Canon HF100 opinie

pink25

New member
Czy ktos widział hf 100 dostepna w jakims sklepie internetowym lub supermarkecie w rozsadnych pieniadzach ?. Szlak mnie juz trafia jak ciagle dzwonie po firmach i "nie ma ", "niedostepna", "trudności"...
 

Aquadavilius

New member
Wygląda na to ,że skończyły się zapasy wcześniej importowanych kamer.
Przy obecnym kursie $ rozsądna cena to ok 2300 -2400 PLN a i tak trzeba się naszukać i swoje odczekać.
 

pink25

New member
Aquadavilius napisał:
Wygląda na to ,że skończyły się zapasy wcześniej importowanych kamer.
Przy obecnym kursie $ rozsądna cena to ok 2300 -2400 PLN a i tak trzeba się naszukać i swoje odczekać.
to niech mi ktos nawet w tej cenie pokaze gdzie jest dostepne tak do tygodnia :).
 

Aquadavilius

New member
Czy ktoś z was używał zamiennika akumulatora BP-827 ?
Ponoć wytrzymuje ok 4 h nagrywania.
Mozna go zakupić przez Allegro (aukcja 571370057)

Wiem że nie pokazuje czasu pozostalego w minutach ale może chociaż orientacyjnie ikonę bateri np. 3/4 1/2 1/4 pozostałej pojemności?
 

NoTes

New member
Obawiam się, że niestety nic takiego nie pokaże, tylko po wyczerpaniu akumulatora kamera wyświetli komunikat o konieczności wymiany baterii, a następnie legalnie kamera wyłączy się i już :mrgreen:.
Tak jest przy mniejszych pojemnościach akumulatorów i nie inaczej będzie w tym przypadku, a zupełnie pomijam już fakt, że nieestetycznie sterczy :mrgreen:.
 

pink25

New member
pink25 napisał:
to niech mi ktos nawet w tej cenie pokaze gdzie jest dostepne tak do tygodnia :).

no i nabyłem sprzet. 2 dni temu napisalem do canon polska i dali mi namiar na sklep za 2490 zł z free przesyłka. Nie tanio, ale jak na dzień dzisiejszy to pewnie ciężko taniej... Dzisiaj odebrałem. Zabieram sie do nauki :)
 

Aquadavilius

New member
Rzeczywiście kabelek HDMI Prolinka natychmiast zadziałał :)
Zastanawia mnie natomiast pewna sprawa: kamera wysyła do TV sygnał 720x 576 P , tak pokazuje status HDMI i info z TV. Obraz jest ostry, ładny i widać ,że HD lecz przy odtwarzaniu ma momentami lekkie zacięcia.
Telewizor HD Ready odbiera 1080i np. z tunera N-ki więc jak wymusić ten tryb z kamery?
 

bankrootghost

New member
w jakim trybie nagrywałeś materiał ?

to nie kamera wysyła sygnał w podanej przez Ciebie rozdzielczości, to Twój telewizor go skaluje.
Ustaw wejście TV.
 
Ostatnia edycja:

Flapu

New member
Ja jak podłączałem do mojego TV to nic nie ustawiałem ani w kamerze ani w samym TV i wyświetlanym INFO mam 1080i.
Może to kwesta ustawień Twojego TV ?
 

Aquadavilius

New member
Nagrywałem w najlepszym trybie FXP w trybie intrlaced 50i.
W TV nie mam możliwości zmian ustawień parametrów wejścia HDMI.
Wg. instrukcji HDMI przyjmuje sygnał 1080i 50 oraz 60 Hz (także do innych rozdzielczości dopasowywuje się automatycznie).
Po ustawieniu w tunerze "N" 1080i ten tryb TV wyświetla bez problemów więc wniosek jest taki, że to kamera wysyla sygnał w innej rozdzielczości.
 

bankrootghost

New member
Aquadavilius napisał:
Po ustawieniu w tunerze "N" 1080i ten tryb TV wyświetla bez problemów więc wniosek jest taki, że to kamera wysyla sygnał w innej rozdzielczości.
Wniosek jest całkowicie błędny.
Masz przecież instrukcję i widzisz, że nigdzie w kamerze nie ustawia się czegoś takiego jak rozdzielczość sygnału wyjściowego na wyjściu HDMI.
Kamera i owszem "zmienia rozdzielczość" ale tylko na wyjściu composite a nie HDMI.
Prawdopodobnie Twój TV nie "dogaduje się" z HF100 co do trybu pracy (wymuś go w TV), chociaż pisałeś wcześniej, że tego nie możesz zrobić.
Nie wiem jak Ci pomóc ....

poza tym intryguje mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie twierdzisz, że widzisz, że jest to sygnał HD, podczas gdy jest to sygnał SD :confused:
 
Ostatnia edycja:

Aquadavilius

New member
Widać na HDMI zachodzi wzajemna negocjacja, przez chwilę pojawia się "poza zakresem" a następnie ustalana jest rozdzielczość 720 x 576
Fakt ,że TV Daewoo DLP-42C1 ma ponad 2 lata i pewnie ma standard HDMI 1.1 stąd możliwe są problemy z nowym sprzętem.
Gdyby kamera wysyłała 1080 P TV nie przyjąłby takiego sygnału ale 1080i ma w specyfikacjach. Może serwis Canona coś wyjaśni.
Rzeczywiście 720 x 576 to rozdzielczość SD ale jest to progressive i może dlatego obraz jest tak szczegółowy (jak np. Discovery HD)
 

gmario

New member
Przymierzam się do kupna, pierwszej kamery. Poczytałem trochę to forum i przeszedłem drogę od Panasonic sd9 poprzez sd100 (podobnież srednio radzą sobie przy słabym oświetleniu oraz kolory "bajkowe") i Sony cx11 (strasznie drogie karty i akcesoria) do Canona HF100 (szkoda że nie ma w czarnym kolorze). Z tego co udało mi się przeczytać to jest to najlepsza obok HF10 kamera powiedzmy do 2,5-3 tys zł (kurs Euro i tak nieźle podbił cenę tej kamery - jak czytam,że ktoś kupił ją w styczniu za 2 tys a mi ledwo udało się ją teraz znaleźć za 2,5 tys).

1) Kamerę zamierzam wykorzystywać głównie do filmowania mojego małego synka (w tej chwili 3 miesiące), głownie w domu, średnie oświetlenie (ze 120 watt + coś z boku z 60 wat) trochę wakacje morze itp - macie jakieś doświadczenia - warto dorzucić dodatkową lampę na kamerę - czy kamera sprawdza się do tego celu (wiem, że to amatorska kamera to też nie oczekuje jakiś cudów - raczej braku smug i kaszy, stabilizacji obrazu)

2) czy 16 gb to max jaki obsługuje kamera?

3) wcześniej przeczytałem posty, że HF100 nie posiada kontrolki nałądowania baterii, może coś pominąłem ale w manualu znalazłem, że na ekranie wyświetla się ile czasu pracy akumulatora pozostało i procent naładowania - w przypadku wcisnięcia guzika battery info gdy nie pracuje - jak jest naprawdę

4) czy macie jakąś wiedzę na temat awaryjnosci tych kamera. Miałem dwa aparaty Canona i jeden i drugi zaczłą mi się psuć tuż po końcu gwarancji - na kamerę jest tylko gwarancja producenta 12 miesięcy - nie wszystkie sklepy internetowe dają 24 miesiące (choś chyba powinny UE)

za wszelkie rady i podpowiedzi serdecznie dziękuję
 

bankrootghost

New member
ad1 moim zdaniem nie trzeba lampy
ad2 nie znam takiego ograniczenia (niby skąd miałoby się wziąć ?)
ad3 posiada wskażnik (ikona baterii) i podaje czas pracy do rozładowania
ad4 mam już prawie rok (bez żadnej awarii), ale to jest b. trudno ocenić (awaryjność)
 

gmario

New member
dzięki za odpowiedzi
może jeszcze dwa pytania,
martwią mnie klawisze pod ekranem (wyświetlaczem) - to coś w rodzaju folii naklejonej na blaszki stykowe a nie klawisze - nie wycierają się i kontaktują w porządku
oraz używasz kart kat 4 czy 6?
 

bankrootghost

New member
ad.1 Jakość wykonania tej kamery moim zdaniem jest znakomita. Dotyczy to również przycisków, o których piszesz (no chyba, że opuszki palców masz jak papier ścierny)
ad.2 używam 6 (bo takie kupiłem), ale 4 też wystarczy (4 GB/s daje nam 32 Gb/s, co prawie dwukrotnie przewyższa to, co potrafi ta kamera)
 

Aquadavilius

New member
Oczywiście Przedmówcy chodziło o MB/s. Czyli klasa 4 to gwarantowane 4 MB/s = 32 Mb/s a kamera w najwyższej jakości nagrywa 17 Mb/s.
Ja kupuję klasę 6 bo szybciej (zazwyczaj) transferuje się pliki do kompa.
 
Do góry