Cyfra+HD

mdag

New member
Wszedłem sobie wczoraj do jednego z dystrybutorów i zadałem kilka pytań. Niestety mam wrażenie że od Was dowiem się więcej niż od wymalowanej pani ;)

Czy zdając stary tuner (za 10 zł miesięcznie) i biorąc nowego philipsa HD w dzierżawę za 15 zł, podpisuję umowę na tą dzierżawę na jakiś określony czas, czy w każdej chwili mogę go zdać i wymienić na moduł C+HD (oczywiście z dopłatą) ?
Pytam, nie bez przyczyny. Pod koniec roku chciałbym nabyć Topfielda albo Humaxa z modułem C+HD, a do tego czasu dzierżawić tuner Philipsa. Czy mógłyby ktoś z użytkowników zerknąć w umowę dzierżawy....

Kolejne pytanie do Was, na które miła pani nie była w stanie w 100% odpowiedzieć dotyczyło obsługi przez philipsa HD przełącznika DiSEqC. Mam konwerter monoblock i chciałbym odbierać również Astrę. Pani w C+ stwierdziła że są broblemy i raczej na philipsie będę odbierał tylko Hot-birda....
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
mdag napisał:
Wszedłem sobie wczoraj do jednego z dystrybutorów i zadałem kilka pytań. Niestety mam wrażenie że od Was dowiem się więcej niż od wymalowanej pani ;)

Czy zdając stary tuner (za 10 zł miesięcznie) i biorąc nowego philipsa HD w dzierżawę za 15 zł, podpisuję umowę na tą dzierżawę na jakiś określony czas, czy w każdej chwili mogę go zdać i wymienić na moduł C+HD (oczywiście z dopłatą) ?
Pytam, nie bez przyczyny. Pod koniec roku chciałbym nabyć Topfielda albo Humaxa z modułem C+HD, a do tego czasu dzierżawić tuner Philipsa. Czy mógłyby ktoś z użytkowników zerknąć w umowę dzierżawy....

Kolejne pytanie do Was, na które miła pani nie była w stanie w 100% odpowiedzieć dotyczyło obsługi przez philipsa HD przełącznika DiSEqC. Mam konwerter monoblock i chciałbym odbierać również Astrę. Pani w C+ stwierdziła że są broblemy i raczej na philipsie będę odbierał tylko Hot-birda....
DiSEqC działa. To opisywało już wielu użytkowników czyli nie masz się co martwić. Dodatkowo jesli chodzi o aneks do umowy w celu wydzierżawienia to jest on na jakiś okres ale nie pamietam na ile. Musiałbyś zadzwonić na ich BOK lub poczekać aż wypowie się ktoś kto już zrobił tak jak TY planujesz :)
 

KMarcel

New member
patefkrak napisał:
Ja również potwierdzam, że moj Humax również działa do pierwszego wyłączenia dekodera i nie mam pomysłu jak temu zaradzić. NG nie za każdym razem wchodzi, ale działa i obraz jak dla mnie gitarka.

Mój sposób na działający Canal+ Film HD na Humaxie: ustawić ten kanał jako startowy. Przy włączaniu tunera moduł jest startowany na tym kanale i świeci bez problemów. Odpada kłopot z wyciąganiem i wkładaniem modułu.

Spróbujcie też tego na Topfieldzie i napiszcie czy też działa.

Mam nadzieję że komuś pomogłem ;-)

Pozdrawiam,
Marcel
 

stereoman

New member
DanielS napisał:
Bo Cyfra nakupiła jakiś syfiastych modułów i musi je teraz opchnąć :) Cena za takie badziewie u nich to 179 PLN. Może kiedyś się zorientują , że to kłoda pod nogi wielu uzytkownikom :) i zmienią to :)

Ludzie
czytajcie, co się pisze
w poście 715 napisałem, że modułu już nie ma i aneksu też, są gołe uprawnienia

Jak wchodzicie na dany topik, to kliknijcie na zakładkę pierwszy nieprzeczytany, dowiecie się co wpisano od waszego ostatniego pobytu

pzdr

 

DanielS

New member
stereoman napisał:
Ludzie
czytajcie, co się pisze
w poście 715 napisałem, że modułu już nie ma i aneksu też, są gołe uprawnienia

Jak wchodzicie na dany topik, to kliknijcie na zakładkę pierwszy nieprzeczytany, dowiecie się co wpisano od waszego ostatniego pobytu

pzdr

coś nas tu podpuszczasz stereoman :) Jak nie zadzwonię do nich sam to nie uwierzę :) Czyżby ktoś jednak wysłuchał naszych narzekań :) ? Mam nadzieję , ze to prawda :) :)

Ad.2.
ALE JAJA ! TO CHYBA DZIAŁA ! NIE TRZEBA ZWRACAĆ ICH TUNERA , NIE TRZEBA PODPISYWAĆ ANEKSU. AKTYWACJA ODBYŁA SIĘ PRZEZ INFOLINIĘ ! Ciekawe tylko czy przez Astona 2.18 bedzie "szło" ( NGHD działa ). Jak wrócę z pracy to Wam napiszę czy przeszły uprawnienia i jak działa :)
 
Ostatnia edycja:

stereoman

New member
Daniels to niewierny tomasz:D
Przecież opisałem to na WŁASNYM przykładzie, działo się to wczoraj
Zdałem tuner, zadzwoniłem i po godzinie oglądałem C+ HD

PS
Coś mi się wydaje, że Ferguson 8800HD jest najmniej-/w ogóle/kłopotliwy z wejsciem w kanały C+ HD
 

michal218

New member
Kolego bardzo mi pomogles!:)Wlasnie uaktywnilem na 8800 i pieknie wszystko chodzi bez zafajdanych modulow.Tu na szczescie sie wstrzymalem i zarobilem prawie 2 setki.
I niczego nie zdawalem,bo nie mam sprzetu od nich...
 
J

Judash

Guest
Wyglada na to, Ferguson bedzie mial wziecie oby tylko cena nie podskoczyla z tej okazji.
 

stereoman

New member
michal218 napisał:
Kolego bardzo mi pomogles!:)Wlasnie uaktywnilem na 8800 i pieknie wszystko chodzi bez zafajdanych modulow.Tu na szczescie sie wstrzymalem i zarobilem prawie 2 setki.
I niczego nie zdawalem,bo nie mam sprzetu od nich...

Cieszę się.
Zdałem tuner, bo płacenie 10 zł miesięcznie mija się teraz z celem, a zresztą,
nie był mi juz potrzebny

pzdr

ps
fajnie, że kanał Sport SD też odbieram, bo mecze nie HD wolę wiedzieć na całym ekranie
 

bluray

Banned
Niestety żaden z kanałów C+HD nie zbliża się do jakości ANIXE HD (FTA na n) lub dawniej LUXE HDTV.
Może zmienię opinię wraz z poprawą nadawania i większą ilością obejżanych programów.
DD 5.1 na NGHD jest bardzo OK !
Co by nie mówic to mamy już 6 kanałów HD PL.
Czyżby do końca roku 12 ? OBY !!!

monitor kontrolny to Sharp XD1 52"
video: HDMI
audio: SPIDF
 
Ostatnia edycja:

stereoman

New member
Anixe.hd łapię z Astry-fta-leci tam teraz jakis starawy serial VEGAS z jakością-na oko- taką sobie.
Przełączyłem na NG HD w cyfrze anixe przegrywa:p

Oni też nie są bogami, tylko mają lepszy bitrate.
Świadomość, że coś gdzieś jest lepsze, nie popsuje mi radości z tego co już mam.

pzdr
 
J

Judash

Guest
bluray napisał:
Niestety żaden z kanałów C+HD nie zbliża się do jakości ANIXE HD (FTA na n) lub dawniej LUXE HDTV.
Może zmienię opinię wraz z poprawą nadawania i większą ilością obejżanych programów.
DD 5.1 na NGHD jest bardzo OK !
Co by nie mówic to mamy już 6 kanałów HD PL.
Czyżby do końca roku 12 ? OBY !!!

monitor kontrolny to Sharp XD1 52"
video: HDMI
audio: SPIDF
Anixe to chyba nie jest dobry przyklad, bo jakosc filmow, meczykow pozostawia wiele do zyczenia oj wiele....
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Polecam zobaczyc kilka trailerów filmów kinowych, HDDVD czy Blu-ray na AnixeHD. Nadawane są często po południu i ich jakość to w większości poziom nieosiągalny dla polskich platform.
No i jeszcze zapowiedź kanału DeluxeMusicLoungeHD na Astra Promo. Jakość perfect. Przydałby mi się taki kanał całodobowy.
 

Lech

New member
Bez reklam
arsenal napisał:
Moje dodatkowe przemyślenia na temat: "Dlaczego w Cyfrze+ nie będzie HDTV"
1. Cyfra+ to tak naprawdę maluch medialny w Polsce niezdolny do większych innowacji.
2. Cyfra+/Canal+ po wielu latach dopiero teraz buduje nowe centrum nadawcze. Skończy prawdopodobnie w przyszłym roku. Do tego czasu inne inwestycje nie mają racji bytu.
3. Cyfra+ JEST do kupienia. Nikt nie inwestuje dużych sum jeśli ma coś sprzedać, zwłaszcza zadłużone po uszy Vivendi.
4. Decydenci Cyfry+ tak obrośli w piórka, że wydaje im się niemożliwym aby coś poszło źle.
5. Ale pójdzie, bo te kilkadziesiąt tysięcy oszukanych, zastraszanych Krukiem, zawiedzionych jakością klientów zrobiło im już " reklamę".
6. Chyba najważniejszy. Niech każdy abonent C+ z długim stażem się zastanowi. Czy po tylu latach zastoju ta firma jest zdolna do czegokolwiek poza tworzeniem teleśmieci np. KuchniaTV.

Powyższy cytat świadczy o tym, że każdy śmiertelnik może się pomylić!!!! data w/w postu 05.07.2006 rok
 
Ostatnia edycja:

zizi

New member
ja jestem bardzo zadowplony.Obraz na NG super,nie widze roznicy miedzy astra Na taki przekaz czekalem.Dzis wyjalem modul na kanale HD film i juz nie zawiesza sie.Posiadam humaxa i modul cyfry,LCD 37 9830 Pfilips
 

michal218

New member
Gdzie tu pomylka?Od tego czasu minal AZ rok,a nie TYLKO rok.W miedzyczasie weszla N-ka z HD,gdyby nie to zostalby ten stan rzeczy do dzis.Taka reakcja ze strony Cyfry powinna byla nastapic najdalej do konca ubieglego roku,zwazywszy za ramowka nie wypelnia nawet polowy emisji,oprocz tej w NG HD.Tam nie bylo bledu w tym poscie.Zycie toczy sie bardzo szybko i wymusza takie reakcje,nawet o "twardoglowych".
 

DanielS

New member
stereoman napisał:
Daniels to niewierny tomasz:D
Przecież opisałem to na WŁASNYM przykładzie, działo się to wczoraj
Zdałem tuner, zadzwoniłem i po godzinie oglądałem C+ HD

PS
Coś mi się wydaje, że Ferguson 8800HD jest najmniej-/w ogóle/kłopotliwy z wejsciem w kanały C+ HD

stereoman ale najlepsze jest to , że nie musimy wcale zdawać tunera, podpisywać aneksu itp. Poprostu dzwonisz , informujesz , ze masz swój tuner z Astonem i oni Ci aktywują. Nie ma żadnego warunku typu zdanie tunera, kupno modułu od nich czy podpisanie aneksu :) Poszli po rozum do głowy w końcu. Co najlepsze gość w BOK zapytał jaki mam tuner i jak dowiedział sie , ze Topfield to od razu przedstawił instrukcję jak co zrobić zeby załapało do pierwszego razu. Byłem zaskoczony profesjonalnym podejciem do tematu. A teraz oglądam sobie na TF + Aston 2.18 wszystko w HD co C+ oferuje i jest git :) Jakaś normalność w koncu :) Teraz tylko wiecej HD i stałe ulepszanie oferty i może być słodko :)
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Dzisiaj pooglądałem sobie trochę znowu NGHD i muszę przyznać, że nareszcie Cyfra stanęła na wysokości zadania jeśli chodzi o jakość obrazu HD. Ponad pół roku temu strasznie byłem zawiedziony tym co wówczas widziałem i dawałem temu wyraz na forum. Teraz jakość obrazu momentami jest fantastyczna - w zależności od materiału jaki nadają - i praktycznie niczym się nie różni od demo z Astry, n-ki czy nawet Pre***e HD. Brawo! Nie wiem czy nasze opinie miały na to wpływ, podejrzewam że bardziej właściciel praw kanału NGHD.
Tymczasem ciekaw jestem jakości pozostałych kanałów HD Cyfry tylko nijak nie mogę ich uruchomić. Czy to można zrobić tylko przez telefon lub osobiście? Nie można przez internet?
Poza tym nie rozumiem jakim cudem niektórzy piszą o oglądaniu kanałów HD Cyfry bez modułu (chyba że mają na myśli "edukację").
 
Do góry