ceny - czy pojda w dol ....

Hawkmoon

New member
widzę, że niektórzy przeczytają pierwszy post i już biorą udział w dyskusji, nie zapoznając się z resztą głosów... fajnie... podawałem link do artykułu z GP (gdzie jest mowa o 15%) a jeśli masz nawet na myśli inny artykuł to jestem pewien, że argumenty były te same, czyli dla kogoś kto choć parę miesięcy wertuje oferty - bzdurne... czemu??? bo powtarzane od niepamiętnych czasów, i zapewne będą powtarzane w nieskończoność... za 2-3 lata tv 32" będą poniżej 1000zł??? Tak, serio??? Podobnie się kiedyś mówiło o tv 28"... crt, i co??? okazało się to prawdą... mam tylko jedno pytanie, kto dzisiaj przy zdrowych zmysłach (mówię o ludziach których stać na droższy tv, nie nabijam się z ludzi biednych, oni nie mają wyboru) kupuje tv crt 28"... i nie chodzi mi tu o jakość a serwis, za te 2-3 lata... tak samo będzie z tymi lcd i plazmami 32" gdy wejdzie OLED, więc argument, że za 2-3 lata będzie kosztował niecały 1000 zł jest jak ta lokata z reklamy... :p :p :p
Prawda jest taka, że można i dziś tanio tv kupić, wystarczy nie patrzeć się na recenzje i nie porównywać z tymi kosmicznie drogimi... jeśli jednak chce sie kupić porządny tv i ma się na to fundusze, to czekanie jest chore, bo tam zawsze gdzieś na horyzoncie będzie jakiś lepszy model, który to już lada chwila stanieje do naszego pułapu środków - głupota... tak bym to nazwał... Ja założyłem sobie limit wydatku i kiedy tylko dozbieram fundusze to kupuję co będę mógł w tamtej chwili najlepszego za tę cenę... nie zamierzam czekać do usr... śmierci....

PS: sorki, że się może nieco uniosłem, ale powoli ta dyskusja zaczyna być jałowa
 

SCOTI

New member
Moim zdaniem ciągłe obniżanie kosztów produkcji doprowadza do złej jakości i dużej awaryjności obecnie produkowanych tv. Zielone krawędzie, pionowe pasy, wypalone piksele, nierówne podświetlenie matrycy, buczenie, cykanie, przebarwienia, to tylko nieliczne przykłady problemów z jakimi spotykają się użytkownicy tv plazmowych i lcd. Fakt że jest 2 letnia gwarancja nie usprawiedliwia producentów i moim zdaniem awaryjność jest zbyt wysoka. Uważam że ryzyko awarii w okresie trwania gwarancji nowo zakupionego tv wynosi 50%. Obie technologie są jeszcze niedopracowane.
Pozdrawiam.
 

brun

Member
MBgryf napisał:
Autor tego art. wybiegał w swojej analizie dalej i przewidywał, że ceny LCD 32" za około 2-3 lata spadną poniżej 1000 zł. w związku z szerszym wprowadzeniem nowej technologii OLED.

POZDRAWIAM

no tak tylko kto wtedy będzie kupował lcd, jeśli będzie powszechne OLED?
 

Hawkmoon

New member
brun napisał:
no tak tylko kto wtedy będzie kupował lcd, jeśli będzie powszechne OLED?

no comments....

co do awaryjności, to zgadzam się z Tobą Scoti w 80%. Nie zgadzam się w kwestii niedopracowania "jeszcze" technologii... uważam że zostały już obie dopracowane niemal maksymalnie, to raczej kwestia budowy fabryk w krajach takich jak Polska, gdzie płaci się pracownikom 1000 zł pensji... A wiadomo, że jeśli pracownik zamiast myśleć o pracy, myśli o tym jak mało zarabia, to popełnia często "niewinne" błędy... a to śrubki niedokręci, a to taśmy niedopchnie, matrycę niechcący uszkodzi... Ale masz rację, to wina właśnie cięcia kosztów, celem obniżenia ceny produktu...
 

Hawkmoon

New member
Hawkmoon napisał:
widzę, że niektórzy (...) biorą udział w dyskusji, nie zapoznając się z resztą głosów... (...) tak samo będzie z tymi lcd i plazmami 32" gdy wejdzie OLED, więc argument, że za 2-3 lata będzie kosztował niecały 1000 zł jest jak ta lokata z reklamy... :p :p :p

tylko o to... :p
jeżeli już powtarzasz jakąś opinię wypowiedzianą wcześniej (choćby zrodziła się wcześniej niż u tego kto ją wypowiedział jako pierwszy) to skomentuj to jakoś, bo wychodzi na to, że nie czytasz tego co inni piszą...

ale ja wiem czepiam się, więc się nie przejmuj... to z powodu wcześniejszych przykładów, gdzie w tym temacie opinie były powtarzane w kółko i w kółko, bez zwracania uwagi na kontrargumenty - a to jak dyskusja ze ścianą...
 

km1963

New member
Bez reklam
Hawkmoon napisał:
Nie zgadzam się w kwestii niedopracowania "jeszcze" technologii... uważam że zostały już obie dopracowane niemal maksymalnie, to raczej kwestia budowy fabryk w krajach takich jak Polska.

Podzielam opinię iż ta technologia staje się dopracowana ( nie to co w plazmach:p w końcu tam pojawiła się wersja 2.0 w postaci KURO:grin: ) i targi IFA to pokazały bo przecież węższa ramka w czy wersja Slim to nie rewolucja a jedynie przeprojektowanie konstrukcyjne
nie zapominam o 24 klatkach ale czy to będzie widać? bo wygląda na "nowość" marketingową :D

Osobną sprawą która może mieć wpłw na cenę jest produkcja w PL i wytwarzanie produktu przez słabo wynagradzanego pracownika który może popełniać błędy
Czy przez fakt że XL2 (i może HD1) będzie produkowany w Polsce miejsce (lokalizacja) tego modelu nie deprecjonuje go nie tylko u nas ale i w UE ( w końcu made in Japan zawsze znaczyło jakość ) ? jak na to zareaguje rynek ( bo chyba nie z reklamą lepsze iż chińskie )? ...no to może ceną;)

pozdrawiam
 

MBgryf

New member
Hawkmoon napisał:
widzę, że niektórzy przeczytają pierwszy post i już biorą udział w dyskusji, nie zapoznając się z resztą głosów...


Napewo sporo racji jest w tym co piszesz ale każdy kupuje sprzęt na jaki go stać a twój post w pewnym sensie odnosi się do ludzi którzy gonią za nowościami - takie odniosłem wrażenie. Czy Ty za dwa lata wymienisz swojego LCD na OLED-a byleby tylko być na topie nowości? dla mnie to byłoby chore jeśli Cię stać to OK. ale jeśli będziesz mozolnie zbierał kasę aby tylko mieć OLED-a to jest śmieszne. A poza tym obecnie wykorzystanie możliwości TV LCD jest niewielkie (mało programów HD i drogie HDDVD i Blue Ray) Dlatego ja kupiłem TV CRT Philips (nie dlatego że mnie nie stać bo miałem zamiar kupić LCD do około 4000 tys zł. ale jak zobaczyłem sygnał SD wyświetlany na takich LCD to mi przeszło). Mój Philips przyjmuje sygnał HD a sygnału SD żaden LCD nie wyświetli lepiej i to mi narazie wystarczy a jeżeli faktycznie za 2-3 lata LCD 32" będzie kosztował ok 1000 zł to kupie sobie na urodziny a wtedy pewnie HDDVD i Blue Ray będzie tańsze no i może programów HD też będzie znacznie więcej - Więc poco przepłacać. Uważam że nie warto kupować nic co dopiero wchodzi na rynek bo producenci muszą ściągnąć kasę z rynku którą ponieśli na reklamę a przede wszystkim na opracowanie nowych technologii i rozwiązań technicznych.

P.S Art. który czytałem nie pochodził z GP

POZDRAWIAM

brun napisał:
no tak tylko kto wtedy będzie kupował lcd, jeśli będzie powszechne OLED?


Wszystko zależy od cen OLED-ów jeżeli będą cholendarnie drogie to uważam że głupotą będzie wydawanie pieniędzy za technologię która za jakiś czas będzie znacznie tańsza. Po prostu śmieszy mnie pogoń niektórych ludzi za nowościami jeżeli ich na to stać to OK. (jak już pisałem wcześcniej) ale jak ktoś będzie zbierał pół roku czy rok kasę żeby tylko wymienić dobrego LCD na OLED-a to jest chore i powinno być leczone.

POZDRAWIAM


Proszę edytować posty!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hawkmoon

New member
tak tylko, że kupując dwa tv, wydasz niewiele mniejszą kasę... to raz... ja mówię o kupowaniu tv na 10-15 lat, a co za tym idzie nie jest ważne tylko to jaki dzisiaj jest sygnał, ale także jaki będzie za powiedzmy 5-6 lat... to dwa... Kupowanie nowości może i faktycznie nie ma sensu, ale szczerze mówiąc wolę kupić tv za 8-9k, który jest mimo wszystko w miarę dobrze dopracowany, niż jego uboższy model, który wyjdzie za 2-3 lata (nie oszukujmy się, te tv co będą kosztować, 20-30% obecnej ceny, nie będą na tych samych komponentach i prawdopodobnie inne fabryki będą je robić). Poza tym, choć materiału wydaje się mało, to jednak jest, a jeśli ktoś się tym interesuje to znajdzie go już w miarę sporo, więc nie widzę powodu dlaczego mam się ograniczać do przekazu sd... choć przyznaję, że pewnie wydam więcej kasy od innych a mój budźet będzie jęczał od nadmiernego obciążenia... a nie każdy tak musi/może* (*niepotrzebne skreślić)

PS: MBgryf - edytuj posty, zamiast pisać jeden pod drugim...

PS2: ja nie pisałem o wymianie dobrego LCD na nowy OLED... a o kupnie zupełnie nowego tv - który co jakiś czas (jakieś 10-15 lat) jest w zasadzie konieczna... zauważ, że to ty napisałeś o kupnie crt Philipsa przyjmującego HD i chęci wymiany go jak tylko LCD stanieją, więc poniekąd to raczej twoja filozofia - wymienić dobrego crt na kiepskiego, lecz taniego LCD
 
Ostatnia edycja:

MBgryf

New member
Czy LCD wytrzyma 10-15 lat - no nie wiem ale pożyjemy zobaczymy Oby tak było że żywotność LCD, Plazm czy OLED-ów była taka jaką zakładasz, też w końcu kiedyś kupię taki TV a kiedy to kwestia rozwoju wydarzeni w świecie HD.
 

Hawkmoon

New member
MBgryf napisał:
Czy LCD wytrzyma 10-15 lat - no nie wiem ale pożyjemy zobaczymy Oby tak było że żywotność LCD, Plazm czy OLED-ów była taka jaką zakładasz, też w końcu kiedyś kupię taki TV a kiedy to kwestia rozwoju wydarzeni w świecie HD.

jak kupowałem swojego crt LG 21" 12 lat temu, to też się już wydawało że lada dzień czasy crtków miną, a wytrzymał tyle i jeszcze wytrzyma jeszcze sporo, ale już w innym pomieszczeniu... jeśli nie trafią na felerny model (a zdaję sobie sprawę, że w przypadku nowych technologii łatwo o taki) to sądzę że prędzej jak za kolejne 12 lat nie będę myślał o nowym tv, zwłaszcza że SHD wcześniej się na pewno nie upowszechni... (a i tak wątpię, że będzie warto kupować tv z tego powodu...)
 

jersey

New member
Dlaczego takie tanie w produkcji a takie drogie w sprzedazy

Oto "wyciąg" ze strategii czolowego producenta m.in. lcd made in Japan (ktorego tu nie wymienie z oczywistych przyczyn) sprawdzającą się w praktyce również w handlu:
chcesz sprzedac 10K lcd, wydaj na reklame kase warta 1K lcd - sprzedasz 10K lecz nie bedziesz liderem a pamietaj o splacie wszystkich zobowiązań.
Chcesz byc liderem i zarobic ponad to co wydales na reklame i produkcję - sprzedaj 100K lcd.
chcesz sprzedac następne 100K? postaraj sie miec monopol na innowacyjną technologie najdluzej jak to mozliwe patrząc na ręce konkurencji.
Jesli zdobyles juz rynek to, "patrząc na ręce konkurencji", bronisz skutecznie swojej pozycji konkurencyjnej (najb. popularne strategie to fuzja czyli przejęcie słabszego wraz z jego inżynierią i dumping czyli cenowa walka na noze do ponizej kosztow prod.).
chcesz sprzedac kolejne 100K? sprzedawaj po kosztach produkcji potem zamykaj linie produkcyjne inaczej zaczniesz doplacac do interesu.

Na koniec przynudnego wykładu subtelna lecz jakze na czasie sentencja Johna Forda - założyciela... wiadomo jakiej firmy :)
"My nie robimy samochodów... My robimy pieniądze! :)
 
Ostatnia edycja:

Hawkmoon

New member
dodam inną sentencję owego pana (a w zasadzie hasło reklamowe):
"Sprzedajemy samochody w KAŻDYM kolorze, pod warunkiem, że jest to kolor czarny" - niby bez związku, ale jednak... Producenci często za nas decydują czego chcemy, tylko z reguły nie mają tyle odwagi co John Ford, żeby nam o tym powiedzieć na głos... :p
 

Hawkmoon

New member
Pioro napisał:
nie no nie gadajcie ze awaryjnosc lcdikow w ciagu dwoch lat wynosi 50%??

50 jak 50, ale w zasadzie na dwoje babka wróżyła... dostaniesz dobry albo nie... zresztą i tak większość awarii wynika z niedokręcenia śrubki, albo czegoś równie mądrego...
 

Draco22

New member
spadek cen????

Witam, i w tym watku jak w wielu innych odbiegacie od tematu, wiem ,ze ponosi was fantazja, ale czy az tak ciężko trzymac sie jednego tematu?
 
Do góry