Coaxial czy RCA1?

mrosi

Member
Witam,
Jestem posiadaczem kina domowego Denon (AVR-1907 i DVD-1930). Teraz chcę zainwestować w porządniejsze kable, również w związku z zakupem TV LCD i wymianą dekodera na zgodny z HD. Mam już upatrzone "kabelki". Mam zamiar zakupić za jednym "rzutem" wszystko co jest mi potrzebne, a więc 2x HDMI, 1x optyczny i 1x coaxial. Upatrzyłem sobie firmę Alphard DaVinci, choćby z tego względu, że wszystkie trzy rodzaje kabelków będą identyczne pod względem wyglądu, wykonania, etc. (takie zboczenie...:D) a dostępne w miarę przyzwoitej cenie. Z ostatnim z wymienionych przewodów mam kłopot. W ofercie Alphard jest przewód, który w portalu aukcyjnym jest w dziale "coaxial" a opisany jest jako "1RCA-1RCA). Może śmiesznie to zabrzmi, ale moje pytanie brzmi: Czy coaxial to to samo co RCA?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedź. A skoro już Cię mam... ;-P
Te kabelki to w miarę przyzwoita jakość? Wiem, że przy HDMI, w dodatku przy długości 1,5 nie ma to specjalnego znaczenia, jednak w przypadku coaxial i optycznego już tak. Czy może jakieś inne propozycje?
Optyk, czy współosiowy mają maksymalną przepustowość kilkadziesiąt razy mniejszą od HDMI, więc twierdzenie, że jakość przy HDMI w porównaniu z dwoma pierwszymi nie ma znaczenia jest lekko... hmm... kontrowersyjne.
 

kiler222

New member
Mam takie głupie pytanie, ale jestem laikiem a zamierzam kupić kino domowe.
Możecie mi objaśnić co to są kable Coaxial, co nimi się podpina i gdzie?:)

Z góry bardzo dziękuje
 
Do góry