Co wybrać - PS3 albo Xbox 360

aborygen

New member
Witam.
Jestem właśnie na etapie wyboru PS3 albo Xbox 360.
Jestem zielony w tym sprzęcie więc proszę o pomoc w podjęciu decyzji.
Konsola będzie podłączona do plazmy Panasa 50" w przyszłości do LCD 32"-42"
Oczekiwania:
-gry
-możliwość podłączenia do netu i przeglądania stron
-muza
i na końcu filmy.

Za opinie dziękuję
 

bormon

New member
Ps3

Byłem posiadaczem X360 przesiadłem się na PS3. Z mojego wyboru jestem zadowolony.
Na X360 miałem zdecydowanie więcej gier które jednak mnie jako staremu wydze w tym temacie (30 lat na karku) przynosiły zdecydowanie mniej radości niż te na PS3. Zdaje się że to syndrom PS2 na którym się wychowywałem.
Jest wiele tytułów wspólnych ale na PS3 jest wiele ciekawszych tytułów dedykowanych konsoli - Gran Turismo, LittleBigPlanet, Metal Gear 4.
W przyszłości będzie więcej ciekawszych gier na PS3 ze względu chociażby na wiek obu konsol (X360 powoli się starzeje).
W X360 nie masz przeglądarki netu, tylko XBOXLive - w PS3 odpowiednio PlaystationStore.
Co do muzyki - PS3 dekoduje DTS, X360 nie.
Filmy - zdecydowanie PS3 ze względu na BlueRay.
 

agrestowy

Member
PS3 zdecydowanie! Sam stałem przed takim wyborem i wybrałem PS3. Może też ze względu na wiek… Fizycznie gry na PS3 są trochę bardziej dojrzałe, efektowne. Może nie są to do końca prawidłowe określenia bo w przypadku Little Big Planet – dojrzałość co najmniej nie jest trafiona :) Jeśli chodzi o samą przyjemność z grania to obie konsole w tym wypadku są porównywalne. Najbardziej jednak boli brak przeglądarki internetowej na XBOX’ie… Dla niektórych PS3 jest po prostu ładniejsze :p Ale to rzecz gustu bardziej :)
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
1) Gry: obie platformy dają radę, ale Playstation posiada jednak lepsze i liczniejsze gry ekskluzywne i zdecydowanie lepszych, zdolniejszych programistów (serie Gran Turismo, Metal Gear Solid, God of War, Killzone i tak dalej);
2) Xbox nie ma przeglądarki internetowej, PS3 ma
3) granie online na PS3 jest za darmo (i rzecz jasna działa OK), a na Xbox jest płatne (ok. 150 zł za 1 rok tzw. "zdrapki konta Gold");
4) jeżeli idzie o muzykę, obie platformy dają radę z tym że PS3 oferuje nowsze i lepszej jakości dekodery DTS i Dolby oraz zdolności bezprzewodowego odtwarzacza sieciowego DLNA; nie bez znaczenia jest też cichsza praca PS3 niż Xbox'a (szumy przszkadzają w odsłuchu);
5) Xbox 360 rzecz jasna nie ma Bluray i nie jest w stanie odtworzyć filmów HD z tego dominującego formatu; PS3 tak i świetnie sobie radzi jako player DVD i Bluray
6) Xbox nie ma HDMi 1.3, PS3 ma HDMI 1.3 (jakość Deep Color);
7) obie konsole oferują dysk twardy (w PS3 jest to standard, tymczasem w Xbox trzeba kupić droższy zestaw, kosztujący nie wiele mniej niż PS3 z Bluray);
8) do PS3 możemy wszadzić oficjalnie - dowolny, jakikolwiek wiekszy dysk 2.5" SATA, a do Xbox'a trzeba montować oryginalny i droższy dysk Microsoftu;
9) praca PS3 jest zdecydowanie cichsza niż Xbox 360 (ważne przy słuchaniu muzy i oglądaniu filmów) i to pomimo że PS3 ma zasilacz wbudowany w korpus a Xbox nie (!!!);
10) PS3 odtwarza AVCHD i daję radę z pirackimi filmami HD w kontenerze matroska (MKV) muksowanymi w 20 minut do AVCHD lub m2ts; Xbox 360 nie daje rady i wymaga bardzo czasochlonnego encodowania do mp4 ze znaczną stratą jakości
11) Xbox 360 umozliwia grę w pirackie gry, a PS3 nie; Przeróbka Xboxa oznacza jednak utratę gwarancji oraz wystawia na ryzyko zbanowania konsoli przy grze online;
12) ceny oryginalnych gier na obie konsole są podobne (nowości maks. ok. 150-200 zł, klasyki ponizej 100 zł);
13) Sony Polska wydaje w pełni spolszczone edycje największych gier eksluzywnych dla PS3 (np. Killzone 2, Heavy Rain, Singstar, Buzz i inne nadchodzace tytuły); Microsoft tego nie robi, brakuje polskich edycji gier dla X'a, brakuje nawet polskiego sklepu Live Marketplace dla Xbox'a;
14) obie konsole oferują rozmowy glosowe w grach
15) pad do PS3 oferuję wibrację i czujniki ruchu, pad do Xbox'a pomimo wysokiej ceny oferuje tylko wibrację
16) obie konsole objete są 12 miesięczna gwarancją producentów; 36 miesięczna gwarancja Xbox'a obejmuję tylko i wyłącznie słynne już problemy tej konsoli z przegrzaniem i odkształceniem płyty głównej (tzw. "RROD" "czerwony pierścień śmierci").

Werdykt:
1) jeżeli tylko grasz i do tego grasz dużo, nie masz pieniedzy na kupowanie oryginalnych gier - KUP Xbox 360
2) w każdym innym przypadku - KUP Playstation 3

Zyczę udanych zakupów :)
 

ortax360

New member
Witam.

Bardzo ładnie napisane i co najwazniejsze prawdziwe .

Brawo dla kolegi Bambolo82 .

Popieram odpowiedz w 100% .


Pozdarwiam .
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Co do muzyki: jeśli chodzi o odtwarzanie CD to zdecydowanie bardziej wolę osobny odtwarzacz, bo mimo iż PS3 jest cichsza od XB360, to jednak nadal ją słychach (i to przeszkadza).
 

aborygen

New member
Xbox czy PS3 cd.

Witam kolegów.
Opinie bardzo dobre i szczegółowe.
Grać nie będę dużo więc co do kasy na gry spoko - kilka stówek w roku mogę dać ;)
Konsola będzie raczej dla syna (prezent na komunie) ale dla mnie też ;)
Bardzo dobrze że ma możliwość przeglądania zasobów netu to duży +
Decyzja już chyba podjęta PS3 !
Dziękuję wszystkim za opinie a w szczególności koledze Bambolo82
Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś swoje zdanie to zapraszam to podzielenia się nim.
Pozdrawiam
 

brygidziarz

New member
aborygen napisał:
Witam.
Jestem właśnie na etapie wyboru PS3 albo Xbox 360.
Jestem zielony w tym sprzęcie więc proszę o pomoc w podjęciu decyzji.
Konsola będzie podłączona do plazmy Panasa 50" w przyszłości do LCD 32"-42"
Oczekiwania:
-gry
-możliwość podłączenia do netu i przeglądania stron
-muza
i na końcu filmy.

Za opinie dziękuję

[FONT=&quot]Od pół roku[/FONT][FONT=&quot] jestem posiadaczem[/FONT][FONT=&quot] PS3 60GB i i jestem z niej bardzo zadowolony. Sprzęt działa bez zarzutu, szybko i sprawnie. Gry działają płynnie. Wartością dodaną jest możliwość podłączenia konsoli do sieci. Co jest istotne to można zaciągać dema gier i próbować je przed zakupem. Co ważne w sieci jest dużo prostych gierek, które kosztują grosze rzędu 5-40zł. Takich gierek nie można kupić w sklepie, ale trzeba mieć kartę kredytową.
Można również przeglądać sieć na ekranie TV.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Do uzyskania prawdziwej radości PS3 koniecznie potrzebny jest duży telewizor. Minimum 30 cali inaczej nie ma przyjemności z grania, bo nie widać szczegółów z dalszej odległości.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Ja na początku grałem na starym analogowym telewizorze Samsunga 20`` , dopiero potem dokupiłem większy telewizor. Fakt, że nie miałem dużo kasy to kupiłem 37`` Oriona z niewygórowanymi parametrami, ale gry nagle nabrały boskiego charaketru.[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Plusem są też polskie wydania gier oraz gry familijne, w które można grać ze znajomymi na imprezach np Buzz, Singstar. Jest niezly ubaw, gdy kilka osób gra równocześnie :D
[/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]No i nie można zapomnieć o odtwarzaczu BluRay. Szczerze polecam PS3!
[/FONT]
 

leonheart

New member
Kolega Bambolo82 bardzo dobrze podsumował tą kwestię. Ja ze swojej strony mogę dodać kilka rzeczy, posiadam x360 a z PS3 mam stałą styczność.

1. Brak przeglądarki w x360 smuci, w Ps3 mozna podpiąć klawiaturę USB i przyjemnie przegląda się stronki.
2. X360 pobiera sporo mniej prądu (kilkadziesiąt wat)
3. Dysk twardy do xboxa mozna dorobic, nie trzeba wydawać majątku na dysk od MS. Wystarczy trochę dobrych checi. Zainteresowanych odsyłam na fora o x360. Naturalnei wygodniej jednak jest w ps3, wkładamy i jest.
4. W x360 można całą grę zrzucić na dysk, napęd jest wtedy nieuzywany i jest znacznie ciszej., gry ładują się szybciej, nie znikają tekstury itd.
5. W mojej ocenie pas od x360 jest dużo lepszy, świetnie leży w dłoni, nie pocą się ręce. Ale to tylko moja opinia.
6. xbox obsługuje tylko rozdzielczosc 720p z małymi wyjątkami. PS3 ma wiele tytułów w 1080p przez co gry wyglądają na prawdę świetnie.
7. ps3 ma wi-fi, xbox nie.
8. ps3 sprawia wrażenie tytułu bardziej dojrzałego, sam soft itd. Xbox jest troche zbyt cukierkowy.
9. większość obecnych gier jest robiona na jedną konsolę , dopiero po tem konwerterowana na drugą. Gry wyglądają bardzo podobnie na obu konsolach. Tylko niektóre gry ekskluzywnie wydawane na ps3 mają podbitą grafikę, np. god of war 3 czy kilzone 2.
10. dokupienie czegokolwiek do xboxa to wydatek kilkuset zł, ceny są bardzo wygórowane. dysk 20 gb - 300, dysk 160 - 750, pad - 130, kabelek dedykowany - 100.
11. na x360 można grać w piraty bez większych ingerencji w samą konsolę, przerabia się tylko napęd. Tracimy gwarancję, ale jest wiele firm które w cenie jednej gry naprawiają konsolę i dają na to gwarancję.
12. żadna z konsol nie podkłada napisów do filmów divx oraz podobnych,.

Ps3 oferuje więcej funkcji multimedialnych, jest też bardziej zaawansowana. Xbox jest lepszy dla graczy, jeśli ktoś chce piracić. Ja osobiście zdecydowałem się na xboxa 360, dorobiłem sobie dysk w oryginalnej kieszeni. do filmów oraz muzyki polecam wszystkim komputer :).

Pozdro.
 

TiNiO

Member
JA bym jeszcze dodał możliwości PS3 Media Serwer według mnie rzecz boska :D pozwalająca na połączenie kompa z PS3 za pomocą Wi-Fi i przeglądanie zdjęć, muzy i filmów (DivX z napisami) bez pośrednio z kompa :)
 

kaczor.

New member
już niebawem i ja się wypowiem na temat + i - obu konsoli ... bo stałem sie szczęśliwym :razz: posiadaczem ps3
do tej pory grałem na xboxie i też było fajnie ;) ale teraz będzie prawdziwe porównanie...
 

Seba84

New member
Mnie najbardziej boli w ps3 brak takich gier jak Risen Island, no i w przyszłości Gothic 4 :Arcania.

Poza tym oczywiście PS3 jest lepsza, głównie ze względu na praktycznie całkowity brak awaryjności. Warto poczytać fora żeby upewnić się że Xbox 360 ma problemy niemal ze wszystkim. A to z napędem, a to z grami, a to z diodą śmierci.
 

kaczor.

New member
no i tak na szybkiego ... cudów nie ma ;)
na pewno ps3 (kupilem slima) jest cicha nawet bardzo w porównaniu z xem jak
1- 10
gierki -sprawdziłem 3szt - kilzone 2, un2, cod4 mw, fajna grafa ale żeby jakieś hiper mega że szczena opada w por. z xem... to nie dla mnie
interfejs bardziej stonowany w porównaniu z xem
przeglądanie netu na ps3 bez kbd to koszmar ;)
i trzeba siadac 60cm od tv bo nawet zum na 46" to za mało :cool:
wole pc ta
ps3 serwer fajna sprawa ale x tez ma mozliwosci multimedialne same tv sony tez mają bardziej ograniczone ale są
pad moze kwestia przyzwyczajenia wkońcu grałem pare tygodni w xa więc nie mam zdania
filmna blueray - no kurna ! tez nie ma cudow bardzo bardzo ładny i wyrazny obraz ale dobre dvd + upscal tez wyglada bardzo podobnie
1 bardzo duzy + dla ps3 to on line (x nie udostępnia uslugi live w pl)

jak dla mnie ps3 vs xbox na dzień dzisiejszy 5,5 - 4 na korzyśc ps3

ale to wypowiedz świeżaka więc luz... i traktować z przymknietym okiem
 

zpoe

New member
Seba84 gdzieś ty się tego tak naczytał? owszem problemy miały stare wersje konsol...aktualnie konsole z płytami Jasper i są baaaardzo mało awaryjne...jeżeli masz zamiar grać na kopiach to w xboxach nie ma żadnych problemów z tym...

PS3 działa ciszej od X360 ale nowe wersje x-ów pracują dużo ciszej niż pierwsze wersje...ja na to nie narzekam...konsole mam od roku i zero problemów typu przegrzewanie, rrod, artefakty itp...

mam na przemian x360 (mój) i ps3 (brata) i wybrałbym ponownie x360...różnice w grafice? zależy od tytułu...bajery typu przeglądanie zdjęć, słuchanie muzyki, oglądanie filmów nie biorę w ogóle pod uwagę...konsola służy do GRANIA...do w/w czynności służą inne urządzenia...różnica w cenie dość znaczna...konsole przewalcowałem od NES, SNES, maga-drive do konsol współczesnych więc nie jestem laikiem w temacie

leonheart
1. brak przeglądarki - prawda - dla MS
2 do xboxa360 także możesz podpiąć klawiaturę i mysz (dodatkowa przystawka)
5. moim zdaniem dual-shock-a nic nie przebije - kwestia przyzwyczajenia...a na "balonie" ze starego xboxa też dało radę grać hehe
6. rzeczywiście w 1080p jest więcej tytułów na PS3...polecam Virtua Tennis 3 w 1080p na obie konsole

+ dla Sony za odtwarzacz Blu-Ray

soft (po aktualizacji) w xboxie rzeczywiście jest trochę za bardzo zabawkowy, wifi w xboxie po dokupieniu dodatkowego adaptera...
 

Slupper

New member
hop-siup, zmiana dup!

Bardzo często wybór danej konsoli pada ze względu na budżet : D
Masz kase - PS3
'Nie masz' kasy - Xbox 360

Ja jestem b. szczęsliwym posiadaczem X'a od tygodnia. Dałem 1100zł czyli za tyle można już kupić PS3 ale nie wyobrażam sobie kupowania gier... chuchania na nie, żeby się nie porysowały w celu odsprzedaży/zamiany. Bo jak wiadomo na xboxie zagrasz w piraty, choć wtedy jest stres przed banem podczas grania na Xbox Live.

Autorowi wątku polecam się 'odzielenić' : P Nie opierać się jedynie na odpowiedziach w temacie tylko samemu dowiedzieć się o wszystkich cechach/możliwościach konsol. Wtedy dokonasz trafnej decyzji.

Seba84 napisał:
Warto poczytać fora żeby upewnić się że Xbox 360 ma problemy niemal ze wszystkim. A to z napędem, a to z grami, a to z diodą śmierci.
Co za bzdury. To wszystko to już przeszłość. Najnowsze wersje są zupełnie bezawaryjne, technologia wykonania w 65nm, poprawione chłodzenie no i nowe podzespoły Jasper, Lite-on v2/v3.
kaczor. napisał:
na pewno ps3 (kupilem slima) jest cicha nawet bardzo w porównaniu z xem jak
1- 10
W Xboxie, po skopiowaniu gry na dysk (by napęd nie latał podczas grania) konsola jest bardzo cicha... a przecież jak grasz to masz włączone głośniki? Wtedy nic nie słychać.
zpoe napisał:
wifi w xboxie po dokupieniu dodatkowego adaptera...
Adapter jest bardzo drogi, ale da się podłączyć najtańszy router wi-fi i efekt ten sam. Potrzebna jest chyba odpowiednia konfiguracja, którą nie trudno znaleźć.
 
Ostatnia edycja:

bodzio3838

New member
Ja mam pytanie. Stoje także przed dylematem X360 czy PS3 ale głównie chciałem wykorzystać konsole do przeglądania zdjęć i filmów które mam na pececie i żeby wszystko było udostępnione po sieci. Która z tych konsol w tym przypadku będzie lepsza?
Wiem że X360 bardzo fajnie współpracuje z MediaCenter Windowsa a ten z Win7 jest już bardzo dopracowane. I to mnie właśnie bardziej przekonuje do tej konsoli.
Na Live wogóle mi nie zależy nie lubię grać po sieci bardziej zależy mi na rozdzielczości 1080 żebym mógł oglądać zdjęcia w najlepszej jakości i filmy divix hd i mkv żeby się nie cieły.
Poradźcie co wybrać jako konsolę multimedialną a na drugim miejscu jako maszynkę do grania? (tylko nie piszcie że peceta bo to już przerabiałem ;)
 

arczik

New member
TiNiO napisał:
JA bym jeszcze dodał możliwości PS3 Media Serwer według mnie rzecz boska :D pozwalająca na połączenie kompa z PS3 za pomocą Wi-Fi i przeglądanie zdjęć, muzy i filmów (DivX z napisami) bez pośrednio z kompa :)

Jak to zrobic? :)
 
Do góry