Co zamiast Bellwooda 301U?

PopaY

New member
Bez reklam
bogdan_bronowice napisał:
Jest niewielka szansa, że w miarę rozwoju oprogramowania pojawi się nowszy firmware, który rozwiąże te bolączki. Naprawdę nie można przewijać DivX-ów?

Pozdrowienia!
Niestety :/ Sprawdzałem na filmach *.avi na USB oraz na płycie DVD, ani na jednym, ani na drugim nie można przewijać - porażka :(

dinderi jest to sporadyczne, na Gwiezdnych Wojnach jak było baaaardzo dużo szczegółów to na mikrosekundy się ciął (prawie nieodczuwalne). Generalnie USB działa świetnie, o niebo lepiej niż w Bellwoodzie 301U.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Kod:
na Gwiezdnych Wojnach jak było baaaardzo dużo szczegółów to na mikrosekundy się ciął (prawie nieodczuwalne)

Na bellwoodzie tez czasami wystepuje taki efekt - przy duzej ilosci szczegolow przycina obraz i dzwiek i po chwili znow jest ok.
 

dinderi

New member
PopaY napisał:
dinderi jest to sporadyczne, na Gwiezdnych Wojnach jak było baaaardzo dużo szczegółów to na mikrosekundy się ciął (prawie nieodczuwalne). Generalnie USB działa świetnie, o niebo lepiej niż w Bellwoodzie 301U.
Przepraszam, że się tak dopytuje, ale chciałbym porównać, czy to USB2.0 w odtwarzaczach DVD to rzeczywiście jest warte ile powinno. A już tłumacze dlaczego:
Po pierwsze, nawet 2.0 nie musi działac w pełnej swojej prędkości. Dlatego, co z tego, ze jest 2.0, jesli 1.1 w innym odtwarzaczu może dzialać tak samo szybko.
Po drugie, nawet jeśli 2.0 idzie w pełnej prędkości, może się zdarzyć, że albo procesor, albo pamięć, albo oprogramowanie, albo masa innych czynników nie nadąża i w rzeczywistości to 2.0 jest nadal tylko z nazwy.

Czy byłaby możliwośc sprawdzić, przy jakim bitrate zaczyna się to cięcie? Np. jesli to avi, wyciąć ten jeden konkretny, tnący się fragment programem VirtualDub, wrzucić gdzieś na neta, i zalinkować. Byłbym naprawdę wdzięczny.

W/w służy jedynie zaspokojeniu mojej ciekawości. Chciałbym się dowiedzieć, czy producenci rzeczywiście zrobili USB2.0 czy to tylko ściema.

Bo np. w Pionerze dv-600 jest procesor obsługujący 2.0. Ale mimo to, USB jest 1.1. Skoro tak się stało, to może oznaczać dwie rzeczy, albo strategiczne marketingowe działanie, albo był techniczny powód ze USB ograniczono do 1.1.
I mimo, ze jest 1.1 zjawisko cięcia się filmów avi na USB jest w dv600 ale i w dv400 marginalne. I to nawet takich tzw. 3-płytowych divx'ów.
 

PopaY

New member
Bez reklam
dinderi napisał:
Przepraszam, że się tak dopytuje, ale chciałbym porównać, czy to USB2.0 w odtwarzaczach DVD to rzeczywiście jest warte ile powinno. A już tłumacze dlaczego:
Po pierwsze, nawet 2.0 nie musi działac w pełnej swojej prędkości. Dlatego, co z tego, ze jest 2.0, jesli 1.1 w innym odtwarzaczu może dzialać tak samo szybko.
Po drugie, nawet jeśli 2.0 idzie w pełnej prędkości, może się zdarzyć, że albo procesor, albo pamięć, albo oprogramowanie, albo masa innych czynników nie nadąża i w rzeczywistości to 2.0 jest nadal tylko z nazwy.

Czy byłaby możliwośc sprawdzić, przy jakim bitrate zaczyna się to cięcie? Np. jesli to avi, wyciąć ten jeden konkretny, tnący się fragment programem VirtualDub, wrzucić gdzieś na neta, i zalinkować. Byłbym naprawdę wdzięczny.

W/w służy jedynie zaspokojeniu mojej ciekawości. Chciałbym się dowiedzieć, czy producenci rzeczywiście zrobili USB2.0 czy to tylko ściema.

Bo np. w Pionerze dv-600 jest procesor obsługujący 2.0. Ale mimo to, USB jest 1.1. Skoro tak się stało, to może oznaczać dwie rzeczy, albo strategiczne marketingowe działanie, albo był techniczny powód ze USB ograniczono do 1.1.
I mimo, ze jest 1.1 zjawisko cięcia się filmów avi na USB jest w dv600 ale i w dv400 marginalne. I to nawet takich tzw. 3-płytowych divx'ów.
Niestety bawić się w to nie będę, ale ogólnie rzecz pisząc USB w Fergusonie jest o niebo szybsze niż w Bellwoodzie 301U. Jeśli na 100% nie jest to USB 2.0, to ja i tak jestem mega zadowolony, bo te "cięcia", jak napisałem, są naprawdę niezauważalne, natomiast na Bellwoodzie w tym samym miejscu np. film się zatrzymywał. Jak dla mnie, po przesiadce z Bellwooda, USB działa rewelacyjnie, nareszcie nie muszę co chwila nagrywać filmów na RW :) Gorzej z tym o czym pisałem wczesniej, czyli napisy i to nieszczęsne przewijanie :(
 
Ostatnia edycja:

mirsiek

New member
legos napisał:
zamiast bellwoda chyba lepiej wziasc tanszego fergusona np 780.....niezly kombajn:D
W końcu ktos przyznał mi rację. Jak już pisalem, mam go od ponad roku, i na filmie z płyty nie zdarzyła mu się jeszcze żadna przycinka. Na USB dopiero ostatnio pierwszy raz. Był to divix 1,3 GB z dźwiękiem 5.1, który przy bardziej dynamicznej akcji zniekształcał się. Sprawdziłem we właściwościach i chyba wiem dla czego. Szybkość danych video tego filmu to 2166 kb/s, podczas gdy poprzednie miały 1800, 1500 kb/s. Przy tych mniejszych szybkościach, nawet można sobie było pozwolić na podgląd. DVD na USB oczywiście nie wchodzi w rachubę.
Przy problemach wychodzę z założenia, że istnieje takie coś jak DVD-RW.
 

a4tech

New member
@dinderi

Czekam na jakąś wymagającą próbkę...
Chętnie przetestuję możliwości swojego Ferdzia 880HX ;)

Póki co nie spotkałem się jeszcze z przycinką materiału video na moim odtwarzaczu.
Niby ma te USB 2.0 :D

Ale tak jak piszesz, kto wie co tam wstawili ??? Bo jak to nazwali, wiemy :p
 

broda1725

New member
Bez reklam
A ja jestem nadal ciekaw co z tymi skalerami w tych dvd Ferdku 880 i może pionku jak kto ma model 400/410 lub 600/610. Czy divx też skaluje i jak to wygląda na ile jest poprawa materiału źródłowego.
 

a4tech

New member
@broda1725

Spoko, pamiętam o tym :)

Tak jak pisałem... Czekam na zwrot mojego kabelka.
Jak go tylko złapię, to zabiorę się do testu skaler-a w 880-ce :D

No chyba że ktoś mnie z tym wyprzedzi ;)
 

PopaY

New member
Bez reklam
Mam dla Was film do testów USB.
Niestety żeby go pobrać trzeba się zalogować (a więc zarejestrować).
Na samym początku filmu pada mnóstwo sztucznego śniegu co daje bardzo dużo szczegółów, na tym kawałku Bellwood strasznie się ciął, brakowało dźwięku itd, po prostu padaka. Zaraz go pobiorę i sprawdzę na Fergusonie.

Link do filmu: http://forum.wielkiekino.eu/pl/viewtopic.php?f=1&t=5682 - Jeff Dunhams Very Special Christmas Special czyli amerykański kabaret.


PS. czy w 880 można przewijać DivX-y?


EDIT: na Fegusonie się nie tnie :)
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
a4tech napisał:
@broda1725

Spoko, pamiętam o tym :)

Tak jak pisałem... Czekam na zwrot mojego kabelka.
Jak go tylko złapię, to zabiorę się do testu skaler-a w 880-ce :D

No chyba że ktoś mnie z tym wyprzedzi ;)

Ok czekam cierpliwie, a czy ktoś wie jak to jest w Pionkach ?
 

pawelll

Member
Co do przewijania w divixach w F868 - u mnie działa.
Testowałem z USB divxHD (bitrate 6000) działa czasem leciuteńkie zacinki ale ta raczej wina mojego pena.
 

PopaY

New member
Bez reklam
No u mnie nie działa na żadnym DivX-sie, ale HD nie sprawdzałem. Obojętnie czy odtwarzam z płyty czy z USB - przewijanie nie działa (kursor w bok), otrzymuję tylko komunikat "NIEPR.WEJŚĆ" i tyle... :/
 

a4tech

New member
PopaY napisał:
PS. czy w 880 można przewijać DivX-y?

Bez namniejszego problemu. W przód jak i w tył :)

@PopaY

A Ty których przycisków na pilocie próbujesz użyć do przewijania ???
Rozumiem, że srebrne strzałki na boki ???
 

PopaY

New member
Bez reklam
a4tech napisał:
Bez namniejszego problemu. W przód jak i w tył :)

@PopaY

A Ty których przycisków na pilocie próbujesz użyć do przewijania ???
Rozumiem, że srebrne strzałki na boki ???
Oczywiście, że strzałki. Panowie nie róbcie ze mnie kompletnego "laika" :> Ściągam teraz film HDTV i zobaczę czy na tym pliku mogę przewijać.
bogdan_bronowice napisał:
Jak patrzę do instrukcji to powinien to być przycisk strzałka w prawo (FF) z kółka nawigacyjnego.

Pozdrowienia!
Nie FF lecz FWD :)
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Jasne, nie taka intencja była przecież. Gdzieś czytałem, że właśnie jakiś użytkownik przez przypadek naciskał nie te "strzałki" co trzeba. Czasem też zdarza się, że ktoś przycisk naciska ale zapomina go przytrzymać - chyba nawet mnie się tak raz trafiło ;p Może zatem pilot uszkodzony? Czekam na info jak się sytuacja rozwinie :)

Pozdrowienia!
 
Do góry