Co wybrać - PS3 albo Xbox 360

Carbon_

New member
Bez reklam
Zadziwiające jest to jaka pokrętna potrafi być linia argumentacji fanbojów różnych konsol, gdy zapędzi się ich w kozi narożnik :rolleyes: Ostatnio twierdzili, że Wii nie jest żadną konkurencją dla ich konsoli ponieważ to inny rynek, a teraz zaczęli sumować wyniki sprzedaży z wszystkich generacji. Widzę, że lubisz się kompromitować kolego.

Nintendo z ok. 55 mln. WII + pewnie ze 100-120 mln DS
Brak wiedzy. Nintendo Wii sprzedano już ponad 60mln a DS 120mln. Mówiłem Ci, że Wikipedia to delikatnie mówiąc nie najlepsze źródło informacji.
Bardziej 55mln więc nie zawyżaj wyników. Poza tym ostatnio ta konsola sprzedaj się tragicznie i Niny miesiąc w miesiąc notuje kilkukrotnie lepsze wyniki sprzedaży.
Zgadza się, a biorąc pod uwagę..
Microsoft z 35 mln Xbox 360
..to wynika, że PlayStation 3 jest jednak na ostatnim miejscu. I chociaż myślę, że pod koniec generacji sprzeda się trochę lepiej od X360 to zanim do tego dojdzie upłynie jeszcze sporo czasu. A biorąc pod uwagę przeszło dwustu milionowe zaplecze klientów z poprzedniej generacji jest to gigantyczna porażka. Wiem, że ciężko, ale będziesz się musiał z tym jakoś pogodzić.

Jeżeli idzie o zakres działalności to Sony jest na pierwszym miejscu w branży ponieważ jako jedyna firma z tej trójki liderów ma konsolę w każdym segmencie ("duże, hardcorowe konsole" - PS3, konsolą casual'owa - PS2, handheld - PSP). Nintendo nie ma konsoli "hardcorowej" a Microsoft ma tylko konsolę "hardcorową
Śmieszne założenie przyjęte dla własnej wygody w dodatku zupełnie nieprawdziwe. Stwierdzenie, że PlayStation 2 jest konsolą casual'owa całkowicie Cię pogrąża. No ale w końcu nigdy jej nie miałeś to niby skąd masz to wiedzieć :cool: Nintendo Wii nie jest konsolą hardcorową (posiada zaledwie kilka fenomenalnych szpil oraz co bardzo ważne emulację sprzętową GameCube, co za tym idzie dziesiątki fenomenalnych gier z tej konsoli), ale nie ma to zupełnie znaczenia, ponieważ odbiera klientów pozostałym graczom. To inni klienci powiadasz? Duża część z nich zapewne tak, ale pozostali skoro nie wybrali produktu Sony ani Microsoftu raczej nie wyparowali. Wyścig zbrojeń przestał być modny.

Z czystej litości nie będę już wspominał o sprzedaży gier, bo tutaj w przypadku PlayStation 3 jest źle i to bardzo.
 

Bambolo82

Banned
Faktycznie da się zauważyć pewne odejście od trendu, że kto ma mocniejszą sprzętowo konsolę ten wygrywa komercyjnie.

Sprzedano 4.170 mln "dema" Gran Turismo 5 Prologue. Uncharted 2 było najlepiej sprzedająca się grą października w USA. W 1 bodajże dzień sprzedano 1 milion FFXIII w Japonii. No, chyba nie tak słabo się sprzedają gry na PS3, a Carbon raczej nie orientuje się w AKTUALNYCH trendach.

PS3 lepiej, w miesiąc w miesiąc sprzedaje się od Xbox'a 360. Wystarczy policzyć miesiące na rynku i podzielić przez 30 (PS3) i 35 (Xbox). Także myślę że te 5 milionów różnicy to już bardzo nie wiele.
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Uncharted 2 było najlepiej sprzedająca się grą października w USA. W 1 bodajże dzień sprzedano 1 milion FFXIII w Japonii. No, chyba nie tak słabo się sprzedają gry na PS3, a Carbon raczej nie orientuje się w AKTUALNYCH trendach.
Tak bambo, problem polega w tym, że Ty nie orientujesz się w niczym bo za każdym razem punktuję cię jak dziecko. Pierwsze miejsce na liście sprzedaży Uncharted zawdzięcza brakiem premiery jakiegokolwiek killera i premierą właśnie Uncharted. 2.3 mln sprzedanych kopi Uncharded 2 od czasu premiery, czyli w ciągu trzech miesięcy to ma być wynik najlepszej gry PS3 i jednej z najlepiej ocenionych gier w historii konsol? Lol. Byle mission pack do Halo ODST rozszedł się w dwóch mln w pierwszym tygodniu. I można tak wymieniać. Nie wspominając nawet o multiplatformach jak GTA4 czy Modern Warfare 2 których sprzedały się miliony w ciągu pierwszych 24 godzin. FF to Japonia, więc wyjątek tylko potwierdza regułę. Żaden to wyczyn w porównaniu do wielu gier z X360 nie wspominając o Wii. Twoja retoryka i sposób pokrętnej argumentacji typowy jest dla internetowych trolli więc dalsza dysputa byłaby wysoce uwłaczająca.
 

3nadel

New member
A ja szczerze mówiąc bałbym się przesiadki na PS3. XBOX 360 zaskoczył mnie tak pozytywnie, jego pad, gry, i także niższa cena zebrane do kupy sprawiają, że mam potężne wątpliwości czy warto przesiadać się na PS3. No bo właściwie co oferuje mi (mi konkretnemu, nie ogólnie) PS3...

-internet - i tak nie posiadam odpowiedniego łącza
-BR - nie oglądam filmów
-sixaxis (dobrze napisałem?) - moim zdaniem jest znacznie mniej wygodny od XBOX'owego
-grafika - to samo, jeśli nie gorzej niż na XBOXie (GTA IV na XBOXie wygląda lepiej)
-cena - a przecież PS3 kosztuje więcej.

Ale patrząc z drugiej strony...:)
Takie PS3 - jakie ono ma wyjścia audio? Bo z XBOXa w tej dziedzinie zadowolony nie jestem. Jeśli okazało by się że ma, to mógłbym do zalet doliczyć dysk, z którego słuchał bym muzyki (czytałem że PS3 ma DTSa nowszego). Coś więcej? God of War :) Ale niestety kosztem DLC do GTA, Project Gotham Racing i co najważniejsze - Forzy MotorSport 3 (Gran Turismo na PS2 niespecjalnie mnie wciągało).

Po prze analizowaniu szczerze wątpię, czy w moim przypadku warto przesiadać się na PS3 - ja po prostu nie wykorzystam jego możliwości.

A co do awaryjności XBOXa - odnoszę wrażenie, że najwięcej problemów z tym zjawiskiem mają posiadacze PS3, bo wśród moich znajomych jeszcze nikomu klocek nie padł.
 

3nadel

New member
Bambi (mogę tak na Ciebie mówic?) ja to wiem, ale się zastanawiam nad przesiadką. Albo raczej nad drugą konsolą.

A Mógłbyś mi powiedzieć - PS3 jako odtwarzacz B-r można przyrównać to porządnego stacjonarnego odtwarzacza czy jest poniżej średniej. Szczerze powiem, że się na tym nie znam. W DVD mieliśmy mnóstwo formatów (divx xvid avi inne), jak to jest z BR? PS3 odtwarza wszystkie/większość?
 

maro786

New member
Bambi (mogę tak na Ciebie mówic?) ja to wiem, ale się zastanawiam nad przesiadką. Albo raczej nad drugą konsolą.

A Mógłbyś mi powiedzieć - PS3 jako odtwarzacz B-r można przyrównać to porządnego stacjonarnego odtwarzacza czy jest poniżej średniej. Szczerze powiem, że się na tym nie znam. W DVD mieliśmy mnóstwo formatów (divx xvid avi inne), jak to jest z BR? PS3 odtwarza wszystkie/większość?

jak se ściągniesz film w mkv to go na pewno nie odtworzysz ani w PS3 ani w X360 chyba że sobie przerobisz a więcej to ci nie powiem bo nie wiem :p
 

Bambolo82

Banned
PS3 odtwarza wszystkie płyty DVD i BD. Także te BR które będą miały filmy w 3D. Na tyle na ile się orientuje PS3 nie radzi sobie tylko z DVD-audio.

PS3 jest najlepszym obecnie odtwarzaczem BD na rynku. Ma najlepszy skaler obrazu, najszybciej odpala płyty BD, będzie obsługiwało stereoskopowe 3D oraz ma upgrade'owalny firmware.

PS3 nie odtwarza wprost matroski, ale w przeciwieństwie do Xbox'a 360 potrafi to zrobić po 20 minutowej przeróbce, ponieważ odtwarza kodek h264 oraz audio AC3 i DTS tak jak to jest w kontenerze matroski bez konieczności wielogodzinnego encodowania do mp4 i aac.

Na torrentach jest też masę materiału zripowanego z BD tak aby można było to z miejsca odtworzyć na PS3. Na Xbox;ie można to tylko streamować z komputera.

Czyli kolejny plus dla PS3.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Na torrentach jest też masę materiału zripowanego z BD tak aby można było to z miejsca odtworzyć na PS3. Czyli kolejny plus dla PS3.

No ale ..
Drugi obieg jest całkowicie legalny i jest prywatną sprawą pomiedzy właścicielem egzemplarza gry a osobą chętną na jego odkupienie. Ma się to nijak do ściagania gier z bittorent, które jest pospolitym przestępstwem.
Chciałeś kiedyś komuś dopiec a teraz wychodzi na to, że według swoich słów sam nim jesteś? :oops:
 

maro786

New member
PS3 odtwarza wszystkie płyty DVD i BD. Także te BR które będą miały filmy w 3D. Na tyle na ile się orientuje PS3 nie radzi sobie tylko z DVD-audio.

PS3 jest najlepszym obecnie odtwarzaczem BD na rynku. Ma najlepszy skaler obrazu, najszybciej odpala płyty BD, będzie obsługiwało stereoskopowe 3D oraz ma upgrade'owalny firmware.

PS3 nie odtwarza wprost matroski, ale w przeciwieństwie do Xbox'a 360 potrafi to zrobić po 20 minutowej przeróbce, ponieważ odtwarza kodek h264 oraz audio AC3 i DTS tak jak to jest w kontenerze matroski bez konieczności wielogodzinnego encodowania do mp4 i aac.

Na torrentach jest też masę materiału zripowanego z BD tak aby można było to z miejsca odtworzyć na PS3. Na Xbox;ie można to tylko streamować z komputera.

Czyli kolejny plus dla PS3.

ej z przerobieniem filmu do mp4 na x'a sie mylisz u mnie trwało to około 25 minut i jakość jest taka sama czyli bez utraty choć dźwięk jest 2.0 a nie 5.1 ale mi to akurat nie przeszkadza wiec nie pisz ze trwa to wiele godzin!
 

Bambolo82

Banned
Tak, PS3 jest najlepszym odtwarzaczem BD na rynku.

Ani ten Pioneer ani ten Denon nie ma i nie będzie mieć certyfikatu 3D, a przynajmniej nikt Ci tego nie zagwarantuje (najprawdopodobniej nie potrafią jednocześnie dekodować 2 strumieni Full HD; PS3 potrafi aż 12 na raz!!!). Żaden z nich nie ma upgrade'owalnego firmware tak łatwo jak PS3. Żaden z nich nie ładuje tak szybko płyt jak PS3. Żaden z nich nie ma wbudowanego dysku twardego. Żaden z nich nie ma tak dobrego i szybkiego skalera jak CELL z PS3.

Proszę pamiętać że zaczynają się pojawiać płyty BD z dużą zawartością JAVA BD, która zamula zwykłe odtwarzacze BD (CELL w PS3 nie ma z tym problemu) oraz filmami zawierającymi też treść którą da się odtworzyć tylko na PS3 np. płyta BD z filmem "9" w USA zawiera też demo God of War 3.

Maro786, brak dźwięku przestrzennego na Xbox'ie to jednak spora strata. Zwłaszcza w filmach HD. Na PS3 nie ma żadnego problemu żeby zachować DTS lub Dolby Digital 5.1 z kontenera matroski. Poza tym encodowanie zawsze jednak nieco obniża jakość, zwłaszcza jeśli już wcześniej zripowany do matroski film został już mocno skompresowany do tych 4-8 giga. To trochę tak jak z wartością odżywczą, dwa razy ugotowanych warzyw.

Wystarczy też rzucić okiem na torrenty. Tak jak mówiłem, odtwarzanie tego na Xbox'ie jest jednak bardziej utrudnione niż na PS3. Najczęściej trzeba jeszcze włączac komputer i to streamować na X'a, a na PS3 tylko wrzucamy płytkę i oglądamy!
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
W temacie odtwarzacza płyt PS3 to zdecydowanie zły pomysł.

Ani ten Pioneer ani ten Denon nie ma i nie będzie mieć certyfikatu 3D, a przynajmniej nikt Ci tego nie zagwarantuje

Na razie nie ma tego problemu, bo nie ma takich płyt. A co będzie, to się dopiero okaże.

Żaden z nich nie ma upgrade'owalnego firmware tak łatwo jak PS3

Większość odtwarzaczy spełnia swą rolę bez konieczności wprowadzania poprawek.

Żaden z nich nie ładuje tak szybko płyt jak PS3

I to ma być istotne ?

Żaden z nich nie ma wbudowanego dysku twardego.

Bo i po co ?

Żaden z nich nie ma tak dobrego i szybkiego skalera jak CELL z PS3.

Mój nędzny Pioneer LX71 ma zauważalnie lepszy.
Nie wspominając nawet o wymienionych LX91 czy A1UD.
Płyty CD na PlayStation to porażka !

Jeśli ktoś nie gra w gry, PS3 oferuję to samo co Sony S360 za przeszło dwa razy większe pieniądze ! .
 

Bambolo82

Banned
Profil BD się zmienia. PS3 ma upgrade'y np. PS3 na początku nie obsługiwało JAVY i BD 2.0 Live. W przyszłości też będą nowe profile. Tego nie oferuje żaden inny odtwarzacz BD.

Skaler w PS3 regularnie w testach bije skalery innych odtwarzaczy. Mozna sobie poczytać.

Szybkość ładowania płyt na odtwarzaczach stacjonarnych naprawdę potrafi być denerwująca. Zwłaszcza jak mamy np. płyty z koncertami i chcemy sobie "powachlować" piosenkami. Najtańszy odtwarzacz BD Samsung potrafi się 2 minuty zastanawiać zanim coś usłyszymy.

Dysk twardy może się przydać.

3D już jest. Był ktoś na Avatar w wersji 3D w kinie? To samo ma być już nie długo w domu. Jestem zdecydowanie na tak!
 

maro786

New member
Bambolo82 na pewno masz trochę racji ale ok zrozum że np mi na razie xbox wystarczy a co do dzwieku 5.1 widzialem na torrentach filmy wmv z dzwiekiem 5.1 nie wiem jak oni to przerabiaja i czy to jest na pewno taki dzwiek bo nie sprawdzalem
 

anc

New member
Z chęcią. Dawaj te testy ! Nie mogę się doczekać kiedy zobaczę, jak PS3 bije jakością skalowania Denona A1UD :D

A czy jest coś co "bije jakością skalowania" (oraz innymi parametrami) PS3 i jest w tym samym pułapie cenowym? Bo chyba wspomniany Denon kosztuje ponad 20k zł (a dwa inne wcześniej wymienione odtwarzacze 2 oraz 8k zł - czyli też więcej niż konsola). Pytam się z czystej ciekawosci, zastanawiając się czy kupić PS3 (i mieć dodatkowo gry) czy też odtwarzacz oferujący za podobne pieniądze znacznie lepszą jakość filmów.
 
Do góry