Co wybrać - UE65MU8002/UE65MU7002/KD-65XF9005/KD-70XF8305

alienick

New member
Witam,

Przymierzam się od dawna do zakupu większego TV, właściwie to miałem już wybrany - SAMSUNG UE75NU8002, ale czekałem aż ceny jeszcze trochę spadną, podczas gdy ceny urosły, aż w końcu model się wyprzedał.
Zależy mi żeby miał odświerzanie ponad 70Hz (żeby pies też mógł oglądać - wiem, wiem.. ale wymóg jest:> ). Z mojej strony to tv oglądam głównie wieczorem i są to YouTube, Netflix, HBO GO głównie.
Zalezy mi na czerni, więc padło na matrycę VA, będąc świadomym jej słabych kątów widzenia.
Czy może są IPSy z faktyczną czernią?
Dodam jeszcze że odległośc od TV to 3,5 -4m.

Mój limit to 6500zł max i wiem, że nie ma co tu się oglądać za 75 calowym, więc moją uwagę przykuł model SONY BRAVIA KD-70XF8305B - można go dostać za 6000zł, jednak trochę mnie przestraszyły opinie, że przy YT oglądanym w 60kl i 4k moemy doświadczyć zacinania się obrazu.

Za podobną kwotę jest KD-65XF9005. Natomiast poza tym,że jest to model nowszy to nie wiem czy faktycznie są (rzeczywiste) różnice dla których warto rezygnować z tych 5 cali.

Przeglądając znany portal aukcyjny trafiłem też na Samsungi:
ue65mu8002 za 4800zł
oraz po wymianie matrycy ale z pełną gwarancją outletowy ue65mu7002 za 3700zł
i muszę przyznać że cena jest kusząca, mając w pamięci, że seria MU7 jest poprzednikiem NU8
 

FanKosmosu

New member
Weź XF9005 jeśli musisz kupić teraz. Najlepiej byłoby jednak znaleźć LG B8 65 cali na wyprzedaży za ok. 6.700 zł albo poczekać z 7-8 m-cy na zjazd cenowy LG B9/C9 do ok. 6.000 zł.

W tym roku nie widać na horyzoncie ciekawych cenowo modeli 75 cali i więcej z dobrym kontrastem.
 

alienick

New member
Ok, a ograniczając się do 65? Ten Samsung ue65mu8002 mimo że nie jest już nowy to nie tak dawno temu chyba był wysoką półką a cena jest bardzo atrakcyjna. Niestety nie mam go okazji nigdzie zobaczyć na żywo, ale seria N8 mi się bardzo podobała a gorszy chyba nie jest.

Najbardziej się nakręciłem na tego Sony 70XF83, ma mnóstwo pozytywnych opinii, ale wolę zaczerpnąć wiedzy tutaj. Niestety nigdzie nie znalazłem porównania XF83 vs XF90.
Poczekać niby mogę, nie pali się, ale chciałbym nabyć ten TV w tym roku, a po wakacjach myślę, że ceny będą szły w górę zbliżając się do Bożego Narodzenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Samsung nie jest dostępny już w sprzedaży - chyba że półkownik...
Przecież Sony XF9005 to zupełnie inna półka, więc co tu porównywać.
Po wakacjach tego modelu Sony już nie kupisz.
Jeśli ma być Samsung to sięgaj po 65Q65 za 4999 zł .
Do każdego dla niebieskich masz jeszcze pakiet gratisów.
 

alienick

New member
Rozumiem, myślałem że te stare Samsungi są nadal dobre.
Jeśli porównywać QE65Q67RAT i 65XF9005 to który lepiej brać? Przyznam, że prawie 1000 mniej jest solidnym argumentem jeśli są one oba dobrym wyborem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wybór jest prosty - Sony 65XF9005.
Ale musisz się pośpieszyć bo się kończą.
 

alienick

New member
Ok, dziękuję, ale czemu XF90 zamiast tego QLEDa od Samsunga? Tzn chyba sam bym poszedł w Sony ze względu że jest już chwilę na rynku i ergo ma sporo (pozytywnych) opinii.
Plus ważniejsze pytanie - czemu nie XF83? Tzn ja wiem, że to jest troche niższy chyba model, ale nie widzę różnic pod wględem technicznym.
XF83 były modele 60 i 70 cali, XF90 55, 65, 75.
Bo przyznam szczerze, że jeśli różnice leżą w jakichś nieistotnych dla mnie obszarach, typu jakieś dodatkowe złącze, albo lepsze głośniki to wolę za tę samą cenę mieć 70 cali.
Dziękuję też za odpowiedzi, doceniam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego że podświetlenie strefowe !
XF83 to wersja najprostrza - podstawowa w klasie. A 9005 to model topowy.
Wybór należy do Ciebie.
 

FanKosmosu

New member
Rozumiem, myślałem że te stare Samsungi są nadal dobre.
Jeśli porównywać QE65Q67RAT i 65XF9005 to który lepiej brać? Przyznam, że prawie 1000 mniej jest solidnym argumentem jeśli są one oba dobrym wyborem.

Sony XF9005 to telewizor o 2 klasy lepszy od Samsunga Q60RAT.

Odpowiednikiem jakościowym XF9005 jest dopiero Samsung Q85 z 2018 r. lub Q70RAT z 2019 r. (Oba mają FALD jak ten Sony).

Nie kupuj telewizora sprzed 3 lat czyli Samsunga z serii MU.
 
Ostatnia edycja:

FanKosmosu

New member
Ok, dziękuję, ale czemu XF90 zamiast tego QLEDa od Samsunga? Tzn chyba sam bym poszedł w Sony ze względu że jest już chwilę na rynku i ergo ma sporo (pozytywnych) opinii.
Plus ważniejsze pytanie - czemu nie XF83? Tzn ja wiem, że to jest troche niższy chyba model, ale nie widzę różnic pod wględem technicznym.
XF83 były modele 60 i 70 cali, XF90 55, 65, 75.
Bo przyznam szczerze, że jeśli różnice leżą w jakichś nieistotnych dla mnie obszarach, typu jakieś dodatkowe złącze, albo lepsze głośniki to wolę za tę samą cenę mieć 70 cali.
Dziękuję też za odpowiedzi, doceniam.


Seria XF83 nie ma FALD, nie ma jasności pod HDR i nie obsługuje Dolby Vision. XF83 ma tania matrycę VA firmy SHARP montowaną w tanich LG i Sharp. Moim zdaniem lepiej mieć 5 cali mniejszy XF9005.
 
Ostatnia edycja:

alienick

New member
Seria XF83 nie ma FALD, nie ma jasności pod HDR i nie obsługuje Dolby Vision. XF83 ma tania matrycę VA firmy SHARP montowaną w tanich LG i Sharp. Moim zdaniem lepiej mieć 5 cali mniejszy XF9005.

Dzięki, w tym aspekcie czuję się przekonany, głównie przez ten FALD bo jest to wyraźnie zauważalne.

Natomiast jeszcze teraz mi przyszedł do głowy Samsung UE65NU8002 i tak, wiem, że jest gorszy od XF90, choćby przez kiepski local-dimming, nie wiem jak tym podświetleniem, u Samsunga to zamiast FALD się chyba nazywa Micro Full Array, ale
1) jest to model od którego wyszedłem (tylko miał być 75") i który byłem gotów kupić
2) (ważniejszy powód) jest na niego teraz oferta za 4250zł - to 1700zł mniej niż Sony, według mnie to świetna cena
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung ten, dużo gorszy.
Full Array to nie 8002 , nie ta klasa i nie ta półka. I raczej nie kupisz już go.
Ale za 4999 zł masz extra samsunga 65Q60 R - czyli Qled.
Wybór należy do Ciebie.
 

alienick

New member
Ok więc tak - NU8000 okazał się powystawowy, stąd pewnie ta cena (o czym nie było informacji), więc zrezygnowałem.

Znalazłem natomiast za 4700zł Samsunga QLED QE65Q6FN, nowy, zapakowany.
Jadę dzisiaj obejrzeć jakiś na ekspozycji, ale patrząc po recenzjach wydaje mi się na ten moment najsensowniejszym wyborem.
 

FanKosmosu

New member
Bo we wszystkich testach jakie widziałem to nowy wypada gorzej, a w dodatku jest droższy (minimalnie).

Dokładnie. Qled serii 6 z 2018 jest lepszym TV niż seria 6 z 2019. Popatrz np. na parametr maksymalnej jasności oraz przestrzeń kolorów, które spadły dużo poniżej nawet modelu NU8002 z ubiegłego roku.
 
Do góry