Co sądzicie o tym modelu w tej klasie cenowej Toshiba 32 C 3500

xchicken

New member
Biel w Toshibie 37C3500PG

Wszyscy tylko czern i czern, a ja mam w swojej Toshibie 37C3500PG problem z bielą, na plytach kalibracyjnych gdzie jest gradacja czerni i bieli, przez regulacje spokojnie moge ustawic tak zeby widac bylo roznice miedzy przedostatnim a ostatnim odcieniem czerni, ale nawet jak zjade jasnoscia i kontrastem na minimum to nie widze roznicy miedzy przedostatnim a ostatnim odcieniem bieli. Na kalibracyjnej plycie ISF (tej z czarna i biala koszula) nie mam mozliwosci ustawic parametrow tak zeby widziec guziki na bialem koszuli (zorientowani beda wiedzieli o co chodzi), a "krecilem" juz wszystkim oprocz parametrow w menu serwisowym. Ktos ma jakis pomysl jak to ustawic ?
 

Bonuz

Member
Witam.
W końcu zakupiłem 37C3500PG tak jak KIki mówił jestem narazie zadowolony obraz z kablówki niezły DVD lepszy, głos tak jak gdzieś czytałem używałem tylko do 25 skala 100, dobry bez szumów, żona zadowolona. Jak troche przy nim posiedze poprawie sygnał z kablówki powinno być jeszcze lepiej. Mam jedno pytanko. Nie jestem oblatany w tych sprawach wiec pytam. Podpiąłem DVD do wejść z boku telewizora. A chciałbym podpiąć gdzieś z tyłu. Czy mam taką możliwość? Próbowałem ale obraz był czarno biały, z tyłu pod wejscia Y Cb Cr. Może kabel musi być inny podpiąłem na tym kablu który był z DVD , czerwona, żołta, biała wtyczka. Z boku git chodzi natomiast z tyłu brak kolorów i jakośc nie zabardzo. Czy może ktoś pomóc.
 

Bonuz

Member
I znowu mam pytanie do posiadaczy C3500PG.
Przy wyborze sygnału TV, EXT1, EXT2, EXT3C, i tak dalej, na poczatku miałem właśnie EXT3C, teraz mam EXT3 bez C, nie wiem czy coś wcisnąłem i C mi zniknęło czy to się samo przestawiło, a może tak ma być, w instrukcji nie moge tego znaleźć, a chciałbym wiedzieć jak to jest.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przeczytaj instrukcje bo wybrałeś nie ten system.
Wybierz wejście gdzie masz component i wybierz w menu odpowiednie złącze.
W razie problemów wejdź jutro na gg 2868228
 

kris77

New member
Pytanie do użytkowników tego TV

Witam wszystkich użytkowników tego forum
W planach mam kupno tej Toshiby (ewentualnie poczekam na testy nowych JVC) i mam takie pytanie: czy telewizor pamięta ustawienia dla każdego wejścia? Chodzi mi o sytuację że mam podłączone DVD przez SCART, PS3 przez HDMI i kablówkę. Każde z tych urządzeń będzie mieć inne ustawnienia np: redukcji szumów czy np formatowania obrazu. Czy włączając inne urządzenie będę musiał wchodzić do menu i zmieniać ustawnienia obrazu?
 

SopranoPL

New member
Witam serdecznie, no i stało się po roku szukania wkońcu zdecydowałem się na TV LCD Toshiba 37 cali C3500, w rtveuroagd za 2990zł. Miałabyć plazma, ale wkońcu zdecydowałem się na LCD, i nie żałuję, obraz bajka, oglądam z odległości 2,6 metra kablówka cyfrow INEA. Pierwsze wrażenie masakra, ładny disign, dwie srerno ciemne nóżki, obudowa lekko byłyszcząca, duża możliwość ustawienia obrazu, od jego wielkości po walory czysto techniczne jak kolor, itd. Bardzo dobre głośniki z dodatkiem różnych efektów, przy oglądaniu za 40 poziomach jest za głośno, a TV ma możliwość dojścia do 100. Podoba mi się sposób wyświetlania obrazu (mam do wyboru chyba z 8 opcji). Jeżeli oglądam sobie canal + sport, canal + film, polsat sport, które to programy nadają swoje relacje w 16/9 wszytsko się ładnie uzupełnia na ekranie, jest wypełnione, natomiast jesli chce oglądać tvp1, tvn itd włączam sobie opcje obrazu super live 1 i również bez zniekształceń oglądam na całym ekranie tv. Narazie chyba tyle, przesiadłem się z 21 calowego phiphsa i z wielkością, jak i mam nadzieje modelem trafiłem w 100%. Polecam ten zakup, dziękuje wszystkim z forum, którryz poświecali mój czas pomagając wybrać odpowiedni TV. Wkrótce wrzucę jakieś fotki, chętnie odpowiem na pytania.

Sam mam jeszcze pytanko.
W tej chwili do TV mam podłączony dekoder poprzez euro, oprócz tego dekoder można podłączyc do tv chinczami? zółta czerwona biała, ale połączenie z tego co wiem będzie gorsze, więc odpada, zostaje euro.

DVD mam podłączone również kablem euro, ale mam w tym DVD wejście komponent, czy mogę połączyć DVD z TV za pomocą komponentu, czy szkoda zachodu ze względu na obraz?

Mam wzmacniacz z głosnikami podłączony do dekodera i na tych programach mogę wypóścic dźwięk przez duże głośniki. Czy mogę połączyć to jakoś do TV, żeby także na programach analogowaych mieć dźwięk?
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
Komponent jest najlepszy jeśli chodzi o przesył analogowy, tak więc obraz będziesz miał lepszy niż po Euro.
Pozdrawiam
 

SopranoPL

New member
gilek1975 napisał:
Komponent jest najlepszy jeśli chodzi o przesył analogowy, tak więc obraz będziesz miał lepszy niż po Euro.
Pozdrawiam

Ale w dekoderze go chyba nie mam bo tam jest podłącznie na Chinche, jedynie DVD. Jeszcze jedno pytanko, mam laptopa z wyjściem hdmi, moge kupić kabelek HDMI podłączyć do kompa i z komputera póścić film hd? Czy hd otrzymam tylko wtedy jak podłącze cyfrę bądź n?
 

Bonuz

Member
Zmiana systemu

Witam.
Od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem (Toshiba 37C3500PG), mianowicie podłączyłem DVD do wejścia z tyłu telewizora pod EXT3 na kablu kompozytowym( biała, czerwona, niebieska wtyczka). Po podłączeniu okazało się, iż obraz z DVD jest czarno biały, nie wiem czy jest to wina kabla, czy coś innego kolega Kiki poradził aby zmienić system, lecz w ustawieniach gdzie powinno sie wybrac system(pal, secam, itd.) nie mam takiej możliwości dodam ze jak wejde w ustawienia np EXT2 taką możliwośc mam. Gdy DVD podłączę z boku telewizora problemu nie ma wszystko "cacy" gra. Może ktoś spotkał się z czymś takim i byłby skłonny doradzić.
 

SopranoPL

New member
A ja mam inne pytanie. Do TV mam podłączony dekoder cyfrowy pod wejście Euro. Gdy oglądam samą kablówkę (wejście antenowe analogowe) całe to wejście ustawione jest na obraz superlive1, dekoder natomiast (całe wejście Euro) ustawione jest że zawsze ma być obraz szerokątny. Gdy oglądam obraz z dekodera np. canal + sport z obrazem 16/9 ustawiam na szerokątny, ale gdy chcę włączyc z tego samego dekodera np. eurosport po włączeniu tego kanału obraz wydaje mi się spłaszczony ustawiam obraz super live1. I tak wkółko musze zmieniac format obraz. Mówię cały czas o tym samym wejściu. Ale dzisiaj patrze, że TV sam się dostosował, czyli gdy leci 16/9 ustawia sie automatycznie na szerokątny, a gdy leci eurosport na super live, nie musze nic zmienić. Może ktoś wie jak to się ustawia? Bo już raz to miałem, później zniknęło, teraz znowu się pojawiło.
 

SopranoPL

New member
Drodzy forumowicze pytanko, mam laptopa HP 6640 z wyjściem hdmi, podłączyłem do tv kabelkiem hdmi-hdmi, udało mi się wgrać dźwięk, teraz mam pytanko o obraz, po pierwszym podłączeniu lapka do tv, miałem trochę poobcinany obraz, trochę poszperałem i w tym momencie na lapku mam rozdzielczość 1280 na 800 i na tv to samo, na lapku nic więcej już sie nie da, a tv? Mogę użyć jeszcze większej rozdzielczości? Bo z tego co widzę mam przedział aż do 1920 do 1080 ale nie mogę nic powyżej 1280 wybrać. Ściągnąłem sobie film reklamówkę HD:
Format : Matroska
Dateigröße : 147 MiB
Spielzeit : 1min 13s
Bitrate : 17 Mbps
Video #0
Codec : MPEG
Codec/Info : (MPEG1) MPEG 1 or 2 Video
Breite : 1920 Pixel
Höhe : 1080 Pixel
Bildseitenverhältnis : 16/9
Audio #0
Codec : AC3
Codec/Info : Dolby AC3
Kanäle : 6 Kanäle
Samplingrate : 48 KHz

ładnie z kompa odpaliło i ujrzałem chyba lepszy obraz na TV. Tzn, że w tym momencie wykorzystałem swój format HD w telewizorze?
 

ciukier

New member
Witam,
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem 37C3500PG, tv jest podłączony pod kablówke VECTRY i DVD.
Nie miałem zbytnio okazji pobawić się ustawieniami (nawet jeszcze kanałów nie po ustawiałem tak jak mają być :)) ale jestem bardzo zadowolony, obraz z kablówki naprawdę dobry (spodziewałem się znacznie gorszych efektów), dzwięk dobry ale i tak tv jest podpięty pod dodatkowy sprzęt, design naprawdę na poziomie, tv prezentuje się świetnie, menu eleganckie. Żona wczoraj powiedziała że nie wyobraża sobie mniejszego a cały czas naciskała na 32" bo 37" za duży, ale jest zadowolona.
Już myśle o "n" albo Cyfrze+ :) wtedy pewnie będzie latać
Na razie tyle, acha i wielkie dzięki dla Kikiego bo to on zasugerował abym wybrał ten model (znając moje warunki) - Kiki pozdrawiam :eek:k:
 

ouzo

New member
ciukier napisał:
Witam,
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem 37C3500PG, tv jest podłączony pod kablówke VECTRY

Mam ten sam model i tyle samo cali :) Kablówkę mam (UPC w Warszawie) i mimo nowej, kilkuletniej instalacji w bloku dostrzegam bardzo wyraźną różnicę w jakości obrazu na tym samym kanale na kablówce i satelicie - testowałem przełączając pilotem między jednym a drugim. W kablówce obraz zdecydowanie bardziej rozmazany, tak jakby pozbawiony większej ilości szczegółów. Z satelity obraz jest żyleta :)

Pewnie to częściowo zasługa tunera satelitarnego, bo mam dobry, z HDMI... Dokupię jeszcze tylko kartę Cyfrowego Polsatu i zrezygnuję z UPC.
 

ciukier

New member
Bez dwóch zdań obraz z talerza będzie lepszy ale chodziło mi o to że nie jest wcale źle (myślałem że obraz z kabla będzie gorszy niż jest) :mrgreen:
Pozdrawiam
 

ciukier

New member
Wczoraj technik z Vectry podpiął nowe światłowody i muszę powiedzieć że jest kolosalna różnica w jakości obrazu na + :eek: tv śmiga jak trzeba, wcześniejsze opinie były trafione, polecam ten sprzęt nie zdecydowanym.
Pozdrawiam.
 

ouzo

New member
Jak wygląda naziemne TVN HD z warszawskiego multipleksu DVB-T na Toshibie C3500? Krótko: Rewelacja!

IMG_1449.jpg


IMG_1448.jpg


IMG_1438.jpg


IMG_1432.jpg
 

nortix

New member
michaelius napisał:
Po dzisiejszym ogladaniu TVkow w Saturnie to mam wrazenie , ze seria C daje lepszy obraz od oslawionej Rki :)
heh wlasnie to tylko wrazenie, ktos podkrecil na maxa c, typowe dzialanie marketingowe...:) generalnie r jest sporo lepsza...

ja mam powazniejszy problem:p zastanawiam sie czy 32" czy 37" wlasnie c-tki, r-ka poza zasiegiem niestety, zreszta trudnodostepna, i w zwiazku z tym ze bede mial okolo 3 m do tv zastanawiam sie czy te 32" wystarczy bo do 37" musialbym dolozyc okolo 600 zl. co by juz przekroczylo moij budzet.... hm:confused:

p.
 
Ostatnia edycja:
Do góry