Co wybrać - poradźcie

nasluby

New member
Witam

Od pewnego czasu śledzę to forum gdyż jestem na kupnie nowego TV.
Po długim namyśle celem moim stał się Phillips 47PFL7606s (przez jego ambilight), nawet go dzisiaj zamówiłem żeby ściągnęli na sklep aby to zobaczyć w realu. Ma jednak małe braki: nie ma 2D-3D i odczyty multimediów.

Przymierzam się też do:
UE40ES6800
UE40D6500
46ES6100W

Nie darzyłem nigdy LG sympatią ale jest dość ciekawa promocja na LG 42LM765S + odtwarzacz Blu-ray 3D + kabel HDMI w cenie 3990zł (myślę że do wyrwania za 3850).
Czytałem tutaj w jednym z wątków że ma jakąś szparę i może się tam kurz dostawać. Mam tak w obecnym TV, oba dolne rogi mają smugi. Podczas włączonego obrazu jest to nie zauważalne ale przy zgaszonym fatalnie wygląda.
Zastanawiam się też ewentualnie nad tym 42LM670S.

A może coś z Sharpa.

Przeznaczone środki 40-42 do 3500zł 46-47 do 4000zł

Jako iż jest tu obszerne grono znawców przedmiotu. Proszę przeto o radę co z tego będzie najbardziej odpowiednie (parametry, funkcjonalność, rozwiązania).

Pokój 32m2 odległość od TV 3,5-4,5m, okno od północy (2,5 m szer.), na przeciw TV i jedno mniejsze od wschodu (mam obecnie Grundiga LCD za szybą i widzę okno zamiast obrazu :shock:).

Nadmienię że podstawa to DVB-S2. Przeznaczenie głównie to TV i filmy z pena/dysku.

Będę wdzięczny za wszelkie porady i podpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

nasluby

New member
Ja brałbym zdecydowanie 46" :
- Sharp 46 le830
- Philips 46PFL 5507
- Panasonic 47ET5
- Toshiba 46 TL 933

Dzięki kiki.

Moje oczy przepatrzyły już ponad 50 lat więc są trochę zmęczone dlatego też odrzucam aktywne 3D.
Mam obecnie starą N-kę więc aby nie kupować nowego dekodera TV musi mieć DVB-S2 (ot taki kaprys).

Z wymienionych przez ciebie wszystkie mają aktywne 3D
Panasonic 47ET5 brak DVB-S2

Zastanawiam się jeszcze nad nad Toshibą VL 863 lub VL963
Co o nich sądzisz/cie ?

Nie jestem tylko pewny czy VL 863 ma 2D do 3D (na jednych stronach podają że ma na innych nie ma :confused:).

Dlaczego skreśliłeś Samsunga (jeśli można wiedzieć?).

Jak jest z gwarancjami na TV i kto je realizuje jeśli kupię w jakimś sklepie internetowym (dzisiaj taki sklep jest jutro znika)?
Np. best-media.pl i av partner.pl (to nie reklama), mają dobrą cenę na 46 le830
 

nasluby

New member
Siedzę dzisiaj od rana w necie czytając różne recenzje i najbardziej się skłaniam do:

Toshiba 42/47 VL963G (ten ma już konwersję),
ewentualnie Philips 42PFL6007K tylko nie mogę znależć żadnych opinii o nim

Co o tym sądzicie?
 

nasluby

New member
Jestem na 98% zdecydowany na 42PFL6007K.
Dzwoniłem już do sklepu, mogą go ściągnąć na jutro.
Kiki, czekam więc z niecierpliwością na ten test.
Czy w tym modelu jest już pilot z tą funkcja podobna do Magic Remote i klawiaturą ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie rozumiem Twojego zdziwienia. Nie każdy jest wyłącznie polsko języczny.
Dziś ludzie nie maja problemów z językiem angielskim.
I jakie ma znacznie nośnik ?
Telewizor ma grać super i zapewniam że gra !
 
Ostatnia edycja:

ichris

New member
To nie ja tu jestem zdziwiony... tylko klient może być po zakupie ;) Dla mnie np. philips jest bezużyteczny skoro Sharpy, Samsungi czy Toshiby nie mają problemów z czytaniem polskich znaków. Wiele osób również narzeka na marną jakość wykonania philipsów w porównaniu do konkurencji. Tak więc philips nie gra super... w zasadzie nie gra w ogóle jeśli mowa o polskich napisach ;) Kwestia znajomości języków przez społeczeństwo wiele tu philipsowi nie pomoże.

Autor tematu faktycznie nie wspomniał o napisach ale wspomniał o odtwarzaniu filmów z pendrive'a i dysku więc tylko go ostrzegam, że jak zależy mu równocześnie na polskich napisach (co jest wielce prawdopodobne) to żeby nie pakował się we philipsa.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Ja też bym się raczej kierował w stronę Panasonica ET5 lub Toshiby VL963. Philips 6007 zrobił na mnie średnie wrażenie. A o LG myślę że można zapomnieć :)
 

nasluby

New member
Wiem o problemach z polską czcionką. Nie jest to (moim zdaniem), aż tak bardzo uciążliwe. Jak Kiki zauważył można znać języki (nie koniecznie perfekt, ja znam w miarę angielski).
Łatwiej jest bowiem słuchać ze zrozumieniem (zwłaszcza że pomaga nam w tym kontekst zdania i sceny), niż przekazać to co rozumiemy słownie. Nie jest więc konieczna perfekcyjna znajomość języka.

Alternatywą może być wgranie napisów do filmu (PC'ta każdy ma), lub odtworzyć taki film na innym źródle odczytu. Nie mniej jednak jest to powód przemawiający przeciw temu modelowi.
Rekompensuje zaś to Ambilight którego inni mogą pozazdrościć.

Tak, wiem to zbędny gadżet. Dlaczego więc 70% panów zakłada alusy na swoje mustangi ?

Facet to duże dziecko i cieszą go takie kicze (tak też jest ze mną i tym Ambilight).
Nie kupię np. koszuli gdy mi się guziki nie podobają, mimo że koszula ładna (od takie mamy różne fobie).

Ale do konkretu.
Nadal się waham między 42PFL6007a 47VL963 (oba kupię niemal w tej samej cenie 300zł różnicy).
Za jednym przemawiają światełka, czas reakcji, jasność, podstawa wieszak, za drugim +5" , txt, kontrast dynamik, i jasny akcent na dole obudowy. :roll:

Najgorsze w tym wszystkim że tośkę mogę zobaczyć w realu a philka nie.

Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie ale już konkretnie do tych dwóch modeli.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Co do ceny - Philipsa najtaniej widziałem w rtv euro agd za 4700zł, a Toshibę ma chyba na wyłączność TERG, czyli Media Expert + Electro.pl, ale cena to niecałe 4tyś.
Porównując jeszcze
Philips ma wbudowane wi-fi, więcej funkcji internetowych i zabawek. No i full web browser, jeśli ktoś chce korzystać.
Toshiba ma za to Media Guide, lepszą jakość obrazu - większy kontrast i lepsza paleta barw. Wiele osób właśnie też dużo lepiej ocenia wygląd telewizora.

Pod względem reszty parametrów - niemal to samo. Czy to złącza, czy zużycie energii, czy głośniki.
 

johagang

New member
Witam,
Strasznie się przypaliłem na Toshibę VL 963,jedyne co mnie trzyma to brak testu od KIKIEGO który obiecał - czy bedzie? Myślę o TV z passywnym 3d - w gre wchodził jeszcze Panasonic TX-L47ET5E- ale mojej Niewiaście nie za bardzo sie podoba . KIKI- warto czekać bo do 30.09 Tośka daje gwarncję noproblem:)i nie wiem czy zdążysz z tym testem ;) . Zastanawiam się jeszcze nad PHILIPS 46PFL5507K ale on ma aktywne 3D więc z czterema parami okularów cena ta sama co za Tośkę -czu warto?
 
Do góry