[Nasze Zestawy AV] Coś ode mnie ;)

Millerek

New member
Chciałem zapytać o DCD1520AE, jak wygląda wybór katalogów czy samych utworów. Wyświetla utwór na wyświetlaczu normalnie w postaci napisów czy może tak jak na beznadziejnym DBT1713ud w postaci 0001 0002 0003 itd.(sam blueray jest ok, ale jako audio cd czy MP3 itp to koszmar)
 

Rafal7

Banned
Musiałbym sprawdzić te nazwy folderów bo nie zwracałem uwagi na to.

Z tyłu to jest usb od daca a nie od dysku.
 
Ostatnia edycja:

Millerek

New member
Zamysł jest na kupno DCD1520AE.
Po porażce z DBT1713UD przy którym bez obsługi na menu w tv, nie ma szans na wybór czegokolwiek, oraz totalnej porażki z "funkcji" jaką jest w nim opcja CD, tak więc mam chęć na coś normalnego.
Tak tak, wiem że to tylko blu-ray i ma działać z tv...
No i jak dobrze pójdzie to może postawie dwa słupki, stereo i osobne kino.
 

Rafal7

Banned
O to tak jak u mnie, dzielone systemy.
Ja mam inny bd i gra na poziomie dcd 720 ae a może i deko lepiej, sam juz nie wiem.
3313 ud tez nie wyświetla tytułów tylko same cyfry.
Aby płytę odpalić to tez musisz włączać tv?
 

Millerek

New member
Całe szczęście sam krążek CD to wystarczy play i idzie, ale inne odczytuje jak dane i już trzeba kombinować.
Jakość analogu (dla mnie) jest bardzo kiepska, moje stare napędy grają lepiej niż ten.....
 

Rafal7

Banned
W 3313 tez trzeba przy pomocy tv odpalać dysk czy pendriva.
Nie porównuj tego bd nawet do starych odtwarzacz CD bo na dzień dobry polegnie.
 

Millerek

New member
No i myślę że ten DCD1520AE powinien mi stanowczo wystarczyć. Tylko nie myślę kupować nowego z dystrybucji PL... może wiesz ile może być wart na rynku używanych?

A wracając do PMA1520AE, wszystko zaczyna się układać jest mega poprawa, jestem już zadowolony, a drobnostki i niedostatki może wyeliminuje za kilka lat no może nawet później. Się okaże...
 

Rafal7

Banned
Co do ceny dcd to Ci powiem ze w Pl to nie warto kupować.
Lepiej pociągnąć z zachodu.
Ja mam pma i dbt za 3500 pma nie spełna roczny a dbt trzy tygodniowy także sam widzisz .
 

Millerek

New member
Zastanawiam się co mógłbym zyskać kupując DCD1520AE.
Oczywiście audio CD będzie lepsze od DBT1713UD.
Dojdzie DAC, który odtworzy lepszej jakości dźwięk, tak wyczytałem. Tylko trzeba jeszcze posiadać jakiś dysk DAC....
Obsługa USB bez użycia AVR, no właśnie, a jak z jakością odtwarzanych plików. Będzie jakaś różnica czy to bez znaczenia z czego będzie przetwarzać utwory skoro to tylko plik?
 

Rafal7

Banned
Przecież wbudowany dac musi i obrócić mp3, wszystko w tym odtwarzaczu idzie przez ten sam dac.
Podpinasz dysk z przodu pod usb i tyle.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nie nastawialbym się na niewiadomo jaką jakość z wbudowanych dac bo można się rozczarować... ;-) Na pewno zyskasz na odsłuchu cd bo tu odtwarzacz pokaże na co go stać. Ja posiadam model 1510 i jest to to samo cd co 1520 tyle że bez dac. Miałem wcześniej dcd 500ae i różnica na plus jest spora. .. ;-)
 

Millerek

New member
Dzięki, przeczytałem że ktoś (sorry ale nie pamiętam) opisał że odtwarzanie utworu poprzez DAC w DCD1520AE, brzmi jakby zdjął ciężką kurtyne.
Dodając do tego że kolega @kapusta7, napisał ze MP3 z USB idzie (domniemywam że przerabiany jest ) i tak przez DAC, to nasuwa mi się jedno wyjaśnienie odnośnie różnicy samego usb bez DAC (mój Avr-x3100w czy DBT1713ud) i mając usb z DAC w tym przypadku chodzi o wspomniany DCD1520AE.

Jeśli będzie różnica między gołym USB, a USB z DAC na korzyść USB z DAC, to rozpoczynam poszukiwania na w/w sprzęt.
 

Rafal7

Banned
Logiczne jest ze do każdego złącza osobno i napędu CD taki odtwarzacz nie ma różnych (innych) dac -ów :), jeden dac jest od wszystkiego.
W takim cd nie ma złącza bez dac-a, wszystko musi zostać przerobione.
 

Millerek

New member
Dobra, inaczej, bo nic nie zrozumiałem :)

Między samym USB np w DBT1713UD czy AVR-X3100W, a USB (nie z DACa) w DCD1520AE, to odtwarzanie MP3 tylko z USB ma wpływ na jakość w odsłuchu czy nie?

Czy będzie to identycznie taki sam odsłuch z USB w DCD1520AE, AVR-X3100W i DBT1713UD ? Czy Jest różnica?
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Z dcd 1520 Ae będzie lepsza jakość niż z ampli i bd, przecież w tym cd są lepsze tory audio, lepszy DAC i komponenty.
 

Millerek

New member
Dzięki wielkie ;)

I pewnie przepuszczanie sygnału z dcd przez avr do pma, mija się z celem, tak?
 
Ostatnia edycja:
Do góry