Cyfra+HD

jarmalik

Member
Bez reklam
stereoman napisał:
No to jest tak:

te zmiany to od lipca
czyli realnie patrząc mam do przeputrania 179 zł
jakieś pomysły? :p:p:p

pzdr

Czy to znaczy że jak mam HUMAXA i moduł ASTON lub T-Rex to mogę po modyfikacji oferty w ICA od razu odbierać kanały HD?
 

_AnD_

New member
w ICA dodalem sobie NGC HD i przeslalem uprawnienia - no i dziala :) . Brak niestety wyboru opcji c+sport HD i c+film HD :confused: . Trzeba chyba zadzwonc do cyfry by dodac te kanaly. Uzywam humaxa 2000 + TRex.

pozdrawiam

AnD
 

jarmalik

Member
Bez reklam
_AnD_ napisał:
w ICA dodalem sobie NGC HD i przeslalem uprawnienia - no i dziala :) . Brak niestety wyboru opcji c+sport HD i c+film HD :confused: . Trzeba chyba zadzwonc do cyfry by dodac te kanaly. Uzywam humaxa 2000 + TRex.
AnD

Właśnie zrobiłem to samo i czekam (niby do pół godziny). Co do sport HD i Film HD, to wygląda mi to niestety na kolejną "zagrywkę" Cyfry: można je mieć tylko z pakietem Premium! Ja mam zwykłe Canal + i kanały HD w opcjach dodatkowych nie pojawiły się. Aby je zamówić trzeba zamówić Canal + Premium dopłacając 29 PLN (po co mi HBO? :twisted: ) i w ten sposób z 12 PLN za 3 kanały HD robi się 41 PLN. Genialne. Chyba że się mylę - a bardzo bym chciał) to mnie oświećcie.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
No nieźle:) już mi świeci NGHD! Teraz jest jakiś film o broni palnej, są fragmenty naprawdę dobrej jakości, duuużo lepiej to wygląda niż pół roku temu! Ciekawe czy to zasługa 1080i czy mniejszej kompresji sygnału? Na razie nie działa EPG, ale zobaczymy dalej.
 

DanielS

New member
Jestem następny :) DD 5.1 ładnie słychać :) A obraz miooooodzio :)

Zwracam uwagę , że na zwykłym Canal+Film SD pojawiła się orayginalna ściezka DD :) Tyle niespodzianek w jeden dzień. Aż uwierzyć nie mogę , że Cyfra w ciągu jednego dnia zrobiła to co nie było mozliwe przez kilka lat :)
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
DanielS napisał:
Jestem następny :) DD 5.1 ładnie słychać :) A obraz miooooodzio :)

Zwracam uwagę , że na zwykłym Canal+Film SD pojawiła się orayginalna ściezka DD :) Tyle niespodzianek w jeden dzień. Aż uwierzyć nie mogę , że Cyfra w ciągu jednego dnia zrobiła to co nie było mozliwe przez kilka lat :)

Tak, dźwięk jest też OK. Napisz czy masz aktywny pakiet Premium lub Multipremium?
 

iqpablo

New member
jarmalik napisał:
Właśnie zrobiłem to samo i czekam (niby do pół godziny). Co do sport HD i Film HD, to wygląda mi to niestety na kolejną "zagrywkę" Cyfry: można je mieć tylko z pakietem Premium! Ja mam zwykłe Canal + i kanały HD w opcjach dodatkowych nie pojawiły się. Aby je zamówić trzeba zamówić Canal + Premium dopłacając 29 PLN (po co mi HBO? :twisted: ) i w ten sposób z 12 PLN za 3 kanały HD robi się 41 PLN. Genialne. Chyba że się mylę - a bardzo bym chciał) to mnie oświećcie.

masz w zupełności rację. jes;li chcesz mic 3 kanaly HD to w sumie misisz zaplacic 41 zl co wychodzi po prawie 14 zl za kanal. hehe c+ potrafi tak namataczyc ze wyjdzie na swoje. a dodajmy ze:

1. wiekszosc filmow na c+film hd jest upscalowana a nie w jakosci hd,

i dodajmy ze:

2. c+sport hd w wiekszosci nadaje w sd z czarnymi pasami po bokach,

i jeszcze ze:

3. na nghd za ktory placimy 6 zl jest tyle reklam ze mozna by przypuszczac iz jest to kanal FTA

to juz widac jak bardzo cyfra ceni sobie glupote klienta. hahahahaha

no chyba ze wezmiesz sobie tylko nghd to wtedy placisz za ten kanal tylko 6 zl i masz za free reklam do woli :)
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
jarmalik napisał:
Tak, dźwięk jest też OK. Napisz czy masz aktywny pakiet Premium lub Multipremium?

Na tą chwilę mam podstawowy + Premium ( C+ ) i do tego pół godziny temu aktywowalem sobie NGHD przez centrum internetowe. Odbieram to wszystko na sprzęcie jak w podpisie i nie potrzebuję do NGHD ich modułu. Niestety chcąc aktywować opcję C+HD musze ruszyć tyłek , oddać ich tuner , zakupić ten badziewiarski moduł i podpisać Aneks. Zrobię to prawdopodobnie bo lubię sport ale czekam na moment aż ktoś w Cyfrze pójdzie po rozum do głowy i pozwoli oglądać C+HD na modułach innych niż ten ich wynalazek. Jak się nie doczekam to ruszę 4 litery. Zastanawiam się czy ktoś juz próbował aktywować C+HD w ich module i po zassaniu uprawnień włożyc kartę np. do Astona. Gdyby się tak dało zrobić to ich moduł byłby do uzytku raz w miesiącu. Najlepiej jednak gdyby udostepnili opcje HD bez potrzeby kupowania ich modułu ( tak jak teraz NGHD ). Nadal się zastanawiam w czym im to przeszkadza :) Myślę jednak że wczesniej czy później to zrobią. Gdyby tak było juz mieliby jednego abonenta korzystającego z opcji HD więcej. A tak to poczekamy ...zobaczymy :)
 

jarmalik

Member
Bez reklam
iqpablo napisał:
no chyba ze wezmiesz sobie tylko nghd to wtedy placisz za ten kanal tylko 6 zl i masz za free reklam do woli :)

Oczywiście że tak, nie mam najmniejszego zamiaru płacić 29 PLN za kanały których nigdy nie będę oglądał. Na to mnie nie naciągną, podobnie jak nie dałem się naciągnąć na kolejny moduł.
 

Lech

New member
Bez reklam
jarmalik napisał:
Właśnie zrobiłem to samo i czekam (niby do pół godziny). Co do sport HD i Film HD, to wygląda mi to niestety na kolejną "zagrywkę" Cyfry: można je mieć tylko z pakietem Premium! Ja mam zwykłe Canal + i kanały HD w opcjach dodatkowych nie pojawiły się. Aby je zamówić trzeba zamówić Canal + Premium dopłacając 29 PLN (po co mi HBO? :twisted: ) i w ten sposób z 12 PLN za 3 kanały HD robi się 41 PLN. Genialne. Chyba że się mylę - a bardzo bym chciał) to mnie oświećcie.

Wygląda na to, że w ferworze "walki" trochę się pogubiłeś. Ponieważ mylisz pakiet premium z multipremium. W premium wybierasz Canal+ lub!!! HBO. Natomiast multipremium to łącznie w/w plus 2x CineMax co daje łącznie 7 kanałów filmowych i Canal+ Sport [ po części sportowy i filmowy]. Jak weźmiesz pod uwagę ofertę C+ i ofertę konkurencji z HD, oraz przeanalizujesz ich ceny, to okaże się, że ceny C+ są naprawdę przystępne.
 

DanielS

New member
Lech napisał:
Wygląda na to, że w ferworze "walki" trochę się pogubiłeś. Ponieważ mylisz pakiet premium z multipremium. W premium wybierasz Canal+ lub!!! HBO. Natomiast multipremium to łącznie w/w plus 2x CineMax co daje łącznie 7 kanałów filmowych i Canal+ Sport [ po części sportowy i filmowy]. Jak weźmiesz pod uwagę ofertę C+ i ofertę konkurencji z HD, oraz przeanalizujesz ich ceny, to okaże się, że ceny C+ są naprawdę przystępne.

Zgadzam się w pełnej rozciągłosci :)
 

karoo

New member
Czyli aby cieszyć się filmami w hd trzeba minimum wydać 73 zł miesięcznie.
Nie ma innych możliwości korzystania z CANAL+FILM HD?
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Lech napisał:
Wygląda na to, że w ferworze "walki" trochę się pogubiłeś. Ponieważ mylisz pakiet premium z multipremium. W premium wybierasz Canal+ lub!!! HBO. Natomiast multipremium to łącznie w/w plus 2x CineMax co daje łącznie 7 kanałów filmowych i Canal+ Sport [ po części sportowy i filmowy]. Jak weźmiesz pod uwagę ofertę C+ i ofertę konkurencji z HD, oraz przeanalizujesz ich ceny, to okaże się, że ceny C+ są naprawdę przystępne.


Obyś miał rację, ale dlaczego w takim razie nie można aktywować sportu i filmu HD przez ICA? Czy na te kanały jednak trzeba podpisywać w dalszym ciągu aneks? I czy będą chodziły na innym module niż Cyfry?
 

Lech

New member
Bez reklam
karoo napisał:
Czyli aby cieszyć się filmami w hd trzeba minimum wydać 73 zł miesięcznie.
Nie ma innych możliwości korzystania z CANAL+FILM HD?

Niestety, ale dobrze kombinujesz. Na pocieszenie dodam, że w konkurencji C+ nie wyjdzie wcale taniej za mizerniejszą ofertę.
 

DanielS

New member
jarmalik napisał:
Obyś miał rację, ale dlaczego w takim razie nie można aktywować sportu i filmu HD przez ICA? Czy na te kanały jednak trzeba podpisywać w dalszym ciągu aneks? I czy będą chodziły na innym module niż Cyfry?

Bo Cyfra nakupiła jakiś syfiastych modułów i musi je teraz opchnąć :) Cena za takie badziewie u nich to 179 PLN. Może kiedyś się zorientują , że to kłoda pod nogi wielu uzytkownikom :) i zmienią to :)
 

Lech

New member
Bez reklam
jarmalik napisał:
Obyś miał rację, ale dlaczego w takim razie nie można aktywować sportu i filmu HD przez ICA? Czy na te kanały jednak trzeba podpisywać w dalszym ciągu aneks? I czy będą chodziły na innym module niż Cyfry?

Jak pamiętasz C+ od samego początku zapowiadała popieranie tylko swojego modułu do odbioru HD, więc trudno mieć do nich o to pretensję. Również od samego początku mówili o aneksie do umowy. Ja kupiłem od nich moduł i podpisałem aneks w grudniu 2006 łącznie za kwotę 179 zł. Natomiast Ty kupiłeś Astona za około 380 zł. Ja mam moduł popierany przez C+ i 200 zł na opłatę C+ HD przez okres trzech lat. Pozdrawiam:)
 

DanielS

New member
Lech napisał:
Jak pamiętasz C+ od samego początku zapowiadała popieranie tylko swojego modułu do odbioru HD, więc trudno mieć do nich o to pretensję. Również od samego początku mówili o aneksie do umowy. Ja kupiłem od nich moduł i podpisałem aneks w grudniu 2006 łącznie za kwotę 179 zł. Natomiast Ty kupiłeś Astona za około 380 zł. Ja mam moduł popierany przez C+ i 200 zł na opłatę C+ HD przez okres trzech lat. Pozdrawiam:)

Lech tylko problem w tym, że ten moduł działa jak kierat a nie produkt XXI wieku. Na Astonie nie mam żadnych zwiechów a na modul C+ wszyscy narzekają :( Tu jest problem :( Jakby to działało tak jak z Astonem to ok ale niestety nie dosyć, że trzeba za to płacić to jeszcze działa jak ..... szkoda słów.
 

Lech

New member
Bez reklam
DanielS napisał:
Lech tylko problem w tym, że ten moduł działa jak kierat a nie produkt XXI wieku. Na Astonie nie mam żadnych zwiechów a na modul C+ wszyscy narzekają :( Tu jest problem :( Jakby to działało tak jak z Astonem to ok ale niestety nie dosyć, że trzeba za to płacić to jeszcze działa jak ..... szkoda słów.

Każdy chce być młodym, bogatym i pięknym. Ale zwykle jest to niemożliwe. Mam tutaj na myśli wybór miedzy jednym a drugim złem. A wybór jest na szczęście Twój.;)

ps Może mam szczęście bo mój moduł się nie zawiesza!
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
Lech napisał:
Jak pamiętasz C+ od samego początku zapowiadała popieranie tylko swojego modułu do odbioru HD, więc trudno mieć do nich o to pretensję. Również od samego początku mówili o aneksie do umowy. Ja kupiłem od nich moduł i podpisałem aneks w grudniu 2006 łącznie za kwotę 179 zł. Natomiast Ty kupiłeś Astona za około 380 zł. Ja mam moduł popierany przez C+ i 200 zł na opłatę C+ HD przez okres trzech lat. Pozdrawiam:)

Ech Lechu, gadasz jakbyś był ich rzecznikiem. Astona kupowałem w salonie Cyfry kiedy jeszcze HD było traktowane przez nich jako pieśń nieokreślonej przyszłości i tenże moduł był zalecany do odbioru ich platformy. Więc wymóg kupowania kolejnego tylko po to aby móc oglądać dodatkowo (osobno płatne!) programy HD jest zwyczajnym wyłudzaniem pieniędzy. Nie rozumiem takiego traktowania starych klientów. Przecież teraz jeśli ktoś chce kupić moduł do Cyfry, na pewno wybierze tańszy C+ niż droższy Aston, ale wcześniej nie było takiego wyboru. Uważam że moje pretensje są jak najbardziej uzasadnione!
 
Do góry