Co wybrać - PS3 albo Xbox 360

maro786

New member
bodzio3838 napisał:
Ja mam pytanie. Stoje także przed dylematem X360 czy PS3 ale głównie chciałem wykorzystać konsole do przeglądania zdjęć i filmów które mam na pececie i żeby wszystko było udostępnione po sieci. Która z tych konsol w tym przypadku będzie lepsza?
Wiem że X360 bardzo fajnie współpracuje z MediaCenter Windowsa a ten z Win7 jest już bardzo dopracowane. I to mnie właśnie bardziej przekonuje do tej konsoli.
Na Live wogóle mi nie zależy nie lubię grać po sieci bardziej zależy mi na rozdzielczości 1080 żebym mógł oglądać zdjęcia w najlepszej jakości i filmy divix hd i mkv żeby się nie cieły.
Poradźcie co wybrać jako konsolę multimedialną a na drugim miejscu jako maszynkę do grania? (tylko nie piszcie że peceta bo to już przerabiałem ;)

ja mam xbox360 i tv sony 37 w5500 i jestem zadowolony z obrazu i gier mam sporo a jesli chodzi o filmy to divx hd pójdą a mkv podobno na obu nie idą choć nie próbowałem ale jesli do filmow to bardziej ps3 bo masz bluray a ja chcialem do gier i x360 to dla mnie jest boski a jak bede chcial filmy to se kupie kiedys odtwarzacz bluray
 

Bambolo82

Banned
Natal to mniej więcej to samo o Playstation Eye. Tylko dla casuali i tylko do okazyjnego, opcjonalnego użytku w trzech-czterech grach na krzyż. Kilka gier dedykowanych pod Eye np. Eye Pet i to na tyle.

Technologia stara, bo była już na PS2. Na PS3 jest trochę bardziej rozwinięta, bo konsola ma mocniejszy procesor i lepiej rozpoznaje ruchy.

Playstation Eye jest warte jakieś 80 zł.

Microsoft wciśnie to pewnie amerykańskim dzieciakom za jakieś 300 zł.

Nie sądzę żeby to uratowało MS przed porażką w wojnie konsol, ponieważ Xbox 360 sam jako taki sam ma wiele wad (brak Bluray, wysoka awaryjność, przerażające piractwo, bardzo głośna praca, banowanie kont, słabsze gry ekskluzywne, mniej gier ekskluzywnych gier, słabsze bebechy, relatywnie bardzo wysoka cena, HDMI tylko 1.2, brak wsparcia dla wideo HD, h264, AVC, AVCHD i łatwo przerabialnej matroski .mkv, brak wbudowanego WIFI w standardzie, brak dysku twardego w standardzie, banowanie nie-markowego osprzętu, drogie akcesoria, brak bluetooth, brak przeglądarki internetowej, płatne granie online, słabsze zaplecze developerów wewnętrznych i first party itd. itd. itd.).
 

mataman

New member
Bez reklam
Nie sądzę żeby to uratowało MS przed porażką w wojnie konsol, ponieważ Xbox 360 sam jako taki sam ma wiele wad
(brak Bluray, wysoka awaryjność, przerażające piractwo, bardzo głośna praca, banowanie kont, słabsze gry ekskluzywne, mniej gier ekskluzywnych gier, słabsze bebechy, relatywnie bardzo wysoka cena, HDMI tylko 1.2, brak wsparcia dla wideo HD, h264, AVC, AVCHD i łatwo przerabialnej matroski .mkv, brak wbudowanego WIFI w standardzie, brak dysku twardego w standardzie, banowanie nie-markowego osprzętu, drogie akcesoria, brak bluetooth, brak przeglądarki internetowej, płatne granie online, słabsze zaplecze developerów wewnętrznych i first party itd. itd. itd.).

- BD nie ma to fakt, przydało by się
- awaryjność spadłą drastycznie
- głosna praca po instalacji gry nie istnieje
- konta banują na psn za np posiadanie i kupowanie z konta na us, przez uzytkownika z pl
- słabsze gry ekskluzywne ? kwestia gustu a ich ilość jest juz bliższa prawdy
- słabsze bebechy to prawda ale narazie mało gier to pokazuje
- hdmi 1.2 przy braku BD nie ma znaczenia
- ps3 nie odtwarza .mkv
- wifi, dysk, akcesoria ok zgoda
- datel nie wykupił licencji więc rozumiem w pewnym sensie m$
- blutooth? po co?
- przegladarka? po co? ta w ps3 to porażka
- płatny xbl rekompensuje mniejsza iloscia problemów, cross chatem itd itp. psn ma mieć płatna opcję
 

Piter245

New member
Witam. Jeżeli chodzi o konsole to jestem w tym temacie zielony jak wiosenna trawa, ponieważ dotąd żadnej nie posiadałem. Grałem zawsze na kompach i dotąd mi to wystarczyło. Jednak teraz mam ochotę na spróbowanie gier z konsoli. Planuje jej zakup zaraz po sylwestrze i tu pojawia się pewien problem - niezdecydowanie. PS3 Slim z 250GB dyskiem czy XBOX360 ze 120GB dykiem? Cena nie wchodzi tu w gre, bo jeśli zdecydowałbym się na XBOX'a, to i tak na wersję Elite, a to są już zbliżone ceny. Przeczytałem na tym forum wszystkie prównania tych 2 konsol i powiem szczerze że jak byłem zielony tak jestem. Dotychczas przekonywała mnie PS3 ze względu na większy dysk, BR player (jaki by ten odtwarzacz nie był jednak jest, a na dzień dzisiejszy niechce mi się wydawać kilka lub kilkanaście setek zł po to żeby raz na ruski rok obejrzeć jakiś film BR - pod tym zględem wg mnie wielki plus dla PS3), dekodery dźwięku HD (planuje w późniejszym czasie zakup amplitunera również z tymi dekoderami), darmowy PSN i możliwość przeglądania netu przez konsolę. Jednak przeczytałem że XBOX ma możliwość zrzucania gier na dysk by później nie musieć za każdym razem wkładać do napędu płytki (dla mnie duży plus). A kiedy zobaczyłem projekt Natal to wgniotło mnie w krzesło. Czy faktycznie Natal będzie miał takie możliwości czy to jest tylko reklama by skusić potencjalnych kupców i czy może coś takiego pojawi sie na PS3? No i jeszcze kwestia najważniejszego - gier i ich nośników. Ostatnio mało gram w gry i nie orientuje się za bardzo co się na ich rynku dzieje. Interesują mnie te najbardziej wyrafinowane (ze smaczkiem). A więc:

1. Czy XBOX dalej ma przewagę nad PS3 jeśli chodzi o ilość dobrych tytułow tak jak było kiedys?
2. Czy niektóre gry na PS3 nadal wyglądają gorzej niż te na XBOX'a? A może wręcz przeciwnie - lepiej?
3. I wreszcie czy XBOX poradzi sobie na rynku gier mając w zanadrzu jedynie napęd DVD? Bo się naczytałem w co niektórych postach że dopiero teraz zaczną wchodzić gry naprawdę wymagające nie tylko mocy konsoli, ale także miejsca na nośniku i że coraz trudniej będzie wydać przez to grę na XBOX'a niż na PS3. Jak to naprawdę jest?

Co w ogóle polecacie i radzicie na dzień dzisiejszy, a raczej na styczeń 2010? :)

EDIT:
Dodam jeszcze że TV do tej konsoli to Samsung LCD LE26R828 26 cali HDReady - na większy nie mam warunków w swoim pokoju.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
@Mataman:

1) brak HDMI 1.3 najprawdopodobniej wyeliminuje Xbox'a 360 z certyfikatu gier "3D", ponieważ port HDMI 1.2 ma za małą przepustowość cyfrową aby puścić stereoskopowo obraz HD z dźwiękiem (2 strumienie)

2) Brak Bluetooth w Xbox'ie skazuję użytkowników na używanie wyłącznie firmowego headset'u, uniemożliwia korzystania ze słuchawek bluetooth A2DP, klawiatur bluetooth etc etc.; Do PS3 możesz sobie podłączyć co chcesz na bluetooth: dowolną słuchawkę, dowolne słuchawki stereo blutooth A2DP, dowolna klawiaturę bluetooth (np. do czatowania czy pisania na HDTV forum ;)) etc. etc. a w przyszłości może jakieś telefony komórkowe et. etc. Ostatnio Logitech wypuścił niedrogą kierownicę bezprzewodową (ok. 200 zł), która na PS3 jak najbardziej działa, a na Xbox 360 nie działa ponieważ nie ma bluetooth. Taki problem występuje i będzie występował w przyszłości właśnie dlatego że Microsoft pożałował paru dolarów na Bluetooth w Xbox'ie.

@Piter245:

Nie jest tajemnicą że jestem fanem PS3 i żadnej innej konsoli Ci nie polecę ;)

Natal będzie najpewniej tym czy jest już Playstation Eye i niczym więcej. Obejrzyj sobie np. Eye Pet na PS3. Tyle, że jak znam Microsoft będzie droższy i gorzej wspierany. Aż dziw bierze że Xbox dopiero teraz doczeka się zabawki ktora hula na Playstation 2 juz chyba z 5-6 lat. Podobnie było z karaoke wzorowane na Singstar, na którego klon- pt. "Lips" klienci X'a czekali...dłuuuuuugo.

Jeżeli lubisz "wyrafinowane", innowacyjne, dojrzałe gry to tylko Playstation 3. Gry pokroju Buzz TV, Little Big Planet, Flower, Heavy Rain, Last Guardian, Valkyria Chronicles czy Demon's Souls wychodzą tylko ze studiów Sony lub ze studiów powiązanych jako gry tylko na PS3. Po Microsoft'cie nawet się nie spodziewaj niczego oryginalnego, czego dobrym przykładem jest gra Alan Wake, która okazała się być li-tylko n-tą strzelanką. Xbox to dobra platforma dla fanów prostych, "hardcorowych" gier typu FPS, strzelanki etc. Niczego wyrafinowanego na Xbox'ie raczej nie uświadczysz.

Nie wiele przesadzę jeśli powiem, że granie na Xbox jakościowo nie odbiega od tego co mamy na PC-cie. Często bowiem gry "ekskluzywne" dla Xbox 360 są wydawane także na PC np. Splinter Cell, Mass Effect 1 i 2, Gears of War, nie które gry serii Halo itd. itd.. Dlatego jeśli sam stwierdziłeś ze chciałbyś kupić konsole żeby spróbować rozrywki innej niż na PC, to tym bardziej powinieneś kupić PS3, a nie Xbox'a 360.

Xbox radzi sobie jako maszynka do gier pomimo braku Bluray, ale niestety oznacza to droższe, wielopłytowe wydania DVD niektórych gier i piractwo. Czasem oznacza to też niestety obcięcie zawartości z uwagi na brak miejsca na przestarzałym nośniku np. Final Fantasy XIII gdzie filmiki zostaną mocno skompresowane, a na płycie znajdzie się tylko angielską ścieżka dialogów.

Jeżeli idzie o pytanie o przewagę dobrych tytułów to zdecydowaną przewagę ma teraz Playstation 3. Zerknij na plebiscyty i nagrody za najlepsze gry 2009 to się o tym łatwo przekonasz. PS3 zgarnia w tym roku 3-4 razy więcej nagród za wybitne gry niż Xbox (praktycznie jedynie Forza 3 zasłużyła na uwagę ekspertów). Gry ekskluzwyne na PS3 są liczniejsze i oferują poziom którego nie zobaczysz na Xbox'ie (np. seria Uncharted, Heavy Rain, Gran Turismo, Killzone 2, Valkyria Chronicles czy Demon Soul's).

Jeżeli idzie o gry multiplatformowe (wypuszczane na PS3 i Xbox'a), to robi się powoli remis, jeśli idzie o jakość grafiki. Kiedyś lepsze konwersje były na Xbox'a (z uwagi na nieznajomość programowania na PS3). Teraz np. The Saboteur, Ninja Gaiden Sigma 2 czy Dragon Age:Origins wyglądają znacznie lepiej na PS3 niż na Xbox'ie 360. Są też przypadki w drugą stronę, ale generalnie Uncharted 2 czy Gran Turismo 5 Prologue ostatecznie pokazały że PS3 ma jednak większe możliwości graficzne niż Xbox.

Bluray zapewne będzie coraz większym atutem PS3, nie tylko jeśli idzie o filmy, ale również jeżeli idzie o wydawanie gier. Nie tylko ze względu na pojemność, ale również z uwagi na zagrożenie piractwem. Z reguły pirackie gry na Xbox'a wyciekają na P2P torrent na kilka tygodni zanim gra w wersji na Xbox'a trafi do sklepów.
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Bambo

1) brak 3D na x'ie ? Żadna strata, ilość posiadaczy tv 3D jest znikoma i szybko nie wzrośnie. Zbędny bajer.

2) dla mnie blutooth jest zbędny, ta kierownica o której piszez tez jest w wersji na x'a. Podlaczsnie telefonu ? Litości
 

jarek632

New member
PS3 posiada Blu Ray - X box NIE
Wymienny dysk od laptopa na jaki chcesz - X box NIE
Posiada wi fi -X box NIE
Posiada bluetooth - X box NIE
Zapis stanu gry na hdd! - X box na kartę pamięci hehe.
Pad w ps3 ma wbudowany akumulatorek wymienny ładowany przez port usb - X box posiada baterie paluszki lub akumulatorki ale do tego potrzebna jest ładowarka.
Ps3 bardzo cicha praca - X box juz głośniej.
Granie online ps3 DARMOWE - X box Płatne
Kopie gier ps3 nie odtwarza -X box TAK + ban na granie online!

Teraz wytłumaczę PANU (MATAMAN) kilka rzeczy.
Nie ma banów za kupowanie w innym sklepie niż w PL.
Bluetooth? po co? - Służy do podłączenia HS bezprzewodowo Lub też pilota specjalnie dedykowanego pod ps3.
Granie online w ps3 jest darmowe było i będzie. Płatne będą tylko specjalne dodatki ale granie nadal będzie darmowe.
Przeglądarka? po co? ta w ps3 to porażka - Służy do przeglądania stron internetowych oglądania filmów czy teledysków w internecie niestety X BOX nawet takiej przeglądarki nie posiada!!!!!!!

Dużo więcej gier lepszych jest na ps3 niż na x boxa.

Natal jest to ciekawa rzecz ale nie dla mnie nie wyobrażam sobie po ciężkim dniu pracy machać rękoma i nogami!!!

BIERZ PS3 NAWET SIĘ NIE ZASTANAWIAJ JEST JESZCZE DUŻO + Z PRZEWAGĄ DLA PS3 KTÓRYCH NIE WYMIENIŁEM.
 

Piter245

New member
Dzięki wszystkim za dokładne odpowiedzi. Wynika z nich że PS3 ma więcej plusów niż minusów w porównaniu do Xbox'a. Wynika z nich też że PS3 będzie dla mnie lepsze ze względu na jej ekskluzywne wydania, które są trochę inne od gier z PC i z Xbox'a. I właśnie o takie gry mi chodzi - takie, których dotąd na PC nie uświadczyłem. Po za tym wielkim plusem jest tutaj napęd BR, dzięki któremu na przyszłość jestem zwolniony z żonglerki płytami, a jeśli słysze że jeszcze co niektóre tytuły mają być obcięte z powodu małej pojemności nośnika to już mi sie to całkowicie nie uśmiecha. MS podobno planuje dozbroić swoją konsolę w postaci dodatkowego czytnika BR, ale wg mnie to jest trochę bezsens dokupować dodatkowy moduł, który tani pewnie nie będzie.

A jeszcze pytanie z innej beczki. Wiem że w padach Xbox'a wkłada się baterie nowe lub zakupuje się ładowarkę z akumulatorkami. I że na nowych bateriach pad wytrzymuje ok 2 tygodni (tak tylko słyszałem bo nie wiem jak jest naprawdę). W przypadku PS3 pada ładować można z konsoli. Pytanie: Ile taki pad od PS3 się ładuje, a potem na ile wystarczy czasu. No i czy jeśli sie rozładuje to czy podłączając go kablem do PS3 da radę grać, czy trzeba odczekać swoje aż się naładuje?
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Dualshock 3 ładuje sie u mnie jaką godzinę-półtorej. Pełna bateria starcza jakieś...bo ja wiem... z 20 godzin czystego grania. Trudno mi to nawet oszacować, bo w każdym razie bateria jest na tyle wytrzymała że się o tym nie myśli.
Tak, można jednocześnie ładować pada i grać na nim.

Mam już ponad rok Sixaxisa, którego dostałem z konsolą i akumulator ma nadal dobrą pojemność. Jakiś rok mam też jednego dualshock'a 3 i też bateria jest nadal bardzo dobra.
 

mataman

New member
Bez reklam
jarek632 ty mi niczego tłumaczyć nie musisz kolego.

Bany za kupowanie na koncie innym niż Twój region są. Nie często ale istnieją takie przypadki.

Do czego służy blotooth w ps3 to ja doskonale wiem ale potrzeby jego zastosowania w x360 nie widzę. Przeglądarka w ps3 jest rzeczą totalnie zbędną, żaden atut.

Konsole kupuje się dla gier i tu ps3 ma w przyszłym roku przewagę.
 

slawek2535

New member
Ja mialem dylemat xbox czy ps3. Wybralem PS3 poniewaz wiem ze sie nie zespuje , mam w niej neta za free, odtwarzacz blue ray, kupuje orginalne gry ktorych przechodzenie sprawia mi satysfakcje, bardziej podoba mi sie pad ps3.

A jedynym plusem xboxa jest to ze mozna grac na kopiach zapasowych :rolleyes: lecz ban dysku i konsoli jest niemilym doznaniem. Gdy chcemy grac przez neta na orginalnych tytulach PS3 zdecydowanie wygrywa.

Xbox probuje nadrobic dodatkami do GTA4 , Tekkenem ( ktory od zawsze byl tylko na PS3) , wiecej gier jak i exclusivow powstaje na xboxa jednak na PS3 mam pewnosc ze w to co gram jest o conajmniej pol raza lepsze niz na xboxie.
 

jack119

New member
Każda konsola ma swoje plusy. A platformę najlepiej dobierać pod kątem gier, bo do tego jest konsola. Inne kwestie mogą mniej lub bardziej przemawiać za danym sprzętem, wiadomo PS3 jest bardziej multimedialna, Xbox ma lepszego pada itp.
 

maro786

New member
ja mam x360 podłączonego do tv lcd 37' i jestem zadowolony z obrazu i z grania czerpię przyjemność wiadomo przydałoby się tych bajerów jak bluray itp no ale niestety. Przyszłością na pewno jest PS3 ale i może wyjdzie jakiś nowy xbox lub będzie możliwa wymiana napędu czy coś w tym rodzaju nigdy nic nie wiadomo
 

Bambolo82

Banned
Żebyśmy się dobrze zrozumieli, Xbox 360 też superzajefajną maszynką do gier! Jak akurat bardzo lubię i wolę dla siebie PS3 (za co to napisałem wyżej).

Są pewne sprzętowe przewagi PS3 (cisza, Bluray, przeglądarka internetowa etc.), ale jednak głównym powodem dla którego wybrałem PS3 jest...TO: http://www.worldwidestudios.net/en/Homepage

Sony Computer Entertainment Worldwide Studios (SCE WWS) Internally Owned Studios (czyli własność SONY):

Japan:

United States:

United Kingdom (UK):

Continental Europe (Europa Kontynentalna):

Sony Computer Entertainment Worldwide Studios (SCE WWS) Second Party Studio Partners (czyli niepwłąsność Sony, ale pracują tylko dla Sony i są przez nie finansowane):

Japan:

North America:

Europe:

Te firmy developerskie są albo własnością Sony (jako spółki będące własnością Sony World Wide Studios), albo produkują WYŁĄCZNIE dla Playstation jako tzw. second party (są niezależne organizacyjne ale w 100% są finansowane przez Sony).

Niektóre firmy niezależne organizacyjnie i finansowo od Sony np. SEGA (Valkyria Chronicles), Konami (Metal Gear Solid 4), Rockstar Games (The Agent) czy System 3 (Ferrari Chalange) robią poszczególne gry tylko dla Sony na mocy doraźnych kontraktów (tzw. third party developers).

Nie prawdą jest też że na PS3 ubywa gier ekskluzywnych, bo Xbox je uzyskuje (np. Tekken 6). Gier ekskluzywnych na PS3 przybywa i są jeszcze lepiej zabezpieczone przed przejęciem niż te z czasów PS2 ponieważ stanowią wyłączną własność handlową Sony:





Żadna...powtarzam ŻADNA konsola nie ma takiego zaplecza developerskiego jak Sony i Playstation. Xbox najzwyczajniej nie ma tak dobrego zaplecza twórczego, artystycznego czy technologicznego jak Playstation. W gry klasy Uncharted pograsz tylko na Playstation. Jest masę dobrych gier na Xbox'a, ale jednak te najwybitniejsze i najbardziej odkrywcze są własnością Sony.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Tak, zapraszamy do gier Uncharted 1 i 2, Little Big Planet, God of War III, Heavy Rain, MAG, Singstar, Demon's Souls, Final Fantasy Versus, Flower, Gran Turismo 5, Resistance 1 i 2, seria Ratchet'n'Clank, Folklore, Heavenly Sword, Eye Pet, Motorstorm, Siren Blood Curse, Infamous, The Agent, Last Guardian, Final Fantasy XIV, Valkyria Chronicles, Warhawk, Formula 1, Metal Gear Solid 4, Buzz TV...i wielu innych.

Wiedza, czyją własnością są te gry, jest wiedzą jak najbardziej PRAKTYCZNĄ!!! Praktyczną na tyle, że wiem że na chwilę obecną lepiej mieć i będzie lepiej mieć PS3.

@Carbon: Wikipedia świetna rzecz, bo otwiera umysły i pozwala dzielić się encyklopedyczną i fachową wiedzą z innymi poprzez WWW. Powinieneś więcej czytać Carbon, to byś trochę poszerzył horyzonty. Korzystałem też z oficjalnej strony Sony World Wide Studios http://www.worldwidestudios.net/en/Homepage gdzie jest taka fajna mapka światowej "konstelacji" sławnych studiów developerskich będących własnością Sony. Wystarczy popatrzeć i człowiek od razu rozumie czemu Uncharted 2, Gran Turismo 5 lub Demon's Souls jest na PS3, a nie na Xbox'a 360. Całkiem praktyczna wiedza, pomagająca np. wybrać konsolę do gier.
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Eee post mi się wyciął, więc będzie o czym innym..

żadna konsola nie ma takiego zaplecza developerskiego jak Sony i Playstation. Xbox najzwyczajniej nie ma tak dobrego zaplecza twórczego, artystycznego czy technologicznego jak Playstation
Marka PlayStation jest przeszło generację dłużej na rynku a Nintendo to od zawsze mała rodzinna firma, więc nie ma w tym nic odkrywczego. Bardziej ciekawe jest to, że firma z ponad dwustu (słownie dwustu !!) milionowym zapleczem użytkowników z poprzednich generacji spadła na trzecie miejsce w wyścigu konsol. Jak widać nic nie jest w stanie pomóc, gdy pierwsze skrzypce gra fatalna polityka marketingowa.

BTW. Wystarczy, że Ty masz tak szerokie horyzonty :lol:
 

Bambolo82

Banned
Sony w branży jest na drugim, a nie na trzecim miejscu.

I miejsce: Nintendo z ok. 55 mln. WII + pewnie ze 100-120 mln DS

II miejsce: tuż-tuż na Nintendo, Sony z ok. 100 mln PS2, 30 mln PS3 i 55-60 mln PSP

III miejsce: Microsoft z 35 mln Xbox 360 (Xbox 1 nie jest już wspierany)

Jeżeli idzie o zakres działalności to Sony jest na pierwszym miejscu w branży ponieważ jako jedyna firma z tej trójki liderów ma konsolę w każdym segmencie ("duże, hardcorowe konsole" - PS3, konsolą casual'owa - PS2, handheld - PSP). Nintendo nie ma konsoli "hardcorowej" a Microsoft ma tylko konsolę "hardcorową" i to sprzedającą się bardzo dobrze tylko na 1 z 3 dużych rynków (USA).
 
Do góry