Co sądzicie o tannoy fusin 4

czared

Member
witam
jestem w trakcie poszukiwania i zakupu kolumn frontowych do yamahy rxv-659 przedział cenowy to 2000.Testy wypadły bardzo dobre z tego co czytałem.Co sądzicie czy są warte tej ceny , a może inne?:hmm:
 
To ja skorzystam z okazji i podepnę się pod ten wątek. Czy f4 będą pasować do szeroko pojętego rocka/hardrocka? Jako napęd do nich zamierzam użyć Yamahy RVX-459.
Zastanawiam się jeszcze nad Mercury Fusion F3. Być może do pokoju z aneksem kuchennym o wielkości około 28m2 w zupełności F3 wystarczą? Na początku bez sub'a.

pozdr,
Szymon
 
Dzięki za odpowiedź. Jednocześnie runął mój plan. Dzięki za bardzo sensowne propozycje, nie brałem ich wcześniej pod uwagę - zwłaszcza Celestionów. Jednak bez odsłuchu raczej się nie obejdzie i będę musiał się wybrać na tour de salony. Niestety w Trójmieście wbrew pozorom, jest z tym nienajlepiej.

Z jbl w grę wchodzi jedynie Northbridge E60 - szkoda, że nie ma zestawu 5.0 (bez suba) z tymi frontami. Balboa - tragiczny wygląd je dyskwalifikuje.

Celestion f28 - dziwne, że na stronie producenta nic o nich nie znalazłem, czyżby to już wycofany dawno model. Poza tym niewielu dystrybutorów ma je w swojej ofercie.

Ceny jakie znalazłem:
Celestion f28 w zestawie 5.0: 2.849,00zł JBL Northridge Movie 2 - zestaw 5.1 3600zl (z subem)
Tannoy Mercury F4/R w zestawie 5.0: 2119zł

Sprzęt będę kupował za około 2 miesiące, do tego czasu - albo wzrośnie budżet, albo po odsłuchach będzie musiał wzrosnąć ;)

pozdrawiam,
Szymon
 
Ostatnia edycja:
Z tego co widziałem, JBL Northridge Movie I składa się z m.in 4xE20, a ja chcę mieć podłogówki na froncie.

Dodane:
Faktycznie jest taki zestaw - znalazłem Northridge I (bez Movie) za 2999zł. Jednak E90 wydają mi się za potężne do niezbyt dużego pokoju.
 
Ostatnia edycja:

nic

New member
theknightwhosayni napisał:
Z tego co widziałem, JBL Northridge Movie I składa się z m.in 4xE20, a ja chcę mieć podłogówki na froncie.

Dodane:
Faktycznie jest taki zestaw - znalazłem Northridge I (bez Movie) za 2999zł. Jednak E90 wydają mi się za potężne do niezbyt dużego pokoju.

moze i bez Movie... polecam osobisty odsluch, E90 spelniaja moje oczekiwania natomiast E80 i E60 niebardzo. dodam, ze interesuje mnie zestaw 5.0, dudnienie dokupie lub nie w pozniejszym terminie ;) biorac E90 sadze, ze nie bedzie takiej potrzeby.
 
Ostatnia edycja:

dab9

New member
witam.trzymaj sie BLACKNINJA,On wie co pisze,ja kupiłem tannoye (u niego) i jestem zadowolony ,gram z Denonem,ale odsłuch i jeszcze raz odsłuch
 

czared

Member
przedewszystkim w 70% filmy a pozostałe to muzyka lekki rock,pop.troche jaazu,tyły mam na tannoyach mx1 i centralny mxc.Stąd moje zainteresowanie tannoyami f4,zresztą bardzo podoba mi się anlgielskie brzmienie ma w sobie to coś co się fajnie słucha nie męcza ucha.Dlatego byłem ciekaw czy polecicie mi f4 czy może jakiś innny zestaw.Mam zamiar wybrać się gdzieś aby je odsłuchać,myślałem jeszcze o subie yamahy sw 325.zakupiłem też kable ultralinka audiophile reference series i coaxiala profigolda pgd4000.Tv toplazma Lg 42pc1r hdmi to profigoldpgv1001,pokój 28m2.doradzcie czy kable są spoko bo mam możliwość zamiany,a i te tannoye f4 rozumiem ze w kool
pozdrawiam czared
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
theknightwhosayni F28 dostały wyróżnienie w HFM

Wyróżnienie
Celestion F28
Test 4/05
cena 1790 zł
celestion.jpg
F28 to spore, trójdrożne kolumny z dwoma 15-cm głośnikami celulozowymi i aluminiową kopułką. Ich brzmienie przywodzi na myśl to, co prezentują droższe Eposy czy Audio Physiki - przede wszystkim czysość i dobrą rozdzielczość przekazu. Aż dziw, że konstruktor osiągnął taki efekt za tak przystępną cenę. Pozytywny efekt wzmacnia dobra mikrodynamika i szybkość. Celestiony lubią każdą muzykę i potrafią wciągnąć w nią słuchacza. Potrzeba im tylko odpowiedniego towarzystwa i, oczywiście, dobrych płyt.
CELESTION F28+F10+F35C........................2312pln
JBL E60+E10+EC25+E150..........................3538pln
JBL E60+E10+EC25..................................2549pln
JBL E90+E10+EC25..................................3050pln

czared nie zastanawiaj się i kupuj F4, w tym czego słuchasz dobrze się spiszą.
 

nic

New member
blackninja napisał:
...........
czared nie zastanawiaj się i kupuj F4, w tym czego słuchasz dobrze się spiszą.

Prosba, moglbys zerknac w PM? jak sie uda to chcialbym sie w weekend nacieszyc ;)

edit: dzieki :)
 
Ostatnia edycja:

tades

New member
jakie kolumny do denon i do yamahy

pozwolę sobie zadać tu pytanie myślę o kupnie kina domowego.
denon 2307 lub yamaha rx-v 659 .
myślę o jak najlepszych przodach , dobrym centralnym, surrandach jakiś tam , a za jakiś czas suba.
jestem w tym ignorantem ale chciałbym posłuchać dobrej muzyki bez skomplikowanych ustawień - dlatego denon 2307 posiada automatyczne ustawienia dostosowane do akustyki pomieszczenia.
może jednak się mylę i lepiej tańszy amplituner a lepsze kolumny.
cena to max 5k.
 

czared

Member
Witam
Serdeczne dzieki za miłe podpowiedzi ale przyznaję że blackninja zbił mnie z pantałyku,byłem prawie przekonany do tannoya ale teraz jednak musze poprostu odsłuchać i F4tannoy i celestion f28 iamemu stwierdzić które brzmienie mnie bardzej zadowala.
Jeszcze raz dzięki i pozdro.
Jak kupię to nie omieszkam wyrazic swoją opinie o brzmieniu wybranych przezemnie kolumn czarek
 

tades

New member
słucham raczej spokojnej muzyki, ale odkryłem że na dobrym sprzęcie mogę posłuchać i rocka,
słucham wszystkiego z przewagą spokojnych dżwięków.
myślę, że chciałbym żeby dźwięk był jak najbardziej realistyczny, bez poprawiania i żebym słyszał każdy instrument.
pokój ma około 30m2
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Do tego co chciałbyś osiągnąć są lepsze amplitunery niż Denon :)
Cambridgeaudio CA540Rv2
Cambridgeaudio DVD89
Celestion F38 i reszta, to będzie zestawik wiernie odtwarzający muzykę, z dobrą szczegółowością z tego zakresu cenowego.
 

jaroslavus

New member
Czy mógłbyś w/g siebie określić najlepsze w kilku kategoriach cenowych zestawy kolumn kina domowego. Myślę np o zestawie 5.1 w kategoriach duże i małe za 1 tys, 2 tys, 3 tys, 4 tys. Podobnie w elektronice. Niech to będzie Twoje subiektywne zdanie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Moim skromnym zdaniem CA 540R v2 gra naprawdę dobrze, ale Denon 2106 mu nie ustępuje. Różnice wynikają raczej z charakterów brzmienia, nie z możliwości.

ArtS :)
 
Do góry