Co wybrać? Sony HT-ZF9 czy Bose SoundTouch 700 - ważne Amazon Alexa !

Metka

New member
A czy sony ht zf9 przy oglądaniu telewizji z nc+ też daje jakiś efekt i czy dźwięk nie jest wtedy opozniony.
Tylne głośniki lepiej na stoiskach czy na ścianie?.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jbl to kozak pod względem basu ale nic poza tym, bardzo słabo brzmią dialogi i muza strasznie płasko i mocno dudni, poza tym żadnej kalibracji. W Bose masz mikrofon kalibracyjny i dużo więcej możliwości, ceny też wyższe ale wystarczy spojrzeć na jakość materiału i wiesz z czym masz do czynienia.
Bose 700 z subem to wydatek rzędu 7 tysi a 5.1 bar to jakieś 3 z haczykiem więc nie wypada nawet porównywać. Jak chcesz coś w podobnych pieniądzach to bierz Bose 500, soundbar + bas powinieneś kupić za ok. 4K pln, dźwięk będzie pełniejszy niż w jbl, wokale bardziej szczegółowe no i więcej możliwości rozbudowy (tylne głośniki, lepszy pilot uniwersalny i multiroom). Jak masz do 40m2 pomieszczenie to bierz listwę i sub, jak bliżej 20 to listwa na początek i sprawdź jak gra, jak basu za mało czy przestrzeni to wtedy dokupujesz co potrzebujesz:)
Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

"Zawartość zestawu BAR 5.1:
Soundbar
Bezprzewodowy subwoofer
Głośniki bezprzewodowe z dźwiękiem przestrzennym (2)
Pilot zdalnego sterowania z akumulatorem
Kable zasilające (do 5 sztuk, w zależności od regionu SKU)
Kabel HDMI
Przewód AUX
Kabel optyczny
Mikrofon do kalibracji
Zestaw do mocowania na ścianie
Skrócona instrukcja obsługi
Karta gwarancyjna
Karta charakterystyki
"
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Blackninja witaj słuchaj pytanko mam do będzie lepsze w dialogach i basen jbl bar 5.1 czy bose 700cały zestaw listwa + subufer + tylnie głośniki.
 

Mpatiaa

New member
Jak dla mnie to dialog i tak będzie wyrożniany bo na belce jest kanał stricte centralny . I przy komplecie bose , sub plus tyły kwota na pewno jest dużo wyższa

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
tvmania lec posłuchaj, bo juz tak długo jesteś na wyborze, że nie wiem czy będziesz zdecydowany na tak nawet po zakupie.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tvmania, w czym problem aby podjechać gdzieś gdzie mozna posłuchać obu zestawów, jakiś salonik audio/video albo chociażby sieciówka typu Media..
Nie sugeruj się opiniami w ciemno, bo to co Nam się podoba Tobie może nie przypaść do gustu. Ponadto pamiętaj, że większość sprzedawców będzie Ci polecać nie to co jest lepsze, a to na czym jest większa marża :)
 

yancyk

New member
W JBL mikrofon kalibracyjny jest ale kalibrowałeś kiedyś ten zestaw? Proszę Cię...
Jeżeli zależy Ci na amazon alexa to bierz Bose, cena wyższa ale dobry fachowiec nigdy nie jest tani a tani nigdy nie będzie dobry, pozdro
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Armanig może mówiłeś o tym zestawie harmana co byłeś na targach i zrobił na tobie wrażenie?
Model to Harman kardon enchant 1300+ sub
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam...
Może i ja się wypowiem coś w kwesti Bose. Posiadam trochę starszy model 2.1 Soundtouch 220. Zapłaciłem za niego nie małe pieniądze 4300pln sklep Wrocław...
Długo się zastanawiałem nad wyborem kina, a ze względu na pomieszczenie w którym jest używane (18m2) zdecydowałem się właśnie na ten model w wersji stereo.
Dźwięk, czystość, wokal no i jakość dialogu podczas oglądania filmów to jest po prostu rzeź. Każdy kto gości u mnie i zapodam delikatnie muzę ze spotify lub dedykowanej aplikacji Bose proszę mi wierzyć szczena opada. Wtedy jest zapytanie... Co to gra? To z tych małych głośników? A wisienką na torcie jest subwoofer. Poprzez kalibracje adaptiq którą trwała zaledwie 2min.. Gdzie na tym sprzęcie puszczałem muzykę u znajomego na 40scte kalibracja trwała blisko 10min. I proszę mi wierzyć tam metrów było blisko 120. Wtedy dopiero Bose pokazało swoje możliwości...
Nie ma co się zastanawiać. POLECAM!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig może mówiłeś o tym zestawie harmana co byłeś na targach i zrobił na tobie wrażenie?
Model to Harman kardon enchant 1300+ sub

Tak, to był ten. Wklejałem zdjęcie parę dni temu z targów.
Gość robił prezentacje z samą belką - żeby zademonstrować jak gra przyzwoicie bez suba (to fakt), a potem dołączał suba, no i z subem, to już grał bardzo fajnie.

Ale tak jak wspomniałem, była jeszcze jedna salka i tam był kosmos.

Druga sprawa, genialnie też gra Sonos, kiedyś też była prezentacja (ogromna sala) i urywki z filmów, rewelacja.

Bose, to już wiemy. Świetne brzmienie.

JBL'a też słuchałem nie raz i również daje rade, w zależności od modelu, ale już który nie pamiętam.

Wszystkie te marki są warte uwagi i nad każdą bym się pochylił, za to jest sporo drogich soundbarów które w mojej ocenie grają fatalnie, nie mają tego soczystego przyjemnego brzmienia (szczególnie niskie), a dudniące, stukające uderzenia. Dlatego w ciemno bym nie brał nic.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Czyli zostają 3 modele które muszę sprawdzić jbl bar 5.1 vs bose700 vs harman kardon enchant 1300 z subem
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Mam pytanko ci co się znają gdzie mogę dostać uchwyty do bose surround. Chce zakupić cały zestaw bose 700 soundbar +bass 700 + soundabr.
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam pytanko ci co się znają gdzie mogę dostać uchwyty do bose surround. Chce zakupić cały zestaw bose 700 soundbar +bass 700 + soundabr.

Proponuję poszperać na OLX. Ja zakupiłem tam 2 szt za 150pln gdzie w sklepie dedykowanym uchwyty za sztukę 149pln... Ładnie się to prezentuje.
 
Do góry