Co wybrać? Do wyboru X20, S20 i G20.

conrdd

New member
Jako użytkownik S20 wypowiem się tak:
Mam w tej chwili cyfrowy polsat bez kanałów HD. Obraz dla sygnału SD waha się od znakomitego (dla np Polsatu), przez dobry (np Nicoledeon) po taki sobie (np iTV). Czyli źródło to podstawa. Przy czym obraz "znakomity" oznacza że aż się człowiek napawa kolorem i czystością :) a to tylko SD. DVD po euro jest też OK. Za kilka miesięcy będę miał HD z N (wypowiedzenie umowy trwa 3 miesiące) i sam jestem ciekawy tej różnicy w jakości.
 

Xisiek

New member
No i teraz mam dylemat czy warto dołożyć ponad trysiac zlotych do tego G20? Nie ukrywam to dla mnie sporo kasy ale chciałbym byc tez zadowolony z telewizora. Może warto pójść na kompromis i kupic S20 który pewnie przy hd juz tak bardzo by nie odstawał od g20 jak x20. Porównywal ktoś te trzy telewizory? W sklepach które odwiedziłem jeszcze tych telewizorów nie maja wiec nie moge sobie ich porównać dlatego zwracam sie z pomoca do was:)

Sprawa jest dosc prosta G20 deklasuje X20 i tu w ogole nie ma o czym mowic.

S20 jest nieco gorszy od G20 - o ile gorszy - bedzie mozna orzecz tak na dobra sprawe w momencie kiedy, gdzies ktos profesjonalnie i bezstronnie porowna oba modele. Pytanie jest wiec czy stac Cie na bezkompromisowy wybor G20 czy jednak jego cena jest zbyt wysoka wzgledem S20. Teoretycznie odleglosc S do G nie powinna byc zbyt wielka, no ale podkreslmy to teoretycznie ...


PS>Mnie osobiscie najbardziej interesuje porownanie obydwu w ciemny pomieszczeniu jak wypadnie roznica w kolorze czarnym, ktory teoretycznie ma natywnie przypisana taka sama wartosc w obu modelach.
 

Xisiek

New member
Obraz mimo ze SD czasami przechylał się wręcz w stronę jakości HD
014_P1090621.JPG


A to chyba zadna nowosc, ze przy bardzo dobrym materiale nakreconym kamerami HD (vide np serial ojciec mateusz czy blondynka na tvp) i zdegradowanym do SD obraz wyglada niemal jak HD, choc jest to zwyczajne SD.

PS. Zdjecie fatalnej jakosci , zupelnie niezgodne z tym co napisales :|
 

tacim

New member
heh czyli jestem dalej w lesie co ma G a nie ma S że się róznią cenowo. Inaczej dlaczego warto wydać ten 1000 zł więcej.
 

Xisiek

New member
PS>Mnie osobiscie najbardziej interesuje porownanie obydwu w ciemny pomieszczeniu jak wypadnie roznica w kolorze czarnym, ktory teoretycznie ma natywnie przypisana taka sama wartosc w obu modelach.

Widze, swoj blad - natywnie to nie jest ten sam poziom, roznica jest dosc znaczna - wg Panasonica natywnie zdecydowanie lepszy jest G20, wide specyfikacja
Products - Compare Products - UK & Ireland
Nie zmienia to faktu, iz nadal bardzo ciekaw jestem bezposredniej konfrontacji obu.

heh czyli jestem dalej w lesie co ma G a nie ma S że się róznią cenowo. Inaczej dlaczego warto wydać ten 1000 zł więcej.

Roznica w cenie S a G to ok 600 z tego co pamietam. Moim zdaniem jezeli nie masz problemu z wydaniem ok 3200 na 42' PDP to warto przede wszystkim dlatego ze G20 to przetestowany na wylot pewniak z gleboka czarnia (wierz mi to bardzo wazne) i co rownie istotne to jest tv THX Certified.
Choc pytanie nadal pozostaje - jak daleko jest S od G :cool:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Xisiek

New member
Kiki - mi chodzi o to, ze na zdjeciu bynajmniej nie widac, ze SD wyglada jak HD.
Nie widze tutaj zadnej nowej teorii, po prostu stwierdzony jest fakt, iz fotka przedstawia niska jakosc i tyle.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Ciekawe czy koledzy wiedzą o niepokojącym wątku utrata czerni w Panasonic 2009 ?? http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/49297-utrata-czerni-w-panasonicach-seria-na-2009-a.html
Tak beztrosko nie mówiłbym w superlatywach o Panasonicu ...
To jest ściema z ta czernią,sam juz sie o tym przekonałem.
Co do serii G20 a S20
Jeśli nie zależy nam na gadżetach multimedialnych ,THX itp., :grin: śmiało można wziąć serie S , ponieważ to jest jedno i to samo, to są triki marketingowców z Panasonica.Jedyna różnica pomiędzy G20 a S20 jest inna konstrukcja filtra obrazu na panelu, w którym uzyskano wyższy kontrast, co daje ciut lepszą czerń,a reszta to pic i robienie ludziom wody z mózgu.
 
Ostatnia edycja:

OSP110233

New member
Sprawa jest dosc prosta G20 deklasuje X20 i tu w ogole nie ma o czym mowic.

S20 jest nieco gorszy od G20 - o ile gorszy - bedzie mozna orzecz tak na dobra sprawe w momencie kiedy, gdzies ktos profesjonalnie i bezstronnie porowna oba modele. Pytanie jest wiec czy stac Cie na bezkompromisowy wybor G20 czy jednak jego cena jest zbyt wysoka wzgledem S20. Teoretycznie odleglosc S do G nie powinna byc zbyt wielka, no ale podkreslmy to teoretycznie ...


PS>Mnie osobiscie najbardziej interesuje porownanie obydwu w ciemny pomieszczeniu jak wypadnie roznica w kolorze czarnym, ktory teoretycznie ma natywnie przypisana taka sama wartosc w obu modelach.


Panasonic TX-P50S20 TV review - from the experts at whathifi.com

Panasonic TX-P42G20 TV review - from the experts at whathifi.com

Prawie porównanie ;)
 

SULIx

Member
Ostatnia edycja:

spanker

New member
s20 ma szybe w ktoerj wszystko soie odbija jak w lustrze, ja przerabialem to w modelu u10 ktory oddalem po 2 dniach i wzialem s10, tak wiec przestrzegam bo odbicia sa dobijajace, tak pozatym s20, to zaszloroczny g10 tak wiec powinno byc super pod katem kolorow, poza podobno skalowaniem sd, ktore jest w g10 slabsze od s10, jesli w g20 to poprawili, to ten tv moze byc rewelacjny
 

grzegorz1981

New member
Ciekawe czy koledzy wiedzą o niepokojącym wątku utrata czerni w Panasonic 2009 ?? http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/49297-utrata-czerni-w-panasonicach-seria-na-2009-a.html
Tak beztrosko nie mówiłbym w superlatywach o Panasonicu ...
Człowieku weź nie nakręcaj się tak. Ten temat jest do zamknięcia, widocznie komuś zależy żeby rozpuszczać takie bzdury. A wiadomo, że jak się czegoś na siłę szuka to się znajdzie (człowiek sam sobie wmówi bzdurę).
 

SULIx

Member
Jeżeli zwięzłe i logiczne wpisy określasz słowem "nakrecanie się" to przeczytaj dokładnie wątek o którym mówię http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/49297-utrata-czerni-w-panasonicach-seria-na-2009-a.html Temat na pewno nie jest zamknięty tylko POWAŻNY. Bzdurami możesz nazywać opinie zaniepokojonych właścicieli TV Panasonic i fatalne dementi firmy która przyznaje, że panel może się rozjaśniać. Niczego twoje ignorowanie tematu nie zmieni. Po to jest takie forum jak to aby potencjalni klienci wiedzieli raczej więcej, niż mniej o danej sytuacji.
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Sam panasonic przyznał że problem istnieje, ale po upływie jakiegoś określonego czasu czerń robi się głębsza, żywy przykład @Kowal.To może założymy temat poprawa czerni po 3000h.Jedno jest pewne ci co wierzą w te bajki nie sobie wierzą, ja wolę cieszyć się z jakości obrazu i następny TV także będzie plazmą Panasonic!.
 
Ostatnia edycja:

donek

New member
Ciekawe czy koledzy wiedzą o niepokojącym wątku utrata czerni w Panasonic 2009 ?? http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/49297-utrata-czerni-w-panasonicach-seria-na-2009-a.html
Tak beztrosko nie mówiłbym w superlatywach o Panasonicu ...


Utrata czerni dotyczy TV z serii na rok 2009. Jakoś nigdzie nie widziałem, aby problem ten dotyczył modeli na rok 2010. A Panasonic G20 jest modelem na rok 2010. Więc dopóki nie pojawią się miarodajne informacje dotyczące modeli 2010 prosiłbym niektórych ekspertów o nie straszenie ludzi czymś co może mieć miejsce w modelach nowszych, ale wcale nie musi. Wątek ten dotyczy nowych modeli, więc prosiłbym o zabieranie głosu tylko i wyłącznie w tej sprawie.


Odnośnie wyboru TV. Wszystko zależy od kasy. Moim zdaniem G20 ma lepszy obraz czy w SD czy w HD. Ale wczoraj w MM oglądałem VT20 i moim zdaniem obraz był jeszcze lepszy. Porównywałem G20 i VT20 na tych samych ustawieniach. Ja nie chciałbym wydawać kasy na 3D, więc poczekałbym jeszcze na V20. Obraz powinien być taki sam jak w V20, ale sam TV tańszy.
 
Ostatnia edycja:

SULIx

Member
Test TX-P50VT20 Panasonic TX-P50VT20/ TX-P50VT20B/ 50VT20 3D TV Review Test G20.Panasonic G20 review - FlatpanelsHD Różnice spore. Cena również.Choćby poziom czerni. Panas swój topowy panel wkłada niestety TYLKO do VT20.
cytat:
G20 has a new G13 (13. generation) plasma panel that is labeled as Infinite Black. It’s not the flagship panel from Panasonic, though. The best panel is called Infinite Black PRO panel and is found in the V20 and VT20 series. Panasonic G20 does not feature the new phosphorus-structure to improve response time, either. This one is reserved for VT20.
 
Ostatnia edycja:
Do góry