Crysis 2

vasyndrom

New member
chyba nie jest tak rozowo, znajomy z us juz gral troche mp i twierdzi ze maly jakis framerate jest, no nic ja musze czekac do piatku, po wpadce z homefront mam nadzieje ze przy c2 sie tak nie zalamie ;D

"kinda disappointed with crysis 2 multiplayer. The frame rate per second is kinda low so it just improved a bit from the demo version. therefore it failed to hook me up at all... Is DICE the only developer out there that focuses so much on the multiplayer element of FPS game? It's a good thing! I don't know about other people, but for me FPS game is all about the multiplayer. I think I am going to exchange this game with something else..."
 

Marszałek

New member
Wygląda na to że po raz kolejny (po ostatnich Homefront i Dragon Age II) wersja na PS3 wygląda lepiej niż na Xbox 360. Dziwie się zresztą Waszemu zdziwieniu, bo sami twórcy twierdzili pół roku temu że na PS3 nowy CryEngine chodzi ciut lepiej niż na konkurencyjnym sprzęcie. Wszystko inne to były plotki i obrazki z "trybu symulowanego PS3" (czyli chyba manipulacja PijaRowska).

Inną przewagą wersji na PS3 jest pojemność Bluray, bo na Xbox'ie z uwagi na małą pojemność DVD nie ma możliwości wyboru ścieżki dźwiękowej innej niż polski dubbing (względnie nie można wybrać polskiego dubbing'u jeśli kupiliśmy importowane angielskie wydanie). Czyli jak na Xklocku nie spodoba nam akurat zakupiona wersja dialogów to duuuupa zbita...

Posiadacze rozbudowanych zestawów HIFI do systemu 7.1 również powinni wybrać wersję PS3, bo poczciwy Xklocek nie potrafi generować aż tak rozbudowanych przestrzennych dźwięków (max. to tylko Dolby Digital 5.1).
 

pav3l

New member
Bez reklam
oGr'ze ;) nie sugeruj się tym. Tam jest mocny klimat osamotnienia i grafa! (tak było w jedynce przynajmniej). Ale nie nuda...fakt, że niektórym się to nie podobało...
 

Ogr

New member
Bez reklam
Powoli przekonuję się do tej gry ;) Na pewno po czasie kupię, choćby dla tych kilku efektów wizualnych :-D. Miasto na filmach wygląda obłędnie !
Dziwi mnie ,że na tym forum nikt jeszcze nie opisuje wrażeń z gry.
 
Ostatnia edycja:

pav3l

New member
Bez reklam
Ja mogę się wytłumaczyć, wyjeżdżam we wtorek na tydzień poza granice kraju, odłożyłem zakup żeby nie "rozgrzebywać" gry :)
 

fina

New member
Witam przede wszystkim.

Mam zapytanie o komfort gry padem? Jestem przed zakupem ps3 (chyba dla Red Dead Redemption i wiecej cali :) ale nie tylko) i zastanawiam się jak wygląda opóźnienie w porównaniu do myszy? Przez chwilę grałem w Resident Evil 5 na x-boksie i przyznam, że w porównaniu z komputerem było ciut za wolno. Może kwestia przyzwyczajenia? Na filmie na 2 stronie tematu widać chyba to co mam na myśli. Chyba tylko tego opóźnienia obawiam się (choć to za duże słowo) w związku z posiadaniem ps3. Ponoć jest mysz i klawiatura pod ps3, nie wiem jak to się sprawdza? Ostatecznie wolałbym chyba jednak padem (jak kiedyś joystickiem).
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Witam przede wszystkim.

Mam zapytanie o komfort gry padem? Jestem przed zakupem ps3 (chyba dla Red Dead Redemption i wiecej cali :) ale nie tylko) i zastanawiam się jak wygląda opóźnienie w porównaniu do myszy? Przez chwilę grałem w Resident Evil 5 na x-boksie i przyznam, że w porównaniu z komputerem było ciut za wolno. Może kwestia przyzwyczajenia? Na filmie na 2 stronie tematu widać chyba to co mam na myśli. Chyba tylko tego opóźnienia obawiam się (choć to za duże słowo) w związku z posiadaniem ps3. Ponoć jest mysz i klawiatura pod ps3, nie wiem jak to się sprawdza? Ostatecznie wolałbym chyba jednak padem (jak kiedyś joystickiem).

Jedni powiedzą za padem gra się najlepiej, a drudzy ze najlepiej jest na myszce i klawie. Opóźnienie? W każdej grze możesz sobie przestawić czułość pada (jeśli oto ci chodzi, a jeśli mówisz o input Lagu to kwestia TV, ale nie przeszkadza to wcale w graniu, bo nawet tego nie zauważysz) RE5 to akurat najgorszy przykład żeby sprawdzić jak się na padzie gra (polecam jakiegoś CDDa) Nie ma myszy i klawiatury do PS3 (kiedyś tylko Unreal Tournamet III obsługiwał grę z myszka i klawiatura bo można było grac z ludźmi z PC, ale PC towcy zaczęli się burzyć na forach UTIII to zostało to "wypatchowane") teraz możesz sobie co najwyżej kupić FragFX ale nie polecam tego badziewia. Owszem klawiature i myszke mozesz sobie podlaczyc ale służyć beda ci one tylko do przegladania internetu w PS3 lub do pisania wiadomosci itp.
 

pav3l

New member
Bez reklam
..hm...a dlaczego wątek gry na padzie na ps3 i na klawie poruszasz w wątku Crysis2?
Dla mnie różnica jest przy fps-ach w skrócie: mycha jest szybsza i precyzyjniejsza.
Do pada też się można przyzwyczaić. Akurat RDR - bardzo dobrze gra się na padzie przy "zimnym piwie".:-D
 

fina

New member
..hm...a dlaczego wątek gry na padzie na ps3 i na klawie poruszasz w wątku Crysis2?

A 'bom' nowy jeszcze :) Miałem wkleić z postu fragment z gry ale można dopiero od 5 postów, nadmieniłem jednakże o co biega, tak wiec C2 wciąż na uwadze, tym bardziej, że mając pc i ps3 (no jeszcze nie mam) wybiorę wersję na konsole. Może z czasem, jak ochłonę będzie inaczej. Mam jeszcze pytanie jak sie gra w Dragon Age 2 i ogólnie w RPG i RTS`y na padzie ale już sobie pójdę i poszukam... ;)
 

wasylhh

New member
Bez reklam
A Mam jeszcze pytanie jak sie gra w Dragon Age 2 i ogólnie w RPG i RTS`y na padzie ale już sobie pójdę i poszukam... ;)

Pod gry typu Dragon Age masz specjalnie przystosowane sterowanie pod konsole. Wszystko wyglada inaczej niz na PC. Sciagnij sobie demko Dragona 2 i RUSE. Mozesz tez sciagnac End War i odlozyc pada bo steruje sie glosem ;)

PS: ten temat chyba nie jest odpowiedni do takich rozmow
 
Ostatnia edycja:

pav3l

New member
Bez reklam
A 'bom' nowy jeszcze :) Miałem wkleić z postu fragment z gry ale można dopiero od 5 postów, nadmieniłem jednakże o co biega, tak wiec C2 wciąż na uwadze, tym bardziej, że mając pc i ps3 (no jeszcze nie mam) wybiorę wersję na konsole. Może z czasem, jak ochłonę będzie inaczej. Mam jeszcze pytanie jak sie gra w Dragon Age 2 i ogólnie w RPG i RTS`y na padzie ale już sobie pójdę i poszukam... ;)
Jak masz dobrego pieca, to akurat Crysisa2 bierz na pieca. Już na obecnym etapie grafa na tej grze wygląda zauważalnie lepiej niż na konsolach, a za 2-3 miesiące jak dodadzą patcha z DX11, to popłyniesz.....
 

cureman

Active member
Bez reklam
Mialem kupic na xboxa 360 ale ostatecznie kupilem na PC wiadomo ze cena ... MAM DOBREGO KOMPA I GRA CHODZI MI NA FULLA w Full HD to powiem tak poczatek gry bardzo fajny ale potem troche wieje nuda.Zobaczymy co dalej jak na razie szalu nie robi .Graficznie widac ze konsole wziely pierwszy plan bo zbyt wielu opcji ustawien w grafice na komputerze nie ma .W pierwszym Crysisie bylo tego masa tu mamy ustawienie komputera,AA i rozdzielczosc i to tyle.Od razu zaznaczam ze caly czas gram na konsolach PS3 i klocek na PC ostatni raz gralem z 7 mc temu i Crysis 2 w tych czasach szalu nie robi jak robila to pierwsza cz.w tamtych czasach.No ale oceniam po 2H grania .Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Na xklocku i pc na ustawieniach hardcore oraz 720p (aa off i af off) gra poza trochę lepszym oświetleniem na pc jest IDENTYCZNA. Porównywałem dzisiaj na tym samym tv i ustawieniach (wystarczyło zmienić zródło) i poza trochę lepszym oświetleniem różnic nie ma żadnych - identyczne tekstury,efekty itp. Jeszcze raz powtórzę - gra jest identyczna. Poza tym sporo osób wątpi w to że Crytek wyda pacza dx11.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Na xklocku i pc na ustawieniach hardcore oraz 720p (aa off i af off) gra poza trochę lepszym oświetleniem na pc jest IDENTYCZNA. Porównywałem dzisiaj na tym samym tv i ustawieniach (wystarczyło zmienić zródło) i poza trochę lepszym oświetleniem różnic nie ma żadnych - identyczne tekstury,efekty itp. Jeszcze raz powtórzę - gra jest identyczna. Poza tym sporo osób wątpi w to że Crytek wyda pacza dx11.

Ja gram na PC na 1080p i grafika jest bardzo ladna ale glowy narazie nie urywa (monitor 24 cale Full Hd) zobaczymy dalej.
 

pav3l

New member
Bez reklam
Na xklocku i pc na ustawieniach hardcore oraz 720p (aa off i af off) gra poza trochę lepszym oświetleniem na pc jest IDENTYCZNA. Porównywałem dzisiaj na tym samym tv i ustawieniach (wystarczyło zmienić zródło) i poza trochę lepszym oświetleniem różnic nie ma żadnych - identyczne tekstury,efekty itp. Jeszcze raz powtórzę - gra jest identyczna. Poza tym sporo osób wątpi w to że Crytek wyda pacza dx11.
Nie jest identyczna, mrzonki....ale wmawiaj sobie dalej.:)
Zasada: Picts or it didn't happen.
Z tym DX11 - taka była wypowiedź Cryteka, ze wyjdzie. Lansowali się od początku, że gra będzie pod dx11. Nie chcąc na początku tracić 1/3 rynku (mniej więcej) wypuścili bez obsługi dx11, żeby "dostosować" grę do wyglądu konsol, że tak w skrócie powiem...
@cureman
dziwne, na piracie można było wszystko ustawiać....
 
Ostatnia edycja:
Do góry