co w zamian za WiFi WIS09ABGN

yarass

New member
A jak masz zasilanego tego TP-Link WR702N ? Na zdjęciach widziałem, że w komputerze można zasilić to przez usb a nie koniecznie przez zasilacz, czy próbowałeś tego sposobu?
U mnie jest zasilane przez 2gi port USB z TV. Natomiast lepiej jakby był właśnie zasilany przez zasilacz bo routery wtedy są w ciągłej komunikacji. Po odłączeniu TV na tryb czuwania automatycznie odcina zasilanie routera i tu się mogą pojawiać problemy typu:
- zawieszanie
- brak widocznych urządzeń w DLNA (Za każdym razem po włączeniu TV trzeba szukać urządzeń odbierających na serwerze, przez USB zasilanym działa ale po około 20 min działania TV)
 

BlockBuster

New member
Hmmmm dziwne, bo u umnie widzie urzadzenia dlna po ok. minucie od startu. Sprawdz jak czesto wysylasz rozgloszenia w serwerze dlna, moje minidlna dziala ok. W dodatku od razu wyswietla mi wszystko co nagra TVHeadEnd w mkv.
 

yarass

New member
Hmmmm dziwne, bo u umnie widzie urzadzenia dlna po ok. minucie od startu. Sprawdz jak czesto wysylasz rozgloszenia w serwerze dlna, moje minidlna dziala ok. W dodatku od razu wyswietla mi wszystko co nagra TVHeadEnd w mkv.

Wstyd się przyznać, ale wiem w czym tkwił problem:
- Debian + TVmobili (DLNA server) działa po każdym restarcie
- Windows + Wild Media Server z włączona Install Windows Servis UPnP działa od razu. Przy wyłączonej usłudze musze chwile poczekać.
 

wojciech_69

New member
Wg mnie nie będzie chodziło, przerabiałem te tematy nawet niedawno. Chipset jest niezgodny: Realtek RTL8188CUS. A nawet jakbyś przerobił (tak jak mi się udało, chociaż inny również nie wspierany chipset) to TV będzie go wykrywał jako oryginalny adapter Samsunga ale nie będzie znajdował sieci. Co byś nie robił np. zmiana szyfrowania sieci, wyłączenie szyfrowania, zmiana standardu b/g/n to TV nie ma kompatybilnego sterownika obsługującego ten chipset i tyle...
Aha, nawet aktualizacja oprogramowania TV na najnowsze ze strony Samsunga nie wprowadza żadnych nowych zmian/sterowników.
 

vantag3

New member
Krótko mówiąc: do tego TV nie ma zamiennika Wi-Fi? Jeżeli nie, to pozostaje mi połączenie kablem LAN, nie mam zamiaru wydawać circa 200 zł na oryginał.
 

wojciech_69

New member
Nie no, zamienniki to są, ale musisz kupić taki, który będzie miał odpowiedni chipset. I powiem szczerze że nie będzie to karta, która kosztuje 30zł z przesyłką na allegro tylko jakaś za 90 zł - jeśli mogę to przedstawić cenowo - bo są to "podstawowe", najtańsze proste chipsety z którymi nic nie zrobisz.
 

europas

New member
Witam.Podmieniłem numery pid i vid w d-link dwa 140 ver b1.B 650 go wykrywa ,ale nie mogę połączyć sie z telefonem samsung gio.Jak się łącze przez allshare pisze połącz z wi fi w celu korzystania z AllShare.Według instrukcji telewizor może byc bezpośrednio połączony przez wifi z telem.Ktoś ma jakies pomysły?
 

europas

New member
Witam.Próbowałem jeszcze raz podmienić pid i vid i w komędzie pod puppy linux 4.3 iwpriv ra0 e2p 208=04E8 dałem duże o (duże o 4E8)zamiast Zero4E8,teraz nie mogę zmienić z powrotem na zero4E8.Po komędzie ifconfig ra0 up nie wykrywa adaptera wifi .Czy da się cos z tym zrobić?
 

wojciech_69

New member
Tego d-linka dwa-140 również przerobiłem na Debianie (kilka wątków wcześniej troszkę o tym przerabianiu "nabąknołem"). I Le40C650 wykrywa go ale nie wykrywa sieci - zapewne brak sterowników do tego chipsetu w zasobach telewizora. Nawet aktualizacja oprogramowania w TV na najnowsze nie wniosło żadnych zmian.
A co do samej zmiany numerów VID/PID to jak zmieniłeś na numery adaptera Samsunga to (w moim przypadku tak było) potem musisz już wgrać/zainstalować nowe sterowniki do Samsunga by mu zmienić VID/PID na poprzednie bo to już nie jest "to samo" urządzenie dla komputera.
 

europas

New member
Witam.Kolego BlockBuster a możesz mi powiedzieć jak to zrobić.Mam 2 dysk mogę zainstalować inny system.Kolego wojciech 69 napisałem ze zrobiłem babola wpisując zamiast zero dałem duże o,więc jakie sterowniki do samsunga.Jeszcze jedno jak były dobrze wpisane Pid i vid i telewizor rozpoznał adapter to czemu telefon go nie znalazł po wi fi?
 

wojciech_69

New member
TV wykrywa kartę po przerobieniu bo on zczytuje tylko właśnie numery PID/VID. Jeżeli uzna, że są zgodne z numerami które ma zakodowane w swoim oprogramowaniu systemowym to np wyświetla informacje o wykryciu/podłączeniu do tv adaptera samsunga, nie oznacza to jednak że sterowniki które z reguły obsługują chipset adaptera Samsunga (RaLink-a) będą odpowiednie dla Twojego przerobionego chipsetu (mimo że przerobiony chipset również należy do RaLink-a). Jedyne co jest w tym przypadku zgodne to numer PID/VID ale nic poza tym. Karta D-Link DWA-140 ma diodę sygnalizującą o połączeniu i u mnie jak zmieniłem jej numery PID/VID na te z adaptera Samsunga to przy wydaniu polecenia szukania sieci pod Debianem z konsoli (iwlist scan ra0) karta przez ok 4 sekundy pulsacyjnie migała diodą na karcie co oznaczało, że szuka sieci (których było ok 3 w okolicy dostępnych) i wyobraź sobie że nie znalazł żadnej !!! To samo robił TV po wykryciu karty, jak wziąłem szukaj, dioda przez parę sekund migała ale na tym koniec, TV też nie widział żadnej sieci. Zwróć uwagę, że Debian po włożeniu karty już nie widzi jej jako karta D-Link tylko Samsung i żeby poprawnie wykrywała sieci musisz zmienić jej sterowniki na takie które ten chipset o właściwych numerach PID/VID obsługują. Po wgraniu innych sterów Debianowi i przeszukaniu sieci adapter już te sieci wykrył.... Także udane przerobienie karty sieciowej nie skutkuje jej prawidłowym działaniem pod TV.
No chyba jaśniej to już nie dało się wytłumaczyć;)
 

buczi82

New member
Bry, mam pytanko, jak zamontowac palec D-linka do bluray bd-c5900 ? Niby dziala, ale u mnie go nie widzi :( Przeczytalem kilka stron, ale na 32 nie mam sily... Wlasnie zauwazylem ze kolega wojciech napisal ze gdzies wczesniej w postach wytlumaczyl jak przerobic czy cos takiego, zaraz bede szukal, ale moze mnie ktos uprzedzi i poda kilka wskazowek, dzieki wielkie, aha bo tez czytalem ze tv widzi ale sieci juz nie, czy jak ja przerobie to siec bedzie odtwarzacz widzial czy tez nie ?
dzieki wielkie

EDIT: Czarna magia na chwile obecna :(
 
Ostatnia edycja:

guano

New member
Witam.
moze sie ktos wypowiedziec z tych osob co polecali tp-link wr702n jak im to dziala? Bo ja mam taki i probuje go polaczyc z samsung c650 i w zaden sposob telewizor nie moze polaczyc sie z siecia, a po kablu jak go podłaczę to internet hula. zaznaczam ze jest skonfigurowany jako ap client i jak podłącze toi pod kompa to tez wszystko smiga jak nalezy.
 

zniwna

New member
witam, masz na sztywno brame, ip i dns? jak nie to nie pójdzie, przynajmniej wg mnie, generalnie w tym rozwiazaniu jest problem, że sieć nie zawsze widzi TV, da się z tym żyć, pzdr
 

marder

Member
Witam.
moze sie ktos wypowiedziec z tych osob co polecali tp-link wr702n jak im to dziala? Bo ja mam taki i probuje go polaczyc z samsung c650 i w zaden sposob telewizor nie moze polaczyc sie z siecia, a po kablu jak go podłaczę to internet hula. zaznaczam ze jest skonfigurowany jako ap client i jak podłącze toi pod kompa to tez wszystko smiga jak nalezy.

1. przełączasz tego tp-linka w tryb klienta
2. wyszukujesz i łączysz go ze swoją siecią wifi
3. łączysz tp-linka z telewizorem poprzez port LAN i USB
4. rezerwujesz w ruterze sieci domowej (serwerze DHCP) stałe IP dla tp-linka (192.168.0.254), adres MAC tp-linka potrzebny do takiej rezerwacji znajdziesz na stronie konfiguracji (192.168.0.254)

Po wszystkim najlepiej zresetować wszystkie urządzenia: ruter domowy, tp-linka i tv.
 
Do góry