co w zamian za WiFi WIS09ABGN

Bosek2015

New member
Witam, zakupiłem telewizor samsung UE40EH5300W, bardzo zalezy mi na podłączeniu go do mojej sieci wifi, jaki paluch,router kupic by działał bez ingerencji w softa. Dodam ze czytałem wypowiedzi na forum ale nie ma jasno sprecyzowanej odpowiedzi.

Dodatkowe pytanie, da sie do tego telewizora podłaczyc bezprzewodowa klawiature?
 

g_polon

New member
Witam,
kupiłem właśnie w Saturnie przez internetowy ich sklep kartę PENTAGRAM 6132-07 HorNET Wi-Fi USB 802.11n (old) . Miała być z chipsetem Ralink RT2770R bo tak stoi na stronie w opisie. Niestety wprowadzili mnie w błąd bo dotarła do mnie karta z chipsetem RTL8192SU. W związku z tym mam pytanko czy da się jakoś z mod-ować tą katrę z tym z chipsetem RTL8192SU czy iść do najbliższego marketu i oddać lub ew. wymienić na inną, kosztowała mnie 60,00 zł z wysyłką paragon mam.

dziki za radę
 

g_polon

New member
Zapomniałem dodać że mam telewizor Samsung LE32C650
wersja soft: 2011_10_10_003011.
Chociaż czytałem gdzieś jeden gość miał kartę z tym chipsetem RTL8192SU
i też mu TV nie wykrywał tak jak i mi ale po resecie TV do ustawień fabrycznych zaczął wykrywać. U mnie to niestety nie poskutkowało. Dla tego nie wiem co za bardzo robić...
Modować czy zwracać ew. wymieniać ???
 

unida

New member
Mogę pomóc tylko tyle, że możesz wymienić bez żadnych konsekwencji z tytułu niezgodności towaru z opisem. Możesz żądać zwrotu pieniędzy za wysyłkę towaru do sklepu. Jeśli możesz załatwić to w sklepie to po prostu powołuj się na ww niezgodność. Co do kwestii technicznych nie pomogę. Mieliłem temat długo do swojego TV i odpuściłem. Póki co podłączyłem kompa i udostępniam w ten sposób internet. Brałem pod uwagę Access Pointa (ok 60-70 zl) ale temat się zamroził :)
 

g_polon

New member
Witam, mam w planie zakup telewizora LED 3D SMART TV w cenie ok. 2500. Zastanawiam się nad dwoma modelami:
- TOSHIBA 3D 40TL938G,
- SAMSUNG UE40ES6100.
Czy polecilibyście któryś z tych dwóch modeli w/w czy może jakiś inny np. firmy LG czy PANASONIC?
Chodzi mi też o to aby zakupiony telewizor miał szeroki dostęp do stron internetowych a nie tylko do wybranych i miał dużo widget-ów internetowych.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i dobrą radę.
 

paszis

New member
Ja pierdziele co wyście się tak uczepili tych penWIFI dlaczego nie ROTER, i co się dziś dzieje na polskich forach , nikt nikomu nie chce pomóc i kompletnie żadnego info znaleźć nie można, istna pustynia.


Jeśli tylko TV ma dostawać sieć a router ma być maleńki aby go nie było widać ,dodatkowo zasilany z tv i uruchamiający i wyłączający się wraz z tv plus zużywający mikroskopijne ilości energii to wr702 lub mr3020 oba N-lite max 150Mb.

Jeśli większa szybkośc pełna N max 300 Mb + możliwoś podpięcia nie tylko tv ale do 4 urządzeń wtedy wr841nd v8 (ma b.mocny 500Mhz CPU i niskie zużycie energii) ,ustawiasz w wifi "Enable WDS Bridging" konfgurujesz i działa.

W dziennym mam Tv + mr3020 z openwtr koszt 28eu, w sypialni TV i Xbox +wr841nd v8 koszt 19-20EU.
 

anfan1984

New member
Dysponuję TV Samsung UE32EH5300 z funkcją SmartTV ale WiFi ready po podłączeniu adaptera WIFI Samsung - koszt 200 zł. I właśnie tutaj chciałbym wskazówek jak ominąć te 200 zł lub zminimalizować koszt. Internet mam od PLAY z modemu WIFI Huawei z możliwością jednoczesnego używania przez 5 urządzeń. Tyle, że w nim nie ma wejścia LAN. Koło się zamyka. Modem PLAY łączę z kompem stacjonarnym za pomocą USB i laptop przez WiFi ale jak z TV? Jakby ktoś mógł niech w prosty sposób opisze czego jeszcze mi potrzeba, żebym w TV też mógł korzystać z internetu. Proszę o wyrozumiałość bo jestem zielony.
 

Grzesik

New member
EDIMAX EW-7811UN USB 802.11N Nano

Witam,
chciałem zapytać, czy ktoś testował już może kartę EDIMAX EW-7811UN Nano,
interesuje mnie czy będzie działać z moim TV UE 37C5000?
Z góry dzięki za odpwiedź.

Pzdr
 

anfan1984

New member
Patrz mój post niżej, nie potrzeba ci wyjcia lan w routerze który udostępnia net radiowo.
Router, lub penWifi przy tv łączy się z routerem od play i przekazuje sieć do tv
Zresztą cały ten ogromny temat jest o tym.


Właśnie przebrnąłem przez ten temat i chyba wybiorę Router a nie penwifi bo poza oryginalnym nie ma pewności, który u mnie zadziała bez przeróbek. Chyba że coś się w tej kwestii zmieniło i ma ktoś działającą alternatywę penwifi pod mój TV 32eh5300?

Paszis czyli to będzie tak: TV wejście LAN ---> LAN Router ---> Wi-Fi modem Play ?
 

rychuxx

New member
Witam. Chciałem z Wami sie podzielić moja metoda jaka udało mi sie podłączyć mojego samsung EU32EH5450 do internetu bez użycia adaptera od samsunga. W domu mam siec wifi która rozprowadza router TP-LINK TL-WR542G. Aby podłączyć sie do wspomnianej sieci kupiłem tacie router TP-LINK TL-WR743ND i podłączyłem go do sieci domowej za pomocą trybu Client Router w innych trybach TV nie chciał sie połączyć z internetem. Miałem również problem gdy źródłowym routerem był Edimax ale po zmianę na TP LINKA wszystko śmiga aż miło. Konfiguracje numerów ip mam ustawione na automatyczne. Mam nadzieje ze sie komuś to przyda. W razie jakichkolwiek pytań z chęcią pomogę. Pozdrawiam
 

anfan1984

New member
Jeśli tylko TV ma dostawać sieć a router ma być maleńki aby go nie było widać ,dodatkowo zasilany z tv i uruchamiający i wyłączający się wraz z tv plus zużywający mikroskopijne ilości energii to wr702 lub mr3020 oba N-lite max 150Mb.

W dziennym mam Tv + mr3020 z openwtr koszt 28eu, w sypialni TV i Xbox +wr841nd v8 koszt 19-20EU.

to w takim razie może uzyskam odpowiedź czym się różni wr702 od mr3020 (bo w cenie około 40 zł różnicy) i który będzie lepszy do internetu z modemu wifi od Play? Czy wtedy będzie konieczność podłączenia tego modemu od Play do routera czy one przechwycą sygnał wifi?
 

cziko82

New member
Witam po przeczytaniu całego wątka przez przypadek wszedłem na aledrogo i znalazłem takie coś ciekawe czy zadziała na moim ps51d550
link

Moduł Adapter WiFi LG SHARP SAMSUNG SONY Philips (2895293750)
 

Goszczu

New member
Siemka,

Ja zastosowałem takie skuteczne rozwiązanie.

Mam internet przez router TP-Link WR340N, do tego podłączyłem router AP Winstars 513N1U, dostępny na allegro za około 57 zł, a do niego tv po kablu. Nie ukrywam, że nie obyło się bez problemów. Jednak teraz wszystko działa jak należy. Dodatkowo, router Winstars wzmacnia sygnał internet, co sprawia, że jest szybszy.

Jeśli ktoś zdecyduje się na taką konfiguracje urządzeń i będzie miał problemy z ich ustawieniem proszę o wiadomość na priv to pomogę.

Pozdrawiam.
 

dropezzz

New member
Ja pierdziele co wyście się tak uczepili tych penWIFI dlaczego nie ROTER, i co się dziś dzieje na polskich forach , nikt nikomu nie chce pomóc i kompletnie żadnego info znaleźć nie można, istna pustynia.


Jeśli tylko TV ma dostawać sieć a router ma być maleńki aby go nie było widać ,dodatkowo zasilany z tv i uruchamiający i wyłączający się wraz z tv plus zużywający mikroskopijne ilości energii to wr702 lub mr3020 oba N-lite max 150Mb.

Jeśli większa szybkośc pełna N max 300 Mb + możliwoś podpięcia nie tylko tv ale do 4 urządzeń wtedy wr841nd v8 (ma b.mocny 500Mhz CPU i niskie zużycie energii) ,ustawiasz w wifi "Enable WDS Bridging" konfgurujesz i działa.

W dziennym mam Tv + mr3020 z openwtr koszt 28eu, w sypialni TV i Xbox +wr841nd v8 koszt 19-20EU.


Witam
paszis możesz opisać jak połączyłeś router wr841nd v8?? Z tego co się orientuję to on nie ma opcji "client". "Enable WDS Bridging" działa tylko między dwoma routerami tp-linka czy bez problemu się nim połączę bezprzewodowo z netia spotem a dalej puszczę kablami neta na urządzenia? I co to znaczy "V8"? To wersja softa?
pozdrawiam
 

dropezzz

New member
Zainteresuj się 8level WRT-300

Zmieniłem TP-Linka WR702N na 8levela WRT-300 i telewizor z routerem się "dogadał" bez kombinowania. TV pamięta ustawienia i nie trzeba za każdym razem ręcznie się bawić a poza tym 8level ma pełne N więc filmy HD po DLNA działają bezproblemowo, nic się nie tnie, nic nie przerywa - a miałem z tym problemy przy TP Linku.
Wychodzi na to że to jakiś problem z tymi tplinkami.
 

jacek79

New member
Access Point digitus DN-70495 - tez wspolpracuje z telewizorem Samsung UE46EH5300 - natomiast nie udalo mi sie zmusic do wspolpracy TL-MR3020 - albo pracowal jako AP i mialem dosep do lokalnej sieci (serwer DLN-a) albo pracowal jako WISP i byl internet ale w podsieci i nie bylo dostepu do lokalnych urzadzen.
 

paszis

New member
Access Point digitus DN-70495 - tez wspolpracuje z telewizorem Samsung UE46EH5300 - natomiast nie udalo mi sie zmusic do wspolpracy TL-MR3020 - albo pracowal jako AP i mialem dosep do lokalnej sieci (serwer DLN-a) albo pracowal jako WISP i byl internet ale w podsieci i nie bylo dostepu do lokalnych urzadzen.

Miałem to samo z mr3020
Wgrać openwrt Gargoyle PL eko.one.pl - start
i ustawić tak openrouter.info • Wyświetl temat - [HOWTO] - Gargoyle: wireless bridge, "przedłużenie" sieci
Z tym że Reapeater: wyłączony

Działa bez problemu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry