Co wybrać - PS3 albo Xbox 360

asoz

New member
W tej samej cenie wielkich różnic w jakości dźwięku i obrazu nie znajdziesz.

Jeśli chcesz grać w gry - PS3.
Jeśli nie - Sony S360.
Jeśli Cię stać - Pioneer LX91 i PS3 :D

Po dokładniejsze informację zapraszam raczej do działu odtwarzacze BluRay.
 

Fatal1ty

New member
Do Blu-ray'a i dvd zdecydowanie wolalłbym kupić Philipsa 7500 już nie wspomnę o wersji 9500. Poczytaj o tych BDp.

I jeśli ktoś ma starszy ampli to te playery same mu zdekodują dźwięk HD (multichannel), to duży plus.
 

Bambolo82

Banned
A czy jest coś co "bije jakością skalowania" (oraz innymi parametrami) PS3 i jest w tym samym pułapie cenowym? Bo chyba wspomniany Denon kosztuje ponad 20k zł (a dwa inne wcześniej wymienione odtwarzacze 2 oraz 8k zł - czyli też więcej niż konsola). Pytam się z czystej ciekawosci, zastanawiając się czy kupić PS3 (i mieć dodatkowo gry) czy też odtwarzacz oferujący za podobne pieniądze znacznie lepszą jakość filmów.

Dokładnie. Mówienie że Denon za 20 tyś. złotych jest lepszym wyborem niż PS3 za 1 tyś złotych jest...mało rozsądne. Świadczym to kompletnym ignoranctwie.

Na chwilę obecną nie ma lepszego odtwarzacza BD w sklepach niż PS3. Nawet najtańszy odtwarzacz BD kosztuje w ok. 600 zł, a korzystanie z niego to mordęgą jeśli mamy nowsze wydania BD z Javą, bo czekamy do usranej śmierci aż się coś załaduje. Za 1000 zł dostajemy PS3, która daję funkcjonalność i jakosc jakiej nie daje nawet Denon za 20 tyś.
 

mataman

New member
Bez reklam
Jeżeli bys napisał że ps3 jest najlepszym odtwarzaczem BD w swojej klasie cenowej to miało by to ręce i nogi. Bo najlepszym odtw na rynku napewno nie jest.
 

asoz

New member
Jeżeli bys napisał że ps3 jest najlepszym odtwarzaczem BD w swojej klasie cenowej to miało by to ręce i nogi. Bo najlepszym odtw na rynku napewno nie jest.

Dziękuję !

Moim zdaniem, jeżeli mielibyśmy kupić odtwarzacz BluRay w przedziale 1 tyś do 2 tyś,
PS3 jest dobrym wyborem. Chyba, że zależy komuś na mkv.

Koniec !
 

Bambolo82

Banned
Jeżeli bys napisał że ps3 jest najlepszym odtwarzaczem BD w swojej klasie cenowej to miało by to ręce i nogi. Bo najlepszym odtw na rynku napewno nie jest.

Myślę że tak to jest najlepiej ująć. I wszyscy są teraz zadowoleni.

Dla Jana Kulczyka albo Tiger'a Woods'a BD player Denon'a za 20 "patyków" zapewne jest najlepszym wyborem.
 

3nadel

New member
Ha dzięki Bambi za garść info - PS3 na multimedia serio jest b. dobre. Powiem inaczej - Gdybym za połowę ceny PS3 mógł kupić dobry odtwarzacz takiej marki jak mój przyszły amplituner na pewno bym się zdecydował na niego, ale że taki kosztuje 2500zł - sprawa zakmnięta - najpierw audio, a gdy krążki z filmami B-R potanieją - druga konsola.

Jeszcze jedno pytanie, skoro i tak posta piszę - PS3 ma wbudowane oddzielne wyjście audio (optyka/chinch)?
 

Piter245

New member
Witam ponownie.

No i wreszcie zdecydowałem się na konsolę. Wybór padł na PS3 Slim z 250GB dyskiem i muszę przyznać że jestem naprawdę zadowolony. Nie miałem czasu jeszcze dobrze jej przetestować, ale z tego co już widziałem to po prostu jest świetna. Właśnie czegoś takiego mi brakowało. Zupełnie inna jakość grania niż na PC.

Dziękuję wszystkim za udzielenie wszelkich porad itp., które również przysłużyły się do mojego wyboru. Pozdrawiam.
 

cyber78

Member
Bez reklam
No właśnie! Jakie gry polecacie na początek dla konsolowego laika? :p Tyle jest tych tytułów że szok. Zainteresowały mnie jak na razie bardzo Uncharted 1 i 2 oraz Heavy Rain, które ma się dopiero ukazać.

Zadałeś pytanie rzeka - każdy ma swoje gusta, napisz co preferujesz .
A na początek poczytaj spokojnie te dwa wątki i wybierz coś dla siebie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=45904
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=47890
 

BunnyBun

New member
1) Gry: obie platformy dają radę, ale Playstation posiada jednak lepsze i liczniejsze gry ekskluzywne i zdecydowanie lepszych, zdolniejszych programistów (serie Gran Turismo, Metal Gear Solid, God of War, Killzone i tak dalej);
6) Xbox nie ma HDMi 1.3, PS3 ma HDMI 1.3 (jakość Deep Color);
7) obie konsole oferują dysk twardy (w PS3 jest to standard, tymczasem w Xbox trzeba kupić droższy zestaw, kosztujący nie wiele mniej niż PS3 z Bluray);
8) do PS3 możemy wszadzić oficjalnie - dowolny, jakikolwiek wiekszy dysk 2.5" SATA, a do Xbox'a trzeba montować oryginalny i droższy dysk Microsoftu;
12) ceny oryginalnych gier na obie konsole są podobne (nowości maks. ok. 150-200 zł, klasyki ponizej 100 zł);
13) Sony Polska wydaje w pełni spolszczone edycje największych gier eksluzywnych dla PS3 (np. Killzone 2, Heavy Rain, Singstar, Buzz i inne nadchodzace tytuły); Microsoft tego nie robi, brakuje polskich edycji gier dla X'a, brakuje nawet polskiego sklepu Live Marketplace dla Xbox'a;

Z powyższymi punktami nie mogę się zgodzić.
Ad.1 Gier na XBOX 360 jest więcej niż na PS3 również "ekskluzywnych" GOW2, seria Halo 3, Halo Wars, itd. Przecież XBOX 360 jest dłużej na rynku...

Ponadto byłbym ostrożny z używaniem słów "zdolniejszych programistów" - tego drogi użytkowniku akurat nie wiesz i się nie dowiesz... Jakoś M$ potrafił stworzyć XNA dla amatorów a Sony nie.

Ad. 6 XBOX 360 ma HDMI i jakoś numerek HDMI nie robi jak dla mnie różnicy.
Ad. 7 Wspomniana wersja to Arcade, wersja Standard i Elite posiada dysk twardy i jest dalej tańsza od PS3. Sam kupiłem Elite o prawie 1000 zł taniej rok temu z dyskiem 120G. Dysk nie musi być M$ wystarczy poczytać na necie co i jak... ale 120G wystarcza.
Ad. 12 Gry na PS3 są droższe.
Ad. 13 Przecież tak samo jest na XBOX360, mam polskiego GOW'a 2, FIFA 2009 i 2010, HALO3, HALO3 ODST, Halo Wars itd...

Podsumowanie też mi się nie podoba. Autor sugeruje, że jeśli grasz dużo to znaczy, że masz być piratem. Przypomnę tylko, że to przecież Killzone 2 nie ma trybu kampani online w multi... a GOW2 i Halo 3 ma.

Uważam, że XBOX360 do filmów się nie nadaje chyba, że kupuje się filmy po angielsku z Marketplace. Ale czy konsola ma być do wszystkiego...? Moim zdaniem nie.

Często również pisze się, że XBOX 360 nie ma przeglądarki - po to jest komunikacja z systemem Windows Media Center i o wiele więcej.

Obie konsole są fajne ale jeśli opisujemy wady i zalety to trzymajmy się prawdy.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
BunnyBun napisał:
Z powyższymi punktami nie mogę się zgodzić.
Ad.1 Gier na XBOX 360 jest więcej niż na PS3 również "ekskluzywnych" GOW2, seria Halo 3, Halo Wars, itd. Przecież XBOX 360 jest dłużej na rynku...
To prawda. Dużo więcej ciekawych tytułów.

BunnyBun napisał:
Ponadto byłbym ostrożny z używaniem słów "zdolniejszych programistów" - tego drogi użytkowniku akurat nie wiesz i się nie dowiesz... Jakoś M$ potrafił stworzyć XNA dla amatorów a Sony nie.
Są dwa studia tworzące gry na PS3, które się naprawdę wyróżniają: Naughty Dogs i Insomniacs. Reszta jest taka sobie.

BunnyBun napisał:
Ad. 6 XBOX 360 ma HDMI i jakoś numerek HDMI nie robi jak dla mnie różnicy.
I z tego co pamiętam po HDMI idzie dźwięk tylko w stereo (w PS3 wielokanałowy PCM, DD, DTS...)

BunnyBun napisał:
Ad. 12 Gry na PS3 są droższe.
W jednej sieci sklepów te same tytuły kosztują zwykle tyle samo.

BunnyBun napisał:
Uważam, że XBOX360 do filmów się nie nadaje chyba, że kupuje się filmy po angielsku z Marketplace. Ale czy konsola ma być do wszystkiego...? Moim zdaniem nie.
Obecnie jednak miło, jak jest kombajnem multimedialnym. Zdjęć robić nie musi ;-)

BunnyBun napisał:
Często również pisze się, że XBOX 360 nie ma przeglądarki - po to jest komunikacja z systemem Windows Media Center i o wiele więcej.
Na PS3 nie używam przeglądarki, bo wolna jest i badziewna (256 MB RAM, to jednak mało).
 
Do góry