Chciałbym przeznaczyć do 3 tys. zł na 55 cali

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie 3 tyś masz TCLa 55C70 za 3099 zł z kalibracją gratis, Pilotem do obsługi głosowej gratis, Androidem 7,0 , Kodi 17, traviatta, HBO GO, niski Input Lag, Głośniki JBLa.
To model który dostał tytuł najlepszego telewizora LCD w Europie w klasie cena do jakości.
 

destructor

New member
Bez reklam
Czy mam rozumieć że w przeznaczonej kwocie te 100Hz na matrycy powinny determinować wybór telewizora? Inne parametry schodzą na dalszy plan?

Zastanawiam się czy przy codziennym oglądaniu telewizji naziemnej rzeczywiście 100Hz będzie to miało takie znaczenie? Mecz oglądam od święta a konsoli na razie nawet nie szukam?

Jak ocenisz pozostałe telewizory o których pisałem w poprzednim poście?
100 Hz nie gra tu żadnej roli. Przeczytaj mój post:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/124368-zestawienie-tv-full-hd-styczen-2016-a-13.html#post1429498
i pomyśl logicznie czy to prawda.
 

Slyman

New member
Co powoduje tak dużą różnicę w cenie?

Przyłączę się do postu, ponieważ chodzi o telewizory w tym przedziale cenowym. Dosłownie 15 minut temu wyskoczyłem do Euro popatrzeć na telewizory, nad którymi myślę.
Sharp LC-55CUF8472ES cena 2499zł i Panasonic TX-50EX703E cena 3199zł.
Różnica 700zł.
Sharp ma IPS, Panas VA.
W sklepie oglądając ten sam obraz (film reklamowy EURO_RTV) faktycznie czerń i kolory na korzyść Panasa natomiast Sharp jakby miał ostrzejszy obraz, kontury mniej poszarpane. Oczywiście kolory zawsze można podciągnąć. Sharp ekran o 5 cali większy. Zastanawiam się czy warto wydawać te 700zł więcej na Panasa?
 

klonxxx

Banned
Akurat rodzaj matrycy ma bardzo duże znaczenie, nie z niczego wynika wyższa cena TV z matrycami 120Hz. Jeden zauważy różnicę między 60Hz a 120Hz, inny użytkownik nie.Ja dostrzegam i akceptuje tylko modele 120Hz.
Obejrzyj filmik i zrozumiesz różnicę:https://www.youtube.com/watch?v=Kqwxc7zeWnI
Ten podany Panasonic jest udanym modelem i ma jak na 60Hz płynność na dobrym poziomie.
Jednak pierwszym akceptowalnym w pełni modelem na rynku jest dla mnie samsung serii MU7000 (120Hz i przyzwoity HDR ).Panasonic do zwykłego oglądania wystarczy,gdyby miał być pod konsolę to nie za bardzo można uświadczyć HDR (za niska jasność matrycy).
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Ja bym w IPS jednak nie szedł. Jeśli chodzi o poszarpane krawędzie do Panasonic ma je właśnie wygładzone. Jeśli w Panasonicu wydają ci się poszarpane to w takim Samsungu będziesz widział dosłownie kwadraty. Weź no sobie na pendrive jakiś swój materiał, koniecznie jakiś mecz jeden w dobrej rozdzielczości a drugi w słabej i obejrzyj w sklepie bo po co kupować kota w ładnym worku.
 

artuxx

New member
Ja bym w IPS jednak nie szedł. Jeśli chodzi o poszarpane krawędzie do Panasonic ma je właśnie wygładzone. Jeśli w Panasonicu wydają ci się poszarpane to w takim Samsungu będziesz widział dosłownie kwadraty. Weź no sobie na pendrive jakiś swój materiał, koniecznie jakiś mecz jeden w dobrej rozdzielczości a drugi w słabej i obejrzyj w sklepie bo po co kupować kota w ładnym worku.

Wtrace sie do polemiki

Wlasnie wrocilem z Euro i Saturna bo rowniez chce kupic jakis TV.
Mialem pendrive z nagranym jakims meczykiem w kopana sciagnietym z tuby w 4k (plik mp4) i powiem tak kazdy TV smuzyl.
- Philips 7502 to poprostu jakas tragedia pilka pojawia sie i znika
- Panas EX700E - to samo choc moze odrobine lepiej
- Sony XE9005 - to samo co w/w panas
no i Panas E780 tu bylo najlepiej i w miare akceptowalnie.

Dodam ze nie bawilem sie w ustawienia itd poprostu wyswietlalem tak jak sa one ustawione sklepowo i szczerze to juz całkiem zglupialem.
W sklepie nie da sie ogarnac wszystkich ustawien mozna pobawic sie tym w domu jak sprzet masz juz u siebie i tak chyba bede celowal. Zamowienie przez net zabawa jak pasuje to zostaje a jak nie to zwrot inaczej sie nie da.
 

babarek

Member
Ja byłem w MM i przyglądałem się: Panasonicowi TX-58EX703E oraz Sony KD-55XE7005.

Potem przyszedł Pan sprzedawca w koszulce Samsunga i pokazał mi na jakimś szybkim filmie testowym
jak oglądany Sony traci płynność w szybkich scenach. Dla porównania na samsungu 62??? (za ok. 2800 zł) szarpanie było mniejsze. I co? Do ww. Panasonica trzeba dołożyć 800 zł.

Mam wątpliwości czy warto się dalej zastanawiać skoro najczęściej będę oglądał DVB-T? Najważniejsze to dobre skalowanie słabszej jakości obrazu. Sony ponoć robi to nieźle?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo Samsung miał matrycę 100Hz, a te co wymieniłem matryce 50Hz.
Ale nie masz dużego wyboru, stać Cię tylko na modele 50Hz chyba że dozbierasz kasy.
A klasie do 3 tyś zł masz extra TCLa 55P60 za 2650 zł z kalibracją.
 

decode21

New member
Ja byłem w MM i przyglądałem się: Panasonicowi TX-58EX703E oraz Sony KD-55XE7005.

Potem przyszedł Pan sprzedawca w koszulce Samsunga i pokazał mi na jakimś szybkim filmie testowym
jak oglądany Sony traci płynność w szybkich scenach. Dla porównania na samsungu 62??? (za ok. 2800 zł) szarpanie było mniejsze. I co? Do ww. Panasonica trzeba dołożyć 800 zł.

Mam wątpliwości czy warto się dalej zastanawiać skoro najczęściej będę oglądał DVB-T? Najważniejsze to dobre skalowanie słabszej jakości obrazu. Sony ponoć robi to nieźle?

Z dvbt sony radzi sobie bardzo dobrze. Pewnie na sonym obraz był ustawiony na "jaskrawy" czyli kontrast i jasność na max. Przy opcji "standardowy" lub najlepiej "własny" u mnie obraz w szybkich akcjach nie traci płynności.
 

babarek

Member
Właśnie dlatego szukam informacji na forum. Nie chcę nikogo krytykować ale niejednokrotnie mam wrażenie że Panowie doradzający w sklepie wiedzą z góry co im lepiej sprzedać.

kiki - bardzo dziękuję za twoje rady ale nie zdobędę się na eksperymenty z nową rosnącą siłą na rynku telewizorów. Muszę coś wybrać z panasonica lub sony. Samsung chyba słabo skaluje słabszej jakości obraz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic jest taką siłą, że już nie jest w sprzedaży w USA, a TCL rośnie na potęgę bo ludzie go szanują za podejście, rozwiązania, możliwości.
W Europie jest tak samo.
Nagroda EISA nie przypadkowo trafiła w ręce LCLa.
TCL bardzo dobrze obrabia sygnał i ma zdecydowanie lepsze multimedia.
Panasonic je właśnie zwija, a TCL je rozwija.
Dla mnie nie ma znaczenia napis na ekranie liczy się jakość końcowa i oczywiście możliwości.

Ale to Twój wybór.
 

destructor

New member
Bez reklam
Podobnie jak moja stara nokia na przyciski też nie ma jej w sprzedaży. Taki to argument. W USA nie tylko Panasonic wycofuje się to raz a dwa przyczyny warto znać. TCL rośnie TAM na potęgę ale NIE TU bo tam produkują to na miejscu i jest taniej a nie jakieś szanowanie a do tego mentalność tamtejszych ludzi nie jest taka jak Polaków, że potrzebują coś extra, tam byle było.
Dla mnie nie ma znaczenia napis na reklamie a odczucia użytkowników a przede wszystkim swoje odczucia. Może to być nawet firma jesteśmyzkosmosuinigdzienasniema, jeśli mają obraz żyleta to biorę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu też rośnie - możesz spać spokojnie.
Poczytaj wyniki GFKa.
Nie traktuj innych nacji za nie douczonych. Bo to oni są bardzo bogatym krajem , a my nie. Więc potrafią też wybierać.
A Panasonic dał ciała i wypadł.
W Europie też się na to zanosi.
Panasonicowi wcale nie zależy na sprzedaży telewizorów.
Skupiają się na B2B, budują osiedla, sprzęt profesjonalny, elementy do energii , baterie do samochodów, urządzenia medyczne.
Mają inne priorytety, a że się pogubili na rynku telewizorów to ponoszą konsekwencje. Pycha kroczy przed upadkiem.
I dokładnie tak się obecnie zachowują.
 

destructor

New member
Bez reklam
Może i się pogubili, może nie, ciężko mi się odnieść. Patrzę na obraz. Jednemu podoba się taki innemu inny. Nie znaczy to że panasonic na domowej szafce tv odpada, jak widzisz dla wielu jest to numer jeden, dla innych nie, wymiana informacji musi być.
 

destructor

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi ci o android to dla mnie jest to zły system. Lubię go na telefonie z jednego względu - mogę wybierać sposród wielu aplikacji ale ich działanie mnie czasami doprowadza do nerwicy. I to jest jedyny plus, nie wyobrażam sobie tego w telewizorze. Odnośnie jakości obrazu to panasonic nikomu nie ustępuje a wręcz przeciwnie.

PS. Czy masz takie same problemy ze snem jak ja?
 
Ostatnia edycja:
Do góry