Co wybrać - UE65MU8002/UE65MU7002/KD-65XF9005/KD-70XF8305

alienick

New member
W klasie cenowej masz extra do grania - Philipsa 65PUS8303, LG 65SK8000

Dziękuję, ale telewizora używam tylko do YT, Netflixa, HBOGO, filmów - nie oglądam sportu, nie gram w gry, nie mam telewizji, więc te aspekty schodziły u mnie na dalszy plan (choć paradoksalnie ten Samsung to w tych dziedzinach się prędzej wyróżnia). Ale jeśli masz coś porównywalnego w aspektach "filmowych", ale tańszego, to chętnie się zapoznam.

Byłem obejrzeć TV. Jest super, choć czuć trochę podkręcone kolory (nie do końca biała biel). Czerń jest bardzo dobra (obecnie mam plazme Sony), kąty są dużo ponad moje oczekiwania względem tej matrycy.
Generalnie żeby znaleźć minusy to już musiałem się przypatrywać w ich poszukiwaniu.

Jedyny mankament który mnie dotknął to rozmiar, zdecydowanie nastawiłem się już na coś większego:)
Chociaż poprzednik to 55", więc coś mniejszego, to jednak brak efektu "wow" ze względu na wielkość.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wystarczy CI wypasiony model 50 Hz i nie musisz przepłacać nawet 1 zł.
Masz np.TCL 65C7026 za 2899 zł , Sharp 60UI76 za 2199 zł , TCL 65dp660 za 2999 zł , Hitachi 65HZ6 za 2999 zł , Sharp 70UI76 za 3599 zł, Philips 65 pus 6703 za 3099 zł
 

alienick

New member
To wystarczy CI wypasiony model 50 Hz i nie musisz przepłacać nawet 1 zł.
Masz np.TCL 65C7026 za 2899 zł , Sharp 60UI76 za 2199 zł , TCL 65dp660 za 2999 zł , Hitachi 65HZ6 za 2999 zł , Sharp 70UI76 za 3599 zł, Philips 65 pus 6703 za 3099 zł

Abosulutnie się zgadzam co do odświeżania, ale zwierzęta przy takim odświeżaniu widzą migotanie czy coś. Wiem, jak to brzmi, to jest wymóg drugiej połówki, ograniczmy się, że ma tak być i już :|
 

jafers

New member
Abosulutnie się zgadzam co do odświeżania, ale zwierzęta przy takim odświeżaniu widzą migotanie czy coś. Wiem, jak to brzmi, to jest wymóg drugiej połówki, ograniczmy się, że ma tak być i już :|
dołącze, aby nie zakładać nowego wątku, gdzie można kupić sony kd 65xf9005 w dobrej cenie :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najtaniej 100Hz masz Lg65Sk8000 za 4500 zł, LG SK 8100 za 4500 zł
Philips 65Pus8303 za 4999 zł
To są modele 100Hz.
 

alienick

New member
Ok, mineły prawie 2 tygodnie od kupna, więc małe podsumowanie - może komuś się przyda.
Telewizor udało mi się kupić po rababcie za 4400zł.

Tak jak wcześniej stwierdziłem, kąty jak na taką matrycę według mnie super, kolory też, a 4K robi wrażenie, ale to już nie cecha konkretnego modelu.
Sprawdziłem też jak się sprawdza w grach. Cóż - o bezprzewodowym podłączeniu można zapomnieć w tym przypadku, choć przy filmie się sprawdzi. Niestety i przy podłączeniu przez HDMI nie jest za dobrze. Komputer od razu powiem daje radę, chodzi o różne częstotliwości odświeżania. Karta graficzna niby poprawnie odczytuje TV jako monitor z jego częstotliwością, być może jest to kwestia ograniczenia (większości) gier. Z pomocą przychodzi w TV funkcja FreeSync w trybie Gra. Dzięki temu można normalnie grać, choć zgrzyty nadal się zdarzają to bardzo rzadko.
Input lag według mnie wypada bardzo dobrze.
Słabo wypada natomiast to całe krawędziowe podświetlenie, z boków, a przede wsystkim od dołu nadal widać "niedoświetlenie", ciemniejszą strefę.
Local dimming to porażka, ale to chyba żadne zaskoczenie.
Jest niewielka i przy normalnym użytkowaniu nie przeszkadza, ale myślałem że to dodatkowe podświetlenie na krawędziach zupełnie to wyeliminuje.

Ostatnia rzecz to bardziej mój osobisty przypadek, a konkretnie mam wadliwą matrycę. Widać to tylko przy jednolitym podświetleniu w odcieniu szarości, a po tym jak się naczytałem ile ludzie mają problemów z uznaniem tego i często dostają nawet coś gorszego po wymianie to raczej sobie daruję (chyba że się pogorszy). Sama wada objawia się pionowymi, ciemniejszymi pasami na środku, które delikatnie wpadają w zieleń.
IMG-20190717-230631634.jpg

IMG-20190717-230623693.jpg

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, głównie ze wględu na cenę, jaką zapłaciłem. No, poza momentami gdzie jest szare tło (YouTube np.)

Oczywiście szkoda, że nie jest większy, jednak brakuje tych 10 cali:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To banding, najbardziej przeszkadza w piłce nożnej i programach w jednostajnym przesuwem obrazu.
Dość spory. Jeśli CI przeszkadza to poproś o wymianę w sklepie .
 

alienick

New member
To banding, najbardziej przeszkadza w piłce nożnej i programach w jednostajnym przesuwem obrazu.

O dziękuję. Sklep wyparł się gwarancją, czego się spodziewałem. Zresztą mają już same poekspozycje podobno. Wiem, że mogę walczyć na zasadzie niezgodności towaru z umową, ale sam nie wiem czy na razie mi to przeszkadza na tyle.

Inna sprawa jeszcze - dzisiaj dostałem konwerter audio z jacka 3,5 na optyczne, ale po podłączeniu TV konfiguruje przez chwilę i kończy się błędem "Nie wykryto głośnika". Od jacka po głośniki wszystko działa, być może trzeba coś dodatkowo ustawić?
 
Do góry