CMO - Super Tanie telewizory 4K nadchodzą !!!

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
CMO - Super Tanie telewizory 4K nadchodzą !!! Wydaje się, że wiecie już wiele na temat TV 4K, ale okazuje się że jeszcze wiele przed Wami. TV 4K wkrótce okażą się jabłkiem niezgody.
Bo chociaż będą najpiękniejsze, w super wysokiej rozdzielczości to ceny poróżnią wielu producentów.

Prezes WOR, Wang Chao informuje, że CMO we współpracy z Innolux pokaże wkrótce nową siłę rynkową 4K. Według szacunków organizacji rynku współpracujące firmy mają na celu w szybkim tempie zająć 16-17% rynku sprzedaży paneli 4K.
Dotyczyć to będzie modeli 50 i 65 cali. Firma daje ostateczny cios [w odniesieniu do niskich kosztów] dla modeli 50 cali i nie wyklucza wersji modeli mniejszych niż 40".

Modele prawdopodobnie ujrzą światło dzienne na targach IFA 2013 .
Zapowiadana cena poniżej 1000 Euro za model 4K w wielkości 50"

Mówi się, że chińskie i tajwańskie ceny na telewizory 4K w stosunku do koreańskich i japońskich cen będą niższe o ponad 40%.


fullhd
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No to za rok pewnie zobaczymy 4k w wysokiej półce, ale w normalnych cenach.
Najpierw trzeba było pokazać że panele nie muszą być tak kosmicznie drogie, a teraz tylko robić robić robić.
Ja sam myślę że monitor 4k 32" to było by coś... Tak poniżej 4tyś zł :>
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
TV 4K wkrótce okażą się jabłkiem niezgody.

Chyba kością ;P Za dużo sprzetów Appla w domu ;P hehehe kiki :)

A ja Panowie napiszę tak:
1. Oglądałem w Sony Centre 4K jakieś i było bez szału - widziałem piksele.
2. Oglądałem Samsunga w 4K i było rewelacyjnie (ten za 150 tyś zł). Nie wiem, może miał lepsze nagranie puszczone.

Dla mnie 4k to jest super opcja w TV od 60" w górę. Sam się przesiadłem z 46" na 60" i widzę to o czym w sumie każdy i tak wie. Jest to rzecz oczywista. Większa matryca to większe piksele. Przy 60" ja np. widzę pogorszenie lekkie ostrości. Ząbkowanie wyszło. Nie jakieś uciążliwe, ale widoczne. Najbardziej na napisach w filmach i w logotypach stacji. Rozumiem, że przy 4K byłaby żyleta :) Tylko ile jeszcze lat do wprowadzenia standardów TV, nośników i potanienia tv? Ech...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
[QUOTE='[Raccoon]Sam się przesiadłem z 46" na 60" i widzę to o czym w sumie każdy i tak wie. Jest to rzecz oczywista. Większa matryca to większe piksele. Przy 60" ja np. widzę pogorszenie lekkie ostrości. Ząbkowanie wyszło. Nie jakieś uciążliwe, ale widoczne. Najbardziej na napisach w filmach i w logotypach stacji. Rozumiem, że przy 4K byłaby żyleta :) Tylko ile jeszcze lat do wprowadzenia standardów TV, nośników i potanienia tv? Ech...[/QUOTE]
Tak samo miałem po przesiadce z 32 na 46.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja się przesiadałem wcześniej z 29" (panasonic, 4:3, kineskop) na 46" (sharp, 16:9, lcd, full led) to też to miałem :) tyle, że teraz kolejny krok :) nie dziwi więc potrzeba ciągłego zwiększania rozdzielczości. To wcale nie jest ślepa pogoń za liczbami. Chodzi o to, że co raz więcej Kowalskich stać na duże panele :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Cos w tym jest. Mam projektor fullHD i ekran ok. 100 cali. Filmy na BD są swietne na dużym ekranie, ale nie ukrywam, ze na 46 cali jest jednak ostrzej. Dlatego też nie wyobrazam sobie projektorow HD Ready, a wręcz przeciwnie, uważam, ze technologia 4k powinna wejść najpierw wlasnie do projektorów.
 

Festan06

New member
60 cali .Tylko gdzie takiego kolosa postawić?Większość Kowalskich mieszka w powojennych blokach.Lata 70,małe klitki.W dzisiejszych blokach nie jest lepiej.Sam mieszkam w dużym mieście,w kamienicy z lat 50.Jest też mnóstwo domów przedwojennych z dużymi mieszkaniami..Ale tam mieszkają ludzie którzy myślą co do gara włożyć a nie o FulHd.Marzył mi się duuuuży ekran.Ale ledwie zmieściłem 47.No cóż nie każdy może mieć to co "duże".
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam w bloku 80" w duzym pokoju. 80" to nie jest tak duzo, nie przesadzajmy. 120" tak, ale 80"? Bez przesady. Za jakis czas wrzuce cos wiekszego. W malym pokoju mam 60" i tez standarcik ;)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
A smartfona masz 42"? Zegarek 24" ;P ech, kto bogatemu zabroni? ;P

Ale szczerze mówiąc, przy 80" już mnie pewnie zaboli dosyć mocno 1080p. W sensie, że się robi bardzo mało. Za mało. 4K powinno już być. Na 60" u siebie widzę ząbki, więc na 80" musi być "boleśnie". Pewnie można się przyzwyczaić, a i kinowy efekt wielkiego obrazu wynagradza tę niedogodność, ale jednak... ;P
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wlasnie nie, z 4m na 80" jakosc jest fenomenalna. Wiem, wiem ze teraz zaczyna sie moda na 4k i zaraz nikt bez tego nie bedzie mogl zyc, ale jak widze taki NG HD to trudno mi uwierzyc aby komus przez mysl przeszlo najmniejsze niezadowolenie. Natomiast o BR juz nawet nie pisze. Co do 60" to jest podobnie, tyle ze mniejszy. Jakosc obrazu zmienila sie diametralnie po podbiciu ostrosci. Po wyciagnieciu z pudla byla porazka, jak w wieloma innymi tv jakie mialem. Podstawa to ustawienia.
Jest jeszcze taki kanal relaksacyjny HD, widoczki, gory, lasy, jeziorka. Szczerze? Opada szczena jak to wyglada. Zapraszam do mnie na prezentacje... zakrapiana alkoholem oczywiscie ;)
Nie bede pisal ze cos wyglada swietnie, jak wyglada slabo, ale w tym przypadku jestem pewien tego co mowie, na tyle ze odpuszczam sobie 4k na jakis czas. 4m - 4.20m to jest calkiem sporo na 80" i niewiele wiecej mozna zobaczyc na 4k.
 

Festan06

New member
To ładne masz akwarium (jeśli dobrze rozumiem). Ile ton waży po napełnieniu wodą? ;P

Około 800 litrów wody,żwirek grubość ok 20cm, grubość szkła 1,5 cm.No,trochę to waży.Wystrój,dobra obsada i efekt lepszy niż Avatar na 80".
Armanig --cytat ". 4m - 4.20m to jest calkiem sporo na 80" i niewiele wiecej mozna zobaczyc na 4k."
Jak to rozumieć? Przecież SHARP LC-80LE645E ma szerokość 1862mm.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Ty też armanig :D
U mnie 55", 2.5metra od ekranu. Jak leżę to 3.
A wielkościowo, to mógłbym o rozmiar wyżej podejść, do 65, może 70.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig --cytat ". 4m - 4.20m to jest calkiem sporo na 80" i niewiele wiecej mozna zobaczyc na 4k."
Jak to rozumieć? Przecież SHARP LC-80LE645E ma szerokość 1862mm.

Piszac 4m-4.20m mam na mysli odleglosc od tv. Ja ogladam tak +/- z tej odleglosci.
4.20m mam lezac jak lord rozlozony na łożu, a z tej odleglosci 4k niewiele wniesie. Przekatna 80" w tv robi sie zwyczajna.
Material HD wyglada cudnie, ale zeby zobaczyc kazdy szczegol to i tak trzeba sie przyblizyc do tv.
Co innego 100", ale 80"? Moze ja sie juz przyzwyczailem, przechodzilem od lat na coraz to wieksze przekatne i wiem ze taki 90" w domu docelowo podejrzewam ze predzej czy pozniej bedzie. 80" z tej odleglosci jest w sam raz.
Sa tez tabelki, chociazby Sharpa (kiki wielokrotnie wklejal) tam sa zalecane odleglosci przy takich przekatnych i materiale HD, dodam ze duzo mniejsze jak te moje 4m.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
U mnie jak normalnie siedzę (lekko wysunięty do przodu, raczej w dzień i raczej telewizja, seriale) to 2,90 - a jak się oprę wygodnie na nocny film to 3,40 (a kanapę mam fajnie głęboką - 90 cm). Do 3D jeszcze wyciągam TV w swoją stronę na uchwycie 50 cm i siadam w tym pierwszym położeniu, więc się robi jakieś 2,40/2,50.

Zatem mam elastyczność wygodnego kanapowego rozłożenia się 2,40 - 3,40 (90 cm kanapa, 50 cm wysięgnik). I z tej odległości 60" jest bardzo ok. Jak są filmy z pasami to nawet 70" byłoby pewnie lepiej. Ale już na całym ekranie (16:9) boję się, że 70" mogłoby być za dużo. O 80" nawet nie myślę. Ale kto wie - w sumie nie testowałem :)

hehe być może wtedy uznałbym znów, że tym razem dżwięk ginie w obrazie hehehehe i trzeba większe głośniki kupić :pPP
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
kiki, jasna sprawa :) ale za 70" nie zapłacę tyle ile dziś za nie krzyczą :p Każde dodatkowe 10" to koszt kilku tysięcy zł, więc bez sensu. Kiedyś jak kupowałem 46" to marzyło mi się 50", ale był za duży skok ceny. Dziś (jakieś 4 lata później) mam w tej cenie 60" (i to najwyższy model producenta w danej chwili). Zakładam, że za kilka lat będę miał w domu 70-80 znów za podobne pieniądze :) Poza tym osobiście nie widzę więcej, niż 60" w full hd. 4K owszem. A tu już ceny są chore za +60". Zatem na razie dzięki :) Czekam jak oglosisz, że masz 70" w 4K za mniej, niż 8 tysięcy ;P
 
Do góry