Co z tymi Harmanami? AVR 260 - problem!!!

Henry

Active member
Bez reklam
Właśnie chodzi o to, że tylko na tym filmie się pojawiają. Mam kilka filmów na BD ze ścieżką DTS HD MA i tam wszystko jest ok. Problem jest z filmem Tron.

Kolego, a nie pomyślałeś, że to z płytą może być coś nie tak?
Piszesz o problemie z Harmanami, a piszesz, że
tylko na tym filmie się pojawiają. Mam kilka filmów na BD ze ścieżką DTS HD MA i tam wszystko jest ok. Problem jest z filmem Tron.
 

alkebab

New member
Myślisz Henry, że to może być problem płyty? Tylko, że wcześniej z odtwarzaniem nie było żadnego problemu. Niestety w tej chwili nie mam możliwości sprawdzenia na innym sprzęcie. Chyba, że ktoś jest z Warszawy i służyłby pomocą.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Masz kompa z br do sprawdzenia płyty?
Jeśli piszesz, że na innych płytach jest ok, a tylko na tronie słyszysz trzaski... to ja innego powodu nie widzę, gdyby było coś nie tak ze sprzętem, to wtedy na innych filmach też byłoby coś nie tak
 

alkebab

New member
Niestety komp już wiekowy i nie ma odtwarzacza bd. No to mnie właśnie zastanawia. O płyty dbam i nie ma na nich nawet ryski i nie wiem co mogłoby spowodować, że nagle płyta się psuje. Natomiast ampli już dwa razy był w serwisie stąd moje podejrzenia kieruję właśnie w tę stronę.
 

Delta

New member
Witam!

Żaby nie tworzyć nowego wątku

Mam taki problem z moim AVR 260, który jest już po gwarancji Mniej więcej w 15 minucie pracy amplitunera (+- 2 minuty) Dochodzi to przerw w sygnale audio i wideo przez HDMI Wygląda jakby amplituner dostawał zadyszki trwa to około 30s do nawet 3 minut u objawia się tym, że co jakiś czas słyszę sam dźwięk co jakiś czas pojawia się obraz z dźwiękiem a w między czasie jest czarny ekran. Obraz jeśli się pojawia to czasami z takim szarym widmem coś jak widok szumu przy braku kanału na częstotliwości. Pod koniec tych akcji obraz i dźwięk zaczyna powracać i "załapuje" i dalej amplituner pracuje już ok aż do następnego wyłączenia i ponownego włączenia gdzie po 15 minutach sytuacja się powtarza

Ktoś ma jakieś pomysły?? I gdzie jest ewentualnie jakiś dobry serwis w Warszawie?/
 

alkebab

New member
Widzę, że nie tylko ja padłem ofiarą awaryjności sprzętu HK :(

W Warszawie raczej nie ma serwisu. Zadzwoń do Katowic tak jak blackninja napisał, może tam coś podpowiedzą.

Wracając do problemu z dźwiękiem DTS HD MA w filmie Tron o którym to pisałem kilka postów wyżej.
Film sprawdził kolega u swojego brata na kinie ( BD Samsung, ampli Denon ) i żadnych trzasków nie uświadczyli. Zatem to nie wina płyty. Czekam teraz aż do mnie wpadnie ze swoim odtwarzaczem BD i wtedy się okaże czy wina jest po stronie mojego BD czy ampli.
 
Do góry