Co z tymi Harmanami? AVR 260 - problem!!!

alkebab

New member
Witam
Posiadam jak w temacie AVR 260 i od jakiegoś czasu dzieją się z nim dziwne rzeczy. Mianowicie zaczęło się od przycina/zawieszania w menu nie chodziło płynnie, przywieszało się i za moment przeskakiwało o dwie pozycje niżej. Ostatnio jednak amplituner całkiem się zawiesił. Z pilota można było zmienić tylko źródło, menu w ogóle nie działało tak jak przyciski na froncie ampli. Reset nie pomógł. Na drugi dzień jak ręką odjął wszystko było ok. Kilka filmów obejrzanych bez problemów. Dziś przy odpaleniu dvd brak obrazu i dźwięku. Bluray LG po podłączeniu bezpośrednio do tv działa bez zastrzeżeń.
O co kaman? ktoś może miał podobny przypadek? pewno czeka mnie kolejna wysyłka do serwisu, na przełomie roku zostały wymienione tranzystory ( szumiało w dwóch kanałach )
Teraz sobie pluję w brodę że wybór ampli padł na HK!
 

alkebab

New member
ampli resetowałem ale nic nie dało, dopiero następnego dnia ampli działał normalnie. Jeszcze na szczęście na gwarancji. Ale nie po to człowiek wydaję na sprzęt żeby co chwile w serwisie lądował :(
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale jak to niektorzy mowia gra wspaniale w stereo taki amplituner HK ... a powaznie to Kolega ma racje jest zly bo kazdy chce sie cieszyc sprzetem, a nie wozic go po serwisach..Wiec sie nie dziwie ze jest...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
alkebab przykro mi, że coś się dzieje niedobrego z AVR260, trzeba go spakować i wysłać do serwisu przecież jest na gwarancji.
 

Pr3dator

New member
Ale macie obstrukcje na tym punkcie :D. Nikt nie lubi serwisować sprzętu szczególnie jak się go świeżo nabyło. I lepiej gdy wada wychodzi w trakcie gwarancji niż jak u konkurencji po gwarancji ;).
 

Ramlesa

New member
Miałem ten sam problem z HK 260. Z pierwszym razem pomogło otwarcie go i przeczyszczenie wenytlatorów - chłodzenie. Za drugim razem było gorzej padł port hdmi tylko radio grało i w tym przypadku tylko serwis pomógł. Resetu nic nie dały. Czasami zaskakiwało po dłuższym nie używaniu lecz po przełączeniu np. Na bluraya znowu cisza.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

alkebab

New member
Miałem ten sam problem z HK 260. Z pierwszym razem pomogło otwarcie go i przeczyszczenie wenytlatorów - chłodzenie. Za drugim razem było gorzej padł port hdmi tylko radio grało i w tym przypadku tylko serwis pomógł. Resetu nic nie dały. Czasami zaskakiwało po dłuższym nie używaniu lecz po przełączeniu np. Na bluraya znowu cisza.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

W poniedzialek pojade do sklepu w ktorym zakupilem i jeszcze tam sprawdze. Jak bedzie ten sam problem to zostawie niech wysylaja na serwis. U mnie tez pewnie ze zlaczem Hdmi jest problem. Raz zalapuje innym razem nie. No ale te trzaski z glosnikow przy filmie Tron to juz mnie kompletnie dobiły. Oby z glosnikami nic sie nie stalo.
 

alkebab

New member
Ampli wrócił z serwisu ponad tydzień temu od tego czasu obejrzałem kilka filmów. W serwisie wymieniono jakiś przekaźnik w module hdmi, który powodował to, że po rozgrzaniu ampli nie podawał sygnału na tv i mógł być przyczyną zawieszania amplitunera. W tej chwili jest ok. Problem jest natomiast cały czas taki, iż przy filmie Tron pojawiają się w pewnym momencie ( Sam Flynn wchodzi na arenę, pojedynek na motocyklach ) trzaski z tylnych głośników. Czy to może być wina filmu, czy może jeszcze coś jest nie tak z ampli. W rozmowie z serwisantem miły pan stwierdził, że posprawdzał wszystkie kanały i jest ok.
Sam już nie wiem o co kaman a nie mam możliwości porównania i odpalienia filmu u znajomych ( nie posiadają ampli z najnowszymi kodekami HD )
 

alkebab

New member
wczoraj sprawdziłem zmieniając ścieżkę dźwiękową na DD 2,0 też były trzaski tylko we frontach. Przy ścieżce 5,1 z polskim lektorem trzasków nie było. Zrobię tak jak mówisz i zobaczymy ( w tej chwili synek łapie drzemkę wiec muszę poczekać ;)
 

alkebab

New member
czyli jednak coś musi być z ampli nie tak, bo wcześniej tego problemu nie było. Może ma ktoś pomysł jak rozwiązać problem, sprawdzić czy to wina ampli skoro w serwisie nie stwierdzili pod tym względem żadnej usterki.
 

Ramlesa

New member
HK260 i YouTube ?
Piszesz tylko o filmie tron, a na innych filmach żadne trzaski nie występują?


Wysłane z mojego Kosmosa
przez Tapatalk
 

alkebab

New member
Właśnie chodzi o to, że tylko na tym filmie się pojawiają. Mam kilka filmów na BD ze ścieżką DTS HD MA i tam wszystko jest ok. Problem jest z filmem Tron.
 
Do góry