na nowy i potestować inny, zanim wydasz kasę na nowy ;)
5. Smuzenie to inna bajka, czasem niestety będzie ( nie wszystkie filmy na C+HD są nadawane w HD, niestety często widzę to na Samsungach, nie tylko na tym kanale :()
6. Co do ustawień anteny wg. stron internetowych, to się nie wypowiadam, bo co miernik to miernik, a nie matematyka+astronomia...
 
Ostatnia edycja:

DarB

New member
acton777 napisał:
1. Sprawdz oprogramowanie dekodera, wgraj nowe (próbuj kilka dni, az do pojawienia się napisu: "aktualizacja...jest dostępna, czy kontynuowac" wtedy powtarzasz operację 2-krotnie lub "oprogramowanie zostało juz zauktualizowane"-masz juz najnowszy soft)
Cały czas pokazuje mi się "brak dostępnych aktualizacji" i to już pewnie z rok - będę próbował częściej sprawdzać.
acton777 napisał:
2. Sprawdz siłę sygnału na częstoliwościach HD i FBHD= 11449 H i 11278 V ( co do FB mają małe problemy- frycowe za nowy program)
Tutaj mam prośbę o podpowiedź jak mam to zrobić: w menu wchodzę w:
parametry techniczne->ustawianie anteny->parametry odbioru... i dalej już nie wiem co mam zrobić żeby sprawdzić siłę sygnału na tych częstotliwościach :(
acton777 napisał:
3. Jak masz "wiekowy" konwerter- wymień, przy okazji posprawdzaj połączenia
Na tym się nie znam czy jest on wiekowy. Kupiłem z cyfry jakieś 1,5 roku temu. Spisałem dane z konwertera i wyglądają one tak: ALPS, 9.75/10.6GHz; numer: BSTE8-751B i chyba S/n: 6N27CZG
 

KwaK-0

New member
guteks napisał:
To co zobaczyłem na Panasie TH-PX80E (NG HD) powaliło mnie na kolana , nadmieniam , że ma antenę 80cm (konwerter twin) i siłę sygnału pełne 5 (mieszkam na wsi) obraz mnie powalił myślałem , że aligator wejdzie mi do pokoju...maskara..:-D:-D:-D:-D:-D:-D

A czy możesz mi guteks powiedzieć czy przy oglądaniu tego NG HD obraz ma idealną synchronizację z dzwiękiem ? Czy masz może jakieś przesunięcie jednego względem drugiego ?? U mnie jest mały problem więc ciekaw jestem jak to jest u innych. Wszsytkie inne HD u mnie ok, a NG HD ma taką właśnie dolegliwość.
 

DarB

New member
Widzę, że Kolega Kwak-0 posiada ten sam dekoder co mój. Mam pytanko: jaką wersją oprogramowania aktualnie posiadasz? Ja mam 56 i nie wiem czy to jest najbardziej aktualna.
 

jaceksobczak

New member
mam pytanie jeśli chodzi o jakość na Canalach+ HD.
Ja mam HD w Cyfrowej Vectrze i u mnie różnica pomiędzy np. filmem który leci w HD jest niewielka porównując ten sam film w wersji SD.
A trzeba dodać że przecież film który leci tylko w SD jest i tak trochę lepszej jakości na kanale HD / zapewne dlatego że jest wyższy bitrate/.
Czy u was jest podobnie?
 
Do góry