Co wybrać? Do wyboru X20, S20 i G20.

artool3

New member
Z początku byłem zdecydowany na X20 i taki miałem zamiar kupić wybor był dla mnie prosty dobra cena i dobre opinie. Jednak przeczytałem ostatnio test porównawczy x20 i g20 na jednym z zagranicznych portali i zaczalem się zastanawiac czy jednak nie dolożyć troche kasy i kupic g20 który byl bardzo dobrze oceniony. W porównaniu do x20 bije go na glowe przy sygnale HD bo z tego co zrozumialem różnicy przy SD duzej miedzy tymi telewizorami nie było (oprócz tej ze g20 ogólnie ładniej wyświetla obraz z powodu wyższych parametrów, ma lepsze kolory, lepsza powłokę antyodblaskową i wższy kontrast). No i teraz mam dylemat czy warto dołożyć ponad trysiac zlotych do tego G20? Nie ukrywam to dla mnie sporo kasy ale chciałbym byc tez zadowolony z telewizora. Może warto pójść na kompromis i kupic S20 który pewnie przy hd juz tak bardzo by nie odstawał od g20 jak x20. Porównywal ktoś te trzy telewizory? W sklepach które odwiedziłem jeszcze tych telewizorów nie maja wiec nie moge sobie ich porównać dlatego zwracam sie z pomoca do was:)
 

conrdd

New member
Porównywałem X20 z G20 50cali w MM - sygnał SD - i obraz był podobny. Minimalnie może nawet lepszy na X20 ale raz że mogło to być tylko wrażenia a dwa że być może była to kwestia ustawień TV - w menu nie grzebałem. Ogólnie jednak w SD oba bez zarzutu.

Podobnie w Saturnie oglądałem S10 i do obrazu - ale tym razem chyba na sygnale HD bo z reklamówką Saturna - też nie miałem zastrzeżeń. Obok wisiał G20 jakieś różnicy nie zauważyłem. Czarny był, kolory były - trudno się przyczepić.

No a kupiłem w końcu S20 i jestem zadowolony. Na razie korzystam z polsatu cyfrowego sygnał SD oraz DVD i jest dobrze. Za jakiś czas HD raczej z N i mam nadzieję że będzie znakomicie ;)
 

artool3

New member
Porównywałem X20 z G20 50cali w MM - sygnał SD - i obraz był podobny. Minimalnie może nawet lepszy na X20 ale raz że mogło to być tylko wrażenia a dwa że być może była to kwestia ustawień TV - w menu nie grzebałem. Ogólnie jednak w SD oba bez zarzutu.

Podobnie w Saturnie oglądałem S10 i do obrazu - ale tym razem chyba na sygnale HD bo z reklamówką Saturna - też nie miałem zastrzeżeń. Obok wisiał G20 jakieś różnicy nie zauważyłem. Czarny był, kolory były - trudno się przyczepić.

No a kupiłem w końcu S20 i jestem zadowolony. Na razie korzystam z polsatu cyfrowego sygnał SD oraz DVD i jest dobrze. Za jakiś czas HD raczej z N i mam nadzieję że będzie znakomicie ;)

A czy ten S20 buczy? W S10 dużo osób narzekało na hałas a jak to jest w twoim przypadku? Panasonic wyeliminował to w końcu czy nie bardzo?
 

kowal801

New member
Bez reklam
Wybierz S20, na pewno będziesz zadowolony.Ja wolałbym dołożyć do S20 te 1000 zł na większą przekątną obrazu np 46"/50".
 

conrdd

New member
Szczerze powiem że ja buczenia w nim nie słyszę. Kompletnie. Ale jak wrócę do domu przytknę ucho do ekranu i dam znać czy i na jakim ew. poziomie jest buczenie ;) Prawdopodobnie jest bo z natury rzeczy plazmy buczą. Ale kto ogląda TV z 50cm?

Jak robiłem zwiad po sklepach to w jednym sprzedawca dał mi posłuchać jednego mocno buczącego i jednego słabo buczącego samsunga. Na mocnym słyszałem buczenie z 10cm, na słabym z 5. I przestałem się przejmować.
 

jszczeci

New member
Wlasnie mialem dokladnie ten sam problem. Ja widzialem S20 i G20 obok siebie w Saturnie (byl tez X20, ale na innej scianie i w innej przekatnej) - chocby mnie mieli pokroic, nie rozroznilbym HD na jednym i na drugim (grubych okularow nie nosze ;). Aktualnie jestem przed zakupem i "dla bezpieczenstwa" kupuje G20, choc mam mieszane uczucia i podejrzenie troche zmarnowanej kasy.
 

conrdd

New member
W pokoju cisza, głos wyłączony - i z 50cm słychać ale nie tyle brzęczenie ile nazwałbym to raczej "odgłosem pracującej elektroniki" dochodzącym z tyłu TV. Takie "skwierczenie". Wystarczy posłuchać jak dźwięczy elektronika w klasycznym TV tyle że w poprzednim 25calowym kineskopowym Philipsie było to znacznie głośniejsze.

Ogólnie z 2m nawet bez głosu jest to nie do usłyszenia. Przynajmniej w moim wypadku.

To nie jest brzęczenie. I to nie jest piszczenie na wysokich częstotliwościach czym niekiedy potrafił wkurzyć kineskop.
 

pirxx

New member
Miałem okazje oglądać s20 i g20 50" w MM akurat stały koło siebie,poprosiłem sprzedawce o pilota z czym miał ogromne opory ale uległ.Ustawiłem wszystkie parametry dostępne z pilota tak samo w obu TV.Sygnał HD i SD i powiem tak gdyby te TV stały osobno to nie byłoby widać różnicy ale różnica jednak jest i to całkiem widoczna,g20 jest bardziej "soczysty"? trudno to opisać a różnica jest bardzo "ulotna"ale moim zdaniem warta dopłaty.
Tak jak w kuchni ,danie to samo ale przyprawy inne,a liczy się smak.
 

kolakinio

New member
Ja wybralem serie G20.W sklepie avans zaproponowali mi pokaz u mnie w domu i przywiezli 3 tv.X10,S10 i G20.Jak dla mnie najlepiej wypadl wlasnie g20 i go kupilem.Wedlug mnie jakosc obrazu jest najlepsza i nie ma takich mocnych odbic w dzien.Nie zauwazylem zadnego buczenia ani nic z tych rzeczy.Jestem zadowolony z wyboru.
 

conrdd

New member
a ile taki tv w Saturnie kosztuje 50 cali bo chce go jutro atakowac

Taki czyli jaki? S20 kosztował 2 tygodnie temu w Saturnie pomiędzy 4900 albo 4990 (dokładnej kwoty nie pamiętam). Czyli drogo. Teraz ma być podobno weekend bez vatu więc teoretycznie powinien kosztować w okolicach 4100 (taniej o 100-200zł niż w sklepach netowych). Pisze teoretycznie bo może się okazać iż jego cena podstawowa sztucznie wzrośnie na weekend.
 

dafit

New member
jak byłem tydzień temu w saturnie to 42'' G20 kosztował 4400zł więc nie malo.. zresztą jak sama nazwa wskazuje to ceny mają chyba z saturna :D
 

tacim

New member
no siemka byłem na zakupach G20 był jeden jak wpadłem do sklepu to dupa był sprzedany został S20 za kwotę 5200 - Vat to jakies 4260 zł ( jak widac żadne hity) ale z [przyczyn prozaicznych nie kupiłem go i szlak mnie trafia bo miałem nadzieje Transformersów dzisiaj luknąc w normalnym tv. No nic może miało tak byc ale jak widac promocje to bujda na resorach bo ten tv jest poniżej 3900
 

conrdd

New member
Bujdą jest jego cena 5200 - jak zwykle podwyższyli ceny przed promocją.

A za 3900 to bym się bał. W sklepach do których mam zaufanie jest za około 4100 - 4200.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli wystarczy kasy to się zastanów .
Poczytaj test:
http://www.hdtv.com.pl/forum/przedsionek/51371-test-42g20.html

Obraz mimo ze SD czasami przechylał się wręcz w stronę jakości HD
014_P1090621.JPG
 
Do góry