[Nasze Zestawy AV] Coś ode mnie ;)

Bipo

Active member
Bez reklam
A kto powiedział że się znam... ;-) napisałem że w trakcie odsluchu 1500 a 1520 w trybie direct stwierdziłem dużo mniejszy i słabszy bas i tyle... ;-) 1520 gra basem ale słabszym niż 1500. Nigdzie nie napisałem ze 1520 nie ma basu. Kapusta czytaj uważnie słabszy, nie że basu niema.. ;-)
 

Millerek

New member
Hehe rozbawili mnie do rozpuchu niektórzy przedmówcy którzy stawiają tezy bez wiedzy... No ale to ponoć domena niektórych...


Wracając do tematu, (pierwsze moje pytanie zostawmy, wrócę po krótkim czasie ponownie) proszę o informacje odnośnie wykorzystania owego wejścia/wyjścia. Może chociaż do samego włączania / wyłączania się przyda.
Od razu napiszę że nie mam zbytnio czasu na na wiele rzeczy, tym bardziej na "trolowanie" na forum.

Ps, 1520 kupiłem po odsluchach, z wieloma zestawami, a 1520 był jako ostatni i najbardziej mi podpasował. :)
Za udział pozostałych jestem wdzięczny i bardzo to szanuje ;)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
A kto powiedział że się znam... ;-) napisałem że w trakcie odsluchu 1500 a 1520 w trybie direct stwierdziłem dużo mniejszy i słabszy bas i tyle... ;-) 1520 gra basem ale słabszym niż 1500. Nigdzie nie napisałem ze 1520 nie ma basu. Kapusta czytaj uważnie słabszy, nie że basu niema.. ;-)
W Direct granie mnie nie obchodzi :)
 

vectra1

Member
Bez reklam
btw. ja, Krzychu, Vectra, Rabit, Shiborx, ... też się nie znamy, bo mamy podobne zdanie jak Ty :)

Henry mogłeś nie zdradzać, że to Marantz płaci nam za promocję :-D
Szaleństwo to będzie jak do sprzedaży trafi PMA-1600AE
Pomijam szkolę grania jeżeli będzie kontynuował kierunek 1520
Najlepsze jest to, że usunęli wejście main-in przez co pozbawili go możliwości pracy jako końcówka mocy a cena wzrosła z katalogowych 5 do 7tyś. :bober:
2 koła to za ten audiofilski wyświetlacz, powiadają, że będzie wyświetlał 4K - 60 klatek
 

werf

Active member
Bez reklam
Hehe rozbawili mnie do rozpuchu niektórzy przedmówcy którzy stawiają tezy bez wiedzy... No ale to ponoć domena niektórych...


Wracając do tematu, (pierwsze moje pytanie zostawmy, wrócę po krótkim czasie ponownie) proszę o informacje odnośnie wykorzystania owego wejścia/wyjścia. Może chociaż do samego włączania / wyłączania się przyda.
Od razu napiszę że nie mam zbytnio czasu na na wiele rzeczy, tym bardziej na "trolowanie" na forum.

Ps, 1520 kupiłem po odsluchach, z wieloma zestawami, a 1520 był jako ostatni i najbardziej mi podpasował. :)
Za udział pozostałych jestem wdzięczny i bardzo to szanuje ;)

Z tego co widzę trigger ma tylko twój amplituner,więc jego raczej nie wykorzystasz
Zostaje ci tylko remote control
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wiesz kasa zostaje i tak z jednej kieszeni - D&M Holding, Horn... ;)

Ale z tym nowym wzmakiem, to faktycznie przegięli, przez chwilę myślałem, że poszli śladem PMA2500, a tu się okazało, że wykastrowali.
Ciekawe co jeszcze ich księgowi w przypadku siostrzanej marki wymyślą.
Przyjdzie chyba szukać starych modeli i brać je ze wszystkimi wadami/zaletami albo mnożyć klocki w nieskończoność...

@Millerek, a jak włączasz z pilota to pozostałe (wzmak, ampli, bluray) ci się nie odpalają od razu?
Masz wszystko z jednej stajni...
 
Ostatnia edycja:

Millerek

New member
Z pilotami to jest tak ze pilotem z DBT1713ud mogę włączyć i przełączyć source w AVR-X3100W, ok, jest znosnie.
Mając teraz dodatkowo PMA1520AM mogę sterować DCD lub DNP (których nie posiadam), ale AVRa już nie, a szkoda. Więc myślałem o wykorzystaniu złącza Remote Control, który (może) będzie chociaż włączać zarazem AVR lub odwrotnie.

Wrócę do tego Dolnego pasma w PMA.
Mianowicie na odsluchach wydawał mi się dość mocny, wystarczający i odpowiedni. Więc dokonałem zakupu w DE, więc ryzyko mocno opłacalne.
Ale, jak postawiłem i podłączyłem to u siebie to mnie nerwy brały...

Miałem kiedyś kilka Technicsow, Yamahe, Harmanow, Onkyo, Teca, Tam dolne pasmo było przeważnie pod kontrolą, z rezerwą, ustawiałem jak chciałem i zawsze mi pasowało.
Teraz?.... nie chce mi się pisać.

Jeśli się nie nauczę słuchania muzyki po nowemu to zmienie klocki na coś innego, oczywiście z jednej stajni. I nie będę patrzeć na odsłuchy w pure czy innych source directach które nic dobrego nie wnoszą, chce ustawić sprzęt do ucha, do mojego ucha a nie siebie do jakiegoś produktu który inżynier z gatunku ekonomi go wyprodukował ...

Chciałbym mieć stu % tową kontrolę nad sprzętem, chciałbym wycisnąć z niego elektrolityczne soki czy wygrzewać go w temp 60stC. Chciałbym słuchać utworu na nowo, podkreślać w utworze to co chce, aby brzmiało jak ja chcę a nie producent.
W.szerokim poważaniu mam to że utwór brzmi tak jak brzmi i ma tak brzmieć mimo wszystko, nie móc go zmienić w razie potrzeby aby później wyzerowac wszystko, docenić tą pieśń aby znów była pure? Kiedyś płaciłem grube pieniądze za możliwość ustawień modyfikacji barwy dźwięku , ale, jak teraz można płacić jeszcze więcej kasy za brak tych możliwości ustawień, przecież po przemyśleniu to mnie krew zalewa... FUCK.


Ktoś coś na temat Remote Control?
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Jeżeli wzmacniacz jest nowy to daj mu trochę czasu barwa się ułoży - oczywiście na tyle ile mu Denon pozwoli
Po tym modelu czarów się nie spodziewaj ale ja podczas półrocznego użytkowania nie narzekałem na brak basu.
Wręcz przeciwnie dla mnie to on się opierał na basie i wysokich.
Zawsze możesz pokręcić pokrętłem.
Kup pilot uniwersalny Logitecha, ogarniesz każdy sprzęt.
"Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać"
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeżeli wzmacniacz jest nowy to daj mu trochę czasu barwa się ułoży - oczywiście na tyle ile mu Denon pozwoli
Po tym modelu czarów się nie spodziewaj ale ja podczas półrocznego użytkowania nie narzekałem na brak basu.
Wręcz przeciwnie dla mnie to on się opierał na basie i wysokich.
Zawsze możesz pokręcić pokrętłem.
Kup pilot uniwersalny Logitecha, ogarniesz każdy sprzęt.
"Jeden, by wszystkimi rządzić, Jeden, by wszystkie odnaleźć,
Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać"

Dobre..:blagam: ładnie to w słowa ubrałeś z tym pilotem..:p
 

woytaski

New member
Bez reklam
Co do basu to widać, że Twoje oczekiwania są większe niż przeciętne :)
U mnie gra i nigdy mi go nie brakowało. Zdarzały się sytuacje, że zatykałem BR bo było go aż nadto.
Mało tego. Dziś KD gra mi bez suba i przyznam, że mi go nie brakuje...

Co do sterowania u mnie odbywa się 2 pilotami (1 - avr; 2 - pma + dcd).
I nie widzę sensu unifikowania tego w jeden pilot.
Generalnie na co dzień i tak używam tego od tv + pma/dcd (tv odpala mi avr).
Do słuchania muzyki używam więc jednego. W tym całym zestawieniu do szczęścia brakuje mi tylko jednego... możliwości zdalnego przełączania power amp direct.
Dziś niestety trza ruszyć dupę z fotela :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie coś z Hibbita? ; )

Miałem kiedyś kilka Technicsow, Yamahe, Harmanow, Onkyo, Teca, Tam dolne pasmo było przeważnie pod kontrolą, z rezerwą, ustawiałem jak chciałem i zawsze mi pasowało.
Teraz?.... nie chce mi się pisać.

Jeśli się nie nauczę słuchania muzyki po nowemu to zmienie klocki na coś innego, oczywiście z jednej stajni. I nie będę patrzeć na odsłuchy w pure czy innych source directach które nic dobrego nie wnoszą, chce ustawić sprzęt do ucha, do mojego ucha a nie siebie do jakiegoś produktu który inżynier z gatunku ekonomi go wyprodukował ...

Mimo, że wpis ciekawy (poruszyłeś tu całą kwintesencje radości użytkowania sprzętów) to nie rozumiem czego Ty chcesz się nauczyć? Po co? Rozumiem, że to była ironia.

Jeżeli coś nie pasuje, to nie przyzwyczajaj się, a kup to co w duszy zagra.
To Tobie ma się podobać, a nie nam, kolegom czy sprzedawcom.
Kogo obchodzi, że komuś coś tam się podobało. Szczególnie, że nie ma jedynie uniwersalnego sprzętu na rynku. Może trafiać w gusta mniej lub bardziej "większości", ale dobiera się POD SIEBIE, więc sprzedaj to bo już widać na kilometr, że coś tu nie gra. W przenośni i dosłownie.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Pewnie coś z Hibbita? ; )



Mimo, że wpis ciekawy (poruszyłeś tu całą kwintesencje radości użytkowania sprzętów) to nie rozumiem czego Ty chcesz się nauczyć? Po co? Rozumiem, że to była ironia.

Jeżeli coś nie pasuje, to nie przyzwyczajaj się, a kup to co w duszy zagra.
To Tobie ma się podobać, a nie nam, kolegom czy sprzedawcom.
Kogo obchodzi, że komuś coś tam się podobało. Szczególnie, że nie ma jedynie uniwersalnego sprzętu na rynku. Może trafiać w gusta mniej lub bardziej "większości", ale dobiera się POD SIEBIE, więc sprzedaj to bo już widać na kilometr, że coś tu nie gra. W przenośni i dosłownie.

A jednak oglądałeś...:razz:

Ja nie mógłbym mieć jednego do wszystkiego, czasem Lubie coś zmieniać w ustawieniach.. ;-) ale z tego co mi Vectra powiedział w tym Logitechu prócz podstawowych funkcji można wejść w bardziej złożone poszczególnych komponentów AV..
 

vectra1

Member
Bez reklam
A jednak oglądałeś...:razz:

Ja nie mógłbym mieć jednego do wszystkiego, czasem Lubie coś zmieniać w ustawieniach.. ;-) ale z tego co mi Vectra powiedział w tym Logitechu prócz podstawowych funkcji można wejść w bardziej złożone poszczególnych komponentów AV..

Zgadza się w menu wybierasz urządzenie i wchodzisz w jego funkcje, i dostajesz dodatkowe przyciski jak z seryjnego pilota, na filmie od 5:28
https://www.youtube.com/watch?v=wIsMsNA_ylk
Podczas normalnego użytkowania np. oglądanie filmu kiedy działa kilka urządzeń (TV/Ampli/Blu) mogą wyświetlać się podstawowe klawisze.
Jeżeli potrzebujesz coś pogrzebać bardziej (głośność dialogów/podświetlenie telewizora) wchodzisz właśnie w urządzenie, bardzo często tak robię - jedno ostrzeżenie trwa to dłużej niż przy użyciu 5 pilotów.
Jeżeli by się zdarzyło, że czegoś nie ma to przy użyciu kompa programujesz dodatkowe funkcje klawiszy.
Soft logitecha jest banalny, konfiguracja trwa kilka minut, dodatkowo przypisujesz ją do konta mailowego i jesteś w stanie przywrócić w razie problemów.
Duży plus, że dostajesz kolejny funkcjonalny, dobrze wyglądający, podświetlany gadżet - a tych jak wiemy nigdy za dużo :D
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Zgadza się w menu wybierasz urządzenie i wchodzisz w jego funkcje, i dostajesz dodatkowe przyciski jak z seryjnego pilota, na filmie od 5:28
https://www.youtube.com/watch?v=wIsMsNA_ylk
Podczas normalnego użytkowania np. oglądanie filmu kiedy działa kilka urządzeń (TV/Ampli/Blu) mogą wyświetlać się podstawowe klawisze.
Jeżeli potrzebujesz coś pogrzebać bardziej (głośność dialogów/podświetlenie telewizora) wchodzisz właśnie w urządzenie, bardzo często tak robię - jedno ostrzeżenie trwa to dłużej niż przy użyciu 5 pilotów.
Jeżeli by się zdarzyło, że czegoś nie ma to przy użyciu kompa programujesz dodatkowe funkcje klawiszy.
Soft logitecha jest banalny, konfiguracja trwa kilka minut, dodatkowo przypisujesz ją do konta mailowego i jesteś w stanie przywrócić w razie problemów.
Duży plus, że dostajesz kolejny funkcjonalny, dobrze wyglądający, podświetlany gadżet - a tych jak wiemy nigdy za dużo :D

Czyli chcesz powiedzieć że mogę za pomocą jednego przycisku :
- opuścić rolety na oknach,
- opuścić ekran
- wyłączyć światło
- włączyć amplituner, końcówkę mocy, blu ray itd.a następnie poruszać się po menu blu ray aby włączyć film?:confused:
 

vectra1

Member
Bez reklam
Czyli chcesz powiedzieć że mogę za pomocą jednego przycisku :
- opuścić rolety na oknach,
- opuścić ekran
- wyłączyć światło
- włączyć amplituner, końcówkę mocy, blu ray itd.a następnie poruszać się po menu blu ray aby włączyć film?:confused:

Pilot działa na podczerwień, jeżeli sterowanie 3 pierwszych urządzeń odbywa się tak samo powinno zadziałać, ale głowy sobie nie dam urwać bo nie sprawdzałem.
Jeżeli fizycznie wszystkie te urządzenia znajdują się w jednym kierunku to zadziała, bo to które urządzenie ma się włączyć/wyłączyć i na jakie wejście ustawić konfigurujesz w sofcie w kompie - pilot synchronizujesz z ustawieniami i koniec działa jednym przyciskiem.
Podczas konfiguracji soft Cię pyta, które urządzenie odpowiada za dźwięk, które za obraz itp.
Czyli przełączając kanał podczas oglądania telewizji pilot wysyła sygnał do dekodera, jeżeli zwiększasz głośność to sygnał dostaje amplituner itp.
Dopiero bardziej skomplikowane opcje trzeba wchodzić w menu urządzeń.
Ja szukałem trudno dostępnej wersji Harmony One - zależało mi aby miał przyciski numeryczne, przydaje się przy kablówce i wybieraniu 128 kanału ;) no i przy wybieraniu utworów z płyty.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kiedy ponownie mnie odwiedzisz z pilotem na testy... ;-) szkoda że nie zabrałeś ostatnio go ze sobą to byśmy od razu go potestowali. .. ;-)
 

DrWredman

Active member
5 lat temu a może i więcej miałem takiego pilota. Poległ przy obsłudze dekodera UPC. Może teraz Logitech ma większą bazę i piloty są już lepsze.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Rolety przeważnie są na fale radiowe. Ja tak mam przynajmniej, tak jak brama garażowa czy wjazdowa. To bylo by niepraktyczne kompletnie na podczerwień.
 
Do góry