Canon HV10 - wszystko o danym modelu

seneka

Member
slimak- mam pytanie do ciebie. Czy jeśli w canonie HV10/20 przyspieszę migawkę do np. 1/250 to widoczny przeplot zostanie zmniejszony czy zostanie na takim samym poziomie ? Chodzi mi o to czy odstęp miedzy półklatką nieparzystą a parzystą zostanie zmniejszony czy tylko zostanie skrócony czas naświetlania pojedynczej półklatki.
 

slimak

New member
Bez reklam
W Canonie HV10 druga opcja. Sprawdziłem dla 1/50 i 1/500 i opóźnienie pomiędzy zapisem półklatki parzystej i nieparzystej jest stałe. Ciekawe co się dzieje przy 1/25?
 

seneka

Member
slimak napisał:
Ciekawe co się dzieje przy 1/25?

To chyba podstępne pytanie. Nagrywa jako 1080/25p ?

Swoją drogą to producenci bezczelnie lecą w ch..ja z tymi kamerami. Wprowadzenie 1080/50p nie stanowi żadnego problemu i widać to na przykładzie kamer Sony z serii SR- nagrywają 1080/50p albo 1080/100i jako slow motion. Spokojnie można byłoby nagrywać cały film w tym formacie i po przeróbce (skrócenie 2x szczeliny czasowej między klatkami) leciałby jako 1080/50p w "normal motion" tyle że cwane sony ograniczyło czas filmu do 6s. Każdy kto widział grę w 1080/50p na dobrym TV LCD wie że obraz jest ostrzejszy niż w trybie 1080/50i. 720/50p potrafili wprowadzić a przed 1080/50p bronią się jak mogą.
Bezkosztowo producent mógłby wyposażyć kamerę w wyjście USB - jeśli zapełnisz dysk w kamerze to mozesz dalej nagrywać na pendriva. Tyle ze wtedy producentowi trudno byłoby sie pochwalić nową kamerą z większym dyskiem.
Wkurza mnie ta manipulacja klientami.
 
Ostatnia edycja:

pxl666

Member
Bez reklam
seneka napisał:
To chyba podstępne pytanie. Nagrywa jako 1080/25p ?

Swoją drogą to producenci bezczelnie lecą w ch..ja z tymi kamerami. Wprowadzenie 1080/50p nie stanowi żadnego problemu i widać to na przykładzie kamer Sony z serii SR- nagrywają 1080/50p albo 1080/100i jako slow motion. Spokojnie można byłoby nagrywać cały film w tym formacie i po przeróbce (skrócenie 2x szczeliny czasowej między klatkami) leciałby jako 1080/50p w "normal motion" tyle że cwane sony ograniczyło czas filmu do 6s. Każdy kto widział grę w 1080/50p na dobrym TV LCD wie że obraz jest ostrzejszy niż w trybie 1080/50i. 720/50p potrafili wprowadzić a przed 1080/50p bronią się jak mogą.
Bezkosztowo producent mógłby wyposażyć kamerę w wyjście USB - jeśli zapełnisz dysk w kamerze to mozesz dalej nagrywać na pendriva. Tyle ze wtedy producentowi trudno byłoby sie pochwalić nową kamerą z większym dyskiem.
Wkurza mnie ta manipulacja klientami.

no panowie - prawo rynku - opracowanie modelu kamery nie jest tanie i nawet taki koncern jak sony moze sporo stracic na wewnetrzenej konkurencji...dlatego "slabsze modele" z bebechami tych pro sa czesto chamsko obciete. najlepszym przykladem sa kombinacje z gainem w wielu roznych modelach. niestety krakowanie firmware nie jest latwe a tym bardziej popularne i obawiam sie ze do swojej nie znajde takowego. biednym amatorom pozostaja sztuczki. ajak chcemy pelna game opcyj to niestety trzeba sie wykosztowac na sprzet z pelna gama funkcji manualnych...
 
Do góry