Crysis 2

Peek

New member
Bez reklam
Crysis_2_cover.png


Hejka, zakładam post o tematyce Crysis 2, grze która z PC-towego exclusive staje się grą multiplatformową i w listopadzie ma pokazać taką grafikę jakiej nikt nawet sobie nie wyobrażał na konsolach. Jeśli chodzi o moje odczucia to Crysis pierwszy był dla mnie za "sztywny i plastikowy" te typowo pc-towe ruchy postaci czyli przesuwanie się bez poczucia robienia kroków, do tego mega słaba fabuła.

Jednak z tą częścią jest inaczej, za fabułę zabrał się jakiś pisarz - nie pamiętam jaki. Poza tym gra idąc na konsole ma mieć cały czas intensywną rozgrywkę. Ja byłem sceptyczny aż do tego trailera:

YouTube - Crysis 2: Marine Salvage - Central Station

Może i nic wielkiego, ale mi to się okropnie spodobało i teraz to właśnie Crysis 2 jest w moim top 5 oczekiwanych gier w tym roku.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Hm.. obejrzałem i nie podoba mi się. Nie widzę tu nic nowego co odróżniało by tę grę od dziesiątków shooterów, które niestety zdominowały tą generację. Osobiście z zapowiedzianych fps-ów nie zamierzam sięgać po nic oprócz Bulletstorm i Rage.
 

premek111

Active member
Bez reklam
Jesli chodzi o Crysis 2 to ja wstrzymuje sie z kupnem az nie przeczytam solidnych recenzji,boje sie ze bedzie tak jak z czescia 1.Grafika extra a fabuła wiadomo.Nie chce zeby gra byla jedynie pokazem mozliwosci silnika graficznego, bo od tego sa benchmarki.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Crysis_2_cover.png


Hejka, zakładam post o tematyce Crysis 2, grze która z PC-towego exclusive staje się grą multiplatformową i w listopadzie ma pokazać taką grafikę jakiej nikt nawet sobie nie wyobrażał na konsolach. Jeśli chodzi o moje odczucia to Crysis pierwszy był dla mnie za "sztywny i plastikowy" te typowo pc-towe ruchy postaci czyli przesuwanie się bez poczucia robienia kroków, do tego mega słaba fabuła.

Jednak z tą częścią jest inaczej, za fabułę zabrał się jakiś pisarz - nie pamiętam jaki. Poza tym gra idąc na konsole ma mieć cały czas intensywną rozgrywkę. Ja byłem sceptyczny aż do tego trailera:

YouTube - Crysis 2: Marine Salvage - Central Station

Może i nic wielkiego, ale mi to się okropnie spodobało i teraz to właśnie Crysis 2 jest w moim top 5 oczekiwanych gier w tym roku.

takie same platsikowe grafiki i animacje znajdziesz w MW 2, hehe, taka dygresja...
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja osobiście z każdą kolejną informacją jestem nastawiony do tej gry coraz bardziej optymistycznie.

No właśnie z fabułą ma być lepiej bo zatrudniono jakiegoś pisarza czy coś w tym stylu.

Bulletstorm i Rage? Hmm Bulletstorm dla mnie chyba za duży kosmos, a Rage? Moim zdaniem zzerżnięte z Borderlands. Raczej nie przewiduje zakupu tych gier, choć może coś się zmieni.

Heh no spierałbym się co do MW2...

PS. Czy Bulletstorm jest robiony w jakiejś mierze przez Polaków? Bo coś mi się obiło o uszy...

Poza tym Rage i Bulletstorm to dopiero 2011, bardzo możliwe, że sam kupię, ale póki co bedzie kupe świetnych FPSów:
- Medal of Honor
- CoD Black Ops
- Crysis 2

To tyle do końca 2010.
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Tak, Bulletstorm to dziecko polskiej grupy People Can Fly, która została kupiona przez Epic Games i pod skrzydłami tej firmy obecnie pracuje. Rage z kolei to gra Carmacka, czyli legendarne id Software. Z Borderlands nie ma nic wspólnego. Gra powstaje od dawna i będzie połączeniem dooma-mad maxa-wyścigów-i-otwartego świata. Obie gry to rozgrywka zwrócona nieco w stronę starych fps-ów co mi bardzo odpowiada.
 

Peek

New member
Bez reklam
Możliwe, że nie ma nic wspólnego mi się akurat tak skojarzyło. Aczkolwiek nie powiedziałem, że żadnej z nich nie kupie na pewno. Crysisa kupie na 100% a Bulletstorm i Rage na razie na 75%. Ostatnio właśnie zacząłem wspierać poslką myśl techniczną rok temu Call of Juarez Bound in Blood teraz Bulletstorm;).

Pozostawając w roku 2010 to mam nadzieję, że druga część Crysisa zaskoczy nas wszystkich nie tylko grafiką, ale też fabułą (z tego co się orientuje to ma być coś w deseń filmu Cloverfield - W Polsce Project: Monster) i intensywnością rozgrywki.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
He he.. Z Project Monster kojarzy mi się trochę Resistance 2 i boss z którym walczyliśmy na wieżowcu :)

Bulletstorm na konfie EA otrzymał nawet większe brawa niż Crysis 2, ale na pewno nie będzie to rozgrywka dla każdego. Mi prócz samego pomysłu na rozgrywkę podoba się nieco staroszkolny model.
YouTube - Bulletstorm Demo - E3 2010
 

Ogr

New member
Bez reklam
Tyle juz gier przeżywaliśmy a w finalnych wersjach okazywały się klapą ;-) Oby cała reszta poza grafa nie miażdżyła nas negatywnie ;-) Coś mi to smierdzi bublem :-( obym sie mylił .
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Widać krok zrobiony pod względem grafiki, ale gameplay imo wygląda słabiutko. Ponadto na konkretny skok graficzny przyjdzie chyba poczekać aż do czasu Rage. id Software znane jest z technologi, a ich nowe dziecko dodatkowo wszystko ma wypalone na megateksturach.
 

Peek

New member
Bez reklam
Rage? Tutaj akurat po grafice dużo bym się nie spodziewał. Przynajmniej z tego copokazali dotąd na filmikach.
 

VViking

New member
Na |Crysisa 2 na PS3 czekam odkąd zobaczyłem jedynkę u kumpla na kompie. Oby dwója trzymała ten poziom i nie zawiodła technicznie. Trochę spija mi sen z powiek fakt, ze chyb a nie pokazali jeszcze nigdy gameplay z PS3. Mówią co prawda, ze lepsza jest to wersja niż na X'a ale fakt jest faktem - nie pokazali jeszcze nic z wersji na sprzęt Sony..
 

Peek

New member
Bez reklam
Raczej zawsze wszelkie małeo grywalne kody pokazowe są robione na X360, dlaczego? Dlatego, że po prostu łatwiej jest na niego cokolwiek stworzyć, więc po co programiści mają się męczyć nad zrobieniem jednej misji na PS3 i spędzić nad rozkminianiem architektury konsoli 5 dni jak na Xboxie można to zrobić w 2 dni. Pewnie z wersji Xboxowej łątwiej jest też wyciąć jakiś kawałek gameplayu, tak mi się wydaje.
 
Do góry