Chciałbym przeznaczyć do 3 tys. zł na 55 cali

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Androida w smartfonie z którego korzystam po kilka godzin dziennie i jestem zachwycony !
Spać mogę , tylko praca wymaga....
 

babarek

Member
Panasonic TX-58EX703E czy Sony KD-55XE7005 ?

- na androidzie mi nie zależny. Mam już w telefonie i tablecie.
- TCL, Phipilips, LG odpadają. Tego już jestem pewien!
- najważniejsze kryterium to jakość obrazu głównie dla DVB-T
- może w następnym roku dojdzie konsola
- netflix, player, hbo go będą dodatkowym atutem przy wyborze
- przeglądarka umożliwiająca oglądanie treści video ze stron www
- okazjonalne oglądanie meczy
- budżet ok. 3 tys. zł

Tyle potrzebuję. Czy Panasonic wart jest tych kilku stów więcej?
 

2018

New member
Ten SONY nie ma upłynniania obrazu. Odpada.
Pozostaje tylko Panas.
Piszesz:
- najważniejsze kryterium to jakość obrazu głównie dla DVB-T
Odpowiem:
albo jakość albo DVB-T.

Telewizory PANASONIC to jednak taki niby "japoński" produkt.
VESTEL z Turcji go montuje. Skutek widać w każdym sklepie. Matryce są tanie, ciemne, bez bieli i z cieniami.
SONY to dziś taki chinol od FOXCONN ze Słowacji. Ładna jest u nich obudowa. I tyle.


ps.: aby poprawić ułomności nadawania DVB-T trzeba kupić drogi TV z układem korygującym artefakty. Tylko po co ? Postawił bym na Internet a zwłaszcza SAT TV.
 
Ostatnia edycja:

klonxxx

Banned
Ten SONY nie ma upłynniania obrazu. Odpada.
Pozostaje tylko Panas.
Piszesz:
- najważniejsze kryterium to jakość obrazu głównie dla DVB-T
Odpowiem:
albo jakość albo DVB-T.

Telewizory PANASONIC to jednak taki niby "japoński" produkt.
VESTEL z Turcji go montuje. Skutek widać w każdym sklepie. Matryce są tanie, ciemne, bez bieli i z cieniami.
SONY to dziś taki chinol od FOXCONN ze Słowacji. Ładna jest u nich obudowa. I tyle.


ps.: aby poprawić ułomności nadawania DVB-T trzeba kupić drogi TV z układem korygującym artefakty. Tylko po co ? Postawił bym na Internet a zwłaszcza SAT TV.

Jakość obrazu DVB-T będzie na większości TV bardzo podobna : " wszystkie różnice w obrębie telewizorów danego typu wynikają z technologii "poprawiających" obraz później. Czyli gdy do akcji wkraczają słynne procesory obrazu i ich podnoszenie ostrości, uwypuklanie szczegółów, wygładzanie bandingów itd."

Cóż Panasonicowi można zarzucić że może jest"droższy " niż podobne modele konkurencji oraz że nie nie ma wypasionego smarta, ale może dzięki temu modele od serii EX703 biją jakością obrazu w podobnej cenie Philipsy oraz TCL-e.
Co do jakości to może niech geniusze Philipsa pouczą się kontroli jakości od Vestela ,bo Panasonic nie ma problemów z telewizorami które mają problemy z powietrzem (zakurzone matryce PUS 6561,PUs 6500-nigdy nie działająca funkcja 3D).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

destructor

New member
Bez reklam
Mialem pendrive z nagranym jakims meczykiem w kopana sciagnietym z tuby w 4k (plik mp4) i powiem tak kazdy TV smuzyl.
- Philips 7502 to poprostu jakas tragedia pilka pojawia sie i znika
- Panas EX700E - to samo choc moze odrobine lepiej
- Sony XE9005 - to samo co w/w panas
no i Panas E780 tu bylo najlepiej i w miare akceptowalnie.
Dziś włączyłem ten mecz na 583ex703 ale prosto z youtube z linka który podałeś a nie z pendriva. Piłka mi nie znika, natomiast nieco robi z siebie kometę ale.... sprawdziłem to na innym tv innej marki i efekt ten sam. Zwyczajnie film jest tak nagrany. Trafiłem na kilka filmów nagrywanych w nieumiejętny sposób a potem ludzie drapią się po głowie co jest nie tak. W każdym razie piłka cały czas widoczna.

PS. Ten film na pewno nie ma rozdzielczości 4K, to jest jakaś amatorszczyzna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
O Philipsa nie musisz się martwić, właśnie w dobie spadku sprzedaży telewizorów w Europie zanotował jako jedyny poważny wzrost udziałów w rynku.
Więc nie ucz Pan ojca dzieci robić !

Philips właśnie wprowadza PUS8602 z kropkami kwantowymi. Kolory - bajka !
Nowy procesor P5 nie daje szans konkurencji - to jak podrasowany samochód.
Ambilight potrójny, pełne multimedia:
Terrarium - tysiące filmów
Kodi 17 - dziesiątki tysięcy filmów i programów
MxPlayer odtwarza wszystko.
Dźwięk rewelacja bo w komplecie jest soundbar mocowany na magnesy i pełne stereo.
Pilot z klawiaturą i z obsługą głosową.
Kalibracja profesjonalna gratis.
I cena w promocji olimpijskiej - rewelacyjna.


Panasonic - zostaje jedynie nostalgia, złość i smutek za utracone szanse. Może jak przyjdzie nowa ekipa (jak to było w Philipsie) to ktoś przejrzy na oczy i postawi markę na nogi, o ile nie wyłączą światła.
 

destructor

New member
Bez reklam
Wzrost udziałów przekłada się na jakość obrazu? Toż to nawet po flaszce bym nie wymyślił.
Ambilight potrójny, pełne multimedia:
Terrarium - tysiące filmów
Kodi 17 - dziesiątki tysięcy filmów i programów
MxPlayer odtwarza wszystko.
Dźwięk rewelacja bo w komplecie jest soundbar mocowany na magnesy i pełne stereo.
Pilot z klawiaturą i z obsługą głosową.
Terrarium nie używam, kojarzy mi się z zoo.
Kodi 17 - nie używam.
MixPlayer nie wiem co to.

Ale .... mam możliwość przesłania przez smartfona każdego filmu do tv, czyli mam to zoo, kodi i mixplayera w jednym?

Żaden dźwięk w tv to nie rewelacja, mam zewnętrzne głośniki.
W pilocie również jest klawiatura i obsługa głosowa (obsługa smartfonem) i jeszcze do tego jest touchpad, czyli lepiej niż Philips?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie musisz !
Nie znam firmy, która by robiła coraz lepsze sprzęty i spadała ze sprzedaż w otmęt niebytu.
Może w Twoje pracy jest im gorzej tym lepiej. Na rynku jest jak jest dobry i pożądany towar to firmie widzie się lepiej.
 

babarek

Member
Wracając jeszcze do zakupu zadam dziwne pytanie czy Sony KD-55XE7005 dobrze sobie radzi z obsługą DLNA i współpracą z serwerem plików?
 

rafaaaal

Member
O Philipsa nie musisz się martwić, właśnie w dobie spadku sprzedaży telewizorów w Europie zanotował jako jedyny poważny wzrost udziałów w rynku.
Więc nie ucz Pan ojca dzieci robić !

Philips właśnie wprowadza PUS8602 z kropkami kwantowymi. Kolory - bajka !
Nowy procesor P5 nie daje szans konkurencji - to jak podrasowany samochód.
Ambilight potrójny, pełne multimedia:
Terrarium - tysiące filmów
Kodi 17 - dziesiątki tysięcy filmów i programów
MxPlayer odtwarza wszystko.
Dźwięk rewelacja bo w komplecie jest soundbar mocowany na magnesy i pełne stereo.
Pilot z klawiaturą i z obsługą głosową.
Kalibracja profesjonalna gratis.
I cena w promocji olimpijskiej - rewelacyjna.


Panasonic - zostaje jedynie nostalgia, złość i smutek za utracone szanse. Może jak przyjdzie nowa ekipa (jak to było w Philipsie) to ktoś przejrzy na oczy i postawi markę na nogi, o ile nie wyłączą światła.


Fantastycznie tylko jak ma się cenowo nowa seria do przedstawionych modeli.
Budżet 3 czy 4 tysięcy to raczej nie jest ;)
 

rafaaaal

Member
To po co po chwalić coś co warte pewnie dwa razy tyle niż kolega szuka?

Jak kupujesz auto to nie idziesz wpierw do salonu ślinić się na "ferrari", po czym z ulicy od handlarza kupujesz malucha.

Absurd,większości tematów pod tytułem lepiej dozbieraj "drugie tyle" :)
 

babarek

Member
A co do mojego zakupu TV:
czy Sony KD-55XE7005 dobrze sobie radzi z obsługą DLNA i współpracą z serwerem plików? Może ktoś sprawdzał?
 
Do góry