Chciałbym przeznaczyć do 3 tys. zł na 55 cali

babarek

Member
Witam

Dzięki forum udało mi się kupić już dwa TV z których jesteśmy do tej pory zadowoleni. Przyszedł czas na kolejny odbiornik dlatego ponownie proszę o podpowiedz z jakich modeli mam wybierać.

Szukam 55 calowego TV do salonu. Na razie nie mam nic na oku. Liczę na wasze wskazówki.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym mabyć telewizor? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku,małe nasłonecznienie
7. Jaki masz obecnie telewizor? PanasonicTX-L32E6E (inne mieszkanie)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? co najmniej 3 HDMI + Euro + USB, gniazdo LAN,optyczne do kina
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T
10 .Jakie urządzenia ? na razie DVD, nagrywarka,pendrive. Niebawem kino domowe, może TV box ?, być może kiedyś PS4 (okazjonalnie)??
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-3
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? tylko film
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Najczęściej są to wiadomości, sport, film, przyroda, bajkiz DVD, czasem jakiś divx z pena, foto.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? jeśli obecnie sprzedawane TV mająmożliwość oglądania filmów i seriali z popularnych stron i serwisów to fajniebyło by mieć taką możliwość choć wydaje mi się że lepszy w tym zakresie może byćTV box? . Nie planuję czytać Internetu przez TV
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? – może w przyszłości bardzo okazjonalnie
16. Preferencje co do marki? – cośfirmowego, wyznacznikiem jest to obraz , zadawala mnie jakość obrazu z mojegoPanasonica
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? cena
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w ciągu tygodnia wieczorem , w weekend po południu i wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? rzadko
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? czasem z youtube na Panasonicu


Z góry dziękuję za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb:
Philips 55PUS6262 za 2999 zł
TCL 55S7906 za 2499 zł
Thomson 55UC64 za 2899 zł
TCL 55P60 za 2750 zł
Philips 55PUS6401 za
TCL 55C70 za 3299 zł
Hitachi 55HZt66 za 2699 zł
 

babarek

Member
1. Jak w tych odbiornikach wygląda sprawa z możliwością oglądania filmów i seriali z popularnych stron i serwisów. Lepiej kupić zewnętrzny tv box?

2. Obraz mają leszy? porównywalny? do mojego Panasonica?

3. Twoja kolejność jest przypadkowa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie zagrają lepiej.
Kolejność jest przypadkowa.
Zawsze lepiej mieć box zewnętrzny.
 

babarek

Member
Dziękuję za wskazówki.

Jestem nieco zaskoczony że w podanym przez ciebie zestawieniu nie ma jakiegoś Samsunga, Panasonica, Sony, LG, Toshiba. Kiedy po raz ostatni kupowałem TV to zawsze polecający na forum wybierali z tych marek?

Czy to oznacza że przy tej wielkości matrycy sprzedawane odbiorniki ww. producentów nie mają zadowalających parametrów, są kiepskie? Kupujących np. Samsunga sądząc po ceneo nie brakuje. Jak mam to rozumieć?

TCL? co to za marka?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba przez dwa lata nie produkowała żadnych telewizorów. Dopiero się podnosi i chyba na Ifa pokaże coś nowego.
TCL to trzecia siła na świecie.
Samsung też produkuje dobrze telewizory ale nowe są droższe - patrz najtańszy 4K i 100Hz kosztuje 5299 zł -Samsung 55MU 7002, Panasonic 58EX780 za 5999 zł , SOny 55XE8505 za 5299 zł.
Wszystkie są dostępne.
 

babarek

Member
Dziękuję za informację. Doszedłem do wniosku że TCL to nie jest marka dla mnie.

Coś poczytałem, pooglądałem i poważnie zastanawiam się jeszcze nad poniższymi modelami:
1. Samsung UE55MU6102 (brak normalnego pilota) 3 000 zł
2. LG 55UH6507 3 000 zł

Myślałem jeszcze o:
Philips 55PUS6501 (klasa B, android) oraz Panasonic TX-55EX610(620)E ale musiałbym dołożyć 500-600 zł

Co można powiedzieć na temat wymienionych odbiorników?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko Philips PUS6561 za 3550 zł ma natywne 100Hz.
Jak będziesz niebieski masz jeszcze kalibrację gratis.
 

babarek

Member
Czy mam rozumieć że w przeznaczonej kwocie te 100Hz na matrycy powinny determinować wybór telewizora? Inne parametry schodzą na dalszy plan?

Zastanawiam się czy przy codziennym oglądaniu telewizji naziemnej rzeczywiście 100Hz będzie to miało takie znaczenie? Mecz oglądam od święta a konsoli na razie nawet nie szukam?

Jak ocenisz pozostałe telewizory o których pisałem w poprzednim poście?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest ważny parametr.
TCL - dostał nagrodę EISA czyli NR 1 w Europie BEST BUY.
To extra model.

Z Twoich największe możliwości - Philips 55PUS6401 za 2950 zł z kalibracją.
Ambilight też zrobi wrażenie.
 

agricola

New member
Tak, najważniejsze jest odświeżanie w tym budżecie, bo tak jak zresztą kiki Ci zaprezentował - ciężko o telewizor w tej kwocie ze wszystkimi parametrami tip-top. A dostajesz jeszcze z tym Philipsem 4K, Androida i ambilighta. A 6561 jest lepszy od 6501 i warto się nad nim zastanowić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To możesz sięgać spokojnie po Panasonica.
Tam jest bardzo mało aplikacji i update też będą już więcej niż skromne.
Ale skoro z tego nie korzystasz - to do tego co podałeś będzie bardzo dobry.
A jaka jest cena na niego ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wg mnie lepszym, rozwiązaniem jest Philips 49PUS6561 za 2899 zł z Androidem, MxPlayer, Kodi, Ambilight, kalibracją.
 

babarek

Member
Chciałbym wrócić do tematu ponieważ ze względu na ważniejsze wydatki odkładałem zakup telewizora.

Teraz pod koniec roku liczę na wyprzedaże. Spodziewacie się jakiś?

Oczywiście oglądałem jakieś telewizory w sklepach i mam pewne przemyślenia. Potrzebuję jedynie usystematyzować info i podjąć decyzję.

1. Telewizor będzie głównie służył do oglądania tv naziemnej, od czasu do czasu filmu z internetu, netflixa lub playera. Rozważam zakup konsoli dla dziecka.
2. Na pewno nie chcę marki TCL, Philips.
3. Już teraz widzę że pozostali producenci chcą za odbiorniki z matrycą VA i 100 Hz więcej niż 4 tys. zł. Nie jestem zdecydowany aby tyle wydać na telewizor aby potem niewiele go oglądać. Muszę zdecydować się na coś poniżej 4 tys. zł.
4. Ostatecznie wpadł mi w oko Panasonic TX-58EX703E oraz Sony KD-55XE7005. Różnica pomiędzy nimi wynosi 800 zł. Sporo jak na dwa cale? Nie jestem przekonany czy warto dopłacać.
 

emer

Member
Bez reklam
58 minus 55 cali wynosi .... 3 cale :lol:
Masz jeszcze np Sony KD-55XE7096, Samsung UE58MU6122 - wszystko w podobnej cenie , czyli około 3100 PLN
 
Do góry