Chyba zrobiłem głupotę i kupiłem Yamachę

27olgierd

New member
:hihi:Za namową kolegi, chyba palnąłem głupstwo i kupiłem Yamachę r-s 300 do stereo, mogę jeszcze zamienić na Pionera k -20 lub k- 30, Denona PMA-520 AE. Panowie co robić????!!!! Do jutra do południa muszę się zdecydować. Proszę o pomoc.
 
I

irek6311

Guest
Pioneer A-30 stosunkowo tani i dobrze brzmiący ;)
Denon PMA-720AE byłby najlepszą opcją bo PMA-520 AE to bardzo stara konstrukcja i tego przepłacisz .
 

27olgierd

New member
Dzięki, może uda mi się tego 720 wyciąnąć, ale na pewno da rade A-30 , A jakieś propozycje co do kolumn ? słucham raczej wszystko bez metalu, pokój 15 m2

Aha, najważniejsze, tak to max 2 tyś. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
może jakieś konkrety co za kolumny posiadasz? Założę się że kupowałeś w ciemno bez odsłuchu heh. To nie randka w ciemno:p
 
I

irek6311

Guest
FFooXX5 teraz moda na zakupy w ciemno ;)
ludzie zamiast tego posłuchać bo to sprzęt grający > oglądają a jak się spodoba kupują :roll:
Denon PMA-720AE jak mają to najpierw posłuchaj i Pioneer A-30 też < będziesz miał jakie takie porównanie ;)
 

27olgierd

New member
Eeee, posiadam kolumny od kina domowego lg, czyli żadne.... A o Yamasze po prostu sie naczytałem, że ten amplituner to chłam i sie wystraszyłem . Jest to mój pierwszy wzmacniacz i sie zcykałem ,że może wyżuciłem kasę w błoto. A ampi dlatego że, za bardzo nie mam miejsca na tuner.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
a potem ktoś taki o jakimś sprzęcie pisze że to dziadostwo i jest złe, nie ma złych sprzętów są tylko złe, bezsensowne wybory;)

Z takimi kolumnami to nie wiem czy w ogóle coś dobrze zagra heh:p bez urazy:)
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
posiadając takie plastikowe pierdziawki:) to raczej nie ma sensu odsłuchiwać no chyba że nastąpi zmiana kolumn to można już mniej więcej odsłuchać i wybrać. Robiąc odsłuch w salonie i Ci się spodoba to wracając do domu, podpinając pod te głośniki to i tak będzie rozczarowanie:p
 

27olgierd

New member
Kiedyś śpiewałem, uczestniczyłem w kółkach muzycznych i jako tako mam słuch. Wiem co to czystość dźwięku, mam płyty Pavarottiego,kilka symfonii uwielbiam muzykę francuską, folk, alternatywę.... jest trochę tego. Niepokoję się ,że jeżeli to będzie bardzo odbiegało od rzeczywistości to to wyrzucę przez okno:)

Jasna sprawa ,że "kolumny" są do wymiany. Chce kupić nowe, tak do 2 tyś. Za jakiś miesiąc czy dwa. Na razie zamówiłem słuchawki soundmagic Hp100, podobno mają super scenę. Ja najchętniej to bym tę Yamache zostawił i dokupił potem w miare dobre kolumny>>>
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
skoro masz dobry słuch znasz się na muzyce i wiesz co lubisz to musisz zmienić kolumny. Na nowych dobrych kolumnach dopiero będziesz słyszał to co się powinno słyszeć i ocenić czy to jednak yamaha nie pasuje. Jestem przekonany że co nie podłączysz pod te pierdziawki to będzie to samo. Są osoby którym bardzo odpowiada brzmienie yamahy i był to ich świadomy wybór poprzedzony odsłuchem. Tu główny problem jak na razie leży po stronie pierdziawek, dopiero potem można podejrzewać elektronikę:)
 

27olgierd

New member
No tak:( Nalepiej by było przyjąć tę Yamachę i kupic kolumny i zrobić odsłuch... Uffff, moja kobieta by mnie zaszlachtowała.... :)

Ja jeszcze tego amplitunera Yamachy nie mam :) Jest przyślą mi go w środę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bluray

Banned
27olgierd;
muzykalność nie ma nic wspólnego ze zdolnością do analitycznej oceny brzmienia aparatury odtwarzającej.
Ale tego można się nauczyć wraz z rosnącym doświadczeniem odsłuchowym.

Więc powodzenia bo warto.

ps.:
znam znakomitych muzyków, którzy nie interesują się muzyką, nie mają sprzętu zaś sonorystyka ich nie kręci.
 

hun19

New member
Jak szukałem kolumn do 2000 to słuchałem Indiana Line Nota 550, Monitor Audio MR6, KEF C7 i Magnat 655.
MA były dla mnie tragiczne - dźwięk jakiś płaski, bez polotu, niezbyt melodyjne, ogólnie fatalne w porównaniu z RX6 (wiem, że inna półka cenowa, ale chodzi mi o to, że sam znaczek na obudowie nic nie da jak kolumna beznadziejna ;))
KEF i Magnat były w porządku ale KEF-y brzydkie, a Magnaty dość drogie
Koniec końców stanęło na Indianach i jestem bardzo zadowolony z wyboru - kolumny są bardzo ładne, zgrabne i przede wszystkim pięknie grają - świetnie nadają się do muzyki którą słucham, a która z tego co napisałeś pokrywa się z Twoimi gustami. Grają bardzo (jak na moje ucho) szczegółowo, czysto i melodyjnie.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Musi sam odsluchac. Bo to Twoje zdanie na Twoje ucho, ja mam inne zdanie:) bo mam inne ucho. U mnie inaczej by ta kolejnosc wygladala niz u Ciebie. Wazne z jaka elektronika beda graly:)
Nie mozna od razu mowic ze te kolumny nie bo mi sie nie podobaja. Gdybys mi tak sugerowal i bym Cie posluchal to bym okropnie zalowal heh:)
 
Ostatnia edycja:

27olgierd

New member
Dziękuję za podpowiedzi :)

A co sadzicie o tych kolumnach do tej Ymachy ? : Monitor Audio MR4, Kef C5, TAGA HARMONY AZURE F-60:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hun19

New member
Musi sam odsluchac. Bo to Twoje zdanie na Twoje ucho, ja mam inne zdanie:) bo mam inne ucho. U mnie inaczej by ta kolejnosc wygladala niz u Ciebie. Wazne z jaka elektronika beda graly:)
Nie mozna od razu mowic ze te kolumny nie bo mi sie nie podobaja. Gdybys mi tak sugerowal i bym Cie posluchal to bym okropnie zalowal heh:)

Oczywiście masz rację - ja nie żałuję że poszedłem na odsłuchy bo bez nich pewnie kupiłbym monitory i byłby kwas ;)
A z tym wyglądem to z drugiej strony nie wiem czy zaakceptowałbym kolumny które pięknie grają, a źle wyglądają czyli jak zwykle trzeba znaleźć złoty środek ;)
 
Do góry